Hlavní Infarkt

Jak používat Askofen

Bolest hlavy & # 8212, jeden z nejčastějších příznaků různých poruch v těle. Může se vyskytnout zcela neočekávaně, může mít různé faktory vzhledu a lokalizace. Proto je pro každého člověka velmi důležité mít osvědčený, rychle působící lék na bolesti hlavy..

Právě takové léčivo se nazývá tablety Askofen, pokyny pro použití, které budou uvedeny níže.

Složení

Tento lék je kombinovaný lék proti bolesti. Složení léčiva zahrnuje: kyselinu acetylsalicylovou (200 mg.) Paracetamol (200 mg.) Kofein (40 mg.).

Tableta navíc obsahuje bramborový škrob, nízkomolekulární polyvinylpyrrolidon, kyselinu stearovou, mastek, monohydrát stearátu vápenatého, silikonovou emulzi KE-10-12, vazelínu.

Uvolněte formu a odrůdy

Askofen se vyrábí ve formě tablet světlého stínu. Jsou zcela bez zápachu. Tablety se ukládají do blistrů s kapacitou šesti nebo deseti kusů. Lék se prodává v lepenkových krabicích..

Viz také: Jak používat lék Deep Reelif

Na trhu farmakologie existují různé typy tohoto léku. Liší se složením, dávkováním a působením. Každá z nich má své vlastní vlastnosti, výhody a nevýhody. Proto je velmi důležité přečíst si pokyny obsažené v balení.

Askofen Extra má v mnoha ohledech podobnou akci s jednoduchým Askofenem. Současně jsou v něm obsaženy složky léčiva ve větším množství. Snižuje teplo, aniž by způsobovala podchlazení. Může také prodloužit dobu krvácení.

Je zde Askofen-P. To, co tyto pilulky pomáhají, jsou menstruace, svaly a bolesti zubů. Je však zakázáno brát s antikonvulzivními léky. Alkohol také není kompatibilní s tímto typem pilulky. Je přísně zakázáno užívat lék pro těhotné ženy. Během kojení není také žádoucí..

Přečtěte si více o tom, jak používat Piaskledin 300 zde

Askofen-L není pro ty, kteří jsou příliš vzrušující, stejně jako pro děti. Důvodem zákazu je, že droga obsahuje hodně kofeinu. Tato složka léku může u těchto kategorií lidí způsobit poruchy spánku, úzkost. Askofen-L má schopnost zvyšovat účinek jiných léků, má příznivý účinek na krevní oběh v těle.

farmaceutický účinek

Abychom lépe porozuměli tomu, co je Askofen a jak to funguje, je třeba podrobněji zvážit jeho složky. Kyselina acetylsalicylová normalizuje produkci prostaglandinů, inhibuje agregaci destiček. Lék navíc ředí krev. V důsledku toho je snížena pravděpodobnost krevních sraženin.

Paracetamol je známý svou schopností anestetizovat, zmírnit horečku a zánět. Může ovlivnit ty části mozku, které jsou zodpovědné za regulaci teploty v těle. Díky této vlastnosti teplota klesá. Díky tomuto účinku se zánětlivé procesy na nějakou dobu ztupí..

Kofein působí na střed míchy a zvyšuje jejich vzrušivost. Stimuluje receptory dýchacího systému, rozšiřuje krevní cévy, zvyšuje úroveň vytrvalosti lidského těla.

Mnoho lidí se zajímá: Zvyšuje Askofen tlak nebo snižuje? Na základě vlastností kofeinu lze s jistotou říci, že zvyšuje tlak.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Askofen je považován za kombinovaný lék. Má několik oblastí činnosti. Zvládne takové úkoly, jako je: analgezie, antipyretika, odstranění zánětu. Dále podporuje expanzi jaterních a ledvinových buněk.

Po požití je léčivo absorbováno o 90 procent. Poté se ledvinami vylučuje 80 procent účinných látek..

Indikace a kontraindikace

Tyto prášky jsou často užívány pro různé syndromy bolesti. To znamená, že Askofen pomůže s bolestmi hlavy, uklidňujícími migrénami, neuralgií, artralgií, myalgií. Navíc během kritických dnů sníží silnou bolest. Zároveň však má Askofen indikace i kontraindikace k použití, které je třeba vzít v úvahu při nákupu léku.

Víte, jak aplikovat mast Nikoflex?

Instrukce pro lék zakazují jeho použití v případě takových onemocnění:

  • tendence ke krvácení do gastrointestinálního traktu,
  • žaludeční a duodenální vředy,
  • selhání ledvin,
  • hypokoagulace,
  • portální hypertenze,
  • astma,
  • některé nemoci srdce a nervového systému.

Odmítněte léky by měly být těhotné ženy a nepijte Askofen během kojení. Musíte být opatrní s ním a někým, jehož tělo netoleruje žádnou ze svých složek..

Děti do 15 let se také nedoporučují používat tyto tablety..

Vedlejší efekty

Při užívání léku jsou některé nežádoucí účinky přípustné. Mezi nimi:

  • alergie,
  • GI selhání (anorexie, nauzea, zvracení, gastralgie, průjem, peptický vřed, krvácení),
  • selhání jater nebo ledvin,
  • tachykardie a tlakový ráz,
  • závrať,
  • tinnitus, bolesti hlavy,
  • hypokoagulace,
  • selhání jater.

Jak brát léky

Aby se zbavili syndromu bolesti, dospělým se doporučuje užívat jednu nebo dvě tablety dvakrát nebo třikrát denně. V tomto případě nemůžete užít více než šest tablet denně.

Je důležité zmínit, že by se neměli opíjet častěji než jednou za čtyři hodiny. Při užívání pilulek existuje několik nuancí. Pro urychlení akce je tedy nejlepší pít je s teplým mlékem, nikoli studenou vodou nebo minerální vodou.

Askofen během těhotenství a kojení je kontraindikován. To platí zejména v prvních měsících. V jakékoli dávce je Askofen pro děti zakázán. Ale po 15 letech může lékař použití těchto tablet povolit.

Předávkovat

Pokud koncentrace léčiva v těle překročila normu, jsou možné takové předávkování:

  • nevolnost, zvracení, bolest žaludku,
  • Nadměrné pocení,
  • tachykardie,
  • tinnitus,
  • ospalost, křeče,
  • bronchospasmus, dušnost.

Pokud byl zaznamenán jeden z těchto příznaků, musíte naléhavě zavolat lékaře. Provede výplach žaludku. Mohou se také předepisovat léky s absorpčním účinkem..

Interakce s drogami a kompatibilita s alkoholem

Pokud jde o interakci s jinými léky, Askofen může posílit a oslabit účinek jiných léků.

Zejména "heparin", reserpin, nepřímé antikoagulancia, steroidní hormony a hypoglykemická činidla z "spolupráce" s těmito pilulky jsou stále silnější. Furosemid, spironolakton, hypotenziva a léky proti dně s nimi však ztrácí svoji účinnost.

Jak používat lék Neuromidin je podrobně popsán zde.

Barbituráty, antiepileptika, Zidovudin, Rifampicin také v kombinaci s těmito pilulky nevykazují to nejlepší. Kromě toho byste neměli zapomenout na to, že Askofen a alkohol jsou nekompatibilní, protože mohou vyvolat komplikace onemocnění.

Drogové náhražky

Lék má několik analogů. Níže o nich řekneme více..

Paraskofen

Paraskofen je jedním z mnoha analogů Askofen. Má podobné složení. V souladu s tím je jeho působení také zaměřeno na snížení tepla a odstranění bolesti. Pokud obvyklý Askofen nebyl v lékárničce, tento lék je schopen jej úplně nahradit.

