Hlavní Encefalitida

Ibuprofen (ibuprofen)

Ibuprofen je účinná látka, která patří do rodiny protizánětlivých nesteroidních léčiv. Tato třída léčiv se široce používá při léčbě revmatických chorob a bolestí..

Na co je ibuprofen?

Ibuprofen je nesteroidní protizánětlivé léčivo pro všeobecné použití, které je k dispozici jak na pultu, tak na pultu. Je považován za jeden z nejbezpečnějších NSAID a je zpravidla dobře tolerován; ačkoli to málokdy může způsobit některé vedlejší účinky.

Ibuprofen je předepisován k úlevě od bolesti, slabosti, otoku a ztuhlosti způsobené osteoartritidou (artritida způsobená traumatem na kloubním potahu) a revmatoidní artritidou (artritida způsobená otokem potahu kloubu). Ibuprofen se také používá k úlevě od mírné až střední bolesti, včetně menstruačních křečí..

Jako volně prodejný lék se ibuprofen používá ke snížení horečky a pro bolesti nedostatečného významu, jako jsou bolesti hlavy, ostré bolesti svalů, artritida, menstruační bolesti, nachlazení, bolesti zubů a bolesti zad.

Ve srovnání s paracetamolem je ibuprofen lepší, pokud jde o účinnost, a to jak z hlediska eliminace bolesti, tak snižování horečky, i když představuje mírně větší riziko vedlejších účinků.

Interakce ibuprofenu s léčivy a přípravky

Před použitím jiných léků, včetně vitamínů a bylinných doplňků, se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem..

Některé léky mohou interagovat s ibuprofenem..

Zejména se doporučuje zdržet se přijímání:

  • lithium
  • methotrexát
  • antikoagulancia (warfarin) a protidestičková činidla (kyselina acetylsalicylová)
  • kortikosteroidy
  • diuretika
  • antihypertenziva (ACE inhibitory)

Nedoporučuje se používat jiné NSAID současně bez souhlasu lékaře. Příklady dalších NSAID jsou aspirin, diklofenak, naproxen..

Během užívání drog nepijte alkohol, protože to může zvýšit riziko krvácení do žaludku..

Kontraindikace ibuprofenu

Tato droga není pro každého. Nelze jej použít, pokud jste v minulosti měli alergické reakce na léky se stejnou účinnou látkou. Ibuprofen by neměl být užíván těsně před nebo po srdeční operaci..

Pokud jste těhotná nebo kojíte, upozorněte svého lékaře. Lék by neměl být používán během těhotenství.

Varujte svého lékaře, pokud trpíte onemocněním ledvin, jater, astmatu, lupusu nebo jiným podobným onemocněním pojivové tkáně nebo trpíte vředem nebo jinými zažívacími problémy..

Informujte svého lékaře, pokud kouříte, máte problémy se srdečním nebo krevním oběhem, jako je hypertenze nebo srdeční selhání nebo krvácení.

Možné nežádoucí účinky ibuprofenu

Ibuprofen je obvykle dobře tolerován, ale zvýšení dávky může zvýšit riziko nežádoucích účinků. Vedlejší účinky jsou zpravidla pozorovány, pokud jsou užívány společně s jinými analgetiky, antipyretiky, protizánětlivými nesteroidními látkami.

Alergická reakce na ibuprofen

Ibuprofen může způsobit závažné alergické reakce, zejména u lidí, kteří jsou alergičtí na aspirin..

Příznaky mohou zahrnovat:

Pokud dojde k alergické reakci, přerušte léčbu a včas vyhledejte pomoc lékaře.

Vliv ibuprofenu na žaludek

Pravděpodobnost rozvoje gastritidy nebo krvácení ze žaludku je vyšší u jedinců, kteří:

  • starší 60 let
  • máte anamnézu žaludečních vředů nebo krvácení
  • užívejte antikoagulancia (ředidla na krev) nebo kortizon
  • brát jiná protizánětlivá léčiva
  • pít alkohol během terapie
  • vezměte lék v objemech nebo déle, než je předepsáno lékařem

Po užití ibuprofenu nebo jiných léků se stejnou účinnou látkou byly hlášeny následující problémy (zřídka):

  • nevolnost
  • zvracení
  • průjem
  • nadýmání
  • zácpa
  • dyspepsie (obtížné trávení)
  • epigastrická bolest (bolest břicha)
  • pálení žáhy
  • melena (trávená krev ve stolici)
  • krvavé zvracení (krev ve zvracení)
  • ulcerativní stomatitida
  • exacerbace kolitidy a Crohnovy choroby

Jiné nežádoucí účinky

V souvislosti s léčbou ibuprofenem byly zaznamenány:

  • otok
  • únava
  • hypertenze
  • srdeční selhání.

