Hlavní Kliniky

Ibuprofen - z čeho jsou tyto tablety, komu a jak je správně užívat?

Nesteroidní protizánětlivé léky jsou velkou skupinou léků, které pomáhají eliminovat zánět a zmírňují bolest. Známým lékem této skupiny je ibuprofen - léčivo, které zmírňuje bolest a rychle snižuje teplotu..

Ibuprofen - složení tablet

Ibuprofen - nesteroidní protizánětlivé tablety, které mají na organismus trojitý účinek. Vzhledem k léku Ibuprofen, na který nelze na tyto tablety jednoznačně odpovědět. Lék má několik účinků najednou. Nejenže lokalizuje zaměření zánětu, ale také dokonale zmírňuje bolest, normalizuje tělesnou teplotu. Tohoto efektu je dosaženo díky jedinečnému složení. Účinné látky mohou rychle inhibovat zánětlivé faktory: snižují syntézu cyklooxygenáz, narušují metabolismus kyseliny arachidonové.

Výsledkem je snížení syntézy prostaglandinů ve zdravých tkáních a zaměření zánětu, což potlačuje exsudativní fázi zánětu - snižuje se citlivost na bolest. Antipyretický účinek je způsoben snížením excitability center termoregulace, které jsou v diencephalonu. Pokud pečlivě zvažujete lék samotný Ibuprofen, složení tablety, je nutné kromě účinné látky identifikovat další složky:

  • bramborový škrob;
  • stearát hořečnatý;
  • povidon;
  • stearát vápenatý.

Ibuprofen - indikace k použití

Mnozí už slyšeli lék Ibuprofen - od kterého tyto tablety nejsou známy všem. Nicméně i ti pacienti, kteří vědí, z čeho Ibuprofen pomáhá, by si měli před použitím přečíst pokyny. V příbalové informaci jsou podrobně uvedeny všechny indikace pro použití přípravku:

  1. Jako analgetikum a protizánětlivé činidlo: při léčbě revmatoidní artritidy, spondylitidy, osteoporózy, jiných onemocnění kloubů.
  2. K léčbě nereumatických zánětlivých procesů - zánět kloubů, bursitida, zánět šlach.
  3. Jako anestetikum pro podvrtnutí.

Jako symptomatická léčba bolestivých stavů, jako jsou:

  • dysmenorea;
  • bolest hlavy;
  • bolest zubů;
  • bolest v dolní části zad a zad;
  • horečka se SARS a ARI.

Vedlejší účinky ibuprofenu

Při správném používání léčivého přípravku, při dodržení dávkování a četnosti podávání, které uvádí lékař, Ibuprofen málokdy vyvolává vedlejší účinky. Není však možné zcela vyloučit pravděpodobnost jejich výskytu. V závislosti na postiženém systému se rozlišují následující nežádoucí účinky:

  1. Z trávicí soustavy: bolest břicha, nauzea, zvracení, pálení žáhy, snížená chuť k jídlu, plynatost, průjem, gastrointestinální vředy.
  2. Na straně dýchacího systému: bronchospasmus, dušnost.
  3. Poškození smyslů: ztráta sluchu, zhoršení zraku, periodická tinnitus, poruchy zraku, otok víček a spojivky.
  4. Z nervového systému: bolesti hlavy, závratě, nespavost, výskyt úzkosti, deprese, zmatenost.
  5. Poruchy kardiovaskulárního systému: srdeční selhání, tachykardie, zvýšený krevní tlak.
  6. Poruchy močového systému: akutní selhání ledvin, alergická nefritida, otoky, cystitida, polyurie.
  7. Alergické reakce: kožní vyrážka, svědění, Quinckeho edém, anafylaktický šok, bronchospasmus nebo apnoe.
  8. Porucha funkce krvetvorby: anémie, trombocytopenie, agranulocytóza, leukopenie.

Ibuprofen - kontraindikace

Poté, co jsme zjistili, k čemu je Ibuprofen, k čemu jsou tyto prášky, je třeba určit přípustnost užívání tohoto léčiva. Před použitím léku je nutné zjistit, zda může ibuprofen užívat konkrétní pacient. Tento lék má řadu kontraindikací, takže je nelze vždy pít a ne každý. Mezi hlavní choroby a poruchy, při kterých je tento léčivý přípravek zakázán:

  • eroze a vředy žaludeční sliznice;
  • krvácení do střev;
  • akutní zánět střeva;
  • přítomnost bronchospasmu, rýmy, kopřivky v anamnéze po užití dalšího protizánětlivého léčiva;
  • selhání jater, onemocnění jater;
  • selhání ledvin;
  • hyperkalémie
  • hemofilie a dalších poruch krevního koagulačního systému;
  • dětský věk do 12 let (u tablet 400 mg);
  • přecitlivělost na složky léku.

Ibuprofen během těhotenství

Ibuprofen během těhotenství v raných stádiích se používá pouze v případě, že přínos pro matku převáží riziko komplikací u plodu. Potlačení produkce prostaglandinů negativně ovlivňuje proces nitroděložního vývoje dítěte. Studie prováděné na toto téma ukázaly, že používání protizánětlivých léků zvyšuje riziko potratu, vrozených malformací u dítěte. V tomto případě se pravděpodobnost vzniku komplikací těhotenství zvyšuje se zvyšujícím se dávkováním a délkou léčby.

Ibuprofen je také kontraindikován ve 3. trimestru těhotenství. Užívání léků v této době je doprovázeno nebezpečím pro dítě a pro nastávající matku. Dítě se může vyvinout:

  • kardiopulmonální toxicita (předčasné uzavření ductus arteriosus, plicní hypertenze);
  • selhání ledvin.

U těhotné ženy lze při užívání ibuprofenu pozorovat následující:

  • inhibice kontraktility děložních svalů;
  • vývoj děložního krvácení;
  • prodloužené trvání práce.

Ibuprofen při kojení

Mladé matky se často zajímají o lékaře, pokud lze Ibuprofen kojit. Lékaři umožňují jednorázové použití léku v malé dávce. Nestojí za to používat tento lék sami, bez konzultace s odborníkem. Účinná látka přechází do mateřského mléka, proto může během krmení pronikat do těla dítěte. Koncentrace ibuprofenu v mléce vylučovaném mléčnou žlázou je nízká, ale i takové dávkování léku může ovlivnit činnost vnitřních orgánů dítěte..

Jak brát ibuprofen?

Při předepisování ibuprofenu se dávkování, frekvence podávání a doba trvání nastavují individuálně. Vše záleží na typu porušení, stadiu patologického procesu, závažnosti porušení. Jak je uvedeno výše, ibuprofen může být použit při zánětlivých procesech různé lokalizace, která určuje dávkování, způsob aplikace a délku léčby.

Ibuprofen na zuby

Když mluvíme podrobně o ibuprofenu, užívání drogy, je nutné zvlášť zdůraznit vlastnosti užívání drogy na bolesti zubů. Může se objevit z různých důvodů: zánět kořenů, narušení integrity zubní skloviny. V tomto případě použijte lék ve formě tablet. Pijte lék velkým množstvím vody, aby tableta nezůstala v jícnu.

Lékaři doporučují užívat ibuprofen po jídle. S těžkou bolestí zubů odborníci umožňují použití až 3–4 tablet denně. Je třeba mít na paměti, že lék neovlivňuje příčinu samotné bolesti, ale pouze ji odstraní, takže bez návštěvy u zubaře nebude možné problém vyřešit..

