Hlavní Kliniky

Návod k použití kyseliny acetylsalicylové

Ceny v online lékárnách:

Aspirin je nesteroidní protizánětlivé léčivo, které má analgetické, antipyretické a antiagregační účinky.

Uvolněte formu a složení

Aspirin je k dispozici ve formě kulatých bílých tablet, lehce bikonvexních a zkosených na okraji. Jedna tableta obsahuje 100 nebo 500 mg účinné látky - kyseliny acetylsalicylové. Pomocné látky - kukuřičný škrob a mikrokrystalická celulóza.

Tablety jsou baleny v blistrech po 10 kusech. Kartonová krabice obsahuje 1, 2 nebo 10 blistrů.

Indikace pro použití

Lék je předepsán pro symptomatickou úlevu od bolesti zubů, bolesti hlavy, bolesti při menstruaci, bolesti zad, bolesti v krku, bolesti kloubů a svalů.

Aspirin se také používá při zvýšené tělesné teplotě během nachlazení a jiných nemocí infekční zánětlivé povahy (u dětí starších 15 let a dospělých).

Kontraindikace

Absolutní kontraindikace užívání aspirinu jsou:

  • Hemoragická diatéza;
  • Exacerbace erozivních a ulcerativních lézí gastrointestinálního traktu;
  • Bronchiální astma způsobená užíváním salicylátů nebo jiných nesteroidních protizánětlivých léků;
  • Přecitlivělost na složky léku;
  • Společné použití s ​​methotrexátem v dávce více než 15 mg týdně;
  • Těhotenství (trimestry I a III) a kojení.

Vzhledem k riziku vzniku akutní jaterní encefalopatie (Reyeův syndrom) není aspirin indikován u dětí mladších 15 let s akutními infekcemi dýchacích cest způsobenými virovými infekcemi..

S opatrností se lék používá pro následující nemoci a stavy:

  • Hyperurikémie;
  • Dna;
  • Bronchiální astma;
  • Chronická bronchopulmonální onemocnění;
  • Polypóza nosu;
  • Gastrointestinální krvácení a peptický vřed dvanáctníku a žaludku;
  • Poškozená funkce jater a / nebo ledvin;
  • II trimestr těhotenství.

Dávkování a podávání

V případě febrilních stavů a ​​syndromu bolesti střední a nízké intenzity je jedna dávka aspirinu podle pokynů 0,5-1 g. Požadovaný interval mezi dávkami léčiva je alespoň čtyři hodiny. Maximální denní dávka aspirinu je 3 g nebo šest tablet.

Lék je užíván orálně po jídle (uvnitř) a omýván velkým množstvím tekutin..

Trvání použití aspirinu bez konzultace s lékařem by nemělo přesáhnout tři dny, pokud je předepsáno jako antipyretikum a sedm dní jako anestetikum..

Vedlejší efekty

Během léčby lékem jsou možné následující vedlejší účinky:

  • Z nervového systému: tinnitus a závratě (obvykle se vyskytují při předávkování);
  • Z trávicí soustavy: pálení žáhy, nevolnost, zvracení, bolest břicha, zvýšená aktivita jaterních enzymů, skryté nebo zjevné příznaky krvácení v gastrointestinálním traktu, což může vést k erozivním a ulcerativním lézemím a anémii z nedostatku železa;
  • Z hematopoetického systému: zvýšené riziko krvácení;
  • Alergické reakce: bronchospasmus, kopřivka, anafylaktický šok a Quinckeho edém.

speciální instrukce

Pokyny pro Aspirin říkají, že pokud je nutný chirurgický zákrok, i malý, například extrakce zubu, měli byste přestat užívat lék po dobu nejméně 5-7 dnů. Je to proto, že kyselina acetylsalicylová zvyšuje tendenci ke krvácení..

Pravděpodobnost vedlejšího účinku, jako je bronchospasmus, se zvyšuje u pacientů s bronchiálním astmatem, chronickými bronchopulmonálními chorobami a anamnézou alergií.

Protože kyselina acetylsalicylová snižuje vylučování kyseliny močové, může použití aspirinu způsobit akutní dnu u pacientů s predispozicí k tomuto onemocnění..

Analogy

Následující léky jsou analogy aspirinu: Thrombo ACC, Aspirin Cardio, Nektrim Fast, Cardiopyrin, Aspirin 1000, CardiASK, Aspinat, Aspinat Cardio, Aspinat 300, Atsbirin, Zorex Morning, Acetalsalicylic acid, ASK-Kardisperin, Askardisparis, Cardardrdrd, Cardicardicardicardicardicardicardicardicardicardicardicardicardicardicardicardicardicardicardicardicardicardicardicardicardicardicardicardicardice UPSA, Taspir, Trombogard 100, Trombopol.

