Hlavní Encefalitida

Analgin

Metamizol sodný, lépe známý pod obchodním názvem Analgin, široce používané léčivo ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léků, je derivát látky pyrazolon.

Spolu s kyselinou acetylsalicylovou, paracetamolem, diklofenakem, nimesulidem a meloxikamem patří analgin do prvního kroku „žebříku úlevy od bolesti“, tj. Používá se pro mírnou až střední bolest.

Formulář vydání

K dispozici v 500 mg tabletách a ve formě roztoku pro intravenózní nebo intramuskulární injekci 1 nebo 2 ml (respektive 250 nebo 500 mg účinné látky).

Mechanismus účinku

Má analgetické, antipyretické a mírné protizánětlivé účinky..

Mechanismus účinku je založen na syntéze prostaglandinů - mediátorů bolesti a zánětu. Analgin také blokuje chování impulsů bolesti a zvyšuje práh excitability pro centra citlivosti na bolest. Charakteristickým rysem tohoto léku je slabý protizánětlivý účinek a slabý účinek na sliznici gastrointestinálního traktu.

Farmakologický účinek začíná po 20-40 minutách od okamžiku užití tabletovaného léčiva a dosahuje svého maxima po 2 hodinách. Většina léku je vylučována ledvinami..

Široký rozsah analginu z něj dělá populární lék pro „lékárničku“.

Droga pomůže

Při febrilním syndromu s infekčními a zánětlivými chorobami, bolestivém syndromu různých etiologií (neuralgie, myositidy, bolesti hlavy a zubů, bolest při menstruaci, renální a biliární kolika atd.).

Je třeba mít na paměti kontraindikace.

Děti do 3 měsíců života, těhotenství v prvním trimestru a za posledních 6 týdnů, laktace, přecitlivělost na deriváty pyrazolonu, onemocnění krve, bronchiální astma, „astma aspirinu“, bronchospasmus, těžká onemocnění jater a ledvin.

Dávkování

Dospělí jsou předepisováni 1 tableta perorálně 2-3 krát denně po jídle (maximální jednorázová dávka je 1 g, maximální denní dávka je 3 g). Děti 5-10 mg / kg tělesné hmotnosti denně (ne více než 3 dny).

Intramuskulárně nebo intravenózně ve stejných dávkách je předepsána intenzivní bolest.

Analgin nelze ve stříkačce smíchat s jinými léky.

Injekční roztok musí mít tělesnou teplotu.

Dávky vyšší než 1 g by měly být podávány intravenózně..

Aby se zabránilo prudkému snížení krevního tlaku, je léčivo podáváno intravenózně pomalu (1 ml / min.) Za ležení pod kontrolou měření krevního tlaku a srdeční frekvence.

Vedlejší efekty

Protože je léčivo vylučováno převážně ledvinami, jsou z močového systému možné různé nežádoucí účinky: zhoršená funkce ledvin, snížená produkce moči nebo jeho úplná absence, bílkoviny v moči, intersticiální nefritida, zbarvení moči červeně.

Mohou se vyskytnout velmi nepříjemné, ale nikoli nebezpečné alergické reakce ve formě kopřivky.

Popsány jsou také poruchy krvetvorby, snížení krevního tlaku, lokální infiltráty v místě vpichu..

Možné jsou také velmi vzácné, ale nebezpečné reakce: Stevensův-Johnsonův syndrom, Quinckeho edém, Lyellův syndrom, bronchospastický syndrom a anafylaktický šok.

V případě předávkování léky byste měli okamžitě vyhledat lékaře

Příznaky se liší: od nevolnosti, zvracení do deliria, záchvatů a akutního selhání jater. Může být vyžadována hospitalizace..

Interakce s jinými drogami

Metamizol sodný je velmi účinný analgetikum a antipyretikum, ale není kompatibilní s velkým počtem léků.

Pokud se užívá společně s jinými narkotickými analgetiky, antikoncepčními prostředky, antidepresivy, může se toxický účinek léků zvýšit..

Analgin zvyšuje účinky alkoholu, hypoglykemických léků, antikoagulancií a glukokortikosteroidů.

Sedativa naopak zvyšují analgetický účinek metamizolu.

V seznamu jsou uvedeny pouze hlavní lékové interakce, než začnete užívat lék, musíte se vždy poradit s odborníkem.

speciální instrukce

Je důležité si uvědomit, že analgin se používá jako symptomatická terapie. „Léčí“ bolest a horečku (přesněji jejich příčinu). Před použitím léku je nutné se poradit s lékařem o léčbě základního onemocnění a výběru délky léčby metamizolem.

Bez lékařského předpisu by léčivo nemělo být používáno déle než 3 dny, pokud je předepsáno jako antipyretikum, a déle než 5 dnů, pokud je předepsáno jako anestetikum..

V mnoha zemích je metamizol zakázán kvůli riziku agranulocytózy. Předpokládá se, že tento patologický stav, ve kterém hladina leukocytů prudce klesá, se může vyvíjet i při krátkodobém užívání léku..

Později se však ukázalo, že hodnocení rizik agranulocytózy bylo velmi nadhodnoceno, ale zákaz používání metamizolu zůstal kvůli dostupnosti alternativních léků.

V Německu je analgin vydáván pouze na lékařský předpis a v Rusku je vyloučen ze seznamu životně důležitých a základních léčiv, ale zůstal ve volném prodeji..