Ibuprofen na bolesti hlavy

Běžná je bolest hlavy. Důvody jejího vzhledu jsou různé: od dočasného křeče krevních cév po vážnější onemocnění vyžadující pohotovostní lékařskou péči (mozková mrtvice). Ve většině případů však lidé trpí bolestmi hlavy s krátkým životem. Tupá, bolestivá krátkodobá bolest často pokrývá celou hlavu nebo pouze konkrétní oblast. Po fyzické námaze může dojít ke zvýšení bolesti. Používáním ibuprofenu z bolesti této povahy se můžete zbavit nepohodlí po 30-40 minutách.

Lékaři s periodickým výskytem bolesti v oblasti hlavy spojené s nadměrným namáháním, stresem, doporučují používat ibuprofen 400 mg. Pokud výskyt bolesti hlavy přesáhne 15 epizod za měsíc, může být přípravek Ibuprofen předepsán. V tomto případě se lék používá až 3krát denně po dobu 14 dnů. Terapie se provádí pod dohledem lékaře, který v případě potřeby upraví dávkování, frekvenci a trvání léčby.

Ibuprofen na bolest kloubů

Ibuprofen se často předepisuje k léčbě onemocnění kloubů. Tyto patologie jsou vždy doprovázeny výraznými bolestivými pocity, které se při chůzi zesilují a zvyšují zatížení kloubu. Jak brát Ibuprofen na bolest kloubů v konkrétním případě - určí lékař. Dávkování se nastavuje individuálně, přičemž se bere v úvahu fáze porušení a závažnost bolesti.

Ve většině případů odborníci předepisují 200-800 mg až 3krát denně. S vývojem poruch u dětí se výpočet dávky provádí s ohledem na tělesnou hmotnost dítěte. V tomto případě je předepsáno 20–40 mg na kg hmotnosti. Děti ve věku 6-12 let dostávají maximálně 200 mg ibuprofenu denně. Děti, jejichž tělesná hmotnost je menší než 20 kg, nejsou předepsány.

Ibuprofen pro menstruaci

Pomocí ibuprofenu můžete rychle zmírnit bolest během menstruace. Lék rychle lokalizuje nepohodlí spojené s odmítnutím sliznice dělohy a zvýšeným svalovým tonusem pohlavních orgánů. Myometriální kontrakce mohou být vyjádřeny natolik, že způsobují ženě těžkou bolest, zhoršují celkové zdraví.

Ibuprofen se aktivně používá při primární dysmenoreě, která není spojena s přítomností patologických změn v reprodukčním systému. Jak používat Ibuprofen, kolik tablet můžete pít - určí lékař. Pro zmírnění bolesti užívejte 1-2 tablety. Nedoporučuje se užívat více než 3-4 tablety denně.

Ibuprofen při teplotě

Ibuprofen pro nachlazení lze použít jako antipyretikum. Kromě toho tento lék pomůže vyrovnat se se zánětem, který doprovází ARVI, chřipku a snižuje bolest v angíně. V tomto případě je ibuprofen předepsán v dávce 200 mg. Užívejte lék 1-2 tablety až 3krát denně při vysoké teplotě. Denní dávka pro děti je rozdělena do 4 dávek.

Jak dlouho lze přípravek Ibuprofen užívat??

Po zjištění, jak Ibuprofen působí na organismus, z čeho tyto tablety pocházejí, je nutné stanovit možné trvání léčby. S aktivním užíváním drogy u pacientů často vyvstává otázka, kolik ibuprofenu lze užít bez přestávky. Vše záleží na důvodu předepisování léku. Při obecných zánětlivých reakcích, nachlazeních, užívání léku jako symptomatické léčby se ibuprofen neužívá déle než 5 dní v řadě.

Pokud během této doby syndrom bolesti neodstraní a teplota se nestandardizuje do 3 dnů od užívání léku, měli byste se poradit s lékařem a léčbu ukončit. V případě komplexní léčby onemocnění kloubů lze lék podle předpisu lékaře užívat po dlouhou dobu..

Ibuprofen - analogy

Při neexistenci účinku užívání drog se pacienti často ptají lékařů na to, co je lepší než ibuprofen. Každý případ je individuální a nelze určit konkrétní odpověď. Existuje mnoho léků podobných složení a účinků. Pacienti, kteří nejsou vhodné pro Ibuprofen (od kterého tyto tablety pomáhají výše), často užívají analogy:

Ibuprofen

Složení

Složení tablet: ibuprofen (200/400/500 mg), bramborový škrob, stearát hořečnatý, aerosol, vanilin, včelí vosk, jedlá želatina, barvivo azorubin, hydroxykarbonát hořečnatý, pšeničná mouka, povidon s nízkou molekulovou hmotností, sacharóza, oxid titaničitý.

V masti a gelu je účinná látka obsažena v koncentraci 50 mg / g, v suspenzi - v koncentraci 20 mg / ml.

Pomocné složky gelu: ibuprofen (50 mg / g), ethanol, propylenglykol, dimexid, karbomer 940, triethanolamin, neroli a levandulový olej, methylparahydroxybenzoát, čištěná voda.

Pomocné složky masti: dimethylsulfoxid, makrogol 400 a 1500.

Složení ibuprofenu ve formě čípků obsahuje 60 mg účinné látky a pevného tuku..

Formulář vydání

  • Masť ibuprofenu 5% (25 g);
  • Tablety ibuprofenu p / o 200 a 400 mg;
  • Ibuprofenový gel 5% (20 a 50 g);
  • čípky ibuprofen 60 mg;
  • Ibuprofen děti ve formě perorální suspenze (20 mg / ml 100 ml).

ATX kód pro suspenzi, rektální čípky, tablety - M01AE01, pro vnější terapii (mast a gel) - M02AA13.

farmaceutický účinek

Protizánětlivé, antipyretické, analgetické.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Účinky léku jsou způsobeny inhibicí biosyntézy Pg inhibicí enzymu COX.

Potlačuje agregaci destiček. Nemá vliv na proteiny, které se podílejí na koagulaci krve. Mírně prodlužuje dobu krvácení.

Při vnějším použití má pacient sníženou bolest kloubů v klidu a v pohybu; snížení ranní ztuhlosti, otoků a otoků kloubů, zvýšená flexibilita a rozsah pohybu kloubů.

Při perorálním podání se dobře (80%) vstřebává do zažívacího traktu. Současné použití s ​​jídlem zpomaluje vstřebávání, ale neovlivňuje jeho objem. TSmah - 2-4 hodiny.

Hypotermický účinek se vyvíjí 1 hodinu po podání. T1 / 2 - od 2 do 4 hodin. Komunikace s plazmatickými proteiny - 90-99%.

Pomalu proniká do kloubní dutiny, přetrvává v synoviální tkáni, ve které se hromadí v koncentraci vyšší než v plazmě.

Systematického užívání léčiva trvá několik dní až 2 týdnů, než se dosáhne protizánětlivého účinku.

Biologická aktivita spojená s S-enantiomerem.

Po absorpci se farmakologicky neaktivní R-forma (asi 60%) pomalu transformuje do S-formy. Metabolické produkty se vylučují hlavně ledvinami a - částečně - žlučí. V čisté formě se vylučuje nejvýše 1% ibuprofenu.

