Hlavní Infarkt

Kyselina acetylsalicylová a citramon str

Kontrola kompatibility léčiv Kyselina acetylsalicylová a Citramon p. Mohu tyto léky pít společně a kombinovat jejich příjem.

Interakce s drogou: Citramon P

Při současném použití jiných NSAID se zvyšuje riziko vedlejších účinků. Kyselina acetylsalicylová může snížit plazmatické koncentrace indometacinu, piroxikamu.

Interakce s lékem: kyselina acetylsalicylová

Společné podávání s jinými NSAID, methotrexátem, zvyšuje riziko nežádoucích účinků.

Kontrola byla provedena na základě referenčních knih o léčivých přípravcích: Vidal, Radar, Drugs.com, „Medicines. Příručka pro lékaře ve dvou částech“, ed. Mashkovsky M.D. Myšlenku, seskupení a selektivní manuální analýzu výsledků provedl kandidát lékařských věd, praktický lékař Shkutko Pavel Mikhailovich.

2018-2020 Combomed.ru (Combomed)

Všechny kombinace, srovnání a další informace prezentované na místě jsou základní informace generované automaticky a nemohou sloužit jako dostatečný základ pro rozhodování o taktice léčby a prevenci nemocí, stejně jako pro bezpečnost používání kombinací léků. Vyžaduje se konzultace s lékařem.

Nebyla nalezena žádná interakce - to znamená, že léky mohou být užívány společně, nebo účinky společného užívání drog nebyly v současné době dostatečně studovány a určení jejich interakce vyžaduje čas a nahromaděné statistiky. K řešení otázky společného podávání drog je nutná odborná konzultace.

Interakce s drogou: *** - znamená, že v databázi oficiálních adresářů používaných k vytvoření služby byla statisticky zaznamenána interakce na základě výsledků výzkumu a použití, což může vést buď k negativním důsledkům pro zdraví pacienta, nebo zvýšit vzájemný pozitivní účinek, což také vyžaduje odborné rady pro stanovení taktiky dalšího ošetření.

Kyselina citramon-acetylsalicylová

Každá osoba během svého života zažívá mírnou nebo střední bolest. Abychom ji eliminovali, mnoho se uchýlí k prostředkům „první pomoci“. Jsou to Aspirin a Citramon, uložené v téměř každé skříňce rodinného lékařství. Jaké jsou podobnosti a rozdíly těchto léků? Kdy a v jaké situaci dát přednost každému z nich? Můžete to přijít až po pečlivém přezkoumání každého léku jednotlivě.

Aspirin

Lék je k dispozici ve formě tablet. Hlavní složkou je kyselina acetylsalicylová. Každá jednotka obsahuje 500 mg účinné látky. Mezi další složky: MCC, kukuřičný škrob. Tablety jsou baleny v blistrech..

Tento nástroj odkazuje na nesteroidní protizánětlivé léky, které mají následující účinky:

  1. Protizánětlivé.
  2. Antipyretikum.
  3. Analgetikum.
  4. Angiografické.

Tablety jsou určeny k perorálnímu užití po jídle. Je třeba velké množství proplachovací kapaliny.

Tablety zastavují syndrom bolesti a jsou předepisovány při komplexní léčbě pro:

  • Vaří, karbunky nosu, obličeje.
  • VRV nosní přepážky.
  • Myokard izolován.
  • IHD s anginou pectoris.
  • Lakunární bolest v krku, folikulární.
  • Otitida navenek.
  • Zlomenina.
  • Tromboflebitida NK.

Lék je účinný v akutních stavech: bronchitida, infarkt myokardu, lymfadenitida, subendokardiální infarkt myokardu, angína.

Je indikován pro syndrom mírné a střední akutní bolesti:

Používá se k odstranění příznaků horečky během nachlazení. Nepoužívá se déle než 5 dnů, pokud nebylo doporučení ošetřujícího lékaře doporučeno. Od 15 let je dávka 2 tablet přijatelná jednou. Můžete opakovat za 4-8 hodin, ne dříve. Během dne můžete pít maximálně 8 tablet.

Pozorně při výběru léčivého přípravku by měli zvážit lidé, kteří:

  • Přecitlivělost na složky přípravku a jiné salicyláty.
  • Exacerbace srdečního selhání.
  • Poškození ledvin a jater v těžké formě.
  • Bronchiální astma s NSAID a salicyláty.
  • Hemoragická diatéza.
  • Gastrointestinální vředy při exacerbaci.

Je zakázáno používat asperin v kombinaci s methotrexátem, zejména v dávce ≥ 15 mg / týden.

Je třeba poznamenat, že tento nástroj způsobuje řadu vedlejších účinků:

  1. Močový systém: renální dysfunkce, renální selhání.
  2. GIT: bolest ve všech částech gastrointestinálního traktu, dyspepsie, pálení žáhy, krvácení.
  3. Krev a lymfatický systém: krvácení (nazální, urogenitální, dásní), hematom, hemolytická anémie.
  4. Imunitní systém: alergické reakce, anafylaktický šok, angioedém, bronchospasmus u pacientů s AD.
  5. Nervový systém: rozmazané vědomí, porucha sluchu, závratě a bolesti hlavy.

Při léčbě léčivem musí být dodrženo doporučené dávkování, jinak může dojít k otravě ve formě intoxikace mírného, ​​středního a těžkého stupně ze strany DS, CVS, NS.

Citramon

Kombinovaný přípravek je ve formě tablet, které se skládají z kyseliny acetylsalicylové (NSAID), paracetamolu (analgetika), kofeinu (psychostimulantu). Tablety jsou baleny v blistrech po 6/10 kusech.

Prostřednictvím této kombinace jsou prováděny následující akce:

  1. Protizánětlivé.
  2. Antipyretikum.
  3. Analgetikum.
  4. Ředění.

Složky kompozice se vzájemně zlepšují. Kyselina acetylsalicylová působí centrálním nervovým systémem na úrovni hypotalamu a působí protizánětlivě. Analgetikum paracetamolu, snižuje horečku, má slabý protizánětlivý účinek. Kofein má stimulační účinek na centrální nervový systém a zvyšuje účinky předchozích složek.

Droga je účinná v:

  • Panická porucha.
  • Neurocirkulační dystonie.
  • Faryngitida akutní fáze.
  • ARVI.
  • Bronchitida.

Je indikován k eliminaci syndromů mírné až střední bolesti s:

  • Bolest zubů.
  • Bolest hlavy (včetně migrény).
  • Dysmenorea (primární).
  • Neuralgie.
  • Arthralgia.

Jako antipyretikum se Citramon používá pro mnoho nemocí doprovázených horečkou..

Po jídle musíte produkt použít. Nepoužívejte k anestézii déle než 5 dní a ke snížení horečky déle než 3 dny.

Nástroj má řadu kontraindikací:

  • AD se salicyláty.
  • Diabetes mellitus (těžká forma).
  • Hypertrofie pankreatu.
  • Akutní pankreatitida.
  • IHD, AH (těžká), CHF, ateroskleróza.
  • Hypertyreóza.
  • Epilepsie.
  • Uzavřený glaukom.
  • Trombóza, tromboflebitida.
  • Játra, dysfunkce ledvin.
  • Krevní nemoci.
  • Přecitlivělost na složky léčiva.
  • Starší věk.
  • Děti (kromě Kawasakiho choroby).

Při použití léku ve vysokých dávkách se mohou objevit vedlejší účinky ze všech životně důležitých systémů.

Obecné vlastnosti

Obě drogy jsou rozpočtové prostředky, proto jsou dostupné pro každou rodinu.

  • K dispozici ve formě tablet.
  • Mají jeden farmakologický účinek..
  • Obsahují kyselinu acetylsalicylovou.
  • Určeno pro symptomatickou léčbu.
  • Mají mnoho kontraindikací a vedlejších účinků..
  • Nepoužívat v 1. a 2. trimestru těhotenství.
  • Over-the-counter.