Flexen

Tento lék má složitější složení. Ale zároveň jsou jeho vlastnosti podobné těmto tabletám. Další výhodu léčiva lze považovat za dostupnou ve třech různých formách: tobolky, čípky a ampule. Pacient si může vybrat nejvhodnější řešení.

Arthrosilen

Hlavní složkou tohoto přípravku je ketoprofen. Inhibuje COX-1 a -2. Navíc má anti-bradykininovou aktivitu, stabilizuje lysozomální membrány. Z tohoto důvodu má stejný účinek jako Askofen. Vyrábí se ve formě tobolek, injekčního roztoku, gelu a dokonce spreje.

Co je účinnější: Citramon nebo Askofen

Mnoho lidí se ptá: co je lepší, Citramon nebo Askofen? Tyto léky jsou ve stejné cenové kategorii a mají velmi podobný účinek. Jaký je jediný rozdíl mezi Citramonem a Askofenem, je množství kofeinu. V citramonu je to o něco méně.

Recenze

Občas mě v noci často trápily bolesti hlavy. Askofen mi tehdy hodně pomohl. Půl hodiny a bolest zmizí, jako by ručně. Teď to používám i na nachlazení. Dobrá náhrada za Citramon.

Tatyana, 27 let, Izhevsk.

Stává se to, hodně pracuji. Často nemám dostatek spánku, a veselí ráno je velmi nutné. Piju jednu tabletu Askofenu a můžu snadno jít do práce. Pomáhá, hlavní věcí není zapojení.

Ilya, 44 let, Moskva.

Trpím migrénami. Můj lékař doporučil tyto prášky. Zpočátku byla skeptická. Ale jak jsem se snažil, radikálně jsem změnil názor. Chová se efektivně, i když stojí směšné peníze.

Elena, 50 let, Soči.

Náklady

Askofen je velmi cenově dostupný lék. V lékárnách v Moskvě si můžete koupit za cenu 18 rublů. Není to drahé, ale efektivní. Proto je velmi žádaná..

Závěr

Askofen je komplexní lék proti bolesti, protizánětlivý antipyretikum. Má mnoho odrůd, z nichž je nutné pokyny prostudovat a někdy dokonce konzultovat s lékařem.

Kromě toho existují na trhu analogy. Je však nutné je hledat, má-li tento lék rychlý účinek a zároveň má nízké náklady?

Návod k použití Askofen-P® (Ascophen-P)

Vlastník osvědčení o registraci:

Je to vyrobeno:

Kontakty na hovory:

Účinné látky

Léková forma

reg. Č.: P N002552 / 01 ze dne 17/17/08 - neomezeno Datum opětovné registrace: 30/30/15
Askofen-P®

Uvolňovací forma, balení a složení léčiva Askofen-P®

Tablety jsou bílé nebo bílé se smetanovým nebo narůžovělým nádechem, ploché válcové, se zkosením a zářezem, bez zápachu nebo se slabým zápachem; mramorování povoleno.

1 karta.
kyselina acetylsalicylová200 mg
paracetamol200 mg
kofein40 mg

Pomocné látky: bramborový škrob, povidon (nízkomolekulární polyvinylpyrrolidon léčivý), kyselina stearová, talek, stearát vápenatý, silikonová emulze KE-10-12, vazelínový olej VGM-30M.

10 kusů. - blistrové obaly (1) - kartonové obaly.
10 kusů. - blistrové obaly (2) - kartonové obaly.
10 kusů. - blistrové obaly (3) - kartonové obaly.

farmaceutický účinek

Kombinované léčivo, jehož účinek je určen složkami, které tvoří jeho složení.

Kyselina acetylsalicylová má analgetický, antipyretický, protizánětlivý účinek spojený s potlačením COX-1 a COX-2, regulující syntézu prostaglandinů; inhibuje agregaci destiček.

Paracetamol má antipyretický, analgetický účinek.

Kofein zvyšuje reflexní vzrušivost míchy, vzrušuje dýchací a vazomotorická centra, rozšiřuje krevní cévy kosterních svalů, mozku, srdce, ledvin a snižuje agregaci destiček; snižuje ospalost, únavu, zvyšuje duševní a fyzickou výkonnost.

Farmakokinetika

Indikace Askofen-P ®

Střední nebo mírná bolest u dospělých:

  • bolest hlavy;
  • migréna;
  • bolest zubů;
  • neuralgie;
  • syndrom hrudního radikálu, lumbago;
  • artralgie;
  • myalgie;
  • algodismenorea.

Snížení zvýšené tělesné teploty u dospělých a dětí starších 15 let:

  • s akutními respiračními infekcemi;
  • s infekčními a zánětlivými chorobami.
Otevřete seznam kódů ICD-10
ICD-10 kódIndikace
G43Migréna
G54Léze nervových kořenů a plexů
G54.3Léze kořenů prsů, nezařazené jinde
J06.9Nespecifikovaná akutní infekce horních cest dýchacích
K08,8Jiné určené změny zubů a jejich podpůrných přístrojů
M25,5Bolest kloubů
M54.1Radikulopatie
M54.3Ischias
M54.4Lumbago s ischias
M79.1Myalgie
M79.2Neurčená neuralgie a neuritida
N94.4Primární dysmenorea
N94,5Sekundární dysmenorea
R50Nejasná horečka
R51Bolest hlavy
R52.0Ostrá bolest
R52.2Jiná přetrvávající bolest (chronická)

Dávkovací režim

Lék se užívá perorálně po jídle, 1-2 tablety. 2-3krát denně. Maximální denní dávka je 6 tablet. Interval mezi dávkami léku by měl být alespoň 4 hodiny. Aby se snížil dráždivý účinek na zažívací trakt, měl by se lék užívat po jídle s vodou, mlékem, alkalickou minerální vodou.

V případě poruchy funkce ledvin nebo jater je přestávka mezi dávkami nejméně 6 hodin.

Lék by neměl být užíván déle než 5 dnů, pokud je předepsán jako anestetikum a déle než 3 dny jako antipyretikum. Další dávky a režimy předepisuje lékař..

Vedlejší účinek

Z trávicí soustavy: anorexie, nauzea, zvracení, gastralgie, průjem, erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu, gastrointestinální krvácení, jaterní a / nebo selhání ledvin.

Z kardiovaskulárního systému: zvýšený krevní tlak, tachykardie.

Alergické reakce: kožní vyrážka, Quinckeho edém, bronchospasmus.

Při delším používání: závratě, bolesti hlavy, poškození zraku, tinnitus, snížená agregace destiček, hypokoagulace, hemoragický syndrom (včetně krvácení z nosu, krvácení z dásní, purpura), poškození ledvin s papilární nekrózou; hluchota; Stevens-Johnsonův syndrom, toxická epidermální nekrolýza (Lyellův syndrom), Reyeův syndrom u dětí (metabolická acidóza, poruchy nervového systému a psychiky, zvracení, zhoršená funkce jater).

Kontraindikace

  • přecitlivělost na složky léčiva;
  • přecitlivělost na jiné NSAID, xanthiny;
  • erozivní a ulcerativní léze gastrointestinálního traktu v akutní fázi;
  • gastrointestinální krvácení;
  • závažné poškození ledvin;
  • těžce poškozená funkce jater;
  • astma indukovaná kyselinou acetylsalicylovou, salicyláty a jinými NSAID;
  • hemoragická diatéza (von Willebrandova choroba, hemofilie, telangiektázie, hypoprothrombinémie, trombocytopenie, trombocytopenická purpura);
  • stratifikovaná aortální aneuryzma;
  • deficit glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
  • portální hypertenze;
  • nedostatek vitamínu K;
  • podrážděnost, poruchy spánku, úzkostné poruchy (agorafobie, panické poruchy);
  • organická onemocnění kardiovaskulárního systému (akutní infarkt myokardu, těžké srdeční choroby, arteriální hypertenze), paroxysmální tachykardie, častá komorová extrasystole;
  • glaukom;
  • chirurgické zákroky doprovázené krvácením;
  • děti do 15 let.