Dostupné studie ukázaly, že použití ibuprofenu ve vysokých dávkách (2400 mg / den) nebo po dlouhou dobu může být spojeno s mírným zvýšením rizika arteriálních trombotických příhod..

Velmi vzácně - po užití ibuprofenu - se vyskytují:

  • nespavost
  • úzkost
  • zrakové postižení
  • závrať
  • hluk v uších
  • hepatitida a žloutenka
  • bulózní reakce
  • změna objemu moči nebo frekvence močení

Upozorněte svého lékaře, pokud se u užívání tohoto léku objeví závažné vedlejší účinky..

Přestaňte léčit a informujte svého lékaře, pokud:

  • cítíte silnou slabost, zvracení krví nebo stolici s příměsí krve nebo černé (tj. známky žaludečního krvácení)
  • bolest se zhoršuje nebo trvá déle než 10 dní
  • horečka se zhoršuje nebo trvá déle než 3 dny
  • bolest žaludku nebo nepohodlí se zhoršuje nebo přetrvává
  • oblast bolesti má zarudnutí nebo otok
  • objevuje se stále více nových příznaků

Vztah ibuprofenu s infarktem a cévní mozkovou příhodou

FDA (US Food and Drug Administration) vyžaduje varování na existujícím letáku, který naznačuje, že NSAID zvyšují pravděpodobnost infarktu nebo mrtvice:

V případě předávkování ibuprofenem

V případě předávkování volejte ihned nejbližší toxikologické středisko. V případě, že nedochází ke kolapsu nebo zástavě dýchání, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Příznaky předávkování mohou zahrnovat:

  • závrať
  • rychlé nedobrovolné pohyby očí
  • pomalé dýchání nebo krátké období bez dýchání
  • modro-tmavá barva kolem rtů, úst a nosu

Ibuprofen: co tyto tablety pomáhají?

Ibuprofen je univerzální lék proti bolesti, ale nejčastěji se užívá pro migrény a bolesti hlavy a každý si může dovolit cenu takového léku. Pomáhá také snižovat tělesnou teplotu a zmírňuje zánět. Tento lék je předepsán pro dospělé i děti s nachlazením a artritidou..

Z čeho tyto tablety pomáhají, mají kontraindikace a vedlejší účinky? Zkusme na to přijít.

Co je ibuprofen?

Toto léčivo se obvykle vyrábí ve formě tablet majících růžovou nebo bílou barvu, v závislosti na složení skořápky a výrobci. Ibuprofen je nesteroidní léčivo s protizánětlivým účinkem. Tablety pomáhají snižovat teplotu a odstraňovat bolest, dokonce i kloubní bolest. Nemají výrazný negativní účinek na žaludek, na rozdíl od jiných léků proti bolesti, například aspirinu, ale jsou nežádoucí pít s ledvinovým a jaterním selháním, žaludečními vředy, alergickými reakcemi, individuální nesnášenlivostí na jednotlivé složky léčiva.

Ibuprofen je zvláště účinný při bolestech hlavy. Kromě toho pomáhá v následujících situacích:

  • jestliže existují revmatické a jiné záněty kloubů;
  • u nemocí, které způsobují poškození motoru;
  • pokud má člověk myalgii a neuralgii;
  • s bolestí zubů a pooperací, postupující v akutní formě;
  • pro léčbu infekčních nemocí ORL orgánů;
  • s menstruačním krvácením;
  • má-li osoba chřipku a SARS;
  • k odstranění horečky a hypertermie.

Po užití suspenze nebo tablet začnou působit do 10 minut, proto je takový nástroj považován za jeden z nejrychlejších léků. Konečný účinek ibuprofenu nastane za dvě hodiny a trvá asi pět hodin.

Ibuprofen Bolest hlavy

Pomáhá ibuprofen při bolestech hlavy? Odpověď zní pouze ano. Mezi mladými lidmi je velmi časté onemocnění, jako je bolest hlavy, kdy člověk má pocit, že mu něco vymačkává hlava. Bolest je v tomto případě bolestivá a tupá, střední intenzity a může pokrývat celou hlavu nebo pouze konkrétní část (šíje, parietální oblast, čelo). Během dne vždy vzniká bolest hlavy a může se zintenzivnit i po malé fyzické námaze. Toto onemocnění je charakteristické pro lidi zapojené do duševní práce, protože je způsobeno duševním stresem.