Analgin
Analgin

Farma. Skupina

Analogy (generika, synonyma)

metamizol, analdime, andipal-neo, andipal-forte, andipal-extra, andifen ic, antigrippin-anvi, baralgetas, baralgin, baralginus, baralginus-Creditofarm, bellalgin, benalgin, benamyl-m, vzal, coalfin, maxigen pent, fs extra, pentalgin-p, pentalgin-fs, realgin, revalgin, renální, renální bio-biolek, reonalgon, sedalgin-neo, sedal-m, sedalgin plus, spazgan, spazmadol, spazmalgon, spazmil-m, spazmoblok, spazmogard, tempanal, tempanginol, tempimetin, tetralgin, trinalgin

Recept (mezinárodní)

Recept (Rusko)

Ampule na předpis

Účinná látka

Metamizol sodný (metamizol sodný)

farmaceutický účinek

Nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID), derivát pyrazolonu, se prakticky neliší od ostatních NSAID ve svém mechanismu účinku (neselektivně blokuje cyklooxygenázu a snižuje tvorbu prostoglandinu z kyseliny arachidonové).

Zabraňuje bolestem extra a proprioreceptivní impulsy podél paprsků Gaulle a Burdach, zvyšuje práh excitability thalamických center citlivosti na bolest, zvyšuje přenos tepla.

Charakteristickým rysem je mírná závažnost protizánětlivého účinku, který způsobuje slabý účinek na metabolismus voda-sůl (zpoždění Na + a voda) a gastrointestinální sliznici. Má analgetikum, antipyretikum a některé antispasmodikum (ve vztahu k hladkým svalům močových a žlučových cest).

Způsob aplikace

Pilulky:
Dětská dávka se může pohybovat od 5 do 10 mg na kg tělesné hmotnosti 3 nebo 4krát denně.

Injekce:
roztok se podává v dávce: 50% roztok 0,1 - 0,2 ml nebo 25% roztok 0,2 nebo 0,4 ml na 10 kg tělesné hmotnosti

Indikace

Syndrom bolesti různého původu:

- v důsledku zranění nebo chirurgického zákroku;
- s kolikou (ledviny a biliární);
- s rakovinou nebo jinou chronickou bolestí při neexistenci účinku nebo při kontraindikacích na jiné terapeutické látky;
- horečka pro infekční a zánětlivá onemocnění;
- neuralgie, radikulitida, myalgie; bolesti hlavy, bolesti zubů.

Kontraindikace

- přecitlivělost na deriváty pyrazolonu (butadion, tribuzon);
- tendence k bronchospasmu;
- závažné poškození funkce jater a ledvin;
- nedostatek glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
- oběhové a hematopoetické poruchy.

Vedlejší efekty

- Z hematopoetického systému:
granulocytopenie, leukopenie, agranulocytóza (1: 1439).
- Alergické reakce:
Quinckeho edém, anafylaktický šok.
- Z gastrointestinálního traktu:
hepatitida.
- Z dýchacího systému:
alveolitida, pneumonie.
- Z močového systému:
intersticiální nefritida.
- kožní reakce:
vyrážka.

Formulář vydání

Rd / injekce. 50% (1 g / 2 ml): amp. 10 kusů.

Injekce 50% 1 ml 1 amp.
metamizol sodný 500 mg 1 g
2 ml - ampule (10) - balení z kartonu.

POZORNOST!

Informace na zobrazené stránce jsou vytvořeny pouze pro informační účely a nijak nepodporují samoléčení. Účelem tohoto zdroje je seznámit zdravotnické pracovníky s dodatečnými informacemi o určitých lécích, a tím zvýšit jejich profesionalitu. Použití léku "Analgin" bez selhání zajišťuje konzultaci s odborníkem, jakož i jeho doporučení ohledně způsobu použití a dávkování zvoleného léku.

Tablety Analgin Borimed návod k použití

Vedlejší efekty

Při léčbě Analginem se často objevují vedlejší účinky. Nejnegativnějším důsledkem je vznik agranulocytózy, takže mnoho zemí tento lék neprodává. Také se pravděpodobně objeví:

  • těžká bolest hlavy;
  • dušnost
  • tinnitus;
  • křeče
  • alergie
  • slabosti a malátnost;
  • nevolnost
  • anémie
  • svědění
  • tachykardie;
  • infiltrát - intramuskulární injekcí;
  • narušené vědomí - s předávkováním.

Pokud jsou při užívání přípravku pozorovány nežádoucí účinky, musíte jej přestat užívat a také se poradit s lékařem. Odborník předepíše vhodné prostředky k zotavení.

Kontraindikace

Je důležité vědět nejen to, z čeho je „Analgin“ získán, ale také kdy by neměl být použit. Tento léčivý přípravek by neměl být užíván v následujících případech:

  • děti do 10 let (v případě tablet);
  • s přecitlivělostí na lék;
  • během těhotenství v 1. a posledním trimestru;
  • pacienti se systolickým krevním tlakem;
  • s astmatem z aspirinu a poruchami kostní dřeně.

„Analgin“ nelze vzít k lidem s poruchou tvorby krve, s bronchospasmem, s drogovou intolerancí

Podle recenzí lékařů je důležité zvážit kontraindikace, aby se zabránilo negativním důsledkům

speciální instrukce

Pozornost! Použití Analginu v přítomnosti akutních bolestí nevysvětlitelné povahy před vyšetřením lékařem je nepřijatelné!

Dlouhodobé užívání léku vyžaduje pravidelné sledování počtu bílých krvinek.

V některých případech může podání Analginu zabarvit močovou červeň, což není známkou negativních účinků, je spojeno s uvolňováním intermediárního metabolického produktu metamizolu sodného a nevyžaduje vysazení léčiva..

Tento produkt není kompatibilní s alkoholem..

Je nepřijatelné mísit Analgin s jinými léky ve stejné stříkačce.