Preventivní opatření: hyperurikémie, uretanová nefrolitiáza, dna, anamnéza žaludečních a / nebo duodenálních vředů, těžké srdeční selhání.

Těhotenství a kojení

Použití v trimestrech těhotenství I a III je kontraindikováno, ve druhém trimestru těhotenství je jedna dávka léčiva v doporučených dávkách možná pouze tehdy, pokud očekávaný přínos pro matku převáží potenciální riziko pro plod..

Kyselina acetylsalicylová má teratogenní účinek: při použití v prvním trimestru těhotenství vede k malformaci - štěpení horního patra; ve třetím trimestru - pomáhá při inhibici porodu (inhibice syntézy prostaglandinů), uzavření arteriálního kanálu u plodu, což způsobuje plicní vaskulární hyperplázii a hypertenzi v plicní cirkulaci.

Pokud je to nutné, použijte lék během kojení, aby kojení přestalo. Kyselina acetylsalicylová se vylučuje do mateřského mléka, což zvyšuje riziko krvácení u dítěte v důsledku zhoršené funkce krevních destiček.

Používejte pro zhoršenou funkci jater

Použití léku je kontraindikováno při závažném porušování jater, portální hypertenze.

Použití pro zhoršenou funkci ledvin

Použití léku je kontraindikováno při těžkém poškození ledvin.

Opatrně byste měli brát lék s urátovou nefrolitiázou.

Použití u dětí

speciální instrukce

Při dlouhodobém užívání léku je nutná kontrola periferní krve a funkční stav jater.

Vzhledem k tomu, že kyselina acetylsalicylová má protidestičkový účinek, musí pacient, pokud má chirurgický zákrok, předem upozornit lékaře na to, že vezme lék.

Kyselina acetylsalicylová v nízkých dávkách snižuje vylučování kyseliny močové. To může v některých případech vyvolat útok dny..

Během léčby by měl pacient přestat pít alkohol (zvýšené riziko gastrointestinálního krvácení).

Pediatrické použití

Lék není předepisován jako anestetikum pro děti a dospívající do 18 let, jako antipyretikum pro děti do 15 let s ARVI kvůli riziku rozvoje Reyeova syndromu (encefalopatie a akutní mastná játra s akutním vývojem selhání jater).

Předávkovat

Příznaky: nevolnost, zvracení, bolest žaludku, pocení, bledost kůže, tachykardie. S lehkou intoxikací - zvonění v uších; těžká intoxikace - ospalost, kolaps, křeče, bronchospasmus, dušnost, anurie, krvácení. Se zvyšující se intoxikací - progresivní respirační paralýza a disociace oxidační fosforylace, způsobující respirační acidózu.

Léčba: výplach žaludku, příjem adsorbentů (aktivní uhlí). Při podezření na otravu by měl pacient okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Léková interakce

Lék zvyšuje účinek heparinu, nepřímých antikoagulancií, reserpinu, steroidních hormonů a hypoglykemických látek.

Snižuje účinnost spironolaktonu, furosemidu, antihypertenziv, látek proti dny, které podporují vylučování kyseliny močové.

Zvyšuje vedlejší účinek GCS, derivátů sulfonylmočoviny, methotrexátu, nenarkotických analgetik a NSAID.

Kombinaci léčiv je třeba se vyhýbat s barbituráty, antiepileptiky, zidovudinem, rifampicinem a nápoji obsahujícími ethanol (zvyšuje riziko hepatotoxického účinku).

Pod vlivem paracetamolu se doba eliminace chloramfenikolu zvyšuje 5krát.

Kofein urychluje absorpci ergotaminu.

Salicylamid a další stimulanty mikrosomální oxidace přispívají k tvorbě toxických metabolitů paracetamolu, které ovlivňují funkci jater.

Metoklopramid urychluje absorpci paracetamolu.

Při opakovaném použití může paracetamol zvýšit účinek antikoagulancií (deriváty dicumarinu).

Podmínky skladování léčiva Askofen-P®

Lék by měl být skladován mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 25 ° C..

ASKOFEN-P

  • Způsob aplikace
  • Vedlejší efekty
  • Kontraindikace
  • Těhotenství
  • Interakce s jinými drogami
  • Předávkovat
  • Podmínky skladování
  • Formulář vydání
  • Složení
  • dodatečně

Askofen-P je kombinovaný lék, jehož účinek je určen složkami, které tvoří jeho složení.
Kyselina acetylsalicylová má analgetický, antipyretický, protizánětlivý účinek spojený s potlačením cyklooxygenáz 1 a 2, regulující syntézu prostaglandinů; inhibuje agregaci destiček.
Kofein zvyšuje reflexní vzrušivost míchy, vzrušuje dýchací a vazomotorická centra, rozšiřuje krevní cévy kosterních svalů, mozku, srdce, ledvin a snižuje agregaci destiček; snižuje ospalost, únavu, zvyšuje duševní a fyzickou výkonnost.
Paracetamol má antipyretický, analgetický účinek.

Indikace pro použití:
Askofen-P se používá u dospělých se střední až mírnou bolestí (bolesti hlavy, bolesti zubů, neuralgie, myalgie, syndromu radikální hrudníku, bederní kloub, artralgie, algomenorea, migréna), u dospělých a dětí starších 15 let ke snížení horečky, Nachlazení a jiná infekční a zánětlivá onemocnění.

Způsob aplikace

Droga Askofen-P se používá perorálně po jídle, 1-2 tablety 2-3krát denně. Maximální denní dávka je 6 tablet. Přerušení mezi dávkami léku by mělo být alespoň 4 hodiny. Aby se snížil dráždivý účinek na gastrointestinální trakt, měl by být přípravek užíván po jídle s vodou, mlékem, alkalickou minerální vodou.
V případě poruchy funkce ledvin nebo jater je interval mezi dávkami alespoň 6 hodin.
Lék by neměl být užíván déle než 5 dnů, pokud je předepsán jako anestetikum a déle než 3 dny jako antipyretikum. Další dávky a režimy předepisuje lékař..

Vedlejší efekty

Anorexie, nauzea, zvracení, gastralgie, průjem, erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu, gastrointestinální krvácení, selhání jater a / nebo ledvin, zvýšený krevní tlak, tachykardie.
Alergické reakce: kožní vyrážka, Quinckeho edém, bronchospasmus.
Při dlouhodobém používání - závratě, bolesti hlavy, poškození zraku, tinnitus, snížená agregace destiček, hypokoagulace, hemoragický syndrom (nosebleeds, krvácející dásně, purpura atd.), Poškození ledvin s papilární nekrózou; hluchota; Stevens-Johnsonův syndrom, toxická epidermální nekrolýza (Lyellův syndrom), Reyeův syndrom u dětí (metabolická acidóza poruch nervového systému a psychiky, zvracení, zhoršená funkce jater).