Bolest hlavy se objeví:

  • epizodický - až 15 záchvatů se objeví za měsíc, který trvá nejméně 30 minut;
  • chronické - více než 15 záchvatů za měsíc.

Jak brát ibuprofen na bolest hlavy? Pokud je to epizodické, mělo by se během útoku užít 400 mg. Pokud k těmto útokům dochází častěji 15krát za měsíc, doporučuje se užívat drogu třikrát denně, 400 mg po dobu 21 dní. Z chronické tenzní bolesti hlavy může osud pacienta zmírnit pouze užívání antidepresiv v průběhu cyklu a Ibuprofen bude v tomto případě neúčinný.

Ibuprofen pro migrénu

Existuje mnoho důvodů, které způsobují útok na takové neurologické onemocnění. Migréna může začít, pokud je člověk nervózní nebo dokonce snědl něco špatného. Tento patologický stav má tři fáze. Když nastane první fáze, pak má člověk úzkost a úzkost. Druhá je charakterizována nesnesitelnou bolestí pouze na jedné straně hlavy. Obvykle to praskne, pulzuje a postupně roste. Člověk začíná obtěžovat všechno: světlo, vůně, zvuky. Během poslední fáze bolest hlavy postupně ustupuje.

Pokud dojde k migréně, je vhodné tyto tablety užít v první fázi, takže během druhé bolesti nebude tak intenzivní. Největšího účinku se dosáhne, pokud užijete 200 nebo 400 mg léku dvě hodiny po začátku útoku. Pokud již druhá fáze již začala, mělo by se okamžitě užít 400 mg léku. To může výrazně zkrátit dobu útoku a hlava nebude tolik bolet. Pokud útok nezmizí po 5 - 6 hodinách, doporučuje se pít stejné množství léku.

Jak pít ibuprofen?

V lékárnách je takový lék vydáván bez lékařského předpisu, ale nedoporučuje se brát bez lékařského předpisu. Tablety mají mnoho kontraindikací a mají nežádoucí účinky, proto si musíte pečlivě přečíst pokyny, abyste zabránili předávkování. Zvláštní pozornost se věnuje ibuprofenu během těhotenství a kojení..

Dávkování

Vzhledem k tomu, že tablety ibuprofenu jsou předepisovány pro dospělé i děti, je třeba dávkování striktně dodržovat podle věku.

Dospělí nad 12 let a dospělí by neměli užívat více než 3–4 tablety na 200 mg denně. Pokud taková dávka nepřináší požadovaný účinek a bolest nezmizí, může lékař předepsat dvě tablety (400 mg) třikrát denně. Pro rychlou absorpci léčiva by měla být první dávka podána ráno před jídlem. Je však vhodné užívat ibuprofen po jídle, protože to může snížit vedlejší účinky. Neužívejte více než 6 tablet denně.

Děti ve věku od 6 do 12 let, které váží více než 20 kg, by měly užívat až 4 tablety denně, přičemž mezi intervaly by měly být intervaly 6 hodin. Prsa by neměla být podávána více než 10 mg denně.

Po dobu delší než 5 dnů by se tablety neměly užívat. Pokud byl lék z jakéhokoli důvodu vynechán, v žádném případě byste neměli použít příští dávku příště, protože existuje vysoká pravděpodobnost předávkování. Při absenci účinku užívání ibuprofenu tři dny po zahájení léčby je nejlepší neváhat, ale vyhledat lékaře. V případě nežádoucích účinků může být také vyžadována lékařská péče.

Během těhotenství a během kojení lék předepisuje pouze lékař. Tento lék není schopen poškodit plod a prakticky nepřechází do mateřského mléka, ale měl by být užíván ihned po krmení dítěte, aby jeho koncentrace byla co nejnižší..

Vedlejší efekty

Lék je obvykle lépe snášen než aspirin, indometacin a diclofenac. Ibuprofen však může způsobit následující nežádoucí účinky:

  • pálení žáhy, zvracení, průjem, snížená chuť k jídlu, nevolnost, zácpa;
  • Quinckeho edém, vyrážka na kůži, svědění;
  • zvýšené pocení, horečka, anémie, alergická rýma;
  • závratě, nespavost, podrážděnost, bolesti hlavy, úzkost;
  • tachykardie, srdeční selhání, krevní tlak se může zvýšit;
  • bolest a sucho v ústech;
  • anafylaktický šok;
  • bronchospasmus nebo dušnost;
  • ztráta sluchu nebo zvonění (hluk) v uších;
  • ospalost, deprese, halucinace, zmatené vědomí;
  • docela zřídka - rozmazané vidění nebo dvojité vidění, otok víček, suché oči, spojivky;
  • změny složení krve - trombocytopenie, agranulocytóza, leukopenie.