Interaguje s jinými léčivými látkami, mění je a jeho terapeutickou aktivitu, proto je třeba při užívání jiných léků informovat ošetřujícího lékaře o použití Analginu.

Při použití

Z toho, co „Analgin“ pomáhá, by to měl vědět každý. Používá se:

  • horečka;
  • bolest srdce;
  • chronická onemocnění s akutním průběhem a zánětem, když je teplota a bolest;
  • infarkt myokardu;
  • bolesti hlavy a zubů;
  • neuralgie;
  • spálenina;
  • ledvinové nebo jaterní koliky;
  • těžká migréna;
  • myokarditida;
  • menstruační křeče;
  • radiculitida, artritida, revmatismus;
  • zranění, modřiny, výrony;
  • střevní kolika;
  • pohrudnice plic;
  • v období po operaci;
  • pankreatitida bolest.

Ačkoli je „Analgin“ ve výše uvedených případech účinný, je lepší se poradit s lékařem dříve, než ho vezmete. Tím se zabrání vedlejším účinkům a alergiím. Soudě podle recenzí mnoho lidí používá tento lék k odstranění silné bolesti..

Složení a mechanismus účinku léku

Analgin patří do skupiny pyrazolonů, hlavní účinnou látkou tohoto léčiva je sodná sůl metamizolu, jedna tableta léčiva obsahuje 500 mg této složky. Kromě toho složení léčiva zahrnuje další látky: práškový cukr, stearát sodný, mastek, škrob.

Analgin má řadu důležitých terapeutických vlastností:

  • anestézie;
  • snížení tepla;
  • menší úleva od zánětu.

Tento léčivý přípravek má schopnost zmírnit bolest kvůli skutečnosti, že metamizol sodný inhibuje cyklooxygenázu a brání syntetizaci prostaglandinů. Právě tyto složky se aktivně podílejí na rozvoji bolesti a zánětu. Analgin působí jako blokátor procesu přenosu impulsů bolesti, snižuje citlivost center bolesti. To umožňuje snížení reakce mozku na bolest způsobenou různými stimuly..

Schopnost metamizolu sodného snížit závažnost ohnisek zánětu je zajištěna provedením funkce inhibující prostaglandiny. Snížení zvýšené tělesné teploty na fyziologickou normu je možné díky poklesu produkce a následně uvolnění chemických látek, které ovlivňují procesy výroby tepla..

Lék užívaný orálně prochází absorpčním procesem v zažívacím traktu poměrně rychle. Po 30 minutách může být zaznamenána koncentrace metamizolu sodného v krevním séru nezbytná pro terapii a po 90 minutách dosáhne množství aktivní složky maximum.

Část látky podléhá procesu vazby na krevní bílkoviny. Lék se rozkládá v játrech, vylučuje metabolity aktivního typu a chemické sloučeniny, které nemají aktivitu.

Mimo tělo se účinná látka vylučuje prací ledvin.

Nežádoucí účinky Analgin

Metamizol sodný může vyvolat následující nežádoucí účinky:

  • alergie (častěji - vyrážky a svědění kůže, méně často - dušnost a anafylaxe);
  • změny v krvi (ve vzácných případech jsou zaznamenány leukopenie, trombocytopenie a agranulocytóza);
  • snížení krevního tlaku;
  • akutní pokles funkční aktivity ledvin;
  • moč barvení červeně.

Důležité: klinickými příznaky agranulocytózy jsou hypertermie, bolest v krku, zánět v dutině ústní a v oblasti genitálií. Pokud dojde ke zhoršení stavu pacienta, a to i před obdržením údajů z laboratorních testů, měl by být metamizol sodný okamžitě zastaven

Pokud dojde ke zhoršení stavu pacienta, a to i před obdržením údajů z laboratorních testů, měl by být metamizol sodný okamžitě zastaven.

Léková interakce

  • Během léčby přípravkem Analgin nelze použít léky na bázi penicilinu, náhražky koloidní krve a rentgenové záření. Nedoporučuje se používat současně s jinými narkotickými analgetiky, alopurinolem, hormonální antikoncepcí a tricyklickými antidepresivy, protože kombinace těchto léků s léčivem vede ke zvýšené toxicitě..
  • Použití barbiturátů, fenylbutazonu a dalších hepatoinduktorů snižuje účinnost analgetika, zatímco trankvilizéry a sedativa zvyšují jeho analgetický účinek. Myelotoxika mohou zvyšovat vedlejší účinky ovlivňující hematopoetický systém a cytostatika a tiamazol mohou zvyšovat riziko leukopenie.
  • Analgin má schopnost zvýšit aktivitu perorálních hypoglykemických látek, indometacinu, nepřímých koagulancií a GCS. Aby se zabránilo různým nežádoucím interakcím s jinými léky, mělo by se toto analgetikum užívat pouze podle pokynů lékaře..

Doporučené dávky

Je vhodné, aby pacienti užívali nejnižší účinnou dávku, tj. Množství léčiva, které snižuje bolest a snižuje teplotu. Dávkování je určováno intenzitou bolesti a horečky, jakož i relativní kontraindikací.

Tablety se polykají bez žvýkání a zapíjejí se dostatečným množstvím čisté vody. Musíte je vzít po jídle.

U dospívajících mladších 14 let se stanoví jedna dávka v dávce 8 až 16 mg / 1 kg hmotnosti (s horečkou dávají 10 mg / kg). Pro dospívající od 15 let a pro dospělé (s tělesnou hmotností vyšší než 53 kg) je přípustná jednorázová dávka 1 000 mg (2 tab.)..