Charakteristické rysy

Navzdory skutečnosti, že léky mají jeden účinek na lidské tělo, existují rozdíly:

IndikátoryAspirinCitramon
Farmakologická skupinaNSAIDNarkotická analgetika v kombinaci
SloženíKyselina acetylsalicylová (500 mg)Kyselina acetylsalicylová (220 mg) + paracetamol + kofein
KontraindikaceDěti do 15 letDěti do 18 let

Co si vybrat?

Vzhledem k tomu, že léky mají mnoho kontraindikací a vedlejších účinků, nelze je označit za „neškodné“, přestože jsou dostupné v lékárenské síti. A abyste je mohli vzít bez konzultace s odborníkem, musíte nezávisle zohlednit mnoho faktorů.

Ohroženy jsou těhotné ženy, děti, starší lidé, pacienti s gastrointestinálním traktem, s dysfunkcemi jater, ledviny, slinivka. Je nutné pečlivě prostudovat kontraindikace každého z fondů a jasně dodržovat předepsané dávkování, aby nedošlo k žádným vedlejším účinkům.

Pokud existuje specifická diagnóza a každý lék se týká různých nemocí, nemůžete to udělat bez jmenování lékaře.

Kompatibilita Citramon a Aspirin

Žádá se Citramon a Aspirin. Jejich cílem je zmírnit bolesti hlavy, migrény a bolesti, které se vyskytují během zánětlivých procesů. Chcete-li vést známý životní styl a správně se rozhodnout mezi těmito prostředky, musíte být obeznámeni s každým z nich..

Citramon a Aspirin jsou zaměřeny na úlevu od bolesti hlavy.

Charakteristický

Léčivou látkou aspirinu je kyselina acetylsalicylová. Má antipyretické a analgetické účinky. Ovlivňuje centrální oblasti mozku, odstraňuje bolest a nepohodlí a snižuje tělesnou teplotu. Jedná se o rychle působící lék. Účinek se projevuje již 10 minut po užití tablety.

Tablety jsou potaženy speciálním potahem, který se rozpustí ve střevech..

Cílem je snížit výskyt peptických vředů. Tableta také obsahuje celulózu a kukuřičný škrob, ale nemají žádný terapeutický účinek..

Aspirin se vyrábí pouze ve formě tablet. Intravenózní a intramuskulární injekce tohoto léku neexistují. Najdete pouze analogy aspirinu, prezentované jako šumivé tablety. Díky tomu se účinek léku zrychlí a účinek nastane během několika minut.

Funkce 1

Citramon je kombinovaná droga. Skládá se z paracetamolu, kyseliny acetylsalicylové a kofeinu:

  1. Kyselina acetylsalicylová má protizánětlivé a antipyretické účinky. Podporuje inhibici agregace destiček, normalizuje mikrocirkulaci ve zdroji zánětu.
  2. Kofein, který je obsažen v citramonu v malé dávce, nemá prakticky žádný účinek na centrální nervový systém, ale je schopen rozšířit krevní cévy, což zase zrychluje průtok krve a pomáhá normalizovat tón kardiovaskulárního systému. Látka zvyšuje účinnost těla, tonizuje a snižuje pocit ospalosti a únavy zvýšením reflexní excitability míchy.
  3. Paracetamol ovlivňuje termoregulační centrum umístěné v hypotalamu. Díky tomu má antipyretické, protizánětlivé a analgetické vlastnosti..

Kofein obsažený v citramonu je schopen rozšířit krevní cévy, což urychluje krevní oběh a pomáhá normalizovat tón kardiovaskulárního systému.

Indikace

Aspirin je nesteroidní lék, který snižuje zánět a má mírný analgetický a antipyretický účinek. Indikace pro použití aspirinu jsou přítomnost následujících chorob:

  • bolest hlavy;
  • SARS, katarální infekce;
  • srdeční onemocnění (prevence trombózy, mrtvice, infarktu myokardu);
  • poruchy oběhu;
  • angina pectoris;
  • embolie;
  • revmatismus;
  • horečka;
  • bolest zubů;
  • bolest při menstruaci;
  • bolest z modřin a zranění.

Indikace pro použití Citramonu jsou:

  • migréna;
  • bolest hlavy;
  • bolest zubů;
  • neuralgie;
  • myalgie;
  • artralgie;
  • horečka při akutních respiračních infekcích, chřipce a jiných infekčních chorobách.

Společný efekt

Současné podávání Aspirinu a Citramonu je nebezpečné. Obě léky obsahují kyselinu acetylsalicylovou a taková interakce může vést k předávkování látkou. Projevuje se ve formě:

  • zvýšení tělesné teploty;
  • nevolnost
  • zvracení
  • Závrať
  • zvonění v uších a ztmavnutí očí;
  • záchvaty
  • tachykardie;
  • rychlé dýchání;
  • selhání jater / ledvin;
  • zvýšené riziko krvácení.

Aspirin s citramonem může způsobit tinnitus a ztmavnutí očí..

V nejzávažnějších případech je možná ztráta vědomí a nástup kómatu.

Kombinace kofeinu a paracetamolu s kyselinou acetylsalicylovou je považována za velmi nebezpečnou pro zdraví, protože zvýšené riziko nežádoucích účinků.

Indikace pro současné použití

Vzhledem k nekompatibilitě těchto léků neexistují žádné náznaky pro jejich současné použití.

Kontraindikace

Kontraindikace při užívání Aspirinu jsou:

  • individuální nesnášenlivost léku;
  • špatná krevní srážlivost (hemofilie);
  • astma;
  • vředy a eroze žaludku a další gastrointestinální patologie;
  • selhání jater nebo ledvin;
  • těhotenství a kojení.
  • telangiektázie;
  • věk do 14 let.

Citramon by neměl být užíván v případě následujících onemocnění:

  • přecitlivělost na lék;
  • žaludeční nebo duodenální vřed;
  • hemofilie;
  • arteriální hypertenze;
  • těhotenství a kojení;
  • selhání ledvin / jater;
  • věk do 14 let.

Jak používat?

Aspirin by měl být užíván ve 1-2 tabletách s dostatečným množstvím vody. Maximální jednorázová dávka je 1 g. Denní dávka by neměla přesáhnout 3 g. Mezi dávkami léčiva by měla uplynout nejméně 4 hodiny..

Citramon užívejte 1-2 tablety přísně po jídle. Půst je škodlivý pro žaludek.

Maximální denní dávka je 6 tablet. Interval mezi dávkami by měl být alespoň 6 hodin.

Vedlejší efekty

Možné komplikace při užívání Aspirinu:

  • krvácení v zažívacím traktu;
  • ulcerativní léze;
  • nevolnost;
  • zvracení
  • anémie;
  • kožní vyrážky.

Při užívání přípravku Citramon jsou možné následující nežádoucí účinky:

  • nevolnost;
  • pálení žáhy;
  • krvácení do žaludku;
  • snížení srážlivosti krve;
  • Quinckeho edém;
  • léze sliznic;
  • kožní vyrážky.

Názor lékařů

Podle lékařů nemohou jednorázové dávky Aspirinu nebo Citramonu prakticky poškodit zdraví. Pokud však potřebujete systematický příjem drog, měli byste vyhledat radu odborníka.

Ohlasy pacientů

Alexander, 35 let, Taganrog: „Citramon zaujímá v mém lékárničce spolehlivé místo. Šetří jen od bolesti hlavy. Vyzkoušel jsem Spazgana, ale nepomohl. “.

Alina, 43 let, Moskva: „Aspirin beru nachlazení. Zmírňuje příznaky a snižuje horečku. “.

Ruslan, 40 let, Krasnodar: „Aspirin byl předepsán, aby moje matka ředila krev a předcházela trombóze. Vše je v pořádku, neobjevily se žádné vedlejší účinky “.

Předchozí článek: Lze amoxicilin a paracetamol použít současně? Následující článek: 7 závažných příčin neustálé únavy

Citramon je populární droga díky své účinnosti a rozumné ceně. Jedná se o osvědčenou metodu řešení bolestí hlavy, nachlazení, dysmenorey. Ale ne každý to dokáže a ne vždy. Citramon má řadu kontraindikací a vedlejších účinků. Pokud je dávka nesprávná nebo ignorována, může být otrava zvláštním návodem k použití, což bude mít vážné důsledky..