Látka není stanovena v mateřském mléce. Kompletní výběr do 24 hodin.

Indikace pro použití

Ibuprofen - co to je?

Ibuprofen je narkotický analgetikum, které patří do skupiny NSAID. Má výraznou protizánětlivou aktivitu.

Tyto vlastnosti umožňují použití léku v případě tepla a bolesti (nízká a střední intenzita), revmatismu polymyalgie, zánětlivých a degenerativních onemocnění OA.

Ibuprofen je na seznamu základů WHO.

Proč tablety ibuprofenu?

Tablety jsou předepsány pro:

  • zánětlivá onemocnění páteře a kloubů (ankylozující spondylitida, dna a revmatoidní artritida, osteoartritida atd.);
  • mírná bolest různých etiologií (lék pomáhá při menstruační bolesti, bolesti zubů, bolesti hlavy, migrény, myalgie, neuralgie, posttraumatické a pooperační bolesti atd.);
  • horečka způsobená infekčním nebo nachlazením.

Ibuprofen - z čeho jsou tyto prášky?

Je třeba si uvědomit, že tablety (stejně jako jiné lékové formy) jsou určeny pro symptomatickou terapii, snižují intenzitu bolesti a zastavují zánět, lék neovlivňuje progresi patologie.

Indikace pro použití gelu a masti

Gel a mast s ibuprofenem jsou účinné při zánětlivých a degenerativních onemocněních muskuloskeletálního systému:

  • psoriatická, dnavá a revmatoidní artritida;
  • humeroscapulární periartritida;
  • osteoartróza;
  • radikulární syndrom s osteochondrózou;
  • Ankylozující spondylitida;
  • burzitida;
  • ischias;
  • ústřel;
  • radiculitida;
  • myalgie;
  • tenosynovitida;
  • šlachová zánět;
  • zhoršená dna;
  • zranění, při nichž nedochází k narušení integrity měkkých tkání (ruptura / výron, dislokace, pohmoždění, posttraumatický edém atd.).

Indikace pro použití čípků a sirupu

Ibuprofenový sirup a čípky jsou lékové formy, které byly speciálně vyvinuty pro použití v pediatrické praxi. Jsou předepisovány dětem pro:

  • snížení teploty ARVI, dětských infekcí, chřipky a jiných infekčních a zánětlivých onemocnění doprovázených hypertermií;
  • snížení teploty po vakcinačních reakcích;
  • snížení intenzity mírné / střední bolesti (produkt může být použit pro bolesti zubů a hlavy, bolest ucha nebo krku, poškození vazů, neuralgii atd.).

Čípky jsou určeny pro děti 3-24 měsíců, sirup Ibuprofen se používá k léčbě dětí od 3 měsíců do 12 let.

Co se ibuprofen používá k injekci?

Injekce se používají k léčbě CHD u předčasně narozených dětí.

Kontraindikace

  • úplná nebo částečná kombinace příznaků trojice Fernand-Vidal (včetně historie);
  • přítomnost eroze a vředů v zažívacím kanálu;
  • hemostatické poruchy;
  • aktivní krvácení ze žaludku / střev;
  • závažné selhání jater;
  • progresivní onemocnění ledvin;
  • selhání ledvin, při kterém Clcr nepřesahuje 30 ml / min;
  • stavy po CABG (štěpování koronárních tepen);
  • chronické zánětlivé procesy ve střevě;
  • potvrzená hyperkalémie;
  • 3. trimestr těhotenství;
  • přecitlivělost.

V pediatrii se suspenze a čípky používají od 3 měsíců, tablety - od 6 let věku.

Při předepisování přípravku Ibuprofen je třeba postupovat opatrně:

  • cirhóza jater, která je komplikována portální hypertenzí;
  • zánět žaludku;
  • kolitida;
  • enteritida;
  • žaludeční vřed / duodenální vřed v anamnéze;
  • nefrotický syndrom;
  • nedostatečná funkce srdce, ledvin nebo jater;
  • Ischemická choroba srdeční;
  • arteriální hypertenze;
  • Cerebrovaskulární choroby;
  • dyslipidémie nebo hyperlipidémie;
  • onemocnění periferních tepen;
  • přítomnost infekce Helicobacter pylori;
  • závažné somatické patologie;
  • krevní onemocnění neznámé etiologie.

Také s opatrností je lék předepisován lidem trpícím alkoholismem, dlouhodobému užívání NSAID, užívajících perorální GCS, SSRI, antiagregační látky a antikoagulancia, během prvních 26-27 týdnů těhotenství, kojícím ženám.

U dětí do jednoho roku by měl být lék podáván pouze na doporučení pediatra.

Vedlejší efekty

V poznámkách k perorálním lékovým formám a rektálním čípkům jsou uvedeny následující vedlejší účinky:

  • NSAID - gastropatie, suchost, podráždění a / nebo ulcerace ústní sliznice, bolest v ústech, pankreatitida, aftózní stomatitida;
  • hepatitida;
  • bronchospasmus, dušnost;
  • hluk / zvonění v uších, ztráta sluchu;
  • dvojité vidění nebo snížená zraková čistota, podráždění a suché oči, toxické poškození zrakového nervu, skotom, otok víček, spojivkový edém;
  • nervozita, bolesti hlavy, úzkost, zmatenost, nespavost / ospalost, závratě, mentální a motorické agitace, halucinace, deprese, aseptická meningitida (vzácně a hlavně u pacientů s autoimunitními chorobami);
  • snížená kontraktilita srdečního svalu, zvýšený krevní tlak, tachykardie;
    Akutní selhání ledvin, polyurie, nefrotický syndrom, alergická nefritida, cystitida;
  • hypersenzitivní reakce;
  • anémie, trombocyty a leukopenie, Werlhofova choroba, agranulocytóza;
  • vylepšení pocení.

Pravděpodobnost poškození zraku, vývoj žaludečního / střevního krvácení a ulcerace stěn zažívacího kanálu se při dlouhodobém používání vysokých dávek ibuprofenu zvyšuje..

Lék ovlivňuje laboratorní parametry, konkrétně:

  • zvyšuje čas krvácení;
  • snižuje koncentraci glukózy v séru, Clcr, hematokrit a hladinu hemoglobinu;
  • zvyšuje aktivitu jaterních transamináz;
  • zvyšuje koncentraci kreatininu v séru.

Vedlejší účinky při lokální aplikaci ve formě gelu / masti:

  • pocit mravenčení / pálení;
  • hyperémie kůže.

Při dlouhodobém používání externí terapie se mohou vyvinout systémové účinky spojené se všemi NSAID.

Návod k použití Ibuprofenu (způsob a dávkování)

Tablety ibuprofenu, návod k použití

Optimální dávka pro děti nad 12 let a dospělé je 3-4 tablety po 200 mg. K dosažení požadovaného účinku lze dávku zvýšit na 1,2 g / den. (měl by být rozdělen do 3 dávek).

Po dosažení potřebného terapeutického účinku by měla být denní dávka snížena na 3-4 tablety po 200 mg denně.

První dávka se užívá ráno před jídlem a vypije se velké množství tekutin (to umožní, aby se léčivo rychleji vstřebalo do zažívacího traktu). Následně se tablety užívají po jídle po celý den..