Přípustná denní dávka pro dospívající (od 32 do 53 kg) je až 4 tablety a pro dospělé - 8 tablet.

U starších osob a senilů by měl být denní objem snížen, protože poněkud zpomalily vylučování metabolitů. Stejná taktika je dodržována, pokud má pacient sníženou funkční aktivitu ledvin..

Důležité: dlouhodobé používání je nepřijatelné na pozadí selhání jater. Celková doba přijetí závisí na povaze onemocnění a závažnosti klinických příznaků.

Pokud je vyžadováno dlouhodobé používání, je třeba sledovat krevní obraz.

Celková doba podávání závisí na povaze onemocnění a závažnosti klinických příznaků. Pokud je vyžadováno dlouhodobé používání, je třeba sledovat krevní obraz..

Indikace pro injekce roztoku jsou intenzivní bolesti různého původu. Dávkování pro dospělé - 1-2 ml 2-3krát denně (ale ne více než 2 g denně). Pro děti starší 10 let a dospívající je dávka pro parenterální podání stanovena v dávce 0,1-0,2 ml 50% nebo 0,2-0,4 ml 25% roztoku na každých 10 kg hmotnosti.

Interakce s jinými prostředky

Mohu pít „Analgin“ se zbytkem léku? Neměli byste s sebou brát jiné léky proti bolesti. Z tohoto důvodu se zvyšuje toxický účinek léků. Kombinace s paracetamolem je nebezpečná. Může to způsobit podchlazení..

Pokud se chcete rychle zbavit vysoké teploty u dítěte, měli byste užívat difenhydramin s tímto lékem. K tomu se často přidává Papaverine. Je možné kombinovat metamizol se Suprastinem a No-shpa.

„Analgin“ s „difenhydraminem“ pomáhá s „bílou“ horečkou. Metamizol a jód jsou kombinovány pro onemocnění kloubů. Tření se provádí za použití 10 tablet, gáforu (10 ml) a léčivého alkoholu (300 ml). Tento recept není vhodný pro jodismus a vysokou horečku..

Analogy

Cena "Analgin" (10 ks.) Je od 10 rublů. Je třeba mít na paměti, že existují podobné nástroje, které jsou podobné z hlediska současné složky:

  1. Analgin Ultra.
  2. "Analgin UBF".
  3. "Analgin Khinin".
  4. Analgin Rusfar.
  5. "Analgin Bufus".
  6. Optalgin.

Analgin a jeho analogy lze zakoupit v jakékoli lékárně. Měly by být ve vaší domácí lékárničce jako účinný lék na bolest. A pak bude možné v krátké době odstranit nepohodlí.

Proto je „Analgin“ považován za účinný lék na mnoho typů bolesti.

Je důležité brát ji v dávkách uvedených v návodu a dodržovat nuansy spotřeby. Teprve potom bude produkt bezpečný

Indikace a kontraindikace

Analgin je indikován pro použití v přítomnosti bolestivých stavů z různých orgánů:

  • hlava (droga se také používá k léčbě migrény);
  • zuby
  • měsíční ženské nemoci;
  • neuralgické patologie;
  • svaly, klouby (osteochondróza, ischias);
  • kolika z ledvin, střev, žaludku, žlučníku;
  • po zranění (popáleniny, odřezky, modřiny);
  • po chirurgických zákrokech (pro úlevu od bolesti při diagnostických nebo jiných událostech);
  • ke snížení zvýšené tělesné teploty (za předpokladu, že jiné léky nedaly požadovaný účinek).

Není možné aplikovat Analgin na všechny kategorie pacientů, před použitím tablet si musíte přečíst pokyny, zejména seznam indikací, kdy je droga zakázána.

Kontraindikace při použití Analgin:

  • nesnášenlivost složek (nebo vysoká pravděpodobnost vzniku alergických reakcí) obsažených ve složení léčiva, které je osobní povahy;
  • nedostatečnost jater a ledvin;
  • dysfunkce kostní dřeně;
  • inhibice procesu krvetvorby;
  • leukopenie;
  • hereditární hemolytická anémie;
  • jiné typy anémie;
  • revmatické onemocnění;
  • dysmenorea;
  • intoleranční syndrom nesteroidních protizánětlivých léčiv, analgetika (včetně vyjádřených astmatických příznaků);
  • dětský věk do 10 let;
  • prvních 14 týdnů a posledních 12 týdnů těhotenství.

Vedlejší efekty

  1. Urticaria (výskyt svědivých vyrážek na kůži)
  2. Alergická konjunktivitida (zarudnutí sliznice oka)
  3. V případě intramuskulárního nebo intravenózního podání léčiva jsou možné nebezpečné vedlejší účinky, jako je angioedém (charakterizovaný otokem kůže nebo subkutánní tkáně různé závažnosti)
  4. Anafylaktický šok (přílišná přecitlivělost na lék).

Krvácející. Při dlouhodobém používání analginu dochází často k inhibici hemopoézy.

Leukopenie (pokles počtu bílých krvinek v krvi) - vede ke snížení imunity.

Trombocytopenie (snížení počtu krevních destiček v krvi) - vede ke zvýšení pravděpodobnosti spontánního krvácení.

Agranulocytóza (pokles počtu bílých krvinek).

Snížení krevního tlaku

Porucha funkce ledvin:

  1. Oliguria (pokles denní moči až na 500 mililitrů)
  2. Anurie (nedostatek výdeje moči).
  3. Proteinurie (přítomnost bílkovin v moči).