Podmínky skladování

Tablety se uchovávají mimo dosah dětí při teplotách do 30 ° C. Datum expirace aspirinu - 5 let.

Našli jste v textu chybu? Vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter.

Aspirin - návod k použití a recenze

Aspirin je určen k ředění krve, prevenci trombózy, léčbě onemocnění myokardu a bolesti hlavy - návod k použití léku obsahuje všechny potřebné informace pro pacienta. Tento léčivý přípravek je známý svou schopností zmírňovat horečku a zmírňovat bolest díky aktivní kompozici. Přečtěte si návod k použití.

Co je Aspirin

Podle farmakologické klasifikace je aspirin zařazen do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv (NSAID) s protidoštičkovou vlastností. To mu umožňuje mít široké spektrum účinku - od eliminace bolesti až po preventivní účinek proti kardiovaskulárním onemocněním. Aktivní složkou v kompozici je kyselina acetylsalicylová. Je zodpovědná za účinek léku.

Složení aspirinu v tabletách

V prodeji jsou šumivé a klasické tablety Aspirinu, stejně jako s předponou "kardio". Všechny obsahují jako účinnou látku kyselinu acetylsalicylovou. Složení je uvedeno v tabulce:

Koncentrace kyseliny acetylsalicylové, mg na 1 tabletu

Biconvex, bílý, s potiskem „kříže“ a nápisem „ASPIRIN 0,5“

Pomocné prvky kompozice

Mikrokrystalická celulóza, kukuřičný škrob

10 ks. v blistrovém balení s návodem k použití

10 ks. v blistru od 1 do 10 blistrů v balení

Akce aspirinu

Kyselina acetylsalicylová se týká nesteroidních složek, má antipyretický účinek, analgetické a protizánětlivé účinky. Jakmile v těle, látka inhibuje práci cyklooxygenázových enzymů (je to inhibitor), které se podílejí na produkci prostaglandinů. Snižuje teplotu chřipky, zmírňuje bolest kloubů a svalů a inhibuje agregaci destiček..

Jakmile je uvnitř, je kyselina acetylsalicylová zcela absorbována z gastrointestinálního traktu. Pod vlivem jaterních enzymů se látka mění na kyselinu salicylovou (hlavní metabolit). U žen je metabolismus pomalejší kvůli nízké aktivitě sérových enzymů. Látka dosáhne své maximální koncentrace v plazmě po 20 minutách.

Látka se váže na krevní bílkoviny až 98%, prochází placentou a do mateřského mléka. Poločas je při použití malých dávek 2-3 hodiny a až 15 - vysoký. Ve srovnání s koncentrací salicylátů se kyselina acetylsalicylová nehromadí v séru, vylučovaném ledvinami. Při normálním fungování močových cest se vylučuje až 100% jedné dávky látky za 72 hodin.

Indikace pro použití

Podle pokynů je použití aspirinu indikováno k prevenci srdečního infarktu, mrtvice, trombózy, křečových žil; pacienti s následujícími stavy:

  • bolesti hlavy, bolesti zubů, menstruace, svalů, bolesti kloubů;
  • bolest v krku, zpět;
  • zvýšená tělesná teplota pro nachlazení nebo infekční a zánětlivá onemocnění;
  • angina pectoris, chirurgie štěpování koronární tepny.

Jak užívat Aspirin

V návodu k použití se uvádí, že lék je předepisován pro dospělé a děti starší 15 let. Užívá se po jídle se sklenicí čisté vody. Trvání léčby bez konzultace s lékařem by nemělo přesáhnout týden jako anestetikum a tři dny k uvolnění tepla. Pokud potřebujete dlouhodobé užívání aspirinu, konzultujte s lékařem nižší dávku, komplexní léčbu léky nebo diagnostiku, abyste zjistili infekci Helicobacter pylori.

Šumivé tablety se rozpustí ve sklenici vody po perorálním podání po jídle. Jedna dávka je 1–2 ks. Maximální denní dávka je 6 ks. Intervaly mezi recepcemi jsou od 4 hodin. Trvání léčby bez lékařské pomoci je pět dní na úlevu od bolesti a tři dny na snížení tepla. Po návštěvě u lékaře je možné zvýšit dávku a délku kurzu.