Nejvyšší jednotlivá dávka je 400 mg (2 tablety 200 mg) denně - 1,2 g (ne více než 6 tablet 200 mg po dobu 24 hodin). Opakovaná dávka se nedoporučuje užívat dříve než po 4 hodinách, bez lékařské rady se lék neužívá déle než 5 dní za sebou. Odborné poradenství je rovněž nutné v případech, kdy se tablety používají k léčbě dítěte mladšího 12 let..

Dítě ve věku 6–12 let může dostávat až 4krát denně, 1 tableta. Předpokladem je hmotnost větší než 20 kg. Mezi dávkami tablet by měl být zachován interval nejméně 6 hodin, nejvyšší dávka pro tuto skupinu pacientů je 30 mg / kg / den..

Není rozdíl v tom, jak brát drogy od různých výrobců (například Ibuprofen-Belmed, Ibuprofen-Hemofarm nebo Ibuprofen-Darnitsa)..

Svíčka instrukce

Čípky se používají rektálně..

V případě bolesti a horečky by lék měl být dávkován se zaměřením na věk a hmotnost dítěte. Jedna dávka se pohybuje od 5 do 10 mg / kg. Mnohonásobnost aplikací - 3-4 p. / Den. Nejvyšší dávka - 30 mg / kg / den.

Pokyny pro použití u dětí naznačují, že pacientům s tělesnou hmotností od 5,5 do 8 kg (3-9 měsíců) by mělo být podáváno 60 mg (1 čípek) každých 6-8 hodin, ale ne více než 3 čípky na den. Nejvyšší dávka pro pacienty s tělesnou hmotností 8 až 12,5 kg (9–24 měsíců) je 240 mg / den. (4 čípky po 60 mg).

Pro úlevu od horečky, která je výsledkem imunizace, děti do 12 měsíců. 1 čípek 60 mg by měl být podáván, a pokud je to nutné, další 1 po 6 hodinách.

Jako antipyretikum lze čípky Ibuprofen pro děti používat nejdéle 3 dny. v řadě a jako analgetikum - ne více než 5 dní. smlouva.

Pokud horečka přetrvává i po uplynutí této doby, vyhledejte lékaře.

Gel Ibuprofen, návod k použití

Dospělí a děti starší 12 let by měli stlačit proužek gelu 4 až 10 cm dlouhý a jemně otřít lék, dokud se úplně nevstřebají do oblasti promítání bolesti..

Tento postup lze opakovat nejdříve o 4 hodiny později. Ibuprofen se během dne nepoužívá více než 4krát. Dávka závisí na rozlehlosti bolestivé oblasti a pohybuje se od 50 do 125 mg.

U dětí ve věku 6–12 let se jedna dávka rovná objemu proužku gelu s délkou 2 až 4 cm. Lék lze použít maximálně 3 r / den..

Léčba trvá 2 až 3 týdny.

Masť Ibuprofen, návod k použití

Masť se aplikuje zvnějšku stejným způsobem jako gel. Lék se aplikuje na bolestivé místo 3 nebo 4 r / den. během 2-3 týdnů. Jedna dávka se rovná objemu proužku gelu o délce 5 až 10 cm.

Jak užívat Ibuprofen (suspenze)?

Pozastavení je dáno dětem 3 r / den. v dávce 5 až 10 mg / kg.

U dětí do jednoho roku může být lék podáván pouze podle pokynů pediatra. Nejvyšší dávka pro kojence je 10 ml / den. (2,5 ml 4 r. / Den.).

Sirup pro děti od roku do 12 let dává 3 r./den. v dávce 5 až 15 ml.

Je-li bolest a horečka u dítěte ve věku 3 až 6 měsíců výsledkem očkování, mělo by být podáváno 5 až 7,6 kg tělesné hmotnosti 2 r / den. 2,5 ml suspenze. Po první dávce se léčivo opakuje nejdříve 6 hodin.

Pokyny pro řešení ibuprofenu pro děti

Injekce ibuprofenu jsou předepisovány výhradně pro předčasně narozené děti se srdečními abnormalitami (zejména s odblokovaným dýmkovým kanálkem)..

Léčba se provádí na jednotce intenzivní péče a pod dohledem neonatologa. Ibuprofen iv se podává třikrát v 24hodinových intervalech. Dávkování se volí v závislosti na hmotnosti dítěte..

První dávka je 10, druhá a třetí 5 mg / kg.

Lék se nalije pomalu (po dobu 15 minut), s výhodou neředěný. V případě potřeby se podaný objem upraví pomocí 0,9% roztoku NaCl (nebo 5% glukózy). Zbývající nepoužitý roztok se zlikviduje..

Při určování objemu injikovaného roztoku se bere v úvahu celkový denní objem předepsané tekutiny.

Pokud se potom, co dítě dostane 1 nebo 2 dávky, objeví zřejmá oligurie nebo anurie, další dávka se podá až po obnovení normální diurézy..

Pokud je potrubí botallus otevřené a 24 hodin po poslední dávce nebo je znovu otevřeno, je povolen druhý chod, který rovněž sestává ze 3 dávek léčiva. Pokud ani v tomto případě není možné dosáhnout uzavření potrubí, může dítě potřebovat chirurgickou léčbu.

Předávkovat

  • bolesti břicha;
  • zpoždění;
  • nevolnost / zvracení
  • tinnitus;
  • ospalost
  • bolest hlavy;
  • Deprese
  • metabolická acidóza;
  • kóma;
  • Svodič;
  • bradykardie;
  • hypotenze;
  • fibrilace síní;
  • zástava dechu.

Léčba: výplach žaludku (vhodné 1 hodinu po užití léku), jmenování enterosorbentů, nucená diuréza, těžký alkalický nápoj, symptomatická terapie, jejímž účelem je korekce žaludečního a střevního krvácení, krevní tlak, krevní tlak atd..

Interakce

Přípravky, které indukují mikrosomální oxidaci, zvyšují produkci hydroxylovaných aktivních metabolických produktů a zvyšují tak riziko závažných hepatotoxických reakcí. Léčiva inhibující mikrosomální oxidaci ji naopak naopak snižují.

Ibuprofen snižuje sodnou a diuretickou aktivitu hydrochlorothiazidu a furosemidu, účinnost antihypertenziv a urikosurik (včetně ACE inhibitorů a BMCC), protidestičkových a protizánětlivých účinků ASA.

Zesiluje účinek protidestičkových látek, nepřímých antikoagulancií, fibrinolytik, inzulínu a perorálních forem hypoglykemických léků, ulcerogenní účinek s krvácením GCS a ISS.

Absorpce léčiva je snížena v kombinaci s colestyraminem a antacidy. Kofein posiluje analgetický účinek. V kombinaci s trombolytiky a antikoagulanty zvyšuje riziko krvácení.

Cefotetan, cefoperazon, cefamandol, plikamycin a kyselina valproová zvyšují výskyt deficience protrombinu (koagulační faktor) v krvi.

Myelotoxická léčiva zvyšují hematotoxicitu ibuprofenu. Léčiva Au a cyklosporin zvyšují účinek léku na syntézu Pg v ledvinách, což vede ke zvýšené nefrotoxicitě. Ibuprofen zase zvyšuje koncentraci cyklosporinu v krevní plazmě a jeho hepatotoxicitu.

Blokování léků na tubulární sekreci zvyšuje koncentraci ibuprofenu v krevní plazmě a snižuje jeho vylučování.