Kontraindikace

Kontraindikace užívání drogy Askofen-P jsou:
• Přecitlivělost na kyselinu acetylsalicylovou nebo na jiná nesteroidní protizánětlivá léčiva (NSAID) nebo xantiny; přecitlivělost na jiné složky léčiva;
• erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu (v akutní fázi), gastrointestinální krvácení;
• závažné poškození funkce jater nebo ledvin;
• astma vyvolaná příjmem kyseliny acetylsalicylové, salicylátů a jiných nesteroidních protizánětlivých léků;
• hemoragická diatéza (von Willebrandova choroba, hemofilie, telangiektázie, hypoprothrombinémie, trombocytopenie, trombocytopenická purpura);
• stratifikovaná aortální aneuryzma;
• nedostatek glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
• portální hypertenze, nedostatek vitaminu K;
• zvýšená podrážděnost, poruchy spánku, úzkostné poruchy (agorafobie, panické poruchy);
• organická onemocnění kardiovaskulárního systému (akutní infarkt myokardu, těžké koronární srdeční onemocnění, arteriální hypertenze), paroxysmální tachykardie, častá ventrikulární extrasystole;
• glaukom;
• krvácení chirurgické zákroky;
• děti do 15 let.
S opatrností - hyperurikémie, urátová nefrolitiáza, dna, peptický vřed a / nebo dvanáctníkový vřed (historie), závažné srdeční selhání.

Těhotenství

Užívání léku Askofen-P během těhotenství v trimestru I a III je kontraindikováno, ve druhém trimestru těhotenství je jedna dávka léčiva v doporučených dávkách možná pouze tehdy, pokud očekávaný přínos pro matku nepřekročí potenciální riziko pro plod..
Pokud je nutné lék užívat během kojení, je třeba kojení ukončit.

Interakce s jinými drogami

Snižuje účinnost spironolaktonu, furosemidu, antihypertenziv, látek proti dny, které podporují vylučování kyseliny močové.
Zvyšuje vedlejší účinky glukokortikoidů, sulfonylmočovin, methotrexátu, nenarkotických analgetik a nesteroidních protizánětlivých léčiv.
Je třeba se vyhnout kombinaci léku s barbituráty, antiepileptiky, zidovudinem, rifampicinem a alkoholickými nápoji (zvyšuje riziko hepatotoxického účinku)..
Pod vlivem paracetamolu se doba eliminace chloramfenikolu zvyšuje 5krát. Kofein urychluje absorpci ergotaminu.
Salicylamid a další stimulanty mikrosomální oxidace přispívají k tvorbě toxických metabolitů paracetamolu, které ovlivňují funkci jater. Metoklopramid urychluje absorpci paracetamolu. Při opakovaném použití může paracetamol zvýšit účinek antikoagulancií (deriváty dicumarinu).

Předávkovat

Příznaky předávkování Askofen-P: nevolnost, zvracení, bolest žaludku, pocení, bledost kůže, tachykardie.
S lehkou intoxikací - zvonění v uších; těžká intoxikace - ospalost, kolaps, křeče, bronchospasmus, dušnost, anurie, krvácení. Se zvyšující se intoxikací, progresivní respirační paralýzou a disociací oxidační fosforylace, která způsobuje respirační acidózu. Při podezření na otravu okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc..
Léčba: oběť by měla provést výplach žaludku a předepsat adsorbenty (aktivní uhlí).

Podmínky skladování

Při teplotě nepřesahující 25 ° C na suchém a tmavém místě.
Udržujte mimo dosah dětí.

Formulář vydání

Askofen-P - tablety.
10 tablet v obrysu bezjacheykovoy nebo buněčné balení.
Balení s 1, 2 nebo 3 blistry s návodem k použití v kartonu. Obrysový nebo nebunkový obal se stejným počtem pokynů pro použití ve skupinovém balení.

Složení

1 tableta Askofen-P obsahuje účinné látky: kyselina acetylsalicylová 200 mg, paracetamol 200 mg, kofein 40 mg.
Pomocné látky: bramborový škrob, povidon (nízkomolekulární polyvinylpyrrolidon léčivý), kyselina stearová, talek, stearát vápenatý, silikonová emulze KE-10-12, vazelínový olej VGM-30M.

Askofen-P

Návod k použití

Některá fakta

Výrobce: OJSC Pharmstandard-Leksredstva (Rusko). Teplo, bolest, zánět... Všichni se setkali s tímto nepříjemným souborem bolestivých stavů. Přinášejí někomu méně nepohodlí a někomu víc. Vždy si však musíte pamatovat, že při jakémkoli zánětu se tělo chrání před jakoukoli infekcí nebo virem, před něčím cizím a způsobuje újmu. Jedná se o nezbytný jev, který eliminuje „pachatele“, „cizince“. Takže hlavní ochránce těla, zvaný imunita, vstupuje do dlouhého boje. Někdy musí pomoci s užíváním drog, protože tělo je obtížné snášet „vojenské bitvy“. Askofen-P mezi prvními pomocníky v této záležitosti.

Složení a forma uvolňování

Tablety jsou bílé, růžové nebo krémové odstíny možné, s mramorem a bez nich. Ve tvaru plochého válce existuje zkosení a riziko. 10 ks. v blistru nebo v balení bez buněk. V kartonovém obalu 1,2,3 balení s návodem.

Jedna dávka je 1 tableta, která obsahuje: kyselinu acetylsalicylovou (200 mg), paracetamol (200 mg), kofein (40 mg).

Indikace pro použití

Askofen-P se používá pro bolest, různé etiologie. Může to být: bolesti hlavy, bolesti zubů, migréna, artralgie, bolesti kloubů nebo svalů.

Samostatnou položkou je horečka a zánět spojený s různými nemocemi..

Farmakologické vlastnosti

Askofen-P je pro nás jedinečný a známý díky prevalenci a popularitě svého složení. Je známo, že kyselina acetylsalicylová je schopna zabránit rakovině a cévní mozkové příhodě, ovlivňuje příznaky celkem asi 50. Je to nejoblíbenější látka ve světové medicíně, která je součástí dlouho známého aspirinu. Je schopen léčit nachlazení bojem proti patogenním mikroorganismům, které je způsobují, stejně jako proti virům. Záněty, které způsobují, zmizí. Paracetamol je také schopen ovlivnit ložiska nachlazení, snížit teplotu, anestetizovat. Jako kyselina acetylsalicylová. Paracetamol je po mnoho let také populární po celém světě, má však pouze bezpečnostní výhody: předepisuje se i malým dětem. Co se týče třetí složky léku, kofein je schopen ve správně zvolených dávkách aktivovat mozek, předcházet ospalosti, pomoci s únavou a zajistit plodnost práce.

Kombinovaný lék Askofen-P. Výrobce se ujistil, že všechny tři složky komplexně ovlivňují tělo a vylučují tak možnost dlouhodobého a neúčinného léčení symptomů.

Vzhledem k přítomnosti kyseliny acetylsalicylové působí jako protizánětlivý, analgetický a antipyretický. Účinku je dosaženo díky potlačení produkce prostaglandinů. Tyto látky jsou odpovědné za projevy bolesti v lidském těle a záněty, otoky. Působení paracetamolu je analgetické a antipyretické, ale v menší míře protizánětlivé. Společně obě látky působí na regulační centrum teploty..

Kofein je schopen tónovat cévy mozku. Díky svému účinku se cévy svalů kostry, mozku, ledvin a srdce rozšiřují, což ovlivňuje krevní tlak. Kofein zabraňuje vzniku ospalosti, únavě, zvyšuje pracovní kapacitu. Vyvolává psychostimulační účinek na tělo. Kofein je schopen aktivovat míchu na úrovni reflexu, zvyšuje účinnost vazomotorického a respiračního centra.