Aspirin pro srdce

Kyselina acetylsalicylová zabraňuje tvorbě krevních sraženin v krvi a zabraňuje ucpávání krevních cév krevními sraženinami. Malé dávky aspirinu mají příznivý účinek na stav krve, což umožňuje jeho použití k prevenci výskytu kardiovaskulárních chorob. Indikace pro použití jsou rizika v přítomnosti diabetu, obezity, arteriální hypertenze; podezření na infarkt, prevence tromboembolie.

Chcete-li snížit počet vedlejších účinků, musíte použít speciální enterosolventní formu léku (Aspirin Cardio), injikovat roztoky lékem intravenózně nebo intramuskulárně, použít transdermální náplast. Podle pokynů, pro prevenci mrtvice, vzít dávku 75-325 mg / den, během infarktu nebo rozvíjení ischemické mrtvice - 162-325 mg (půl tablety - 500 mg). Pokud se užívá enterosolventní forma, musí být tableta rozdrcena nebo žvýkána.

Bolest hlavy

Pro bolestivé syndromy hlavy slabé a střední intenzity nebo horečky musíte vzít jednu 0,5-1 g léku. Maximální jednotlivá dávka je 1 gram. Intervaly mezi dávkami by měly být alespoň čtyři hodiny a maximální denní dávka by neměla být větší než 3 g nebo šest tablet. Užívejte aspirin se spoustou tekutin.

S křečovými žilami

Kyselina acetylsalicylová ředí krev, takže ji lze použít k prevenci adheze destiček, blokování žil. Lék inhibuje koagulaci krve, může být použit k léčbě křečových žil a prevenci jeho komplikací. K tomu použijte Aspirin Cardio, protože zachází s tělem opatrněji a méně poškozuje žaludeční sliznici. Podle pokynů by měla být léčba žil doprovázena podáváním 0,1 až 0,3 g léčiva denně. Dávka závisí na závažnosti onemocnění, hmotnosti pacienta, předepsané lékařem.

speciální instrukce

V návodu k použití aspirinu je uveden odstavec zvláštních pokynů, který obsahuje pravidla pro užívání drogy:

  • Chcete-li rychle dosáhnout účinku, lék žvýkejte nebo drťte.
  • Vždy užívejte léky po jídle, abyste nepoškodili žaludek.
  • Lék může způsobit bronchospasmus, atak bronchiálního astmatu, reakce citlivosti (rizikové faktory - horečka, polypy v nose, chronická onemocnění gastrointestinálního traktu, průdušky a plíce).
  • Nástroj zvyšuje tendenci ke krvácení, což by mělo být zváženo před operací, extrakcí zubu - měli byste přestat užívat lék 5-7 dní před operací a upozornit lékaře.
  • Lék snižuje vylučování kyseliny močové z těla, může vyvolat útok akutní dny.

Během těhotenství a kojení

Aspirin je kontraindikován v prvním a třetím trimestru těhotenství kvůli schopnosti kyseliny acetylsalicylové proniknout placentární bariérou. Ve druhém trimestru vyžaduje přijetí opatrnost, pouze pokud je předepsána lékařem a pokud výhody pro matku převyšují riziko pro plod. Během kojení je aspirin podle recenzí a pokynů zakázán, protože přechází do mateřského mléka.

Použití v dětství

Podle pokynů je používání aspirinu a dalších léků s kyselinou acetylsalicylovou zakázáno pro děti do 15 let kvůli zvýšenému riziku Reyeova syndromu způsobeného virovými chorobami. Tento stav je charakterizován výskytem encefalopatie a akutní tukové degenerace jater s paralelním průběhem akutního selhání jater..

Léková interakce

Pokyny k použití aspirinu naznačují možnou lékovou interakci kyseliny acetylsalicylové s jinými léky:

  • Lék zvyšuje toxický účinek methotrexátu, narkotických analgetik, dalších NSAID, perorálních hypoglykemických látek.
  • Nástroj zvyšuje aktivitu sulfonamidů, snižuje antihypertenziva a diuretika (Furosemid).
  • V kombinaci s glukokortikoidy, alkoholem a látkami obsahujícími ethanol se zvyšuje riziko krvácení, poškození gastrointestinální sliznice.
  • Nástroj zvyšuje koncentraci digoxinu, lithiových přípravků, barbiturátů.
  • Antacida s hydroxidem hořečnatým nebo hlinitým zpomalují vstřebávání léčiva.

Vedlejší efekty

V návodu k použití jsou uvedeny následující nežádoucí účinky aspirinu, které se u pacientů vyvinou.