Analgin pro děti

Rodiče se často obávají otázky, zda děti mohou pít Analgin. Pokyny k použití dětských forem léků neumožňují jeho použití u dětí mladších tří měsíců. Většina odborníků se však domnívá, že užívání drog dětmi mladšími než jeden rok není v zásadě přípustné. V extrémních případech lze tento lék použít, ale pouze na lékařskou pomoc.

Děti, které dosáhly věku jednoho roku, mohou dostávat analgin ve formě rektálních čípků, protože je pro ně velmi obtížné polykat tablety. Analgin ve svíčkách se zpravidla používá u malých dětí k rychlému obnovení normální tělesné teploty. Pediatrové však doporučují použití jiných antipyretik u dětí, například obsahujících ibuprofen a paracetamol. Jsou bezpečnější..

Dávkování sodné soli metamizolu v čípcích může mít několik možností:

  • od 3 měsíců do 1 roku: čípek můžete rozdělit dávkou 100 mg na dvě části;
  • z roku na rok si děti dávaly svíčky v dávce 100 mg (jednou denně);
  • od 3 let do 7 let: děti mají dát 1 nebo 2 svíčky v dávce 200 mg (nikoli 400 mg denně);
  • od 8 do 14 let lze použít 2 čípky s dávkou 200 mg (ne více než 600 mg denně).

Pro koho je Analgin obzvláště nebezpečný

Pravděpodobnost výskytu závažných reakcí z přecitlivělosti je vyšší u pacientů s následujícími patologiemi:

  • přecitlivělost na NSAID (astmatická nebo alergická reakce);
  • bronchiální astma;
  • nesnášenlivost ethanolu;
  • nesnášenlivost na benzoáty (běžné konzervační látky).

Analgetikum je podáváno obětem mnohočetných poranění tkání opatrně. Pokud je u pacienta diagnostikována akutní patologie srdce a krevních cév (zejména infarkt myokardu) nebo arteriální hypotenze, je nutné pečlivě sledovat hemodynamické vlastnosti.

Vysoké riziko komplikací s touto drogou u lidí s dehydratací.

Důležité: pokud je diagnostikováno „akutní břicho“, nemělo by se podávat metamizol sodný ani jiná analgetika, aby nedošlo k „lubrikaci“ symptomů. Neexistují žádné údaje o pravděpodobnosti malformací plodu při působení Analginu

Vzhledem k nedostatku informací se ženám, které se chystají stát matkami, důrazně doporučuje zdržet se užívání drog v raných a pozdních stádiích. Protože metamizol sodný částečně blokuje produkci prostaglandinů, je pravděpodobnost předčasného uzavření ductus arteriosus u nenarozeného dítěte povolena

Nejsou k dispozici žádné údaje o pravděpodobnosti vzniku fetálních malformací pod vlivem Analginu. Vzhledem k nedostatku informací se ženám, které se chystají stát matkami, důrazně doporučuje zdržet se užívání drog v raných a pozdních stádiích. Protože metamizol sodný částečně blokuje produkci prostaglandinů, je pravděpodobnost předčasného uzavření ductus arteriosus u nenarozeného dítěte povolena.

Metabolické produkty analginu jsou schopny proniknout do mateřského mléka, proto by ženy během laktace neměly pít tento přípravek. V extrémních případech můžete krmit dítě nejdříve 2 dny po užití.

Návod k použití

Jak vzít Analgin, před jídlem nebo po jídle, který způsob aplikace je výhodnější pro různé situace? Odpovědi na všechny tyto otázky najdete v pokynech, které jsou přiloženy k lékům..

Základním pravidlem je závislost na příjmu potravy před jídlem nebo po jídle: použití tablet po jídle se považuje za optimální. Jak pít Analgin? Pro tento účel je nejvhodnější běžná pitná voda. Průměrná doba trvání takové lékové terapie by neměla přesáhnout pět dní.

Specifický dávkovací režim závisí na závažnosti syndromu bolesti a má individuální vlastnosti pro každou situaci..

  • pacienti od 14 let: Analgin lze pít v dávce 500 mg třikrát denně. Jedna dávka může být 2 tablety (1 000 mg) v přítomnosti silné bolesti. Není však povoleno překračovat denní dávku vyšší než 4 gramy;
  • děti ve věku 10-14 let (hmotnost 32-53 kg): jedna dávka léčiva je 500 mg (1 tableta). Denně lze spotřebovat pouze 2 gramy analginu.

Období léčby Analginem vyžaduje pozornost na následujících bodech:

Analgin se nepoužívá, pokud osoba trpí silnou akutní bolestí v břiše, dokud není stanovena diagnóza a nejsou identifikovány příčiny jejího výskytu (anestézie může rozmazat klinický obraz, neumožňující včasnou pomoc osobě); dlouhodobé užívání léku vyžaduje sledování počtu leukcetů v krvi (to je nezbytné, aby se zabránilo situaci, kdy se objeví hematopoetická deprese); starší pacienti, stejně jako lidé trpící glomerulonefritidou, pyelonefritidou, by měli užívat snížené terapeutické dávky léku (proces odstraňování účinné látky mimo tělo se zpomaluje, což může přispět k rychlému rozvoji toxických účinků); použití Analginu u lidí s akutním srdečním a cévním onemocněním by mělo být prováděno s povinným sledováním srdeční frekvence, respiračního rytmu, krevního tlaku; pacienti závislí na alkoholu by měli brát léky opatrně. Riziko hepatotoxických účinků pro nás zvyšuje játra; lidé trpící závažnými alergickými reakcemi by měli brát analginín a dbát zvýšené opatrnosti (pro ně je riziko vzniku závažných reakcí doprovázených respiračními poruchami, otok tkání, kopřivka, bronchiální astma zvláště vysoké); aktivní uvolňování metabolitů může vyvolat červenou barvu moči, nemá to vliv na zdravotní stav, proto by to nemělo pacienta obtěžovat; možnost použití Analginu pro těhotné ženy ve druhém trimestru může stanovit pouze lékař, který hodnotí přínosy pro matku a rizika pro plod; použití tohoto léku nemá vliv na schopnost rychle reagovat na měnící se vnější prostředí, takže člověk může řídit auto nebo vykonávat své pracovní funkce na složitých mechanismech; dlouhodobé užívání léku se nedoporučuje kvůli závažným myelotoxickým účinkům