Pokud dojde k výše uvedeným jevům, musíte přestat užívat lék a vyhledat lékaře.

V jakých případech je ibuprofen kontraindikován?

Ibuprofen ve formě tablet je kontraindikován v následujících případech:

  • jestliže pacient trpí bronchiálním astmatem;
  • s hypokoagulací krve a hemofilie;
  • v přítomnosti hemoragické diatézy;
  • v pooperačním období, kdy bylo na srdce provedeno štěpování koronárního bypassu;
  • s individuální nesnášenlivostí vůči NSAID, která se projevuje kopřivkou, rýmou nebo bronchospasmem;
  • v případě exacerbace zánětlivých a ulcerativních erozivních procesů v žaludku a střevech;
  • jestliže dochází k intrakraniálnímu krvácení a krvácení do střev nebo žaludku;
  • s nadbytkem draslíku v těle, vážným poškozením ledvin a selháním jater;
  • pokud existuje zvýšená citlivost na složky léčiva;
  • těhotenství.

Může dojít k předávkování?

Taková možnost existuje, pokud je ibuprofen užíván ve špatné dávce. To může vést k příznakům, jako je zvracení, nevolnost, ospalost, bolest břicha, tinnitus, poruchy srdečního rytmu, a zejména v závažných případech, zástava dýchacích cest a kóma.

V této situaci musí pacient vypláchnout žaludek, dát mu diuretikum a aktivní uhlí. V případě potřeby lékař předepíše symptomatickou terapii.

Ibuprofen je tedy vysoce účinný a rychle působící lék, který zmírňuje různé bolesti, zejména bolesti hlavy. Aby přinesl potřebný výsledek, před tím, než ho vezmete, musíte se seznámit s kontraindikacemi a vedlejšími účinky.

Tablety ibuprofenu - návod k použití

Návod k použití tablet Ibuprofen doporučuje užívat je pro úlevu od bolesti, odstranění zánětu a snížení vysoké tělesné teploty. Nástroj začne pracovat okamžitě a dává rychlý efekt. Výsledek je patrný po 30-60 minutách a trvá 5-8 hodin.

Složení ibuprofenu

Lék s tímto názvem vyrábí několik farmaceutických společností (Hemofarm, Borisov Plant, Ekolab). Hlavní účinnou látkou dražé je ibuprofen.
Jako další komponenty výrobci používají:

  • barviva;
  • sladidla;
  • ve vodě rozpustné skořepinové komponenty;
  • bramborový škrob;
  • stearát hořečnatý;
  • povidon;
  • oxid titaničitý;
  • triglyceridy.

Způsob účinku léku je vysvětlen hlavní složkou jeho složení. Ibuprofen je nesteroidní léčivo s protizánětlivým účinkem. Je to derivát kyseliny fenylpropinové. V důsledku příjmu je enzym blokován, což stimuluje syntézu prostaglandinů - mediátorů bolesti a zánětlivých procesů.

Dávkování pro tablety ibuprofenu

Lék ve formě tablet je dostupný v dávkách 0,2 a 0,4 gramu. Pro pacienta závisí dávkování na věku.

Dávka v mgDospělí12-18 let6-12 let3-6 letAž 3 roky
Minimální200200150505 mg / kg
Maximum600400200sto10 mg / kg
Denně1200100080040020 - 140 mg / kg

Užívání léků v dávkách přesahujících maximální přípustnou je charakterizováno:

  • bolest břicha;
  • nevolnost, zvracení;
  • bolest hlavy;
  • tinnitus;
  • bradykardie;
  • tachykardie;
  • akutní selhání ledvin;
  • zástava dechu.

V případě předávkování se doporučuje:

  • výplach žaludku (pouze během první hodiny po užití léku);
  • užívat aktivní uhlí v množství 1 tableta na 10 kg tělesné hmotnosti;
  • alkalický nápoj (alkalická minerální voda - Essentuki, Borjomi, slabý roztok sody - na 1 litr pitné vody vezměte 10 gramů jedlé sody).