Podmínky prodeje

Latinský předpis pro tablety:

Rp.: Tab. Ibuprofeni 0,2 č. 30.
D. S. 1 karta. 3 r / d.

Podmínky skladování

Skladujte při teplotách do 25 stupňů Celsia.

Skladovatelnost

Tablety a suspenze jsou vhodné k použití do 3 let po datu vydání, gel, mast a čípky - do 2 let.

speciální instrukce

U závažných patologií muskuloskeletálního systému je vhodné kombinovat externí terapii s perorálními NSAID.

Během používání ibuprofenu je nutné sledovat změny ve funkci ledvin / jater a na obrázku periferní krve.

Když se objeví příznaky gastropatie NSAID, pacient vyžaduje krevní test ke stanovení hematokritu a Hb, výkalů pro okultní krev a esofagogastroduodenskopie. Aby se zabránilo rozvoji gastropatie, je třeba ibuprofen kombinovat s PgE.

Pokud je nutné stanovit 17-KS, je léčivo zrušeno 48 hodin před studiem.

Pacienti užívající ibuprofen by se měli zdržet jakékoli činnosti, která vyžaduje vysokou koncentraci pozornosti a rychlost mentálních / motorických reakcí..

Je třeba si uvědomit, že tento nástroj ke snížení pravděpodobnosti výskytu nežádoucích účinků ze zažívacího systému by měl být používán v minimální účinné dávce a v co nejkratším možném čase..

Návod k použití přípravku Ibuprofen (Ibuprofen)

Vlastník osvědčení o registraci:

Kontakty na hovory:

Dávkové formy

reg. Č.: LP-000125 ze dne 11.01.11 - Účinné
Ibuprofen
reg. Č.: LP-000125 ze dne 11.01.11 - Účinné

Uvolněte formu, balení a složení léčiva Ibuprofen

Růžové potahované tablety jsou bikonvexní; v průřezu jsou vidět dvě vrstvy.

1 karta.
ibuprofen200 mg

10 kusů. - blistrové obaly (2) - kartonové obaly.
10 kusů. - blistrové obaly (5) - kartonové obaly.
10 kusů. - blistrové obaly (10) - kartonové obaly.
50 ks. - plechovky z tmavého skla (1) - kartony.

Růžové potahované tablety jsou bikonvexní; v průřezu jsou vidět dvě vrstvy.

1 karta.
ibuprofen400 mg

10 kusů. - blistrové obaly (2) - kartonové obaly.
10 kusů. - blistrové obaly (5) - kartonové obaly.
10 kusů. - blistrové obaly (10) - kartonové obaly.
50 ks. - polymerové plechovky (1) - balení z lepenky.

farmaceutický účinek

NSAID. Má protizánětlivé, antipyretické a analgetické účinky. Potlačuje protizánětlivé faktory, snižuje agregaci destiček. Inhibuje cyklooxygenázy typu 1 a 2, narušuje metabolismus kyseliny arachidonové, snižuje množství prostaglandinů ve zdravých tkáních i v ohnisku zánětu a potlačuje exsudativní a proliferativní fáze zánětu. Snižuje citlivost na bolest v ohnisku zánětu. Způsobuje oslabení nebo zmizení syndromu bolesti, vč. pro bolesti kloubů v klidu a během pohybu přispívá snížení ranní ztuhlosti a otok kloubů ke zvýšení rozsahu pohybu.
Antipyretický účinek v důsledku snížení excitability termoregulačních center diencephalonu

Farmakokinetika

Ibuprofen se rychle a téměř úplně vstřebává z trávicího traktu, jeho C max v plazmě je dosaženo za 1-2 hodiny po požití, v synoviální tekutině - o 3 hodiny později se váže na plazmatické proteiny o 99%.

Pomalu proniká do kloubní dutiny, přetrvává v synoviální tkáni a vytváří v ní vyšší koncentrace než v plazmě.

Metabolismus ibuprofenu se vyskytuje převážně v játrech. T 1/2 z plazmy je 2–3 hodiny, vylučují se ledvinami ve formě metabolitů (ne více než 1% se vylučuje v nezměněné podobě), v menší míře žlučou. Ibuprofen se zcela vylučuje za 24 hodin.

Indikace Ibuprofen

  • napětí hlavy a migréna;
  • kloub, bolest svalů;
  • bolesti zad, dolní části zad, radikulitida;
  • bolest při poškození vazů;
  • Bolest zubů
  • bolestivá menstruace;
  • horečnaté podmínky s nachlazením, chřipkou;
  • revmatoidní artritida, osteoartróza.

NSAID jsou určeny pro symptomatickou terapii, snižují bolest a zánět v době použití, neovlivňují progresi onemocnění.

Otevřete seznam kódů ICD-10
ICD-10 kódIndikace
G43Migréna
J06.9Nespecifikovaná akutní infekce horních cest dýchacích
J10Chřipka způsobená identifikovaným sezónním virem chřipky
K08,8Jiné určené změny zubů a jejich podpůrných přístrojů
M05Séropozitivní revmatoidní artritida
M15Polyartróza
M25,5Bolest kloubů
M54.1Radikulopatie
M54.3Ischias
M54.4Lumbago s ischias
M65Synovitida a tenosynovitida
M67Jiné léze synoviálních membrán a šlach
M70Nemoci měkkých tkání spojené s cvičením, přetížením a tlakem
M79.1Myalgie
N94.4Primární dysmenorea
N94,5Sekundární dysmenorea
R50Nejasná horečka
R51Bolest hlavy
R52.0Ostrá bolest
R52.2Jiná přetrvávající bolest (chronická)

Dávkovací režim

Dospělí, starší a děti starší 12 let: v tabletách 200 mg 3–4krát denně; v tabletách po 400 mg 2-3krát denně. Denní dávka je 1200 mg (neužívejte více než 6 tablet po 200 mg (nebo 3 tablety po 400 mg) po dobu 24 hodin.

Tablety se polykají vodou, nejlépe během jídla nebo po jídle. Neužívejte častěji než 4 hodiny později.

Nepřekračujte uvedenou dávku.!

Průběh léčby bez konzultace s lékařem by neměl přesáhnout 5 dní.

Pokud příznaky přetrvávají, vyhledejte lékaře..

Nepoužívejte u dětí do 12 let bez lékařské pomoci.

Děti od 6 do 12 let (o hmotnosti vyšší než 20 kg): 1 tableta 200 mg ne více než 4krát denně. Interval mezi užíváním pilulek je alespoň 6 hodin.

Vedlejší účinek

V doporučených dávkách lék obvykle nezpůsobuje vedlejší účinky..

Z trávicí soustavy: NSAID-gastropatie (bolest břicha, nauzea, zvracení, pálení žáhy, snížená chuť k jídlu), průjem, plynatost, zácpa; ulcerace gastrointestinální sliznice, která je v některých případech komplikována perforací a krvácením; podráždění nebo suchost sliznice ústní dutiny, bolest v ústech, ulcerace sliznice dásní, aftózní stomatitida, pankreatitida, hepatitida.

Z dýchacího systému: dušnost, bronchospasmus.

Ze smyslových orgánů: poškození sluchu: ztráta sluchu, zvonění nebo tinnitus; poškození zraku: toxické poškození zrakového nervu, rozmazané zrakové vnímání, skotoma, suchost a podráždění očí, otok spojivky a očních víček (alergická geneze).