Předávkovat

Pokud jsou doporučené terapeutické dávky náhodně překročeny, objeví se následující příznaky předávkování:

  • prudký pokles tělesné teploty;
  • nevolnost;
  • zvracení
  • arteriální hypotenze (významný pokles krevního tlaku);
  • obecná slabost;
  • dušnost;
  • cardiopalmus;
  • bolest v žaludku;
  • ospalost;
  • zmatení vědomí;
  • křeče
  • ochrnutí dýchacích svalů;
  • rozvoj příznaků akutního selhání jater a (nebo) ledvin.

V případě předávkování je nutné u oběti vyvolat zvracení a vyplachovat žaludek sondou. Pro vazbu a zrychlené vylučování účinné látky jsou uvedeny enterosorbenty (aktivní uhlí) a slané projímadla. V závažných případech je třeba přijmout urgentní opatření k zachování životně důležitých funkcí. Přiřazená nucená diuréza, hardwarové čištění krve hemodialýzou a zavedení léků k alkalizaci krve. Vývoj záchvatů je známkou intravenózní injekce rychle působících barbiturátů a diazepamu.

Vedlejší účinek

Když člověk vezme analginát po dlouhou dobu, je možný vývoj negativních reakcí z těla.

Nežádoucí účinky užívání přípravku:

  • bolest hlavy;
  • riziko vzniku leukopenie;
  • závrať;
  • horečka;
  • snížení krevního tlaku;
  • vzhled vyrážky na kůži;
  • rizika agranulocytózy;
  • anémie;
  • zhoršená funkce ledvin, vedoucí ke vzniku anurie, proteinurie, oligonurie, akutního selhání;
  • vývoj hepatitidy.

Po překročení dávky doporučené odborníkem se u člověka mohou rozvinout příznaky, jako je dušnost, zvýšená srdeční frekvence, nevolnost, hučení v uších a zhoršené vědomí. Na základě předávkování dochází často k selhání jater a ledvin.

K odstranění účinků předávkování by mělo:

  • opláchněte žaludek;
  • brát sorbenty;
  • používat projímadla;
  • navštivte lékaře.

Jak používat metamizol sodný

StáříJedna dávkaDenní dávka
2-3 roky0,05 až 0,1 gramuAž 0,3 g za den
4-5 let01. - 0,2 gramuAž 0,5
6-7 let0,2 gramuAž 0,7
8-14 let0,25 až 0,3 gramuDo 1 gramu
14 a starší0,25-1 gramaž 3 gramy denně

Injekční roztok (v ampulích): Injekce

StáříJedna dávkaDenní dávka (maximální dávka za den)
250-500 miligramů2 gramy
5 až 10 miligramů na kilogram tělesné hmotnosti (0,1 až 0,2 mililitru 50% roztoku na 10 kilogramů tělesné hmotnosti)1-1,5 gramu
StáříJedna dávkaMaximální denní dávka
300, 650 nebo 1000 miligramů2 gramy
V polovině čípků (dávka 1 čípek 0,1 g)Až 0,1 gramu
1 čípek (0,1 g)Až 0,2 gramu
1 čípek (0,1 g)Až 0,3 gramu
Použijte čípky 0,25 gramu čípku 1 (0,25 gramu)Až 3 čípky denně (0,75 g)

Analginové kontraindikace

Analgin není předepsán, pokud má pacient individuální přecitlivělost na metamizol sodný, další látky obsažené ve složení léčiva nebo derivát pyrazolonu.

Mezi další kontraindikace patří:

  • trimestry těhotenství I a III;
  • dětský věk (do 10 let);
  • nesnášenlivost s NSAID;
  • "Astma aspirinu";
  • akutní bolest v oblasti břicha (až do zjištění příčin);
  • patologie hematopoetického systému;
  • dysfunkce kostní dřeně (zejména po cyklu cytostatik);
  • akutní přerušovaná porfyrie (s krevním tlakem

Důležité: Analgin by měl být předepsán s velkou opatrností osobám s chronickým alkoholismem a patologiemi ledvin.

Interakce s jinými drogami

Analgin je schopen zvýšit účinek ethylalkoholu, takže ho nemusíte brát s lékárnou nebo domácí léčivou tinkturou.

Při kombinaci s chlorpromazinem je možné významné snížení tělesné teploty.

Antibiotika penicilinového typu, sloučeniny rentgenové záření a koloidní krevní náhražky by neměly být užívány současně..

Metamizol sodný má tendenci snižovat plazmatickou koncentraci cyklosporinu.

Analgin zvyšuje terapeutickou aktivitu indometacinu, glukokortikosteroidních hormonů a nepřímých antikoagulancií, protože brání jejich konjugaci s bílkovinami krve.

Pokud se berou souběžně, barbituráty snižují účinnost Analginu a trankvilizéry zvyšují kodein, antihistaminika a sedativa.

Perorální antikoncepční tablety, alopurinol a tricyklická antidepresiva mohou zvýšit toxicitu metamizolu sodného.