Složení a farmakologický účinek Citramonu

Citramon - protizánětlivé léčivo, má antipyretické a analgetické účinky

Citramon je protizánětlivé léčivo ze skupiny analgetik. Lék je ve formě tablet.

1 tableta se skládá z:

  • Kyselina acetylsalicylová (0,24 g);
  • Kofein (0,03 g);
  • Paracetamol (0,18 g).

Kyselina acetylsalicylová je složkou, která působí na zánětlivé procesy. Zmírňuje bolest, kterou způsobují. Látka zlepšuje krevní oběh snížením agregace destiček. Místo zánětu je tedy dobře zásobeno krví. Kyselina acetylsalicylová je schopna rychle působit a je zcela absorbována, ve střevě se mění na aktivní metabolity.

Kofein rozšiřuje krevní cévy, zvyšuje vzrušivost míchy, bojuje s křečemi a neutralizuje pocit ospalosti. Jeho dávka v Paracetamolu je velmi malá. Proto zvyšuje průtok krve, ale neovlivňuje centrální nervový systém. Látka je absorbována střevy. Asi 10% se vylučuje v nezměněné podobě, aniž by se účastnilo metabolického procesu.
Paracetamol má analgetický a antipyretický účinek, působí na hypothalamické centrum termoregulace. K absorpci dochází v horních střevech a vylučování ledvinami.

Složité působení aktivních složek:

  • snížení teploty;
  • anestézie;
  • odstranění zánětu;
  • snížení srážlivosti krve;
  • normalizace tónu mozkových cév;
  • zlepšení krevního oběhu v oblasti zánětu.

Citramon je účinný při mírné až střední bolesti v případě zánětu..

Citramonská pravidla

Denní dávka 4 tablety

Abyste předešli předávkování, musíte dodržovat pravidla pro užívání léku. Nejprve musíte informovat ošetřujícího lékaře o existujících onemocněních chronické povahy, jakož io současné léčbě jinými léky. Paracetamol by měl být užíván 1-2 hodiny po jídle. Pijte čistou vodou. Nepijte s kofeinovými nápoji..

Jedna dávka (pokud není stanoven zvláštní předpis) by neměla být vyšší než 0,5–1 g pro dospělého. Obvykle stačí jedna tableta na dávku. U těžkých migrén jsou povoleny 2 tablety.

Průměrná denní dávka jsou 4 tablety. Pokud užijete více než 7-8, můžete se otravovat. Maximální doba léčby je 5-7 dní. Bez jmenování lékařem je maximální doba podávání ke snížení teploty 3 dny, pro úlevu od bolesti - 5 dní. Starší pacienti nebo pacienti s dysfunkcemi ledvin a jater by měli užívat nižší dávku a interval mezi dávkami by měl být zvýšen.

V jakých případech můžete být otráveni

Předávkování Citramonem je možné nejen tehdy, pokud se užívají v případě kontraindikací. Užívání několika tablet současně zanechá v těle nepříjemnou stopu. V zásadě se můžete otrávit drogou, pokud se chcete bolesti zbavit co nejrychleji, přičemž si vezměte dávku vyšší, než je doporučená.

Nelze vyloučit duševní poruchy člověka, u kterých vznikají sebevražedné touhy. A pokud nemáte po ruce prášky na spaní a sedativa, můžete v emocích polykat hodně tablet Citramon.

Odkaz! Je prakticky nemožné se otrávit drogou před smrtí..

Příznaky předávkování Citramonem

Předávkování Citramonem vyvolává v játrech bolesti

Projevy otravy citramonem mohou nastat v různé míře v závislosti na vlastnostech těla. Každá látka ze složení léčiva má svůj vlastní účinek, který způsobuje určité příznaky v případě předávkování..

S přebytkem kofeinu u lidí jsou pozorovány následující:

  • podrážděnost;
  • nervozita;
  • nespavost;
  • hluk v uších;
  • snížení množství moči;
  • zažívací potíže;
  • zvýšení tlaku.

Předávkování kyselinou acetylsalicylovou a paracetamolem způsobuje:

  • zvracení
  • nevolnost
  • těžká intoxikace;
  • kreslení bolestí v játrech;
  • exacerbace chronických onemocnění.

Citramon může být také při těžkých otravách:

Pomoc při předávkování Citramonem

Po výplachu žaludku si můžete vzít Polysorb

Při prvních známkách otravy drogami potřebuje osoba první pomoc před přijetím sanitky. Nejprve musíte udělat výplach žaludku. Ihned po požití tablet můžete způsobit zvracení, dokud lék nemá čas vstřebat se do střev. Pokud po užití přípravku Citramon uplynulo více než 10 minut, je třeba nejprve vypít pacientovi hodně vody teplou vodou. Poté zatlačte na kořen jazyka a vyvolejte zvracení.

Po omytí žaludku můžete sorbent vzít:

Po příjezdu sanitky se může lékař rozhodnout poslat pacienta do nemocnice. Tam budou přijata opatření, která jsou zaměřena na normalizaci acidobazické rovnováhy.

Jmenování jedné z drog je předepsáno:

  • Citrát sodný;
  • Hydrogenuhličitan sodný;
  • Laktát sodný.

Citramon by neměl být užíván v těchto případech:

  • alergie na složky;
  • těhotné a kojící ženy;
  • srdeční ischémie;
  • hypertenze;
  • selhání ledvin;
  • ateroskleróza;
  • astma;
  • peptický vřed, gastritida;
  • glaukom;
  • porucha krvácení.

Je kontraindikováno kombinovat lék s alkoholem a řadou dalších drog. Citramon je antagonista sedativních a hypnotických léků. Rovněž snižuje účinky diuretik..

Po užití přípravku Citramon je možné vyvinout takové nežádoucí účinky:

  • alergie
  • zvracení
  • nevolnost
  • exacerbace chronických chorob;
  • poruchy zažívacího traktu.

Při dlouhodobém užívání léku se zhoršuje vidění, objevují se problémy s koordinací pohybů, častější bolesti hlavy, bolesti hlavy.

Účinky předávkování Citramonem

Předávkování citramonem nepříznivě ovlivňuje játra.

V případě otravy jakoukoli drogou zůstanou její důsledky. Nejčastějším důsledkem předávkování Citramonem je porušení jater. Lék na něj má toxický účinek, což vede ke smrti orgánových buněk (hepatocytů). Obnovení jater trvá dlouho..

Lidé s těžkou hypertenzí by si měli být vědomi toho, že nadměrné používání přípravku Citramon může způsobit mrtvici. Bolest hlavy je často způsobena zvýšením tlaku. Mnoho z nich však raději potlačilo Citramon, čímž situaci jen zhoršilo. Kofein může způsobit cévní mozkové příhody. U lidí se srdečními chorobami se to stává přímou příčinou ischemické nebo hemoragické mrtvice..

Citramon nikdy nebude v domácím lékařském kabinetu zbytečný. Ale s jeho aplikací musíte být velmi opatrní. Nezapomeňte vzít v úvahu všechny kontraindikace a dávkování, aby nedošlo k otravě a nevedly k vážným následkům.

Citramon zvyšuje nebo snižuje krevní tlak?

Jak citramon ovlivňuje tlak?

Krevní tlak je tlak, který se vytváří v našich krevních cévách a zejména v tepnách. Takový tlak je nezbytný k tomu, aby se krev mohla pohybovat oběhovým systémem.

Pokud je tlak nízký, krev se pohybuje příliš pomalu, resp. Pomaleji přenáší látky a kyslík potřebný pro tělo. Výsledkem je, že tělo je obvykle chladné, hladové a bolest hlavy se vyvíjí z nedostatku kyslíku a vasospasmu.

Pokud je tlak vysoký, pak se krev nepřirozeně rychle pohybuje, na srdce je položena velká zátěž, pro člověka je horká, objeví se tinnitus, pulsace v časové oblasti. Přílišný tlak na cévy vyvolává výskyt bolesti hlavy.