  • bolest břicha, pálení žáhy, zvracení krví, nevolnost, dehtová stolice;
  • latentní známky krvácení: anémie z nedostatku železa, perforace nebo eroze stěn žaludku a střev;
  • závratě, tinnitus;
  • kopřivka, bronchospasmus, Quinckeho edém, další alergické reakce.

Aspirin 0,5 - návod k použití

Registrační číslo: P N013664 / 01-131207

Název značky: Aspirin ®

Mezinárodní nechráněný název: kyselina acetylsalicylová

Dávková forma: tablety

Složení: jedna tableta obsahuje:

účinná látka: kyselina acetylsalicylová - 500 mg;

pomocné látky: mikrokrystalická celulóza, kukuřičný škrob.

Popis: kulaté, mírně bikonvexní tablety, zkosené na hraně, bílé, se značkou na jedné straně a „ASPIRIN 0,5“ na zadní straně.

Farmakoterapeutická skupina: nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID).

ATX kód: N02BA01

Farmakologické vlastnosti

Kyselina acetylsalicylová (ASA) patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv (NSAID) a má analgetické, antipyretické a protizánětlivé účinky, což je způsobeno inhibicí cyklooxygenázových enzymů podílejících se na syntéze protaglandinů.

ASA v dávkovém rozmezí od 0,3 do 1,0 g se používá ke snížení teploty u nemocí, jako je nachlazení a chřipka, a ke zmírnění bolesti kloubů a svalů. ASA inhibuje agregaci destiček blokováním syntézy tromboxanu A2 v destičkách.

Indikace pro použití

• Pro symptomatickou úlevu od bolesti hlavy, bolesti zubů, bolestí v krku, bolesti při menstruaci, bolesti svalů a kloubů, bolesti zad.

• Zvýšená tělesná teplota pro nachlazení a jiná infekční a zánětlivá onemocnění (u dospělých a dětí starších 15 let).

Kontraindikace

• Přecitlivělost na ASA, jiné NSAID nebo na jakoukoli pomocnou látku tohoto léčiva.

• Erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu (v akutní fázi).

• Bronchiální astma vyvolaná užíváním salicylátů a jiných NSAID.

• Kombinované použití s ​​metotrexátem v dávce 15 mg týdně nebo déle.

• trimestry I a III těhotenství a období kojení.

Lék není předepsán dětem mladším 15 let s akutními respiračními infekcemi způsobenými virovými infekcemi v důsledku rizika Reyeova syndromu (encefalopatie a akutní mastná játra s akutním vývojem selhání jater).

S opatrností - při současné léčbě antikoagulanty, dnou, hyperurikémií, žaludečními vředy a / nebo dvanáctníkovými vředy (historie), včetně chronického nebo opakujícího se průběhu peptických vředů, jakož i gastrointestinálního krvácení; bronchiální astma, nosní polypóza, chronická bronchopulmonální onemocnění; se zhoršenou funkcí ledvin a / nebo jater; ve druhém trimestru těhotenství.

Dávkování a podávání

Lék je určen pro dospělé a děti starší 15 let: Pro bolest mírné až střední intenzity a horečnaté podmínky je jednorázová dávka 0,5 - 1 g, maximální jednorázová dávka je 1 g. Intervaly mezi dávkami léčiva by měly být alespoň 4 hodiny. Maximální denní dávka by neměla přesáhnout 3 g (6 tablet).

Způsob aplikace: užívat perorálně, po jídle, vypít hodně tekutin.

Trvání léčby (bez konzultace s lékařem) by nemělo přesáhnout 7 dní, pokud je předepsáno jako anestetikum, a více než 3 dny jako antipyretikum..

Vedlejší účinek

Gastrointestinální trakt: bolest břicha, nauzea, zvracení, pálení žáhy, zjevné (zvracení krví, dehtová stolice) nebo skryté příznaky gastrointestinálního krvácení, které mohou vést k anémii s nedostatkem železa, erozivním a ulcerativním lézemím (včetně perforace) ) gastrointestinální trakt, zvýšená aktivita "jaterních" enzymů.

Centrální nervový systém: závratě a tinnitus (obvykle příznaky předávkování).

Hematopoetický systém: zvýšené riziko krvácení.

Alergické reakce: kopřivka, anafylaktické reakce, bronchospasmus, Quinckeho edém.

Předávkovat

Předávkování střední závažnosti je charakterizováno nevolností, zvracením, tinnitem, ztrátou sluchu, bolestmi hlavy, závratěmi a zmatením. Tyto příznaky vymizí, když je dávka snížena..