Analgin návod k použití

Analgin, návod k použití, pro který naznačuje možnost jeho použití jako anestetika a antipyretika, se v naší zemi aktivně používá. Navzdory nejednoznačnosti přístupu odborníků k tomuto léku je tento lék vysoce účinný a podle pravidel dávkování a četnosti užívání lze považovat za relativně bezpečný lék..

Složení a mechanismus účinku léku

Analgin patří do skupiny pyrazolonů, hlavní účinnou látkou tohoto léčiva je sodná sůl metamizolu, jedna tableta léčiva obsahuje 500 mg této složky. Kromě toho složení léčiva zahrnuje další látky: práškový cukr, stearát sodný, mastek, škrob.

Analgin má řadu důležitých terapeutických vlastností:

  • anestézie;
  • snížení tepla;
  • menší úleva od zánětu.

Tento léčivý přípravek má schopnost zmírnit bolest kvůli skutečnosti, že metamizol sodný inhibuje cyklooxygenázu a brání syntetizaci prostaglandinů. Právě tyto složky se aktivně podílejí na rozvoji bolesti a zánětu. Analgin působí jako blokátor procesu přenosu impulsů bolesti, snižuje citlivost center bolesti. To umožňuje snížení reakce mozku na bolest způsobenou různými stimuly..

Schopnost metamizolu sodného snížit závažnost ohnisek zánětu je zajištěna provedením funkce inhibující prostaglandiny. Snížení zvýšené tělesné teploty na fyziologickou normu je možné díky poklesu produkce a následně uvolnění chemických látek, které ovlivňují procesy výroby tepla..

Kromě výše uvedených vlastností má Analgin schopnost uvolnit hladké svaly žlučového měchýře a jejich kanály, což vám umožní rychle zmírnit bolest, která se vyskytuje v těchto orgánech.

Lék užívaný orálně prochází absorpčním procesem v zažívacím traktu poměrně rychle. Po 30 minutách může být zaznamenána koncentrace metamizolu sodného v krevním séru nezbytná pro terapii a po 90 minutách dosáhne množství aktivní složky maximum.

Část látky podléhá procesu vazby na krevní bílkoviny. Lék se rozkládá v játrech, vylučuje metabolity aktivního typu a chemické sloučeniny, které nemají aktivitu.

Mimo tělo se účinná látka vylučuje prací ledvin.

Metamizol sodný má schopnost pronikat placentární bariérou i do mateřského mléka.

Uvolněte formuláře

Pokyny pro léčivo Analgin, tablety naznačují možnost jejich použití pouze dospělými pacienty. Tato léková forma se nejčastěji dodává do lékárny, tablety Analgin 500 mg 10 kusů jsou v jednom balení.

Odděleně stojí za zmínku roztok 500 mg ml používaný pro parenterální podávání. Zejména u dětí se vyrábějí rektální čípky, v nich je dávka účinné látky 250 mg.

Indikace a kontraindikace

Analgin je indikován pro použití v přítomnosti bolestivých stavů z různých orgánů:

  • hlava (droga se také používá k léčbě migrény);
  • zuby
  • měsíční ženské nemoci;
  • neuralgické patologie;
  • svaly, klouby (osteochondróza, ischias);
  • kolika z ledvin, střev, žaludku, žlučníku;
  • po zranění (popáleniny, odřezky, modřiny);
  • po chirurgických zákrokech (pro úlevu od bolesti při diagnostických nebo jiných událostech);
  • ke snížení zvýšené tělesné teploty (za předpokladu, že jiné léky nedaly požadovaný účinek).

Není možné aplikovat Analgin na všechny kategorie pacientů, před použitím tablet si musíte přečíst pokyny, zejména seznam indikací, kdy je droga zakázána.

Kontraindikace při použití Analgin:

  • nesnášenlivost složek (nebo vysoká pravděpodobnost vzniku alergických reakcí) obsažených ve složení léčiva, které je osobní povahy;
  • nedostatečnost jater a ledvin;
  • dysfunkce kostní dřeně;
  • inhibice procesu krvetvorby;
  • leukopenie;
  • hereditární hemolytická anémie;
  • jiné typy anémie;
  • revmatické onemocnění;
  • dysmenorea;
  • intoleranční syndrom nesteroidních protizánětlivých léčiv, analgetika (včetně vyjádřených astmatických příznaků);
  • dětský věk do 10 let;
  • prvních 14 týdnů a posledních 12 týdnů těhotenství.

Návod k použití

Jak vzít Analgin, před jídlem nebo po jídle, který způsob aplikace je výhodnější pro různé situace? Odpovědi na všechny tyto otázky najdete v pokynech, které jsou přiloženy k lékům..

Základním pravidlem je závislost na příjmu potravy před jídlem nebo po jídle: použití tablet po jídle se považuje za optimální. Jak pít Analgin? Pro tento účel je nejvhodnější běžná pitná voda. Průměrná doba trvání takové lékové terapie by neměla přesáhnout pět dní.

Specifický dávkovací režim závisí na závažnosti syndromu bolesti a má individuální vlastnosti pro každou situaci..

Obecná doporučení:

  • pacienti od 14 let: Analgin lze pít v dávce 500 mg třikrát denně. Jedna dávka může být 2 tablety (1 000 mg) v přítomnosti silné bolesti. Není však povoleno překračovat denní dávku vyšší než 4 gramy;
  • děti ve věku 10-14 let (hmotnost 32-53 kg): jedna dávka léčiva je 500 mg (1 tableta). Denně lze spotřebovat pouze 2 gramy analginu.