Jak víte, tlak má dva ukazatele: systolický a diastolický. Systolický tlak je tlak v cévách, ke kterému dochází, když se srdce stahuje, když tlačí krevní oběh do oběhového systému. Diastolický tlak je indikátor tlaku v okamžiku, kdy se srdce po systole uvolní. Tlak 120/80 tedy znamená, že krevní tlak osoby v době srdečního rytmu je 120 mmHg. Art., A v době srdeční relaxace - 80 mm RT. Svatý.

Budeme mluvit o tom, jak citramon ovlivňuje tlak.

Kvůli kofeinu citramon zlepšuje procesy excitace v mozku, urychluje chování pozitivních podmíněných reflexů a stimuluje motorickou aktivitu. Výsledkem je zvýšení duševních a fyzických schopností, odstranění pocitů ospalosti a únavy.

Míra působení citramonu na tlak je do jisté míry závislá na charakteristikách jednotlivé nervové aktivity. Například ve stavu kolapsu a šoku se hodnoty krevního tlaku pod vlivem citramonu významně zvyšují. U stabilních normálních ukazatelů nemusí být pozorovány významné změny, protože spolu se zvýšením vaskulárního tónu a zrychlením srdce lék rozšiřuje lumen cév mozku, srdce, močový systém, kosterní svaly atd. To poněkud kompenzuje zvýšení tlaku, ne úplně: spolu s expanzí výše uvedených cév jsou úzké i cévy, které se nacházejí v břišních orgánech.

Účinek citramonu na tlak může také záviset na závislosti konkrétního organismu na účincích kofeinu. Pokud člověk pravidelně pije kofeinové nápoje (káva, silný čaj, cola, energie), zvyšuje se tolerance jeho těla. Výsledkem je, že tlak může zůstat stabilní i při 200-400 mg kofeinu denně. Ale u lidí, kteří nemají kofeinovou toleranci, se mohou projevit předávkování i při 100 mg kofeinu denně..

Při jakém tlaku pijí citramon?

Abychom pochopili, jaký tlak je citramon opilý, podívejme se na složení léku. Hlavní složky citramonu jsou: aspirin, paracetamol a kofein.

Aspirin - odstraňuje bolest, zánět, snižuje teplotu, snižuje srážení krve. Každý ví, že aspirin se často používá k prevenci tvorby krevních sraženin v krevních cévách. Zároveň aspirin neovlivňuje tlak v cévách.

Pojďme dál: paracetamol je analogem fenacetinu, ale méně toxický. Zmírňuje otoky tkání způsobené zánětem, eliminuje bolest, snižuje teplotu v důsledku vystavení termoregulačním centrům v hypotalamu. Tato látka opět neovlivňuje cévní tlak..

A poslední ingrediencí je kofein. Tady leží odpověď na naši otázku. Koneckonců, každý ví, že káva zvyšuje krevní tlak. To je způsobeno právě kofeinem, který má schopnost zvyšovat cévní tonus. Kofein urychluje dýchání a srdeční frekvenci, odstraňuje únavu, zvyšuje duševní a fyzické schopnosti těla, urychluje krevní oběh.

Uvolňuje citramon tlak?

Už jsme zjistili, že citramon zvyšuje krevní tlak. Ale do jaké míry? Pomáhá citramon při nízkém krevním tlaku?

Jedna tableta citramonu obsahuje 30 mg kofeinu. Pojďme porovnat, kolik stejné látky je obsaženo v jiných známých výrobcích, které se doporučuje používat za sníženého tlaku:

  • šálek mleté ​​kávy - 115 mg;
  • šálek instantní kávy - 65 mg;
  • šálek černého čaje - 40 mg;
  • šálek kakaa nebo horké čokolády - 4-15 mg;
  • malá plechovka coly - 35 mg;
  • tyčinka z hořké čokolády (100 g) - 80 mg;
  • tyčinka mléčné čokolády (100 g) - 25 mg;
  • sklenice energetického nápoje - 55 mg.

Nelze tedy popřít, že citramon je schopen zvýšit tlak. Dvě tablety citramonu jsou již více než dostatečná dávka, aby kvalitativně ovlivnily tón krevních cév a krevní tlak.

Zvyšuje citramon krevní tlak?

Na základě výše uvedeného můžeme vyvodit následující závěry:

  • pokud má tělo sklon k hypertenzi, může citramon zvýšit krevní tlak;
  • pokud osoba pravidelně používá kofein, pak si vyvine účinek „závislosti“, kdy tableta citramonu nemusí ovlivňovat tlak;
  • pokud osoba trpí nízkým krevním tlakem, pak citramon normalizuje tlak a zvyšuje jeho výkon. Z tohoto důvodu se však doporučuje vypít 2 tablety najednou.

Zvyšuje také citramon krevní tlak? Ve většině případů ano.

Citramon při nízkém tlaku

Cílené pravidelné užívání citramonu při nízkém tlaku a pro jeho prevenci není považováno za zcela správné, protože pravidelné užívání kofeinu zvyšuje riziko onemocnění kardiovaskulárního systému.

Nedoporučuje se stimulovat tělo pomocí kávy a častým používáním kofeinových tablet. Nejprve je třeba zjistit důvod poklesu ukazatelů tlaku. Hypotenze může být způsobena chorobami, jako je vegetovaskulární dystonie, slabá funkce myokardu, stav po infarktu, vrozené srdeční onemocnění, fyzické přetížení těla (syndrom chronické únavy) atd..

Samozřejmě, pokud užijete 1-2 tablety citramonu na bolest hlavy, nic špatného se nestane. Ale brát prášky bez zvláštních potřeb, stejně jako jen zabránit nízkému krevnímu tlaku, by nemělo být.

Kromě toho se citramon nedoporučuje lidem trpícím onemocněním jater a trávicího systému, ani během těhotenství a kojení..

Doporučuje se neužívat více než 4 tablety denně.

Citramon pod vysokým tlakem

Kofein přítomný v citramonu stimuluje procesy v mozku a dokonce zlepšuje náladu, nicméně časté používání citramonu u lidí náchylných k hypertenzi může vést ke zvýšenému tlaku. Například užívání 2 nebo 3 tablet citramonu najednou může vést k vazospasmu a ke zvýšení krevního tlaku.

Pokud je tělo „přizpůsobeno“ konstantní dávce kofeinu, pak tablety citramonu nemusí nijak ovlivňovat indikátory tlaku. Pokusy s vlastním zdravím by však neměly být prováděny nezávisle: za tímto účelem je vyžadován přísný lékařský dohled.

Stručně řečeno: je citramon při vysokém tlaku škodlivý? Ano, negativně to ovlivňuje, pokud osoba již má problémy s tlakem. Pokud je tlak stabilní a je v normálních mezích, pak s největší pravděpodobností po užití citramonu to tak zůstane.

Pokud je tlak nízký, pak užívání tablet Citramon normalizuje tlak a zvyšuje jej na normální úroveň.

Myslíme si, že jsme na tuto otázku plně odpověděli. být zdravý!

Co pomáhá citramonu - jeho složení, indikace a vedlejší účinky (zvýšený tlak)

Dobrý den, drazí čtenáři blogu KtoNaNovenkogo.ru. Jeden z nejoblíbenějších a nejlevnějších léků - Citramon P.

Mnozí to vědí, co pomáhá léku a jak jej používat. Ne však všechno je tak jednoduché: v léčbě drogy jsou značné úskalí.

Například ne každý si je vědom toho, že je součástí Citramonu, ale není to snadné. Proto má lék řadu kontraindikací. Ale o všem "na policích".

Složení citramonu

Dříve byl lék vyráběn na základě několika účinných látek. Složení léčiva zahrnuje: kyselinu acetylsalicylovou, kyselinu citrónovou, kofein, kakao, fenacetin.

Po oficiálním zákazu poslední složky se obsah tablety změnil.

Dnešní Citramon je kyselina acetylsalicylová, paracetamol a kofein a několik pomocných látek.

Co pomáhá, zvyšuje nebo snižuje krevní tlak?