Další pokyny získáte od lékaře..

Tablety ibuprofenu - návod k použití pro dospělé

Tento léčivý přípravek je předepisován pro dospělé s jakýmkoli onemocněním, které je doprovázeno stížnostmi na horečku a celkovou nevolnost s bolestí. Indikace pro použití:

  • bolest hlavy, migréna;
  • bolest kloubů a svalů;
  • pravidelné nemoci u žen;
  • pooperační bolest;
  • horečka s nachlazením, chřipkou, po očkování;
  • snížení krevního tlaku v důsledku nadměrného užívání antihypertenziv;
  • nefrotický syndrom.


Dávka léčiva je nastavena individuálně. Četnost použití závisí na závažnosti klinického obrazu onemocnění:

  • minimální účinná dávka pro jedno použití 200 mg;
  • maximální dávka pro jedno použití je 800 mg;
  • maximální dávka během dne je 1200 mg;
  • četnost užívání léčiva není více než 4krát;
  • trvání samosprávy 5 dnů.

Pijte pilulky s jídlem nebo po jídle.

Tablety ibuprofenu - návod k použití pro děti

Od prvních dnů života lékaři předepisují lék na dítě s bolestí, teplem a zánětem. Doporučeno pro použití se stížnostmi:

  • na bolesti hlavy;
  • horečka způsobená nachlazením;
  • bolest v ledvinách a břiše s patologiemi močového systému;
  • modřiny a zranění;
  • bolest zubů;
  • malátnost po očkování.


Předepisuje ji také lékař při komplexní léčbě zánětu středního ucha, faryngitidy, sinusitidy, angíny, bronchitidy, pneumonie. Dávkování denního příjmu léků pro děti:

  • novorozenci jsou stanoveni v souladu s tělesnou hmotností při dávce 20-40 mg na kilogram;
  • od šesti měsíců do roku 150 mg;
  • od roku do tří 200 mg;
  • od tří do pěti let, 300 mg;
  • od pěti do osmi let, 400 mg;
  • od devíti let 600 mg;
  • od 12 let 800 mg;
  • po 18 letech 1200 mg.

Denní objem léčiva musí být rozdělen do 3 nebo 4 dávek. Doporučuje se, aby pacient dostal lék znovu nejdříve po 8 hodinách. Pijte pilulky po jídle.

Tablety Ibuprofenu - návod k použití pro děti od 12 let

Od 12 let je lék předepsán ve stejném množství jako dospělí, protože tělesná hmotnost již přesahuje 40 kg. Indikace:

  • s bolestí zad;
  • bolesti hlavy;
  • u dívek s bolestivým nástupem menstruace;
  • zranění a modřiny;
  • při komplexní léčbě virových a bakteriálních chorob, nachlazení a chřipky;
  • po očkování se zvýšením tělesné teploty;
  • eliminovat bolesti zubů;
  • po chirurgických zákrokech;
  • jako další nástroj při zánětlivých procesech.

Dávka pro děti ve věku 12 let je 200 mg na konci jídla. V případě potřeby můžete tablety znovu začít užívat po 6-8 hodinách. Mnohonásobnost použití 3-4krát, doba trvání ne více než 5 dnů.

Ibuprofen 200 mg - návod k použití tablet


200 mg pilulky jsou předepsány pro dospělé a děti s mírnými klinickými projevy ve formě hypertermie a bolesti. Indikace pro použití:

  • exacerbace revmatoidní artritidy;
  • svalový zánět libovolného místa;
  • neuralgie;
  • migréna a bolesti hlavy;
  • osteochondróza;
  • známky nachlazení (bolesti hlavy, horečka);
  • bronchitida a tracheitida;
  • faryngitida a laryngitida;
  • sinusitida a sinusitida;
  • zánět středního ucha, střední, vnější;
  • bolest zubů;
  • poranění měkkých tkání a svalů;
  • popáleniny.

Instrukce doporučuje individuální objem léku, vhodný pro věk.

Věkové parametryMnožství drogyFrekvence příjmu
Dospělí1 tabletaNení-li účinek, další 1 tableta za hodinu a další 6-8
Od 9 let1 tableta4 krát
Od 3 letPůl dražé3krát
Od 1 rokuČtvrtina dražéOpakuje se po 8-10 hodinách.

Doba použití 5 dní.