Horečka, hyperventilace, ketóza, respirační alkalóza, metabolická acidóza, kóma, kardiogenní šok, respirační selhání, těžká hypoglykémie jsou charakteristické závažnou závažností..

Hospitalizace, výplach, příjem aktivního uhlí, kontrola acidobazické rovnováhy, alkalická diuréza k získání hodnot pH moči v rozmezí 7,5–8,0 (vynucená alkalická diuréza se považuje za dosaženou, pokud je koncentrace salicylátu v krvi vyšší než 500 mg / l (3), 6 mmol / l) u dospělých a 300 mg / l (2,2 mmol / l) u dětí, hemodialýza, kompenzace ztráty tekutin, symptomatická terapie.

Interakce s jinými drogami

Kyselina acetylsalicylová zvyšuje toxicitu methotrexátu, účinky narkotických analgetik, dalších NSAID, hypoglykemických látek pro orální podání, heparinu, nepřímých antikoagulancií, trombolytik - inhibitorů agregace destiček, sulfonamidů (včetně ko-trimoxazolu), trijodů; snižuje a-urikosurická léčiva (benzbromaron, probenecid), antihypertenziva a diuretika (spironolakton, furosemid).

Glukokortikosteroidy, alkohol a drogy obsahující ethanol zvyšují škodlivý účinek na sliznici gastrointestinálního traktu, zvyšují riziko gastrointestinálního krvácení.

Kyselina acetylsalicylová zvyšuje koncentraci digoxinu, barbiturátů a lithiových přípravků v krevní plazmě.

Antacida obsahující hydroxid hořečnatý a / nebo hydroxid hlinitý zpomalují a zhoršují vstřebávání kyseliny acetylsalicylové.

speciální instrukce

Děti mladší 15 let by neměly být předepsány léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou, protože v případě virové infekce se zvyšuje riziko Reye syndromu. Kyselina acetylsalicylová může způsobit bronchospasmus, atak bronchiálního astmatu nebo jiné reakce přecitlivělosti. Rizikovými faktory jsou anamnéza, horečka, nosní polypy, chronická bronchopulmonální onemocnění v anamnéze a alergie (alergická rýma, kožní vyrážky) v anamnéze. Kyselina acetylsalicylová může zvyšovat tendenci ke krvácení díky inhibičnímu účinku na agregaci destiček. To by mělo být zváženo v případě potřeby chirurgického zákroku, včetně menších zásahů, jako je extrakce zubu. Před chirurgickým zákrokem, ke snížení krvácení během chirurgického zákroku a v pooperačním období, byste měli léčivo zrušit do 5-7 dnů a informovat lékaře.

Pokud je nutné přípravek během kojení používat, mělo by být kojení přerušeno..

Kyselina acetylsalicylová snižuje vylučování kyseliny močové z těla, což může u vnímavých pacientů způsobit akutní záchvat dny..

Dopad na schopnost řídit auto a pohybující se stroje

Formulář vydání

10 tablet na blistr PVC / hliníkové fólie.

1, 2 nebo 10 blistrů s pokyny pro použití v krabici.

Podmínky skladování

Uchovávejte při teplotě nepřesahující 30 ° C, mimo dosah dětí..

Skladovatelnost

5 let. Nepoužívejte po uplynutí data uvedeného na obalu.

Podmínky lékárny

Adresa výrobce a výrobce

Bayer Consumer Car AG (Švýcarsko), výrobce Bayer Bitterfeld GmbH (Německo), Slegaster Highway 1, 06803 Greppin, Německo

Další informace jsou k dispozici na adrese:

129010, Moskva, Groholsky per. 13, s. 2.

ASPIRIN: návod k použití (tablety), cena, analogy

Jiné formy uvolnění:

ASPIRIN: složení

Hlavní a jedinou látkou, která se používá k výrobě aspirinu, je kyselina acetylsalicylová. Chemickou složkou je octový ether ve složce kyseliny salicylové. Má vzhled bílého prášku, krystalické formy. Takové suroviny jsou bez zápachu. Rozpustnost aspirinu v různých látkách není stejná. Sotva interaguje s vodou, na rozdíl od etherů. Karboxylová skupina je považována za částici aspirinové sloučeniny. Přítomnost této skupiny v přípravku může být stanovena charakteristickým zápachem připomínajícím kyselinu octovou. Je možné sledovat účinek kyseliny salicylové v medikaci podle fialového odstínu, kterým je kapalina zbarvena. Rozsah užívání drogy je velmi obrovský. Díky své aktivní interakci s jinými látkami rychle působí na zdroje bolesti. Tato látka byla zavedena do medicíny v roce 1869 a za krátkou dobu získala mezi Evropany popularitu. Aspirin byl získán křížením dvou složek - acetanhydridu a kyseliny salicylové. Výsledky pomohly lékárníkům identifikovat užitečnou léčbu.