Citramon má protizánětlivý účinek, používá se v boji proti virovým patologiím a pomáhá při bolesti. Je známo, že tablety „vědí jak“ normalizovat krevní tlak u pacientů s hypertenzí.

Pokud se domníváte, že návod k použití produktu je vhodný, měli byste jej pít v následujících případech:

  1. bolesti hlavy různého původu. Tento lék není návykový, ale nemůžete ho vzít v tandemu (jak je to?) S jinými analgetiky;
  2. bolest a zánět kloubních tkání, včetně chronické revmatoidní bolesti, náhodné modřiny;
  3. svalové napětí, zejména po velké zátěži;
  4. prudké snížení krevního tlaku. Díky kofeinu obsaženému v produktu zvyšuje Citramon tlak;
  5. zvýšená tělesná teplota v počátečním stádiu infekčního onemocnění;
  6. virové patologie horních cest dýchacích „ne starší“ 3 dny;
  7. bolest zubů (můžete si vzít Citramon ne více než 4 tablety);
  8. bolest při menstruačním krvácení (například užívání léku až 3 dny).

Jak brát léky

Tablety se užívají perorálně velkým množstvím vody ihned po jídle.

Pro jednu tabletu můžete pít Citramon 2 až 4krát denně. Přestávka mezi recepcemi by měla být alespoň 4 hodiny. Pokud se vážné bolesti hlavy zhorší, můžete se souhlasem lékaře okamžitě užít 2 tablety léku.

Maximální denní dávka Citramonu je v tomto případě 8 kusů. Aby se teplota snížila, pije se lék až 3 dny za sebou, pro bolest - ne déle než 5 dnů.

Mohu to dát dětem

S dětmi Citramon můžete léčit pouze od 15 let. Pro dítě starší 15 let se tablety podávají na bolest hlavy, 1 tableta 2-3krát denně. Nejčastěji jediná dávka léku zmírňuje stav malého pacienta.

U malého dítěte může složení přípravku Citramon způsobit poškození jater. Pokud je tableta podána pacientovi s infekční patologií, riziko vzniku Rayleighova syndromu není vyloučeno.

Prvním příznakem tohoto vážného onemocnění je bledost a modrost jednoho, dva prsty na ruce, pak se přestanou pohybovat.

Pokud se syndrom často obtěžuje, může způsobit poruchu oběhu v prstech a dokonce i gangrénu. Nurofen se používá jako bezpečná náhrada malého dítěte..

Citramon a alkohol: je možné kombinovat

Návod k použití léku neukazuje, zda je možné brát léky v kombinaci s alkoholickými nápoji. Na první pohled se může zdát, že složení tablet je schopno zvládnout bolest hlavy z kocoviny.

Studie však prokázaly, že obsah dvojice tablet léčiva není schopen zbavit člověka nepříjemných symptomů kocoviny.

Ale kombinace alkoholu s Citramonem a zejména jeho předávkování je plná komplikací vnitřních orgánů, jmenovitě:

  1. toxické poškození jater;
  2. gastrointestinální nevolnost;
  3. alergická reakce;
  4. kritické snížení hladiny cukru v krvi;
  5. ostrý skok v krevním tlaku.

Vzhledem k výše uvedenému byste měli před kombinací léku s alkoholem pečlivě promyslet..

Když nemůžete pít Citramon: seznam kontraindikací

Aby nedošlo k vyvolání nepříjemného „vedlejšího účinku“, nedoporučuje instrukce k užívání přípravku Citramon užívat:

  1. je nutné brát antibiotika, prášky na spaní, antikonvulziva (léky nejsou kompatibilní s přípravkem Citramonum);
  2. vznikají gastrointestinální patologie;
  3. osoba je nemocná s hypertenzí;
  4. s diagnostikovaným glaukomem;
  5. definované koronární srdeční onemocnění;
  6. existuje tendence ke krvácení, poruchy krvácení;
  7. pacient nevnímá některé složky léku;
  8. žena je těhotná nebo kojí.

Možná negativní reakce

Mezi nežádoucí účinky při léčbě Citramonu:

Další bezpečnostní opatření

Pro dosažení maximálního terapeutického účinku užívání drog a netrpění „vedlejším účinkem“ je třeba si uvědomit několik lékařských upozornění:

  1. V předvečer operace nemůžete pít Citramon, jinak nelze zabránit krvácení.
  2. Kyselina acetylsalicylová zpomaluje vylučování kyseliny močové, proto lékaři varují, že droga může způsobit útok dny (co je to?).
  3. Pokud má pacient patologii jater, ledvin, prodlouží se medikační interval na 8 hodin.
  4. Během léčby Citramonem se pití kávy nedoporučuje, protože tablety již obsahují kofein.
  5. Pokud lék nepomůže, nemůžete sami dávku zvýšit.
  6. S opatrností je lék předepisován pacientům s cévními chorobami a oběhovými poruchami..

Proč Citramon nemusí jednat

Důvodem nedostatečného účinku tablet může být:

  1. přítomnost nemocí, které nesouvisí s principem působení Citramonu;
  2. zhoršená absorpce složek léčiva v gastrointestinálním traktu pacienta;
  3. člověk bere látky, které snižují účinek léku.

Tady je snad celý příběh o populární, ale ne tak jednoduché, jak se zdá, droga - Citramon.

A konečně, tradičně vám přeji dobré zdraví a „řeknu“ - „uvidíme se brzy!“

Autor článku: Kristina Chekhova

Hodně štěstí! Brzy se uvidíme na stránkách blogu KtoNaNovenkogo.ru

* Kliknutím na tlačítko „Přihlásit se“ souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Související sbírky

  • Otázky a odpovědi
  • Používám k výdělkům
  • Užitečné online služby
  • Popis užitečných programů

Kompatibilita kyseliny citramonové a kyseliny acetylsalicylové

Žádá se Citramon a Aspirin. Jejich cílem je zmírnit bolesti hlavy, migrény a bolesti, které se vyskytují během zánětlivých procesů. Chcete-li vést známý životní styl a správně se rozhodnout mezi těmito prostředky, musíte být obeznámeni s každým z nich..

Citramon a Aspirin jsou zaměřeny na úlevu od bolesti hlavy.

Charakteristický

Léčivou látkou aspirinu je kyselina acetylsalicylová. Má antipyretické a analgetické účinky. Ovlivňuje centrální oblasti mozku, odstraňuje bolest a nepohodlí a snižuje tělesnou teplotu. Jedná se o rychle působící lék. Účinek se projevuje již 10 minut po užití tablety.

Tablety jsou potaženy speciálním potahem, který se rozpustí ve střevech..

Cílem je snížit výskyt peptických vředů. Tableta také obsahuje celulózu a kukuřičný škrob, ale nemají žádný terapeutický účinek..

Aspirin se vyrábí pouze ve formě tablet. Intravenózní a intramuskulární injekce tohoto léku neexistují. Najdete pouze analogy aspirinu, prezentované jako šumivé tablety. Díky tomu se účinek léku zrychlí a účinek nastane během několika minut.

Funkce 1

Citramon je kombinovaná droga. Skládá se z paracetamolu, kyseliny acetylsalicylové a kofeinu:

  1. Kyselina acetylsalicylová má protizánětlivé a antipyretické účinky. Podporuje inhibici agregace destiček, normalizuje mikrocirkulaci ve zdroji zánětu.
  2. Kofein, který je obsažen v citramonu v malé dávce, nemá prakticky žádný účinek na centrální nervový systém, ale je schopen rozšířit krevní cévy, což zase zrychluje průtok krve a pomáhá normalizovat tón kardiovaskulárního systému. Látka zvyšuje účinnost těla, tonizuje a snižuje pocit ospalosti a únavy zvýšením reflexní excitability míchy.
  3. Paracetamol ovlivňuje termoregulační centrum umístěné v hypotalamu. Díky tomu má antipyretické, protizánětlivé a analgetické vlastnosti..

Kofein obsažený v citramonu je schopen rozšířit krevní cévy, což urychluje krevní oběh a pomáhá normalizovat tón kardiovaskulárního systému.