Metody a funkce aplikace

Askofen-P vypije 2 kusy v 1 dávce (1 dávka). V podstatě je toto množství nezbytné ke zmírnění jakékoli bolesti. Denní dávka léčiva nesmí být vyšší než 3 až 6 tablet a doba trvání léčby nesmí být delší než 12 dní. Pokračování kurzu je dohodnuto s lékařem.

Během dlouhodobého užívání léku je nutné sledovat stav jater a krevní test periferního systému.

Vedlejší efekty

Askofen-P může mít takové nepříjemné stavy: nevolnost, pálení žáhy, bolest břicha. Při delším používání a vysokých dávkách dochází v trávicím traktu k erozi a vředům. Vyskytuje se vnitřní krvácení, kopřivka (alergická reakce).

Kontraindikace

Použití Askofen-P je přísně zakázáno během:

  • náchylnost k vnitřnímu krvácení,
  • peptický vřed žaludku a dvanáctníku,
  • zjevné abnormality v játrech nebo ledvinách,
  • portální hypertenze,
  • hypothrombinémie,
  • pitva aneuryzmy aorty,
  • nedostatek vitaminu K,
  • glaukom,
  • nespavost,
  • vysoký krevní tlak,
  • těhotenství a kojení,
  • vysoká citlivost na komponenty,
  • do 15 let,
  • krvácení (mezi operací a poslední dávkou by mělo uplynout nejméně 5 dnů).

Askofen-P se používá opatrně v případech bronchiálního astmatu. Také během kuřete a chřipky, aby se zabránilo komplikacím.

Těhotenství

Příjem v trimestrech těhotenství I a III je zakázán, protože tento lék může během vývoje způsobit malé poškození malého těla. Během přijetí v prvním trimestru může plod štěpit patro a srdeční onemocnění. Ve III se vyskytuje hyperplazie cév plic plodu. Možné jsou také projevy hypertenze v cévách plicního oběhu u plodu a inhibice porodu. Pokud jde o trimestr II, pak je užívání drogy možné, ale pouze s povolením lékaře s posouzením přínosů a poškození organismů dítěte a matky.

Kojení by mělo být během užívání léku zrušeno. Askofen-P může způsobit, že dítě má v mateřském mléce krvácení z kyseliny acetylsalicylové (funkce destiček je narušena).

Předávkovat

Kyselina acetylsalicylová má v případě předávkování mnoho vedlejších účinků.

Při výrazném předávkování je pozorováno těžké intoxikace těla, doprovázené letargií, anurií, dušností, krvácením, bronchospasmem, kolapsem a ospalostí. Možná respirační acidóza.

Při malém přebytku dávky jsou možné zvracení, nevolnost, závratě, poškození sluchu (zvonění).

Chcete-li normalizovat stav pacienta, měli byste se okamžitě poradit s lékařem, který předepíše léčbu individuálně, případně v nemocnici. Bude nutné kontrolovat acidobazickou rovnováhu, hladinu elektrolytů. Rychlost eliminace toxických látek závisí na nárůstu alkálií. U léčiv bude vyžadován hydrogenuhličitan sodný a citrát sodný.

Analogy

Aspirin, Panadol, Copacil, Migralgin, Citropack, Excedrin, Pharmadol, Eurocitramon, Citramon.

Interakce s jinými léčivými přípravky

Askofen-P nelze užívat synchronně se salicyláty, léky proti záchvatům. Všechny snižují procento aktivity jater v důsledku tvorby toxických látek pod vlivem paracetamolu.

Účinek furosemidu, prostředky na dnu a vysoký krevní tlak se stává méně efektivní při synchronním podávání s léčivem.

Ergotamin se vstřebává rychleji, pokud je kofein užíván jako součást léku.

Léky s ethanolem v kompozici mohou nepříznivě ovlivnit játra.

Současné užívání léku s jinými NSAID a také s methotrexátem přispívá k výskytu vedlejších účinků na organismus..

Kompatibilita s alkoholem

Při současném konstantním nebo jednorázovém užívání alkoholu s léčivem se zvyšuje riziko onemocnění jater, eroze a žaludečních vředů, vnitřní krvácení se zvyšuje.

Podmínky prodeje

OTC.

Podmínky skladování

Askofen-P by měl být skladován při 25 stupních na místě, kde se vlhkost nedostane. Děti jsou omezené.

Oficiální návod k použití obsahuje více informací o účinku léku na tělo.

Askofen - návod k použití, složení, indikace, analogy a recenze

Askofen je kombinované léčivo, které má protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky. Účinek léku je způsoben působením složek v jeho složení.

Složení a forma uvolňování

Askofen je bílá tableta se smetanou nebo narůžovělým nádechem, která je uložena v blistrovém balení po 10 tabletách v každém.

Návod k použití výrobku uvádí, že Askofen je uchováván po dobu nejvýše tří let od data výroby uvedeného na obalu. Tento léčivý přípravek by měl být skladován při teplotě nepřesahující 25 ° C na místě nepřístupném dětem.

Složení tablet Askofen

Jedna tableta obsahuje:

  • hlavní komponenty: kyselina acetylsalicylová - 200 mg paracetamolu - 200 mg, kofein - 40 mg,
  • Pomocné látky: povidon, bramborový škrob, stearát vápenatý.

farmaceutický účinek

Kyselina acetylsalicylová má ve složení přípravku protizánětlivé a antipyretické vlastnosti, snižuje bolest, zejména ty, které vznikají v důsledku zánětlivého procesu. Kromě toho tlumí agregaci destiček a trombózu a zlepšuje mikrocirkulaci v ohnisku zánětu.

Paracetamol jako součást léčiva je analgetikum, má antipyretický a slabý protizánětlivý účinek. Kofein zvyšuje reflexní vzrušivost míchy, rozšiřuje krevní cévy, snižuje agregaci destiček, stimuluje vazomotorické a respirační centra, zmírňuje ospalost, pocit únavy a aktivuje fyzický a duševní výkon.

V rámci léku dávka kofeinu prakticky nestimuluje činnost centrálního nervového systému, normalizuje však tón mozkových cév, urychluje krevní oběh.

Indikace Askofen

Indikace jsou závažné a středně silné u syndromu intenzivní bolesti (neuralgie, primární dysmenorea, bolesti zubů) a onemocnění, která jsou doprovázena febrilním stavem různé povahy.

Kontraindikace

Užívání drogy je kontraindikováno v:

  • individuální nesnášenlivost složek léčiva;
  • snížená koagulace krve;
  • peptický vřed žaludku a dvanáctníku;
  • krvácení do žaludku a střev;
  • hemoragická diatéza;
  • zvýšená vzrušivost;
  • organická onemocnění srdce a cév;
  • závažné selhání ledvin a jater;
  • těhotenství a kojení;
  • deficit glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
  • děti do 15 let.

Vedlejší efekty

  • tachykardie;
  • nevolnost, zvracení, průjem, anorexie;
  • eroze a vředy v zažívacím traktu;
  • selhání jater a ledvin;
  • vysoký krevní tlak;
  • alergické projevy.

Při dlouhodobém užívání léku se mohou objevit následující nežádoucí účinky: hluchota, bolesti hlavy, závratě, hypokoagulace, hemoragický syndrom, poškození ledvin s papilární nekrózou, stejně jako Steven-Jones, Lyell, Reye syndromy (u dětí)..

Návod k použití

Metoda a dávkování

Askofen se používá perorálně 2-3 r. 1-2 tablety denně. Je možné užít maximálně 6 tablet denně s přestávkou mezi dávkami nejméně 4 hodiny.