Jak to ovlivňuje tělo?

Díky tomuto léčivému přípravku se člověk může zbavit několika žalostných účinků na tělo najednou. Farmaceutický přípravek bojuje s horečkou, záněty a silnými bolestmi. Jakmile je droga v lidském těle, začne jednat. Nejprve musíte zpomalit práci enzymů - cyklooxygenázových enzymů, které se podílejí na práci prostaglandinů. Díky této akci získává tělo sílu překonat žár, bolestivé křeče. Také aspirin zabraňuje adhezi destiček, což může vést k ucpávání krevních cév. K absorpci do krve nedochází okamžitě, jakmile vstoupí do žaludku, tableta se rozpustí a její látka proniká gastrointestinálním traktem, poté se šíří oběhovým systémem k zdroji zánětu. Uvnitř díky jaterním enzymům, které se podílejí na správném fungování léku, tvoří kyselinu salicylovou. Chemický materiál zcela proniká do krve po 20 minutách. Vzhledem k acetylové látce kyselina salicylová nezůstává v těle dlouho, vylučuje se ledvinami. Tím se zabrání tomu, aby součástka poškodila zbytek těla..

Indikace pro použití:

  • Jedním z důvodů užívání léku je angina pectoris. Toto onemocnění je způsobeno nedostatečným průtokem krve do srdečního svalu. Hlavním příznakem anginy pectoris je náhlá bolest na hrudi. Tablety se používají, když osoba podstoupila bypassovou operaci pro aortální chirurgii;
  • To je populární lék na bolesti hlavy. Jeho charakteristickými rysy jsou bolest v různých částech hlavy, v přední části, v časové nebo temné. Bolest může nastat na pozadí různých nemocí, od běžného nachlazení až po další závažnější nemoci;
  • Lékaři doporučují lék na horečku. O teplo se můžete dozvědět díky teploměru, pokud tělesná teplota překročí 37,1 až 39 stupňů Celsia;
  • V případě akutní bolesti zubů se aspirin používá k potlačení bolesti, ale není vhodný k léčbě pulpitidy a jiných zubních chorob;
  • Lékařský produkt můžete použít k bolesti v chartách nebo svalech;
  • Relevantní podávání léků pro ženy během menstruačního cyklu s bolestí akutní bolesti v podbřišku.

Kontraindikace

Neměli byste užívat farmaceutický produkt v případech, kdy máte alergickou reakci na kyseliny obsažené v léku. U mnoha nemocí spojených s gastrointestinálním systémem je užívání léčiva kontraindikováno. Není dovoleno užívat léky na erozi a gastrointestinální vředy. Těhotným ženám a kojení se nedoporučuje užívat tento lék, protože se rychle vstřebává do placenty a mléka, což může nepříznivě ovlivnit stav nenarozeného dítěte. Pokud máte problémy s játry, srdeční selhání, nemusíte pít lék.

ASPIRIN: návod k použití

Pamatujte, že dodržování pravidel pro používání léku je klíčem ke správnému výsledku, který pacient očekává během podávání. Hlavní věcí je správné zacházení s dávkami a dobou použití, jinak riskujete, že se u vás objeví nežádoucí účinky.

Jak brát?

  1. Forma léčiva jsou tablety. Jedná se o kulaté bílé lékařské výrobky o hmotnosti 100 mg. 10 kusů se prodává v jednom balení, k nim jsou přiloženy pokyny. Existuje také šumivá forma;
  2. Algoritmus účinku je vypít jednu tabletu vodou;
  3. Užívání léků se doporučuje po jídle, takže pacient nebude silně dráždit žaludeční sliznici chemickou látkou;
  4. Pokud potřebujete rychlý výsledek, doporučujeme vám žvýkat nebo rozemlít tabletu a vypít prášek vodou, takže se tableta zrychlí rychlým rozpuštěním uvnitř;
  5. Droga je určena pro lidi starší 15 let;
  6. V případě předávkování se mohou objevit příznaky horečky, astmatu, bronchospasmu, bronchiálního onemocnění a příznaků dýchacích cest;
  7. V případě problémů s kardiovaskulárním systémem je nutné se před použitím poradit s odborníkem.