Z centrálního a periferního nervového systému: bolesti hlavy, závratě, nespavost, úzkost, nervozita a podrážděnost, psychomotorická agitace, ospalost, deprese, zmatenost, halucinace, aseptická meningitida (častěji u pacientů s autoimunitními chorobami).

Z kardiovaskulárního systému: srdeční selhání, tachykardie, zvýšený krevní tlak.

Z močového systému: akutní selhání ledvin, alergická nefritida, nefrotický syndrom (edém), polyurie, cystitida.

Alergické reakce: kožní vyrážka (obvykle erytematózní nebo kopřivka), svědění kůže, Quinckeho edém, anafylaktoidní reakce, anafylaktický šok, bronchospasmus nebo dušnost, horečka, multiformní exsudativní erytém (včetně Stevens-Johnsonova syndromu), netoxický epidermální syndrom Lyella), eosinofilie, alergická rinitida.

Hematopoetické orgány: anémie (včetně hemolytických, aplastických), trombocytopenie a trombocytopenická purpura, agranulocytóza, leukopenie.

Jiné: vylepšení pocení.

Z laboratorních ukazatelů: doba krvácení (může se zvyšovat), koncentrace glukózy v séru (může se snižovat), clearance kreatininu (může se snižovat), hematokrit nebo hemoglobin (může se snižovat), koncentrace sérového kreatininu (může se zvyšovat), aktivita jaterních transamináz (může se zvyšovat) ).

Kontraindikace

  • erozivní a ulcerózní změny na sliznici žaludku nebo dvanáctníku, aktivní gastrointestinální krvácení;
  • zánětlivé onemocnění střev ve fázi exacerbace, včetně ulcerativní kolitida;
  • anamnestické údaje o ataku bronchiální obstrukce, rinitidy, kopřivky po užití kyseliny acetylsalicylové nebo jiného nesteroidního protizánětlivého léčiva (úplný nebo neúplný syndrom intolerance na kyselinu acetylsalicylovou - rinosinusitida, kopřivka, polypy nosní sliznice, bronchiální astma);
  • selhání jater nebo aktivní onemocnění jater;
  • selhání ledvin (CC méně než 30 ml / min), progresivní onemocnění ledvin;
  • potvrzená hyperkalémie;
  • hemofilie a další poruchy krvácení (včetně hypokoagulace), hemoragická diatéza;
  • v období po roubování koronární tepny;
  • těhotenství (III trimestr);
  • dětský věk: do 6 let a od 6 do 12 let (s tělesnou hmotností menší než 20 kg) - pro tablety 200 mg; až 12 let - pro tablety 400 mg;
  • přecitlivělost na kteroukoli ze složek, které tvoří léčivo.

Opatření: stáří, městnavé srdeční selhání, cerebrovaskulární onemocnění, arteriální hypertenze, ischemická choroba srdeční, dyslipidémie / hyperlipidémie, diabetes mellitus, onemocnění periferních tepen, nefrotický syndrom, CC méně než 30-60 ml / min, hyperbilirubinemie, žaludeční vředy a dvanáctníkové vředy střeva (historie), přítomnost infekcí Helicobacter pylori, gastritida, enteritida, kolitida, dlouhodobé užívání NSAID, krevní onemocnění neznámé etiologie (leukopenie a anémie), těhotenství (I-II) trimester, laktace, kouření, časté pití (alkoholismus) těžká somatická onemocnění, souběžná léčba následujícími léčivy: antikoagulancia (např. warfarin), antiagregační látky (např. kyselina acetylsalicylová; klopidogrel), perorální glukokortikoidy (např. prednisolon), selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (např. citalopram, parloxetin, fluuretin, fluuretin, fluuretin ).

Těhotenství a kojení

Používejte pro zhoršenou funkci jater

Kontraindikováno při selhání ledvin (CC méně než 30 ml / min), progresivní onemocnění ledvin.

S opatrností u nefrotického syndromu, zhoršená funkce ledvin (CC méně než 30-60 ml / min).

Tablety ibuprofenu - návod k použití

Návod k použití tablet Ibuprofen doporučuje užívat je pro úlevu od bolesti, odstranění zánětu a snížení vysoké tělesné teploty. Nástroj začne pracovat okamžitě a dává rychlý efekt. Výsledek je patrný po 30-60 minutách a trvá 5-8 hodin.

Složení ibuprofenu

Lék s tímto názvem vyrábí několik farmaceutických společností (Hemofarm, Borisov Plant, Ekolab). Hlavní účinnou látkou dražé je ibuprofen.
Jako další komponenty výrobci používají:

  • barviva;
  • sladidla;
  • ve vodě rozpustné skořepinové komponenty;
  • bramborový škrob;
  • stearát hořečnatý;
  • povidon;
  • oxid titaničitý;
  • triglyceridy.

Způsob účinku léku je vysvětlen hlavní složkou jeho složení. Ibuprofen je nesteroidní léčivo s protizánětlivým účinkem. Je to derivát kyseliny fenylpropinové. V důsledku příjmu je enzym blokován, což stimuluje syntézu prostaglandinů - mediátorů bolesti a zánětlivých procesů.

Dávkování pro tablety ibuprofenu

Lék ve formě tablet je dostupný v dávkách 0,2 a 0,4 gramu. Pro pacienta závisí dávkování na věku.

Dávka v mgDospělí12-18 let6-12 let3-6 letAž 3 roky
Minimální200200150505 mg / kg
Maximum600400200sto10 mg / kg
Denně1200100080040020 - 140 mg / kg

Užívání léků v dávkách přesahujících maximální přípustnou je charakterizováno:

  • bolest břicha;
  • nevolnost, zvracení;
  • bolest hlavy;
  • tinnitus;
  • bradykardie;
  • tachykardie;
  • akutní selhání ledvin;
  • zástava dechu.

V případě předávkování se doporučuje:

  • výplach žaludku (pouze během první hodiny po užití léku);
  • užívat aktivní uhlí v množství 1 tableta na 10 kg tělesné hmotnosti;
  • alkalický nápoj (alkalická minerální voda - Essentuki, Borjomi, slabý roztok sody - na 1 litr pitné vody vezměte 10 gramů jedlé sody).

Další pokyny získáte od lékaře..

Tablety ibuprofenu - návod k použití pro dospělé

Tento léčivý přípravek je předepisován pro dospělé s jakýmkoli onemocněním, které je doprovázeno stížnostmi na horečku a celkovou nevolnost s bolestí. Indikace pro použití:

  • bolest hlavy, migréna;
  • bolest kloubů a svalů;
  • pravidelné nemoci u žen;
  • pooperační bolest;
  • horečka s nachlazením, chřipkou, po očkování;
  • snížení krevního tlaku v důsledku nadměrného užívání antihypertenziv;
  • nefrotický syndrom.


Dávka léčiva je nastavena individuálně. Četnost použití závisí na závažnosti klinického obrazu onemocnění:

  • minimální účinná dávka pro jedno použití 200 mg;
  • maximální dávka pro jedno použití je 800 mg;
  • maximální dávka během dne je 1200 mg;
  • četnost užívání léčiva není více než 4krát;
  • trvání samosprávy 5 dnů.

Pijte pilulky s jídlem nebo po jídle.