Aby se snížilo gastrointestinální podráždění po užití léku, musí být přijato po jídle s velkým množstvím tekutiny (voda, alkalická minerální voda, mléko).

Jako anestetikum lze Askofen užívat maximálně 5 dní a jako antipyretikum - maximálně 3 dny. Droga se užívá až po konzultaci s lékařem..

Askofen pro děti

Děti do 15 let jsou kontraindikovány. Jako antipyretikum, které se používá při nachlazení, jakož i při jiných infekčních a zánětlivých onemocněních, může Askofen užívat děti starší 15 let..

Během těhotenství a kojení

Nedoporučuje se užívat tento lék v prvním a třetím trimestru těhotenství. Ve druhém trimestru je léčba povolena pouze podle předpisu lékaře, pokud očekávaný přínos pro matku překročí možná rizika pro plod. Použití Askofen během kojení je kontraindikováno.

Příznaky předávkování lékem jsou: bolest břicha, zvracení, anafylaktické reakce, zhoršená funkce ledvin a jater, krvácení do žaludku a střev. Pokud došlo k významnému předávkování, jsou zaznamenány následující stavy: dušnost, udušení, dehydratace, zmatenost, kóma.

Jako léčba se používá výplach žaludku, aktivní uhlí, slané projímadlo..

Pacienti s dnou a bronchiálním astmatem by měli být předepisováni s opatrností. Během léčby by měl být alkohol zcela odstraněn. Příjem Askofenu neovlivňuje schopnost lehkých vozidel.

Interakce s jinými drogami

Lék Askofen posiluje účinek heparinu, reserpinu, nepřímých antikoagulancií, steroidních hormonů, hypoglykemických látek. Tento lék snižuje účinnost antihypertenziv, furosemidu, spironolaktonu, stejně jako léků proti dny a léků, které stimulují vylučování kyseliny močové.

Kromě toho se po užití léku mohou zvýšit vedlejší účinky methotrexátu, glukokortikosteroidů, sulfonylmočovin, nenarkotických analgetik a protizánětlivých léků (nesteroidních). Kombinované použití Askofen s barbituráty, zidovudinem, rifampicinem a alkoholickými nápoji je nežádoucí, protože se zvyšuje riziko hypatotoxického účinku.

Působení paracetamolu prodlužuje dobu vylučování chloramfenikolu 5krát a kofein výrazně urychluje absorpci ergotaminu. Stimulanty mikrosomální oxidace stimulují tvorbu toxických paracetamolových matabolitů, které ovlivňují aktivitu jater. Metoklopramid urychluje vstřebávání paracetamolu a v případě opakovaného použití paracetamolu se může účinek antikoagulancií zvýšit.

Kompatibilita Askofen se sedativy, antidepresivy a trankvilizéry

Při užívání sedativ rostlinného původu (například tinktura Valeriána, mateřské sladkosti, pivoňky) se Askofen nedoporučuje, protože obsahuje kofein, který má stimulační účinek na centrální nervový systém, způsobuje poruchy spánku a zvyšuje vzrušení..

Při užívání trankvilizérů a antidepresiv může Askofen předepisovat pouze psychiatr nebo neuropatolog, takže byste se měli poradit před užitím léku.

Interakce Askofenu s alkoholem

Vyvarujte se užívání léku po pití alkoholu kvůli vysoké pravděpodobnosti jaterní toxicity..

Domácí a zahraniční analogy

Léky, které jsou uvedeny níže, jsou analogy léku Askofen. Před použitím kterékoli z nich však musíte pochopit, že každé z těchto léků obsahuje ve svém složení různé další látky a reakce těla na ně může být nepředvídatelná. Z tohoto důvodu je důležité vyměnit lék pouze po konzultaci s lékařem.

Askofenův analog - HL-Payne

Tento lék je určen k rychlému odstranění bolesti různé povahy (bolesti hlavy, kloubů, svalů), pálení žáhy, nevolnost, zejména v případech, kdy dochází k přejídání nebo kocovině.

Analogové prostředky - Alka-Seltzer

Indikace jsou: bolestový syndrom různé povahy (hlava, kloub, sval), dyspeptické jevy, které jsou způsobeny nadměrným užíváním alkoholických nápojů. Návod k použití doporučuje užívat lék na nachlazení nebo akutní infekce dýchacích cest, který je doprovázen horečkou.

Analogem léčiva je Alka-prim

Indikace: mírná nebo střední bolest (bolest hlavy, svalů, kloubů), kocovina, horečka s virovými infekcemi a nachlazením.

Tento lék je příznakem chřipky, stejně jako horečnatých stavů, včetně akutních respiračních infekcí..

Analogem léčiva je Aspicode

Je to účinný nástroj při symptomatické léčbě slabé a těžké bolesti u dětí starších 15 let a dospělých.

Známý lék na symptomatickou léčbu bolesti hlavy během migrény.

Analogem léčiva je Asprovit

Lék je účinný pro středně a mírné bolestivé syndromy (zubní, bolest hlavy, neuralgie atd.), Horečka během infekčních a zánětlivých onemocnění. Také tento lék je antireumatický.

Lék se užívá s mírnou nebo středně bolestivou bolestí hlavy, bolesti hlavy a zubů, migrény, neuralgie, premenstruačního syndromu, revmatismu, ischias, bolesti svalů. Lék má také antipyretické vlastnosti u nemocí různé povahy, z nichž jedním z příznaků je horečka.

Askofenův analog - Upsarin

Pomáhá při mírné až mírné bolesti, která může být doprovázena horečkou.

Analogem léčiva je Pharmadol

Účinný lék na mírný až střední bolestivý syndrom (bolesti hlavy, bolesti zubů, neuralgie, migréna, primární dysmenorea), onemocnění s hypertermickým syndromem.

Askofen - analog léčiva citramonu

Indikace pro užívání léku: syndrom mírné až střední bolesti (hlavně faryngitida nebo sinusitida). Symptomatické pro taková onemocnění: primární dysmenorea, migréna, bolesti hlavy a zubů, neuralgie, myalgie, chřipka, akutní respirační infekce.

Analog Citramon Forte

Tento lék pomáhá při mírných až středně bolestivých syndromech bolesti hlavy, jako jsou bolesti zubů a hlavy, primární dysmenorea, artralgie, neuralgie, myalgie, migréna a zejména zánětlivá onemocnění (sinusitida, revmatismus, frontální sinusitida). Efektivní antipyretikum.

Používá se k mírné až střední bolesti, zejména bolesti hlavy, bolesti zubů, migréna, bolest v krku, myalgie, artralgie, primární dysmenorea, zánět vláknité tkáně, bolest během výronů a dislokací, ischias, lumbago. Navíc s různými febrilními podmínkami.

Cena v lékárnách

Podívejte se na cenu Askofen v roce 2018 a levné analogy >>> Cena Askofen v různých lékárnách se může výrazně lišit. Důvodem je použití levnějších komponent a cenová politika lékárenského řetězce.

Podívejte se na oficiální informace o Askofen, jejichž návod k použití obsahuje obecné informace a léčebný režim. Text je poskytován pouze pro informační účely a nemůže sloužit jako náhrada lékařské rady..

Askofen

Složení léku

účinné látky: 1 tableta obsahuje 200 mg kyseliny acetylsalicylové, 200 mg paracetamolu, 40 mg kofeinu

pomocné látky: monohydrát kyseliny citronové, bramborový škrob; stearát vápenatý.

Léková forma

Plné pravidelné kulaté válce, jejichž horní a dolní povrchy jsou rovné, okraje povrchů jsou zkosené, se zářezem pro dělení na jedné straně, bílé. Na povrchu tablet je povoleno mramorování.