Indikace

Aspirin je nesteroidní lék, který snižuje zánět a má mírný analgetický a antipyretický účinek. Indikace pro použití aspirinu jsou přítomnost následujících chorob:

  • bolest hlavy;
  • SARS, katarální infekce;
  • srdeční onemocnění (prevence trombózy, mrtvice, infarktu myokardu);
  • poruchy oběhu;
  • angina pectoris;
  • embolie;
  • revmatismus;
  • horečka;
  • bolest zubů;
  • bolest při menstruaci;
  • bolest z modřin a zranění.

Indikace pro použití Citramonu jsou:

  • migréna;
  • bolest hlavy;
  • bolest zubů;
  • neuralgie;
  • myalgie;
  • artralgie;
  • horečka při akutních respiračních infekcích, chřipce a jiných infekčních chorobách.

Společný efekt

Současné podávání Aspirinu a Citramonu je nebezpečné. Obě léky obsahují kyselinu acetylsalicylovou a taková interakce může vést k předávkování látkou. Projevuje se ve formě:

  • zvýšení tělesné teploty;
  • nevolnost
  • zvracení
  • Závrať
  • zvonění v uších a ztmavnutí očí;
  • záchvaty
  • tachykardie;
  • rychlé dýchání;
  • selhání jater / ledvin;
  • zvýšené riziko krvácení.

Aspirin s citramonem může způsobit tinnitus a ztmavnutí očí..

V nejzávažnějších případech je možná ztráta vědomí a nástup kómatu.

Kombinace kofeinu a paracetamolu s kyselinou acetylsalicylovou je považována za velmi nebezpečnou pro zdraví, protože zvýšené riziko nežádoucích účinků.

Indikace pro současné použití

Vzhledem k nekompatibilitě těchto léků neexistují žádné náznaky pro jejich současné použití.

Kontraindikace

Kontraindikace při užívání Aspirinu jsou:

  • individuální nesnášenlivost léku;
  • špatná krevní srážlivost (hemofilie);
  • astma;
  • vředy a eroze žaludku a další gastrointestinální patologie;
  • selhání jater nebo ledvin;
  • těhotenství a kojení.
  • telangiektázie;
  • věk do 14 let.

Citramon by neměl být užíván v případě následujících onemocnění:

  • přecitlivělost na lék;
  • žaludeční nebo duodenální vřed;
  • hemofilie;
  • arteriální hypertenze;
  • těhotenství a kojení;
  • selhání ledvin / jater;
  • věk do 14 let.

Jak používat?

Aspirin by měl být užíván ve 1-2 tabletách s dostatečným množstvím vody. Maximální jednorázová dávka je 1 g. Denní dávka by neměla přesáhnout 3 g. Mezi dávkami léčiva by měla uplynout nejméně 4 hodiny..

Citramon užívejte 1-2 tablety přísně po jídle. Půst je škodlivý pro žaludek.

Maximální denní dávka je 6 tablet. Interval mezi dávkami by měl být alespoň 6 hodin.

Vedlejší efekty

Možné komplikace při užívání Aspirinu:

  • krvácení v zažívacím traktu;
  • ulcerativní léze;
  • nevolnost;
  • zvracení
  • anémie;
  • kožní vyrážky.

Při užívání přípravku Citramon jsou možné následující nežádoucí účinky:

  • nevolnost;
  • pálení žáhy;
  • krvácení do žaludku;
  • snížení srážlivosti krve;
  • Quinckeho edém;
  • léze sliznic;
  • kožní vyrážky.

Názor lékařů

Podle lékařů nemohou jednorázové dávky Aspirinu nebo Citramonu prakticky poškodit zdraví. Pokud však potřebujete systematický příjem drog, měli byste vyhledat radu odborníka.

Ohlasy pacientů

Alexander, 35 let, Taganrog: „Citramon zaujímá v mém lékárničce spolehlivé místo. Šetří jen od bolesti hlavy. Vyzkoušel jsem Spazgana, ale nepomohl. “.

Alina, 43 let, Moskva: „Aspirin beru nachlazení. Zmírňuje příznaky a snižuje horečku. “.

Ruslan, 40 let, Krasnodar: „Aspirin byl předepsán, aby moje matka ředila krev a předcházela trombóze. Vše je v pořádku, neobjevily se žádné vedlejší účinky “.

Článek pojednává o tom, jak pít „Citramon“ po alkoholu.

Jedná se o lék, který mnozí mají téměř vždy po ruce. Léky působí jako druh „zachránce“. Po bouřlivé dovolené, když se hlava zlomí, ruce se natáhnou po těchto pilulkách. Je však možné pít Citramon po alkoholu? Jaké jsou očekávané důsledky takové kombinace?

Kompatibilita, možné důsledky

Lékaři nedoporučují kombinovat dané léčivo s alkoholem. Tato interakce má za následek zhoršení nežádoucích účinků, které vede k následujícím důsledkům:

  • Výskyt vážných poruch v zažívacím systému. První z nich je nevolnost, zvracení, pálení žáhy, průjem. V případě pravidelné kombinace léku a alkoholu v žaludku se na jeho stěnách objevují erozivní útvary, které vedou k výskytu peptického vředu. Je možné pít "Citramon" po alkoholu, mnoho z nich má zájem.
  • Neschopnost jater vykonávat nezbytné funkce na správné úrovni, stejně jako ledviny. V případě předčasného odhalení problému je riziko selhání těchto orgánů a dokonce i cirhózy jater.
  • Pokud často pijete „Citramon“ po alkoholu z hlavy, existuje riziko vnitřního krvácení. Objevuje se v důsledku nadměrného podráždění žaludku, které je způsobeno interakcí tohoto léku s ethanolem. Není vždy možné včas odhalit vnitřní krvácení, což představuje velkou hrozbu pro život.
  • Pokud pijete „Citramon“ po požití alkoholu, může dojít k selhání činnosti centrálního nervového systému. Tato odchylka se projevuje ve formě narušené koordinace pohybů, halucinací a dočasné ztráty sluchu. Člověk může jednoduše omdlet. V důsledku nedostatku kyslíku existuje možnost epilepsie.
  • Zčervenání kůže se silným svěděním. Výskyt alergických reakcí způsobených interakcí kyseliny acetylsalicylové s ethanolem, což může vést k Quinckeho edému.

Mohu pít Citramon ihned po alkoholu? U lidí s diabetem vede ignorování lékařské rady k prudkému poklesu cukru do kritického bodu, který je plný udusení a navíc anafylaktického šoku. Je důležité si uvědomit, že v žádném případě by alkohol neměl být míchán s Citramonem těhotným ženám. Taková směs vyvolává vývoj různých vrozených malformací u dítěte, včetně problémů s cévami.

Kolik po alkoholu může Citramon být?

Všechny výše uvedené negativní důsledky nemusí nastat, protože vše závisí na celkovém zdraví jednotlivce a vlastnostech jeho těla, ale stále to nestojí za riziko. Proto byste neměli pít „Citramon“ společně s alkoholem. Je povoleno pít pilulky až po očištění těla od ethanolu (tj. Dvanáct hodin po pití alkoholu). V případě, že osoba vzala drogu před návštěvou dovolené a poté před pitím příslušných nápojů, musíte počkat nejméně deset hodin.

Nedoporučuje se pokusit se normalizovat stav po alkoholu s Citramonem. Existuje mnoho lidových metod, díky nimž se budete cítit lépe během období kocoviny. A je lepší vůbec nezneužívat alkohol, vypočítat sílu a nepřekračovat dávky přijatelné pro tělo.

Složení léku "Citramon"

Tableta obsahuje kyselinu acetylsalicylovou spolu s paracetamolem a kofeinem. Pokud jde o pomocné látky, patří to kakao, bramborový škrob, kyselina citronová a mastek.

Indikace pro použití

Tento lék se používá v následujících situacích:

  • Na pozadí syndromu mírné až střední bolesti (s bolestmi hlavy, bolesti zubů, migréna, na pozadí osteoartrózy, artritidy, myalgie, algodismenorey, lumbagu, ischias, osteochondrózy, neuralgie a myalgie včetně).
  • V přítomnosti febrilního syndromu u infekčních akutních a zánětlivých onemocnění.