Tablety ibuprofenu - návod k použití pro děti

Od prvních dnů života lékaři předepisují lék na dítě s bolestí, teplem a zánětem. Doporučeno pro použití se stížnostmi:

  • na bolesti hlavy;
  • horečka způsobená nachlazením;
  • bolest v ledvinách a břiše s patologiemi močového systému;
  • modřiny a zranění;
  • bolest zubů;
  • malátnost po očkování.


Předepisuje ji také lékař při komplexní léčbě zánětu středního ucha, faryngitidy, sinusitidy, angíny, bronchitidy, pneumonie. Dávkování denního příjmu léků pro děti:

  • novorozenci jsou stanoveni v souladu s tělesnou hmotností při dávce 20-40 mg na kilogram;
  • od šesti měsíců do roku 150 mg;
  • od roku do tří 200 mg;
  • od tří do pěti let, 300 mg;
  • od pěti do osmi let, 400 mg;
  • od devíti let 600 mg;
  • od 12 let 800 mg;
  • po 18 letech 1200 mg.

Denní objem léčiva musí být rozdělen do 3 nebo 4 dávek. Doporučuje se, aby pacient dostal lék znovu nejdříve po 8 hodinách. Pijte pilulky po jídle.

Tablety Ibuprofenu - návod k použití pro děti od 12 let

Od 12 let je lék předepsán ve stejném množství jako dospělí, protože tělesná hmotnost již přesahuje 40 kg. Indikace:

  • s bolestí zad;
  • bolesti hlavy;
  • u dívek s bolestivým nástupem menstruace;
  • zranění a modřiny;
  • při komplexní léčbě virových a bakteriálních chorob, nachlazení a chřipky;
  • po očkování se zvýšením tělesné teploty;
  • eliminovat bolesti zubů;
  • po chirurgických zákrokech;
  • jako další nástroj při zánětlivých procesech.

Dávka pro děti ve věku 12 let je 200 mg na konci jídla. V případě potřeby můžete tablety znovu začít užívat po 6-8 hodinách. Mnohonásobnost použití 3-4krát, doba trvání ne více než 5 dnů.

Ibuprofen 200 mg - návod k použití tablet


200 mg pilulky jsou předepsány pro dospělé a děti s mírnými klinickými projevy ve formě hypertermie a bolesti. Indikace pro použití:

  • exacerbace revmatoidní artritidy;
  • svalový zánět libovolného místa;
  • neuralgie;
  • migréna a bolesti hlavy;
  • osteochondróza;
  • známky nachlazení (bolesti hlavy, horečka);
  • bronchitida a tracheitida;
  • faryngitida a laryngitida;
  • sinusitida a sinusitida;
  • zánět středního ucha, střední, vnější;
  • bolest zubů;
  • poranění měkkých tkání a svalů;
  • popáleniny.

Instrukce doporučuje individuální objem léku, vhodný pro věk.

Věkové parametryMnožství drogyFrekvence příjmu
Dospělí1 tabletaNení-li účinek, další 1 tableta za hodinu a další 6-8
Od 9 let1 tableta4 krát
Od 3 letPůl dražé3krát
Od 1 rokuČtvrtina dražéOpakuje se po 8-10 hodinách.

Doba použití 5 dní.

Návod k použití s ​​ibuprofenem 200 tablet pro dospělé

Indikace pro dražé, které obsahují 200 mg účinné látky:

  • bolest zad, svalů, hlavy, kloubů, zubů;
  • hypertermie způsobená nachlazením, zánětem, stresem;
  • zánět ucha, krku, ledvin, močového měchýře, urogenitálního traktu.
  • minimální dávka pro 200 mg;
  • maximální dávka 400 mg;
  • při neexistenci terapeutického účinku je předepsána jedna dávka 800 mg;
  • denní dávka nejvýše 1200 mg;
  • frekvence použití až 4krát.

Doporučuje se pít tablety během jídla nebo po jídle ne déle než 5 dnů.

Návod k použití tablet Ibuprofen 400 mg

Indikace pro použití tablet se zvýšenou dávkou - 400 mg:

  • křeče u žen během menstruace;
  • záchvaty migrény;
  • bolest zubů;
  • horečka;
  • zánět kloubů;
  • svalový zánět;
  • exacerbace osteochondrózy;
  • neuritida;
  • pro úlevu od nachlazení a chřipky.


Dávkování se počítá podle věku:

  • dospělí 1 tableta, ne více než tři;
  • děti od 12 let jsou půl dne, berou 4krát denně.

Pijte lék po jídle nejdéle 3 dny.

Návod k použití ibuprofenu 400 tablet pro dospělé

Dospělý by měl jako symptomatický lék vzít lék s dávkou 400 mg účinné složky se středně závažným až závažným klinickým obrazem:

  • migréna s aurou v počátečních fázích vývoje;
  • ledvinové nebo biliární koliky;
  • tělesná teplota nad 39 stupňů;
  • bolest u žen s menstruací;
  • zánět kloubů a svalů.
  • vezměte 1 tabletu;
  • frekvence použití 3krát denně;
  • trvání samosprávy 3 dny.

Užívejte léky po jídle s čistou vodou..

Ibuprofen 500 tablet - návod k použití

Produkoval drogová společnost Kirkland, umístil ve Spojených státech. Jedná se o tabletový přípravek, z nichž každý obsahuje 200 mg účinné látky. V jednom balení je 500 tobolek.

Indikace pro použití:

  • bolest svalů
  • bolest kloubů
  • onemocnění pohybového aparátu (artritida, artróza, osteochondróza, dnavý záchvat);
  • malátnost u žen způsobená bolestivou menstruací;
  • zánět pánevních orgánů;
  • nemoci močového systému;
  • nachlazení a chřipka;
  • hypertermie.
  • dospělí, 1 tableta na dávku, opětovné použití po 4-6 hodinách;
  • děti od 9 let 1 tableta, další použití po 6 hodinách;
  • pro děti od 3 let ½ tablety k přijetí, další použití po 8 hodinách;
  • u dětí od ¼ tablet, další použití po 8-10 hodinách.

Trvání aplikace jako anestetika je 5 dní a ke snížení teploty - 3 dny.

Ibuprofen 600 tablet - návod k použití

V dávce 600 mg není lék k dispozici. Tento objem léčiva lze získat za použití 3 tablet 200 mg nebo 1 tablety 400 mg + 200 mg. Indikace pro použití většího objemu drogy:

  • akutní nebo zhoršený zánět pohybového aparátu;
  • bolest zubů;
  • bolest v pánvi při léčbě adnexitidy, endometritidy;
  • ledvinové koliky;
  • zranění
  • popáleniny;
  • pooperační bolest.


Dospělí pacienti a dospívající po 16 letech věku mohou užívat 600 mg léku jednou po jídle. Poté byste se měli poradit s lékařem a získat další doporučení. U dětí do 16 let je příjem těchto objemů kontraindikován.

Tablety ibuprofenu 800 mg - návod k použití

Při dávce 800 mg se ibuprofen nevyrábí. Tento objem lze získat užitím dvou 400 mg tablet.

Indikace pro použití:

  • silná bolest kloubů;
  • dislokace;
  • bolest po extrakci zubu;
  • zvýšení tělesné teploty až o 40 stupňů.

Po jednorázovém použití a úlevě je nutné vyhledat lékařskou pomoc.

Návod k použití tablet Ibuprofen Hemofarm

Tablety Hemofarm se předepisují dospělým častěji než děti, protože obsahují 400 mg účinné látky.