Období léčby Analginem vyžaduje pozornost na následujících bodech:

  • Analgin se nepoužívá, pokud osoba trpí silnou akutní bolestí v břiše, dokud není stanovena diagnóza a nejsou identifikovány příčiny jejího výskytu (anestézie může rozmazat klinický obraz, neumožňující včasnou pomoc osobě);
  • dlouhodobé užívání léku vyžaduje sledování počtu leukcetů v krvi (to je nezbytné, aby se zabránilo situaci, kdy se objeví hematopoetická deprese);
  • starší pacienti, stejně jako lidé trpící glomerulonefritidou, pyelonefritidou, by měli užívat snížené terapeutické dávky léku (proces odstraňování účinné látky mimo tělo se zpomaluje, což může přispět k rychlému rozvoji toxických účinků);
  • použití Analginu u lidí s akutním srdečním a cévním onemocněním by mělo být prováděno s povinným sledováním srdeční frekvence, respiračního rytmu, krevního tlaku;
  • pacienti závislí na alkoholu by měli brát léky opatrně. Riziko hepatotoxických účinků pro nás zvyšuje játra;
  • lidé trpící závažnými alergickými reakcemi by měli brát analginín a dbát zvýšené opatrnosti (pro ně je riziko vzniku závažných reakcí doprovázených respiračními poruchami, otok tkání, kopřivka, bronchiální astma zvláště vysoké);
  • aktivní uvolňování metabolitů může vyvolat červenou barvu moči, nemá to vliv na zdravotní stav, proto by to nemělo pacienta obtěžovat;
  • možnost použití Analginu pro těhotné ženy ve druhém trimestru může stanovit pouze lékař, který hodnotí přínosy pro matku a rizika pro plod;
  • použití tohoto léku nemá vliv na schopnost rychle reagovat na měnící se vnější prostředí, takže člověk může řídit auto nebo vykonávat své pracovní funkce na složitých mechanismech;
  • dlouhodobé užívání léku se nedoporučuje kvůli závažným myelotoxickým účinkům.

Analgin pro děti

Rodiče se často obávají otázky, zda děti mohou pít Analgin. Pokyny k použití dětských forem léků neumožňují jeho použití u dětí mladších tří měsíců. Většina odborníků se však domnívá, že užívání drog dětmi mladšími než jeden rok není v zásadě přípustné. V extrémních případech lze tento lék použít, ale pouze na lékařskou pomoc.

Děti, které dosáhly věku jednoho roku, mohou dostávat analgin ve formě rektálních čípků, protože je pro ně velmi obtížné polykat tablety. Analgin ve svíčkách se zpravidla používá u malých dětí k rychlému obnovení normální tělesné teploty. Pediatrové však doporučují použití jiných antipyretik u dětí, například obsahujících ibuprofen a paracetamol. Jsou bezpečnější..

Dávkování sodné soli metamizolu v čípcích může mít několik možností:

  • od 3 měsíců do 1 roku: čípek můžete rozdělit dávkou 100 mg na dvě části;
  • z roku na rok si děti dávaly svíčky v dávce 100 mg (jednou denně);
  • od 3 let do 7 let: děti mají dát 1 nebo 2 svíčky v dávce 200 mg (nikoli 400 mg denně);
  • od 8 do 14 let lze použít 2 čípky s dávkou 200 mg (ne více než 600 mg denně).

Analgin během těhotenství a kojení

Odborníci potvrzují skutečnost, že spolehlivé údaje o účinku metamizolu sodného na vyvíjející se plod neexistují. Skutečností je, že účinek léku byl testován pouze na zvířatech, aniž by vykazoval teratogenní účinky. U lidí takové experimenty nejsou povoleny..

Vzhledem k nedostatku spolehlivých údajů není tento lék určen k použití u těhotných žen, které jsou v prvním nebo třetím trimestru porodu dítěte. Ve druhém trimestru je pravděpodobnost použití léku povolena, ale o možnosti takové terapie by měl rozhodnout ošetřující lékař. Specialista musí nejprve posoudit pravděpodobné riziko drobků a přínosy pro jeho matku.

Analgin působí jako inhibitor syntézy prostaglandinů, a proto může vyvolat předčasný nástup uzavření arteriálních kanálků a rozvoj perinatálních komplikací.

Kojící matky by také neměly brát analgin. Hlavní složka tablet snadno přechází do mateřského mléka, takže okamžitě proniká do dítěte, což je nežádoucí.

Výjimečné případy vám umožňují pít analgininu během GV za předpokladu, že žena nedá dítěti kojení po dobu dvou dnů.

Vedlejší účinek

Když člověk vezme analginát po dlouhou dobu, je možný vývoj negativních reakcí z těla.

Nežádoucí účinky užívání přípravku:

  • bolest hlavy;
  • riziko vzniku leukopenie;
  • závrať;
  • horečka;
  • snížení krevního tlaku;
  • vzhled vyrážky na kůži;
  • rizika agranulocytózy;
  • anémie;
  • zhoršená funkce ledvin, vedoucí ke vzniku anurie, proteinurie, oligonurie, akutního selhání;
  • vývoj hepatitidy.

Po překročení dávky doporučené odborníkem se u člověka mohou rozvinout příznaky, jako je dušnost, zvýšená srdeční frekvence, nevolnost, hučení v uších a zhoršené vědomí. Na základě předávkování dochází často k selhání jater a ledvin.

K odstranění účinků předávkování by mělo:

  • opláchněte žaludek;
  • brát sorbenty;
  • používat projímadla;
  • navštivte lékaře.

Analogy analginu

Analogy, synonyma Analgin:

  • Analgin Ultra;
  • Optalgin;
  • Analgin UBF;
  • Analgin Rusfar.
Přečtěte Si O Závratě