Kontraindikace

Zákaz užívání těchto tablet zahrnuje:

  • Pacient má nedostatek fosfátdehydrogenázy.
  • Přítomnost přecitlivělosti na složky léčivého přípravku.
  • Výskyt erozivních a ulcerativních lézí zažívacího systému ve fázi exacerbace, krvácení, včetně.
  • Vývoj astmatu aspirinu a triáda.
  • Vzhled poruch srážení krve.
  • Nedostatek vitamínu „K“ v těle.
  • Přítomnost selhání ledvin a jater.
  • První nebo poslední trimestr těhotenství spolu s kojením.
  • Dětský věk až patnáct let.
  • Výskyt organických onemocnění srdečního a cévního systému (s aterosklerózou, stratifikovanou aortální aneuryzmou, portálovou a arteriální hypertenzí třetího stupně).
  • V případě zvýšené podrážděnosti a na pozadí poruch spánku.
  • S glaukomem.

Dávkování a podávání

Před použitím tohoto léku byste se měli poradit se svým lékařem. Aplikováno uvnitř. Je lepší to udělat mezi jídly nebo bezprostředně po jídle.

Dospělí, stejně jako děti starší 15 let, užívají jednu tabletu třikrát. Přestávky mezi dávkami daného léčiva by měly být nejméně šest až osm hodin. Dvě tablety se považují za maximální jednorázovou dávku a čtyři denní dávky.

Za jakou teplotu bych měl mít?

V roli antipyretika se tyto tablety užívají při teplotě vyšší než 38,5 ° C. A v případě, že osoba má v minulosti záchvaty horečky, - s ukazatelem více než 37,5 ° C (v množství jedné nebo dvou tablet). Trvání použití jako léku proti bolesti nesmí přesáhnout pět dnů, v roli antipyretika, nejvýše tři. Pokud je potřeba prodloužit léčebný cyklus déle, než je doporučeno, je nutné se poradit s lékařem.

Co dalšího nám říká pokyny k použití pro tablety Citramon??

Vedlejší účinek

U některých lidí lze pozorovat nežádoucí účinky, které jsou charakteristické pro léčiva obsahující kyselinu acetylsalicylovou s paracetamolem. Mluvíme především o alergiích (kožní vyrážka s svěděním), ulcerativních hemoragických lézích trávicího systému, exacerbaci bronchiálního astmatu, mírném krátkodobém zvýšení tlaku, tachykardii, nefrotoxických účincích atd. V případě reakcí, které nejsou popsány v návodu, se musíte poradit s lékařem.

Z kocoviny

Jednou z významných nevýhod tohoto léku při léčbě kocovinového syndromu je krátkodobý výsledek spolu s nedostatečnými dávkami účinných látek, které jsou při použití ve velkých objemech velmi toxické.

Takže aspirin obsažený v léku ve velkých dávkách dráždí trávicí systém; kofein vyvolává nevolnost a zvracení a zvyšuje tak potřebu kyslíku v tělních tkáních; fenacetin vyvolává toxický účinek na játra, narušuje renální tubuly a negativně ovlivňuje transport kyslíku hemoglobinem.

Je důležité vědět, že paracetamol se také často vyskytuje v drogách s tímto obchodním názvem. Takové léky jsou kontraindikovány v případě kocoviny, protože látka paracetamol může mít silný účinek na játra. V kombinaci s toxickými produkty rozkladu alkoholu výrazně poškozuje tělo a může zhoršovat nepříjemné příznaky..

Můžeme tedy dojít k závěru, že „Citramon“ v případě kocoviny je pouze dočasným a symptomatickým opatřením. V rámci účinné stabilizace pohody je nutné obnovit vodní rovnováhu pod vlivem intoxikace těla.

Co je lepší s kocovinou „Aspirin“ nebo „Citramon“? Pojďme na to.

"Aspirin" z kocoviny

Alkohol působí na celé lidské tělo, otravuje ho a vyvolává u lidí velmi nepříjemné příznaky. V důsledku intoxikace se objevují svaly, včetně bolesti hlavy, spolu s celkovou slabostí, horečkou a otoky. Kvůli ethylalkoholu se krev jeví jako viskózní, zatímco cévy se mohou zanášet, což přispívá k rychlejší tvorbě krevních sraženin, extrémně nebezpečných sraženin a dalších komplikací. Situace se dále zhoršuje, pokud byl člověk v dlouhém záchvatu a trpí vážným kocovinou. Výhody Aspirinu proti kocovině:

  • Eliminace tepla v důsledku boje těla proti toxickému jedu.
  • Odstranění příznaků bolesti. Svalové nepohodlí je léčeno potlačením syntézy prostaglandinů a bolestmi hlavy v důsledku rozkladu krevních sraženin a sraženin. Zánětlivý proces je odstraněn.
  • Nádoby se rozšiřují, které jsou zúženy alkoholem.
  • Tlakové ztráty.
  • Práce ledvin se zlepšuje a dochází k diuretickému účinku. Výsledkem jsou otoky, rychlejší produkty rozkladu.
  • Krev zkapalněná.

Abychom se zbavili syndromu alkoholu, je nutné pít dvě tablety Aspirinu nejdříve šest hodin po pití alkoholu. Omyjí se velkým množstvím vody. Další dávka léčiva v přítomnosti kocoviny je povolena po šesti hodinách. K úlevě ve stavu dochází přibližně šedesát až devadesát minut po požití.

Šumivé tablety

Nejlepší léčbou kocoviny jsou šumivé tablety Aspirin. Rychle se vstřebávají do systémového oběhu, mají delší dobu expozice a díky své nízké kyselosti méně poškozují žaludek. Šumivý aspirin obsahuje kromě kyseliny acetylsalicylové také kyselinu citronovou spolu s aspartamem, citrátem sodným a povidonem.

Jaké jsou recenze na kompatibilitu Citramonu a alkoholu? O tom dále.

Recenze

Když se používá na pozadí syndromu kocoviny, lidé píšou o Citramonu, že tyto tablety mají krátkodobý účinek a obecně mají velmi negativní účinek na tělo. Trávicí systém je zvláště ovlivněn.

Totéž se uvádí o aspirinu, nicméně tento lék je přijatelnějším prostředkem v případě zneužívání alkoholu. Spotřebitelé doporučují užívat šumivé formy ve formě rozpustných tablet. Lékaři trvají na odmítnutí alkoholu vůbec, nebo alespoň na jeho konzumaci v přiměřeném množství..

Zkontrolovali jsme návod k použití s ​​tabletami Citramon.

V každé lékárničce je univerzální lék, který zmírňuje únavu, léčí bolesti hlavy nebo bolesti zubů, má protizánětlivý a antipyretický účinek - tablety Citramon P. Aby lékaři nepoškodili tělo při užívání léků, doporučuje vám přísně dodržovat dávky uvedené v pokynech, průběh podávání a seznámit se s vedlejšími účinky.

Co je Citramon P

Jedná se o kombinovaný nehormonální širokospektrální analgetikum. Lék má analgetický, antipyretický a protizánětlivý účinek. Léky předepisují tablety k odstranění různých bolestivých syndromů s nástupem prvních příznaků chřipky nebo nachlazením. Kombinované léčivo zvyšuje tlak u hypotenzních pacientů, účinně odstraňuje bolesti zubů, pomáhá se zvýšenou tělesnou teplotou.

Složení

Časný citramon byl vyroben na základě několika aktivních složek: kyseliny acetylsalicylové, fenacetinu, kakaa, kofeinu a kyseliny citrónové. Po oficiálním mezinárodním zákazu fenacetinu byl však klasický recept poněkud upraven. Kompozice nyní zahrnuje kyselinu acetylsalicylovou, kofein a paracetamol. Pomocné složky Citramonu P: bramborový škrob, kyselina citrónová, mastek, stearát vápenatý. Dávka účinných látek v jedné tabletě je uvedena v tabulce:

Formulář vydání

Tablety heterogenního obsahu s malými inkluzemi, obvykle hnědé nebo světle hnědé. Množství a forma balení závisí na výrobci, například:

  • Citramon, vyráběný společností Anzhero-Sudzhensky HFZ, je k dispozici v kartonové krabičce s blistry po 20 ks..
  • Tablety od farmaceutické společnosti Tatkhimpharmpreparaty se prodávají v papírovém balení po 6 ks..
  • Léčivé přípravky vyrábějí Citramon v hliníkových blistrech po 10 kusech..