Jméno a umístění výrobce

Svatý. Petrovsky, město. Lubny, 16, Poltava., Ukrajina, 37500.

Farmakologická skupina

Analgetika a antipyretika. Kyselina acetylsalicylová, kombinace bez psycholeptik. ATC kód N02B A51.

Lék má analgetický, antipyretický a protizánětlivý účinek. Složky, které tvoří léčivo, se vzájemně posilují..

Antipyretický účinek kyseliny acetylsalicylové je realizován prostřednictvím centrálního nervového systému inhibicí syntézy prostaglandinů PGF 2 v hypotalamu jako odpověď na vliv endogenních pyrogenů. Analgetický účinek má jak periferní, tak centrální původ: periferní účinek je potlačení syntézy prostaglandinů zanícených tkání; ústředním účinkem je účinek na centra hypotalamu. Kyselina acetylsalicylová také snižuje agregaci destiček.

Paracetamol má analgetický, antipyretický a velmi slabý protizánětlivý účinek, protože působí na termoregulační centrum v hypotalamu a slabou schopnost inhibovat syntézu prostaglandinů v periferních tkáních.

Kofein vzrušuje centrální nervový systém. Zvyšuje také pozitivní kondicionované reflexy, stimuluje motorickou aktivitu, oslabuje účinek spacích pilulek a omamných látek, zvyšuje účinek analgetik a antipyretik.

Indikace

Léčba mírné nebo střední bolesti: bolestmi hlavy nebo zubů, neuralgií, myalgií, artralgií, primární dysmenorou a také jako antipyretika u onemocnění doprovázených horečkou.

Kontraindikace

Přecitlivělost na složky léčiva, jiné deriváty xantinů (theofylin, theobromin), jiné salicyláty; bronchiální astma způsobená užíváním salicylátů nebo jiných nesteroidních protizánětlivých léků s vrozenou hyperbilirubinemií v anamnéze; vrozený nedostatek glukóza-6-fosfát dehydrogenázy; onemocnění krve leukopenie anémie akutní gastrointestinální vředy hemoragická diatéza těžké renální selhání závažné selhání jater závažné kardiovaskulární choroby, včetně arytmií, těžké aterosklerózy, závažné srdeční choroby, závažné srdeční selhání, těžká hypertenze; stav zvýšeného vzrušení; poruchy spánku; stáří; alkoholismus glaukomu.

Vhodná bezpečnostní opatření pro použití

Nepoužívejte s jinými činidly obsahujícími paracetamol, kyselinu acetylsalicylovou.

Překračujte uvedené dávky léku.

Lék by měl být používán s opatrností s anamnézou gastrointestinálních vředů, včetně anamnézy chronického nebo recidivujícího peptického vředového onemocnění nebo gastrointestinálního krvácení se současným použitím antikoagulancií..

U pacientů se zhoršenou funkcí ledvin a jater je nutné konzultovat s lékařem možnost použití léku..

Před použitím léku se poraďte se svým lékařem, pokud pacient používá warfarin nebo podobné léky, které mají antikoagulační účinek..

Vezměte v úvahu, že pacienti s alkoholickým poškozením jater zvyšují riziko hepatotoxických účinků paracetamolu; lék může ovlivnit výsledky laboratorních testů na obsah glukózy a kyseliny močové v krvi.

Při chirurgických operacích (včetně zubních) může použití přípravků obsahujících kyselinu acetylsalicylovou zvýšit pravděpodobnost výskytu / zesílení krvácení, což je způsobeno inhibicí agregace trombocytů po určitou dobu po použití kyseliny acetylsalicylové.

S použitím léčiva se může vylučování kyseliny močové snížit. To může vést k dny u pacientů, kteří mají snížené vylučování kyseliny močové..

Během léčby se nedoporučuje konzumovat nadměrné množství nápojů, které obsahují kofein (např. Kávu, čaj). To může způsobit narušení spánku, třes, pocit napětí, podrážděnost, nepohodlí za hrudní srdce prostřednictvím tluku srdce..

Během léčby nepijte alkohol.

Pacienti užívající analgetika každý den pro mírnou artritidu by se měli poradit s lékařem.

Pokud příznaky přetrvávají, vyhledejte lékaře..

Používejte během těhotenství a kojení

Lék by neměl být používán během těhotenství a kojení.

Schopnost ovlivnit rychlost reakce při řízení vozidel nebo jiných mechanismů

V případě závratě je třeba se vyvarovat potenciálně nebezpečných činností, jako je řízení vozidla nebo práce, které vyžadují zvýšenou pozornost a rychlost psychomotorických reakcí..

Lék by neměl být používán u dětí kvůli riziku Reyeova syndromu (hyperpyrexie, metabolická acidóza, poruchy nervového systému a psychiky, zvracení, zhoršená funkce jater) s hypertermií způsobenou virovými chorobami.

Dávkování a podávání

Lék je určen pro orální podávání.

Dospělí užívají 1 tabletu 2-3krát denně po jídle. Maximální denní dávka je 6 tablet (ve 3 rozdělených dávkách). Doba trvání léčby závisí na průběhu a závažnosti onemocnění a neměla by přesáhnout 5 dní jako anestetikum a 3 dny jako antipyretika..

Předávkovat

Příznaky předávkování paracetamolem.

Poškození jater je možné u dospělých, kteří užili 10 g nebo více paracetamolu, a u dětí užívali lék v dávce 150 mg / kg tělesné hmotnosti. U pacientů s rizikovými faktory (dlouhodobá léčba karbamazepinem, fenobarbitalem, fenytoinem, primidonem, rifampicinem, třezalkou tečkovanou nebo jinými léky, které indukují jaterní enzymy) pravidelné užívání nadměrného množství ethanolu; glutathionová kachexie (poruchy trávení, cystická fibróza, infekce HIV, hlad, kachexie) použití 5 g nebo více paracetamolu může vést k poškození jater.

Poškození jater může nastat 12-48 hodin po užití nadměrných dávek léku. Během prvních 24 hodin se mohou objevit následující příznaky: bledost, nevolnost, zvracení, anorexie, bolest břicha. Při těžké otravě může selhání jater vést k encefalopatii, hypoglykémii, kómatu a smrti. Akutní selhání ledvin s akutní tubulární nekrózou se může projevit jako těžká bederní bolest, hematurie, proteinurie a může se rozvinout i při absenci vážného poškození ledvin. Může dojít k poškození metabolismu glukózy a metabolické acidózy. Byla také zaznamenána srdeční arytmie a pankreatitida. Při dlouhodobém užívání léku ve velkých dávkách z hemopoetických orgánů se může vyvinout aplastická anémie, trombocytopenie, pancytopenie, agranulocytóza, neutropenie, leukopenie. Při užívání velkých dávek z centrálního nervového systému - závratě, psychomotorická agitace a dezorientace; z močového systému - nefrotoxicita (renální kolika, intersticiální nefritida, kapilární nekróza).

V případě předávkování je nutná lékařská péče. Pacient by měl být okamžitě převezen do nemocnice, i když neexistují žádné časné příznaky předávkování. Příznaky mohou být omezeny nevolností a zvracením nebo nemusí odrážet závažnost předávkování nebo riziko poškození orgánů. Léčba aktivním uhlím by měla být zvážena, pokud byla do 1:00 podána nadměrná dávka paracetamolu. Koncentrace paracetamolu v krevní plazmě by měla být měřena 4:00 nebo později po podání (dřívější koncentrace nejsou spolehlivé). Léčba N-acetylcysteinem může být použita do 24 hodin po užití paracetamolu, ale maximální ochranný účinek nastane, když je použit do 8:00 po užití.