Návod k použití s ​​ibuprofenem 200 tablet pro dospělé

Indikace pro dražé, které obsahují 200 mg účinné látky:

  • bolest zad, svalů, hlavy, kloubů, zubů;
  • hypertermie způsobená nachlazením, zánětem, stresem;
  • zánět ucha, krku, ledvin, močového měchýře, urogenitálního traktu.
  • minimální dávka pro 200 mg;
  • maximální dávka 400 mg;
  • při neexistenci terapeutického účinku je předepsána jedna dávka 800 mg;
  • denní dávka nejvýše 1200 mg;
  • frekvence použití až 4krát.

Doporučuje se pít tablety během jídla nebo po jídle ne déle než 5 dnů.

Návod k použití tablet Ibuprofen 400 mg

Indikace pro použití tablet se zvýšenou dávkou - 400 mg:

  • křeče u žen během menstruace;
  • záchvaty migrény;
  • bolest zubů;
  • horečka;
  • zánět kloubů;
  • svalový zánět;
  • exacerbace osteochondrózy;
  • neuritida;
  • pro úlevu od nachlazení a chřipky.


Dávkování se počítá podle věku:

  • dospělí 1 tableta, ne více než tři;
  • děti od 12 let jsou půl dne, berou 4krát denně.

Pijte lék po jídle nejdéle 3 dny.

Návod k použití ibuprofenu 400 tablet pro dospělé

Dospělý by měl jako symptomatický lék vzít lék s dávkou 400 mg účinné složky se středně závažným až závažným klinickým obrazem:

  • migréna s aurou v počátečních fázích vývoje;
  • ledvinové nebo biliární koliky;
  • tělesná teplota nad 39 stupňů;
  • bolest u žen s menstruací;
  • zánět kloubů a svalů.
  • vezměte 1 tabletu;
  • frekvence použití 3krát denně;
  • trvání samosprávy 3 dny.

Užívejte léky po jídle s čistou vodou..

Ibuprofen 500 tablet - návod k použití

Produkoval drogová společnost Kirkland, umístil ve Spojených státech. Jedná se o tabletový přípravek, z nichž každý obsahuje 200 mg účinné látky. V jednom balení je 500 tobolek.

Indikace pro použití:

  • bolest svalů
  • bolest kloubů
  • onemocnění pohybového aparátu (artritida, artróza, osteochondróza, dnavý záchvat);
  • malátnost u žen způsobená bolestivou menstruací;
  • zánět pánevních orgánů;
  • nemoci močového systému;
  • nachlazení a chřipka;
  • hypertermie.
  • dospělí, 1 tableta na dávku, opětovné použití po 4-6 hodinách;
  • děti od 9 let 1 tableta, další použití po 6 hodinách;
  • pro děti od 3 let ½ tablety k přijetí, další použití po 8 hodinách;
  • u dětí od ¼ tablet, další použití po 8-10 hodinách.

Trvání aplikace jako anestetika je 5 dní a ke snížení teploty - 3 dny.

Ibuprofen 600 tablet - návod k použití

V dávce 600 mg není lék k dispozici. Tento objem léčiva lze získat za použití 3 tablet 200 mg nebo 1 tablety 400 mg + 200 mg. Indikace pro použití většího objemu drogy:

  • akutní nebo zhoršený zánět pohybového aparátu;
  • bolest zubů;
  • bolest v pánvi při léčbě adnexitidy, endometritidy;
  • ledvinové koliky;
  • zranění
  • popáleniny;
  • pooperační bolest.


Dospělí pacienti a dospívající po 16 letech věku mohou užívat 600 mg léku jednou po jídle. Poté byste se měli poradit s lékařem a získat další doporučení. U dětí do 16 let je příjem těchto objemů kontraindikován.

Tablety ibuprofenu 800 mg - návod k použití

Při dávce 800 mg se ibuprofen nevyrábí. Tento objem lze získat užitím dvou 400 mg tablet.

Indikace pro použití:

  • silná bolest kloubů;
  • dislokace;
  • bolest po extrakci zubu;
  • zvýšení tělesné teploty až o 40 stupňů.

Po jednorázovém použití a úlevě je nutné vyhledat lékařskou pomoc.

Návod k použití tablet Ibuprofen Hemofarm

Tablety Hemofarm se předepisují dospělým častěji než děti, protože obsahují 400 mg účinné látky.