Farmakodynamika a farmakokinetika

Působení citramonu je způsobeno vlivem aktivních složek na tělo:

  • Kyselina acetylsalicylová má antipyretický účinek, má protizánětlivé vlastnosti, oslabuje bolest, snižuje mikrocirkulaci v místě zánětu a snižuje agregaci destiček.
  • Paracetamol má antipyretické, analgetické vlastnosti.
  • Kofein ovlivňuje reflexní vzrušivost míchy, dýchacích center a rozšiřuje krevní cévy. Kofein zvyšuje účinek předchozích složek, působí na střed excitace mozku, zvyšuje tón.

Po užití léčiva se účinné látky vstřebávají do krevního řečiště gastrointestinálním traktem. Pod vlivem jaterních enzymů se rozkládají na metabolity. Asi 5% metabolitů paracetamolu, 10% kofeinu a 60% salicylátů se vylučuje v nezměněné podobě močí. Účinné látky se snadno vstřebávají do periferních tkání a tělních tekutin. Maximální koncentrace v plazmě je dosažena jednu hodinu po užití tablety.

Citramon - indikace k použití

Droga je často používána pro bolest ve svalech po silné fyzické námaze, k odstranění deprese, s nízkým krevním tlakem. Citramon je často opilý při teplotě a dalších projevech virových infekcí. Podle anotace je vhodné používat tablety:

  • s bolestivým syndromem střední a nízké intenzity - bolesti hlavy nebo zubů, migrény, myalgie, neuralgie, algomenorea;
  • s febrilním syndromem - ARI, SARS, chřipka, nachlazení.

Citramon P - návod k použití

Tablety se musí užít perorálně s dostatečným množstvím tekutiny ihned po jídle. Lék se užívá 2-4krát denně pro jednu tabletu. Interval mezi dávkami by měl být alespoň čtyři hodiny a průměrná dávka by neměla přesáhnout 3 až 4 tablety denně. Při těžkých bolestech hlavy lze Citramon užívat okamžitě ve dvojnásobné dávce. Maximální horní hranice tablet by v tomto případě neměla přesáhnout 8 kusů. Jako antipyretikum můžete užívat lék až 3 dny jako lék proti bolesti - ne více než 5 dní.

speciální instrukce

Při dlouhodobém užívání léku musí pacient pravidelně provádět krevní testy, aby zjistil počet krevních destiček, analyzoval výkaly na skryté krvácení, zkontroloval stav jater a monitoroval krevní tlak. Je třeba si uvědomit, že kofein je součástí drogy, takže užívání podobných léků za účasti může vyvolat předávkování.

Tablety mohou ovlivnit výsledky kontroly dopingu u sportovců a komplikovat diagnostiku v přítomnosti akutního abdominálního syndromu. Používání léků na bázi kyseliny acetylsalicylové je před chirurgickým nebo stomatologickým chirurgickým zákrokem zakázáno z důvodu zvýšeného rizika krvácení. Citramon ovlivňuje rychlost myšlení, takže v době ošetření byste měli odmítnout řídit vozidlo a provádět nebezpečné práce.

Během těhotenství

Užívání léku v prvním trimestru těhotenství vede k štěpení horního patra u dítěte a ve třetím trimestru k inhibici porodu a hyperplázii plicních cév plicní cirkulace. Citramon přechází do mateřského mléka. Jeho použití při kojení může vyvolat porušení funkce krevních destiček u dítěte a výskyt krvácení.

V dětství

Podle pokynů můžete použít lék od 15 let. U malých dětí mohou tablety vyvolat Reyeův syndrom, způsobit vážné poškození centrálního nervového systému a zhoršenou funkci jater, potlačit syntézu destiček a způsobit hemoragickou diatézu. Navíc ASA negativně ovlivňuje žaludeční sliznici dětí.

V případě poruchy funkce ledvin a jater

Starší pacienti a pacienti trpící zhoršenou funkcí ledvin a / nebo jater by lidé s benigní hyperbilirubinémií měli být při užívání léku opatrní. Dlouhodobé používání tablet na bázi paracetamolu může vést k nevratnému selhání ledvin a způsobit nefropatii léků.

Léková interakce

Tablety Citramonu musí být schopny správné kombinace s jinými léky, jinak se mohou vyskytnout komplikace a nepředvídané situace. Například:

  • lék zvyšuje účinek heparinu, reserpinu, steroidních hormonů, nepřímých antikoagulancií a hypoglykemických látek;
  • současné užívání tablet s methotrexátem nebo jinými nesteroidními protizánětlivými léčivy zvyšuje riziko nežádoucích účinků;
  • při interakci s furosemidem, léky na dnu, antihypertenzivy se jejich účinnost snižuje;
  • rifampicin, barbituráty, antiepilepsie a salicylamid vyvolávají uvolňování toxických metabolitů paracetamolu, které nepříznivě ovlivňují játra;
  • při současném použití s ​​metoclopramidem je snížena absorpční doba paracetamolu;
  • Citramon může zvýšit účinek antikoagulancií;
  • Užívání paracetamolu a ethanolu zvyšuje riziko hepatotoxických účinků.

Vedlejší efekty

Zpravidla se při užívání přípravku Citramon podle pokynů nebo doporučení lékaře nevyskytují negativní reakce těla, zřídka se objeví:

  • anorexie;
  • erozivní a ulcerativní léze;
  • nevolnost;
  • bronchospasmus;
  • alergické reakce;
  • gastralgie;
  • epidermální nekrolýza;
  • exsudativní epitel;
  • závrať;
  • gastrointestinální krvácení;
  • zvýšený tlak a tachykardie;
  • hluk v uších.

Předávkovat

Při nesystematickém použití tablet se mohou objevit následující příznaky:

  • Mírná intoxikace - zvracení, nevolnost, tinnitus, závratě, bolesti žaludku.
  • Těžká otrava - ospalost, kolaps, křeče, letargie, krvácení, kóma, anurie, dušnost, respirační acidóza. Při dalším používání léku se může objevit trvalé poškození jater a zhoršená funkce ledvin..

Kontraindikace

Lék není předepsán dětem mladším 15 let a těhotným ženám. Kromě toho je citramon kontraindikován v:

  • se zvýšenou citlivostí na složky léčiva;
  • glaukom
  • hemofilie;
  • s lézemi gastrointestinálního traktu;
  • přítomnost krvácení;
  • bronchiální astma;
  • onemocnění jater;
  • arteriální hypertenze;
  • hypoprothrombinémie;
  • zvýšená vzrušivost;
  • poruchy spánku;
  • nedostatek vitaminu;
  • před operací.

Podmínky prodeje a skladování

Lék je vydáván z lékárny bez lékařského předpisu. Skladujte Citramon na suchém místě při teplotě nepřesahující 25 stupňů. Doba použitelnosti léku - 2 roky.

Analogy

Synonyma se stejným složením účinných látek jsou:

  • Aquacitramon;
  • Migrenol Extra;
  • Excedrine;
  • Coficil Plus;
  • Citrapar
  • Citramon-Darnitsa;
  • Askofen P;
  • Citrapack
  • Acepar;
  • Tomapirin P;
  • Askofen Plus;
  • Oldon;
  • Askofen-ANVI;
  • Algomin;
  • Neuranidal;
  • Iralgesic.

Cena za Citramon P

Lék si můžete koupit v jakékoli lékárně v zemi za dostupnou cenu nebo si objednat domácí dodávku léčiv prostřednictvím internetového obchodu. Přibližná cena tablet je uvedena v následující tabulce:

Přečtěte Si O Závratě