Příznaky předávkování kyselinou acetylsalicylovou.

Předávkování salicyláty je možné kvůli chronické intoxikaci způsobené dlouhodobou terapií (použití více než 100 mg / kg / den po dobu delší než 2 dny může způsobit toxické účinky), jakož i kvůli akutní intoxikaci, která je život ohrožující (předávkování) a důvodům, pro které může být náhodným použitím dětmi nebo nepředvídaným předávkováním.

Chronická otrava salicylátem může být skrytá v přírodě, protože její příznaky jsou nespecifické. K mírné chronické intoxikaci způsobené salicyláty nebo salicylismu dochází zpravidla až po opakovaných dávkách velkých dávek. Hlavní příznaky: nevyváženost, závratě, zvonění v uších, hluchota, zvýšené pocení, nauzea a zvracení, bolesti hlavy, zmatenost. Tyto příznaky lze regulovat snížením dávky. Tinnitus může nastat, když je koncentrace salicylátů v krevní plazmě vyšší než 150-300 μg / ml. Vážné nežádoucí účinky se objevují, když je koncentrace salicylátů v plazmě vyšší než 300 mcg / ml.

Akutní intoxikace se projevuje výraznou změnou acidobazické rovnováhy, která se může lišit v závislosti na věku a závažnosti intoxikace. Závažnost stavu nelze určit pouze na základě koncentrace salicylátů v krevní plazmě.

Příznaky předávkování kofeinem.

Velké dávky kofeinu mohou způsobit bolest v epigastrické oblasti, zvracení, diurézu, rychlé dýchání, extrasystol, tachykardii nebo srdeční arytmie, účinky na centrální nervový systém (závratě, nespavost, nervózní nepokoj, podrážděnost, ovlivňující stav, úzkost, třes, křeče).

Léčba. V případě předávkování je nutná lékařská pomoc, a to i v případě, že předávkování nemá žádné příznaky. Podávání methioninu orálně nebo acetylcysteinu může mít pozitivní účinek do 48 hodin po předávkování. Je také nutné uplatňovat obecně podpůrná opatření, symptomatická terapie, včetně použití antagonistů beta-adrenoreceptorů, které mohou eliminovat kardiotoxické účinky.

Nežádoucí účinky

Přestaňte užívat lék a v případě nežádoucích účinků okamžitě vyhledejte lékaře.

Z kardiovaskulárního systému: tachykardie, palpitace, arteriální hypertenze.

Na straně krve a lymfatického systému: agranulocytóza, anémie, sulfátová hemoglobinémie a methemoglobinémie (cyanóza, dušnost, bolest v srdci), hemolytická anémie, díky protidoštičkovému účinku na krevní destičky, může kyselina acetylsalicylová zvýšit riziko krvácení.

Z nervového systému: bolest hlavy, závratě, třes, parestézie, pocit strachu, úzkost, agitovanost, podrážděnost, poruchy spánku, nespavost, úzkost, celková slabost, tinnitus.

Z trávicího traktu: dyspeptické poruchy, včetně nauzey, zvracení, nepohodlí a epigastrické bolesti, pálení žáhy, bolesti břicha; zánět gastrointestinálního traktu, erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu, které mohou ve vzácných případech způsobit gastrointestinální krvácení a perforaci s příslušnými laboratorními a klinickými projevy; zvýšená aktivita "jaterních" enzymů, obvykle bez rozvoje žloutenky.

Na straně imunitního systému: reakce přecitlivělosti, včetně anafylaxe, anafylaktického šoku, rinitidy, nazální kongesce, svědění, vyrážka na kůži a sliznicích (obvykle generalizovaná vyrážka, erytematózní, kopřivka), angioedém, multiformní exsudativní erytém (vč. Stevens-Johnson), toxická epidermální nekrolýza (Lyellův syndrom).

Od endokrinního systému: hypoglykémie, až po hypoglykemické kóma.

Z trávicí soustavy: zhoršená funkce jater, zvýšená aktivita jaterních enzymů, obvykle bez rozvoje žloutenky, hepatonekróza (účinek závislý na dávce).

Jiné: bronchospasmus u pacientů citlivých na kyselinu acetylsalicylovou a jiné NSAID, krvácení může vést k akutní a chronické posthemoragické anémii / anémii s nedostatkem železa (v důsledku tzv. Latentního mikrobleedingu) s odpovídajícími laboratorními projevy a klinickými příznaky, jako je astenie, bledost kůže, hypoperfúze nekardiogenní plicní edém.

Interakce s jinými léky a jiné typy interakcí

Methotrexát - při kombinaci se salicyláty v dávce 15 mg / týden nebo více se hematologická toxicita methotrexátu zvyšuje v důsledku snížení renální clearance methotrexátu s protizánětlivými látkami a jeho vytěsnění z plazmatických proteinů, proto je tato kombinace kontraindikována.

Inhibitory MAO - při kombinaci s kofeinem je možné nebezpečné zvýšení krevního tlaku, proto je tato kombinace kontraindikována.

Kombinace, které je třeba používat opatrně.

Paracetamol: antidepresiva a další stimulanty mikrosomální oxidace - tato léčiva zvyšují produkci hydroxylovaných aktivních metabolitů, které ovlivňují funkci jater, což způsobuje možnost těžké intoxikace při malých předávkování lékem.

Kofein: cimetidin, hormonální kontraceptiva, isoniazid zvyšují účinek kofeinu. Kofein snižuje účinek opioidních analgetik, anxiolytik, tablet na spaní a sedativ, je antagonistou léčiv pro anestezii a dalších léků, které inhibují centrální nervový systém (CNS), konkurenčním antagonistou léčiv, které potlačují centrální nervový systém, konkurenčním antagonistou adenosinových léků, ATP. Při současném použití kofeinu s ergotaminem se absorpce ergotaminu v gastrointestinálním traktu zlepšuje, s thyrotropními léky se zvyšuje účinek štítné žlázy. Kofein snižuje koncentraci lithia v krvi. Kofein zvyšuje účinek (zlepšuje biologickou dostupnost) antipyretických analgetik, zesiluje účinky derivátů xantinu, alfa- a beta-adrenergních agonistů, psychostimulancií.

Kyselina aietilsalicylová současné použití s ​​urikosurickými činidly, jako je benzobromaron, probenecid, snižuje účinek vylučování kyseliny močové (kvůli konkurenci vylučování kyseliny močové ledvinami). Při současném použití s ​​digoxinem se jeho koncentrace v krevní plazmě zvyšuje v důsledku snížení vylučování ledvinami. Inhibitory ACE v kombinaci s vysokými dávkami kyseliny acetylsalicylové způsobují snížení glomerulární filtrace v důsledku inhibice vazodilatačních prostaglandinů a snížení hypotenzního účinku. Selektivní reverzní inhibitory serotoninu zvyšují riziko krvácení z horního zažívacího traktu díky možnosti synergického účinku. Při současném použití s ​​kyselinou valproovou ji kyselina acetylsalicylová vytlačuje ze svého spojení s proteiny krevní plazmy, což zvyšuje toxicitu.

Lék zvyšuje účinek látek, které snižují srážení krve a agregaci destiček, vedlejší účinky kortikosteroidů, sulfonylmočoviny, methotrexát.

Je třeba se vyhnout kombinaci s barbituráty, antikonvulzivy, salicyláty, rifampicinem, alkoholem..

Skladovatelnost

Podmínky skladování

Uchovávejte v původním obalu při teplotě nepřesahující 25 ° C..

Přečtěte Si O Závratě