Recepce je indikována pro stížnosti:

  • artróza;
  • osteoartritida;
  • ischias;
  • bolest s osteochondrózou;
  • příznaky spondylózy;
  • myalgie různé lokalizace;
  • burzitida;
  • neuralgie;
  • hematomy způsobující bolest;
  • zranění
  • katarální projevy akutních respiračních virových infekcí;
  • ženské bolesti;
  • Onemocnění ORL (zánět mandlí, zánět středního ucha, rinitida, sinusitida, adenoiditida).
  • vzít 1 tabletu, pít s jídlem;
  • frekvence použití 3krát denně;
  • trvání léčby je 3-5 dnů.

Kupte 30 tablet 0,4 g. možné pro 80-90 rublů.

Návod k použití tablet Ibuprofen Junior

Lék Ibuklin se často nazývá Ibuprofen Junior. Dispergovatelné dražé obsahují další účinnou látku. Paracetamol je analgetická a antipyretická složka, která zvyšuje účinek ibuprofenu. Dávkování ibuprofenu v tabletách je 100 mg a paracetamolu 125 mg. Indikace pro použití:

  • horečka útok;
  • bolesti zubů, a to i po ošetření;
  • záchvaty migrény;
  • podvrtnutí;
  • zlomeniny
  • při komplexní léčbě chřipky a SARS.
  • děti od 3 let 1 tableta 3x denně;
  • děti od 6 let 1 tableta 6krát denně nebo 2 tablety 3x;
  • trvání léčby ne více než 5 dnů.

Lék lze užívat bez ohledu na jídlo. U dětí s onemocněním jater a ledvin je důležité udržovat přestávku mezi dávkami nejméně 8 hodin. Náklady na 20 tablet 95-105 rublů.

Tablety Ibuprofen Belmed - návod k použití

Belmed je běloruský výrobce 200 mg tablet. Růžové tablety mají skořepinu, která usnadňuje proces užívání léku.

Indikace pro přijetí:

  • revmatoidní artritida;
  • ankylozující spondylitida;
  • osteoporóza;
  • artropatie různého původu;
  • zánět kloubů;
  • burzitida;
  • bederní bolest
  • vymknutí;
  • bolest po operaci;
  • dysmenorea;
  • bolest zubů;
  • migréna.
  • dospělí 1 200 až 1 800 mg denně, rozděleno do 3 dávek;
  • děti 20 mg / kg, rozděleny do 3-4 dávek.

U starších pacientů s onemocněním jater a ledvin je dávkování stanoveno lékařem individuálně. Náklady na 50 tablet o 0,2 g. 1,3-2,5 rub.

Tablety Ibuprofen Max - návod k použití

Vyrábí ji Borisovská rostlina lékařských přípravků. Každá tableta obsahuje 400 mg účinné látky..

Lék je indikován pro použití s:

  • nereumatoidní artropatie;
  • bolest kloubů
  • bolest svalů
  • poranění pohybového aparátu;
  • pooperační bolest;
  • menstruační křeče;
  • migréna.

Doporučeno pro použití mezi jídly v dávce:

  • dospělí a děti od 12 let 1 tableta 1-2krát;
  • děti od 8 do 12 let ½ tablety 3x.

Je kontraindikován při akutním selhání jater. Cena 20 tablet je 70-80 rublů.

Tablety Ibuprofen Forte - návod k použití

Charakteristickým znakem léku je forma uvolňování. 400 mg kapalná látka je balena v tobolce. Díky tomu je dosaženo rychlého farmakologického účinku léčiva..

Indikace pro použití:

  • bolest v hlavě z přetížení;
  • migréna útok;
  • bolest zubů;
  • křeče během menstruace u žen;
  • neuralgie;
  • bolesti zad;
  • revmatismus;
  • zranění
  • chřipka.

Pacienti s onemocněním žaludku by měli být užíváni s jídlem:

  • dospělí 1 tableta 3-4krát;
  • děti od 12 let 1 tableta 3x.

Doba použití je 2-3 dny. Náklady na 10 tobolek 40-60 rublů.

Tablety ibuprofenu Darnitsa - návod k použití

Lék vyrábí ukrajinská společnost Darnitsa. Tablety obsahují 200 nebo 400 mg účinné látky.

Indikace pro použití:

  • symptomatická léčba akutních respiračních virových infekcí a nachlazení;
  • bolesti hlavy;
  • dysmenorea;
  • neuralgie;
  • bolesti zad;
  • revmatické bolesti.
  • dospělí 200-400 mg 3-4krát;
  • děti od 8 let 200 mg 3krát;
  • děti od 3 let 100 mg 3krát.

Při dlouhodobém používání má riziko selhání ledvin. Kupte 20 tablet za 0,2 g. možné za 30-35 UAH.