ASPIRIN: cena

Farmaceutický produkt byl u nás vždy populární. Zejména je to relevantní v SSSR, ale i dnes mnoho lékařských zařízení používá aspirin jako hlavní lék pro léčbu. Je vyroben nejen pro kliniky, první pomoc, ale může jej zakoupit kterýkoli kupující ve značkové lékárně:

  • V obchodech sítě Maxavit začíná cena tablet u 240 rublů;
  • V Farmani je průměrná cena drogy 130 rublů;
  • Ve Státní lékárně dostanete lék za 100 rublů;
  • Pro zákazníky farmaceutického řetězce ASNA je cenová kategorie drogy 200 rublů.

ASPIRIN: analogy

Pokud máte osobní nesnášenlivost s účinnou látkou, nemusíte ji nadále používat - může to být zdraví nebezpečné. Správným řešením by bylo přejít na podobný produkt, který má odlišné chemické složení, uvolňující formu, ale je účinný pro stejné příznaky:

Aspicore je jednou z nejpopulárnějších náhrad za aspirin. Obě léky jsou založeny na kyselině acetylsalicylové. Uvolňovací forma - tobolky pro perorální podání. Země producent - Rusko. Vyrovnává se s různými nemocemi, je účinný při bolestech hlavy, bolesti zubů a nepohodlí během menstruačního cyklu. Cena v obchodě se pohybuje od 50 do 60 rublů;

Askopyrin je méně známý analog, ale také účinný. Je založen na složce charakteristické pro původní produkt. Prodává se ve formě tablet, určené pro orální použití se spoustou tekutin. Vyrábí je tu domácí společnost. Obsahuje antipyretický, protizánětlivý, analgetický, analgetický účinek. Náklady v lékárně jsou až 260 rublů;

Aspeckard. Nejprve se tento lék používá pro problémy s krevními destičkami, které se nakonec začnou slepovat a vytvářejí krevní sraženiny v cévách. Produkt zabraňuje slepování částic. K dispozici v šumivých tabletách, které se používají až 4krát denně. Účinná látka je podobná původnímu farmaceutickému produktu. Aspekard se vyrábí na Ukrajině. Cenová kategorie - 60 rublů;

Taspir. Mnoho lékařů doporučuje lék proti zvyšování tělesné teploty, bolesti hlavy. Je ve formě šumivých tablet. Vyrábí se v mnoha zemích, USA, Japonsku, Evropě. Získejte za 90 rublů.

Aspirin nebo Paracetamol při teplotě - což je lepší?

Abychom pochopili, co lépe ovlivňuje tělo při vysokých teplotách, musíte mluvit více o Paracetamolu. Lék má podobné vlastnosti, vyrovnává se s horečkou, se zánětem a potlačuje bolest. Vyrábí se ve formě tablet. Jedna tableta obsahuje 500 mg účinné látky paracetamol. Aspirin se rychleji a efektivněji vyrovnává s teplotou, má však řadu vedlejších účinků. Přečtěte si tyto pokyny předem. Paracetamol je šetrnější a vhodný pro děti..

ASPIRIN: recenze

Pro vizuální prokázání výsledků léčivého přípravku jsme si přečetli několik pozitivních recenzí z internetu:

Aspirin byl pro mě vždy dobrým způsobem, jak snížit teplotu, odstranit bolest. Má mnoho vedlejších účinků a kontraindikací, souhlasím, ale s tím vším je pro mě číslo jedna. Pokud existuje potřeba, někdy bolest přijde ve špatný čas, pak si vezmu pilulku a po půl hodině všechno zmizí;

Skvělé pro zuby! Byla situace, kdy byl zub divoce nemocný a v následujících dnech nebyl čas jít ke zubaři. Pouze Aspirin unikl, jinak by se pravděpodobně pravděpodobně vytáhl. Tableta nezabrání bolesti, nezbaví ji navždy, ale po krátkou dobu pomůže znovu normálně fungovat.

Aspirin

Návod k použití:

Ceny v online lékárnách:

Aspirin patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv..

Uvolněte formu a složení

V lékárnických řetězcích je léčivo přítomno ve formě tablet, jejichž hlavní účinnou látkou je kyselina salicylová. V jedné tabletě je její obsah 100 nebo 500 mg. Tablety jsou bílé, zkosené hrany, jejich tvar je bikonvexní. Na jedné straně je otisk ve formě obchodní značky Bayer, na druhé straně nápis „Aspirin 0,5.

Excipienty v přípravku jsou kukuřičný škrob a mikrokrystalická celulóza.

Tablety obsahující 10 mg kyseliny acetylsalicylové v množství 10 kusů jsou zabaleny do kontury a uzavřeny v lepenkových krabicích. Tablety s 500 gramy látky ve stejném množství jsou baleny v blistrech. V jednom kartonovém balení je 1, 2 nebo 10 blistrů.

Indikace pro použití

Aspirin se doporučuje k úlevě od příznaků bolesti hlavy, bolesti zubů a jiných typů bolesti (v krku, během menstruace, ve svalech a kloubech, v zádech). Použití aspirinu je také vhodné při zvýšené tělesné teplotě pro infekční a zánětlivá onemocnění u dospělých a dětí starších 15 let..

Kontraindikace

Pokyny pro Aspirin uvádějí seznam nemocí, ve kterých byste měli odmítnout vzít lék:

  • Hemoragická diatéza;
  • Erozivní ulcerativní onemocnění gastrointestinálního traktu v akutní fázi;
  • Bronchiální astma způsobená NSAID (včetně salicylátů).

Kromě toho se použití aspirinu nedoporučuje těhotným ženám (1 a 3 trimestry), ženám v období laktace, lidem s přecitlivělostí na složky aspirinu ani pacientům užívajícím methotrexát v dávce vyšší než 15 mg za týden.

Léčba akutních respiračních infekcí způsobených virovými infekcemi aspirinem u dětí do 15 let je zakázána z důvodu vysoké pravděpodobnosti vzniku Reye syndromu (encefalopatie a akutní mastné onemocnění jater).

Aspirin je s opatrností předepisován na dnu, přičemž ve druhém trimestru těhotenství bere antikoagulancia, hyperurémii, gastrointestinální vředy, nosní polypózu, bronchiální astma, chronická onemocnění průdušek nebo plic, se zhoršenou funkcí ledvin nebo jater..

Dávkování a podávání

Dávkování se volí v závislosti na typu onemocnění a závažnosti jeho příznaků..

U syndromu mírné nebo střední bolesti a febrilních stavů je proto jediná dávka doporučená v pokynech pro Aspirin 0,5-1 g léčiva, zatímco maximální jednorázová dávka je 1 g. Mezi dávkami je třeba dodržovat 4-hodinové intervaly. Maximální denní dávka je 6 tablet nebo 3 g aspirinu.

Tablety se užívají perorálně po jídle s potřebným množstvím tekutiny.

Nedoporučuje se užívat léky bez lékařského předpisu déle než 7 dní jako anestetikum a více než 3 jako antipyretika..

Vedlejší efekty

Vedlejší účinky uvedené v pokynech pro Aspirin z gastrointestinálního traktu jsou následující: zvracení, pálení žáhy, nevolnost, bolest břicha, zvýšené jaterní enzymy; příznaky žaludečního krvácení (zjevné i skryté), které mohou způsobit anémii s nedostatkem železa, erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu.

Z centrálního nervového systému lze pozorovat tinnitus a závratě, které zpravidla ukazují na předávkování kyselinou acetylsalicylovou.

Mezi alergické reakce patří výskyt kopřivky, anafylaktický šok, Quinckeho edém, bronchospasmus.

Možné prodloužené trvání krvácení.

speciální instrukce

Použití aspirinu může vyvolat výskyt bronchospasmu, atak bronchiálního astmatu, další hypersenzitivní reakce v souvislosti s kyselinou acetylsalicylovou v něm obsaženou. Rizikovými faktory jsou anamnéza, horečka, nosní polypy, chronická plicní a / nebo bronchiální onemocnění v anamnéze, alergie v anamnéze (včetně alergické rýmy, vyrážky).

Kyselina acetylsalicylová zvyšuje tendenci ke krvácení, což je spojeno s její zvláštností inhibovat agregaci destiček. V tomto ohledu je nutné zrušit užívání Aspirinu 5-7 dní před operací, aby se zabránilo zvýšenému krvácení během a po operaci.

Pacienti s dnou by měli vzít v úvahu schopnost kyseliny acetylsalicylové snížit vylučování kyseliny močové z těla, což může vyvolat akutní záchvat dny.

Analogy

Následuje seznam léků, jejichž mechanismus účinku a složení je podobný jako u aspirinu:

  • Acelisinum;
  • Acepar;
  • Aspivitida
  • Citramon;
  • Excedrine;
  • Uppsarin Upps et al.

Podmínky skladování

Jak je uvedeno v pokynech pro aspirin, je léčivo vhodné po dobu 5 let od data vydání.

Doporučuje se uchovávat léčivo při teplotě nepřesahující 30 stupňů, mimo dosah dětí.

Našli jste v textu chybu? Vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter.

Přečtěte Si O Závratě