Tablety Ibuprofen Medisorb - návod k použití

Ruskou medicínu vyrábí Medisorb. Jedna tobolka obsahuje 400 mg prášku.

Indikace pro použití:

  • bolest v hlavě a kloubech;
  • hypertermie;
  • malátnost u žen během menstruace;
  • Bolest zubů
  • nachlazení.

Kapsle užívané s jídlem pro rychlé rozpuštění skořápky:

  • dospělí 1 až 4krát;
  • děti od 12 let do 1 třikrát.

Léčba netrvá déle než 5 dnů. Můžete si koupit 20 tobolek za 140 - 160 rublů.

Návod k použití tablet ibuprofenu během těhotenství

V prvním a posledním trimestru těhotenství je užívání léku zakázáno kvůli vysokému riziku krvácení. Ve druhém trimestru je povoleno používat podle předpisu lékaře s:

  • zvýšení tělesné teploty na 38 stupňů;
  • bolest hlavy;
  • exacerbace nemocí pohybového aparátu;
  • nachlazení.

Doporučuje se použít minimální dávku léku:

  • 200 mg najednou;
  • v případě potřeby opakujte použití nejdříve po 8 hodinách;
  • netrvá déle než 1-2 dny.

Návod k použití šumivých tablet Ibuprofen

Lék ve formě šumivých tablet má rychlý účinek díky kapalné formě. Je předepsáno pro:

  • horečka;
  • jakákoli bolest;
  • jako pomocné protizánětlivé činidlo kromě hlavní léčby.
  • děti prvního roku života 20 mg / kg denně;
  • od 1 roku 50 mg na dávku;
  • od 3 let 100 mg na dávku;
  • od 6 let 200 mg na recepci;
  • 400 mg pro dospělé.

K přípravě suspenze je nutné rozpustit šumivou tabletu ve sklenici čisté vody. Pijte před jídlem nebo během jídla nejvýše 3 dny.

Analogy tablet Ibuprofen - návod k použití

Analogy léčiva obsahují identickou účinnou látku s jejich složením, a proto mají podobné indikace pro použití. Léky se mohou lišit v použití a kontraindikacích.

Nurofen

Ve formě tablet se používá u dětí od 6 let. Kontraindikováno v:

  • bronchiální astma;
  • krvácení zažívacího traktu;
  • selhání jater a ledvin;
  • srdeční choroba.

Doporučená dávka pro dospělé je 200–400 mg, pro děti 200 mg. Užívejte 3-4 krát denně po dobu nejvýše 5 dnů v řadě. Náklady na 20 tablet 0,4 g. 350-400 rub.

K dispozici v tabletách v dávce 200 mg. Kontraindikace:

  • přecitlivělost;
  • vřed žaludku a střev;
  • vnitřní krvácení;
  • srdeční selhání.

Doporučený dávkovací režim je 200 mg pro dospělé 4krát, pro děti od 12 let 3krát. Trvání léčby je 3 až 5 dnů. 20 tablet stojí 140 rublů.

Faspik

K dispozici v dávkách 200 a 400 mg. Granule pro přípravu suspenze 600 mg jsou také v prodeji. Kontraindikace:

  • nesnášenlivost složek;
  • astma aspirinu;
  • žaludeční vřed;
  • onemocnění zrakového nervu.

Doporučená dávka pro dospělé je 400 mg každých 4-8 hodin a pro děti od 12 let 200 mg každých 6-8 hodin. Délka přijímacího řízení je 3 dny. Balení se 6 kapslemi bude stát 50 rublů.

Cena tablet ibuprofenu

Cena 20 tablet Ibuprofenu v dávce 0,2 g závisí na výrobci:

  • Rostlina Borisov - 13 rublů;
  • Tatkhimpharmaceuticals - 20 rublů;
  • Hemofarm - 40 rublů;
  • Ecolab - 110 rublů.

Z různých zdrojů si můžete koupit léky za ceny:

  • eapteka.ru - od 20 do 100 rublů;
  • piluli.ru - od 15 do 90 rublů;
  • apteka.ru - od 39 do 160 rublů.

Koupit Ibuprofen v sousedních zemích:

  • v Bělorusku od 1 do 9 rublů;
  • na Ukrajině od 15 do 40 UAH.;
  • Arménie od 3 000 do 4 000 hodin;
  • V Uzbekistánu 1500 až 8500 krémů.
Přečtěte Si O Závratě