Recepce je indikována pro stížnosti:

  • artróza;
  • osteoartritida;
  • ischias;
  • bolest s osteochondrózou;
  • příznaky spondylózy;
  • myalgie různé lokalizace;
  • burzitida;
  • neuralgie;
  • hematomy způsobující bolest;
  • zranění
  • katarální projevy akutních respiračních virových infekcí;
  • ženské bolesti;
  • Onemocnění ORL (zánět mandlí, zánět středního ucha, rinitida, sinusitida, adenoiditida).
  • vzít 1 tabletu, pít s jídlem;
  • frekvence použití 3krát denně;
  • trvání léčby je 3-5 dnů.

Kupte 30 tablet 0,4 g. možné pro 80-90 rublů.

Návod k použití tablet Ibuprofen Junior

Lék Ibuklin se často nazývá Ibuprofen Junior. Dispergovatelné dražé obsahují další účinnou látku. Paracetamol je analgetická a antipyretická složka, která zvyšuje účinek ibuprofenu. Dávkování ibuprofenu v tabletách je 100 mg a paracetamolu 125 mg. Indikace pro použití:

  • horečka útok;
  • bolesti zubů, a to i po ošetření;
  • záchvaty migrény;
  • podvrtnutí;
  • zlomeniny
  • při komplexní léčbě chřipky a SARS.
  • děti od 3 let 1 tableta 3x denně;
  • děti od 6 let 1 tableta 6krát denně nebo 2 tablety 3x;
  • trvání léčby ne více než 5 dnů.

Lék lze užívat bez ohledu na jídlo. U dětí s onemocněním jater a ledvin je důležité udržovat přestávku mezi dávkami nejméně 8 hodin. Náklady na 20 tablet 95-105 rublů.

Tablety Ibuprofen Belmed - návod k použití

Belmed je běloruský výrobce 200 mg tablet. Růžové tablety mají skořepinu, která usnadňuje proces užívání léku.

Indikace pro přijetí:

  • revmatoidní artritida;
  • ankylozující spondylitida;
  • osteoporóza;
  • artropatie různého původu;
  • zánět kloubů;
  • burzitida;
  • bederní bolest
  • vymknutí;
  • bolest po operaci;
  • dysmenorea;
  • bolest zubů;
  • migréna.
  • dospělí 1 200 až 1 800 mg denně, rozděleno do 3 dávek;
  • děti 20 mg / kg, rozděleny do 3-4 dávek.

U starších pacientů s onemocněním jater a ledvin je dávkování stanoveno lékařem individuálně. Náklady na 50 tablet o 0,2 g. 1,3-2,5 rub.

Tablety Ibuprofen Max - návod k použití

Vyrábí ji Borisovská rostlina lékařských přípravků. Každá tableta obsahuje 400 mg účinné látky..

Lék je indikován pro použití s:

  • nereumatoidní artropatie;
  • bolest kloubů
  • bolest svalů
  • poranění pohybového aparátu;
  • pooperační bolest;
  • menstruační křeče;
  • migréna.

Doporučeno pro použití mezi jídly v dávce:

  • dospělí a děti od 12 let 1 tableta 1-2krát;
  • děti od 8 do 12 let ½ tablety 3x.

Je kontraindikován při akutním selhání jater. Cena 20 tablet je 70-80 rublů.

Tablety Ibuprofen Forte - návod k použití

Charakteristickým znakem léku je forma uvolňování. 400 mg kapalná látka je balena v tobolce. Díky tomu je dosaženo rychlého farmakologického účinku léčiva..

Indikace pro použití:

  • bolest v hlavě z přetížení;
  • migréna útok;
  • bolest zubů;
  • křeče během menstruace u žen;
  • neuralgie;
  • bolesti zad;
  • revmatismus;
  • zranění
  • chřipka.

Pacienti s onemocněním žaludku by měli být užíváni s jídlem:

  • dospělí 1 tableta 3-4krát;
  • děti od 12 let 1 tableta 3x.

Doba použití je 2-3 dny. Náklady na 10 tobolek 40-60 rublů.

Tablety ibuprofenu Darnitsa - návod k použití

Lék vyrábí ukrajinská společnost Darnitsa. Tablety obsahují 200 nebo 400 mg účinné látky.

Indikace pro použití:

  • symptomatická léčba akutních respiračních virových infekcí a nachlazení;
  • bolesti hlavy;
  • dysmenorea;
  • neuralgie;
  • bolesti zad;
  • revmatické bolesti.
  • dospělí 200-400 mg 3-4krát;
  • děti od 8 let 200 mg 3krát;
  • děti od 3 let 100 mg 3krát.

Při dlouhodobém používání má riziko selhání ledvin. Kupte 20 tablet za 0,2 g. možné za 30-35 UAH.

Tablety Ibuprofen Medisorb - návod k použití

Ruskou medicínu vyrábí Medisorb. Jedna tobolka obsahuje 400 mg prášku.

Indikace pro použití:

  • bolest v hlavě a kloubech;
  • hypertermie;
  • malátnost u žen během menstruace;
  • Bolest zubů
  • nachlazení.

Kapsle užívané s jídlem pro rychlé rozpuštění skořápky:

  • dospělí 1 až 4krát;
  • děti od 12 let do 1 třikrát.

Léčba netrvá déle než 5 dnů. Můžete si koupit 20 tobolek za 140 - 160 rublů.

Návod k použití tablet ibuprofenu během těhotenství

V prvním a posledním trimestru těhotenství je užívání léku zakázáno kvůli vysokému riziku krvácení. Ve druhém trimestru je povoleno používat podle předpisu lékaře s:

  • zvýšení tělesné teploty na 38 stupňů;
  • bolest hlavy;
  • exacerbace nemocí pohybového aparátu;
  • nachlazení.

Doporučuje se použít minimální dávku léku:

  • 200 mg najednou;
  • v případě potřeby opakujte použití nejdříve po 8 hodinách;
  • netrvá déle než 1-2 dny.

Návod k použití šumivých tablet Ibuprofen

Lék ve formě šumivých tablet má rychlý účinek díky kapalné formě. Je předepsáno pro:

  • horečka;
  • jakákoli bolest;
  • jako pomocné protizánětlivé činidlo kromě hlavní léčby.
  • děti prvního roku života 20 mg / kg denně;
  • od 1 roku 50 mg na dávku;
  • od 3 let 100 mg na dávku;
  • od 6 let 200 mg na recepci;
  • 400 mg pro dospělé.

K přípravě suspenze je nutné rozpustit šumivou tabletu ve sklenici čisté vody. Pijte před jídlem nebo během jídla nejvýše 3 dny.

Analogy tablet Ibuprofen - návod k použití

Analogy léčiva obsahují identickou účinnou látku s jejich složením, a proto mají podobné indikace pro použití. Léky se mohou lišit v použití a kontraindikacích.

Nurofen

Ve formě tablet se používá u dětí od 6 let. Kontraindikováno v:

  • bronchiální astma;
  • krvácení zažívacího traktu;
  • selhání jater a ledvin;
  • srdeční choroba.

Doporučená dávka pro dospělé je 200–400 mg, pro děti 200 mg. Užívejte 3-4 krát denně po dobu nejvýše 5 dnů v řadě. Náklady na 20 tablet 0,4 g. 350-400 rub.

K dispozici v tabletách v dávce 200 mg. Kontraindikace:

  • přecitlivělost;
  • vřed žaludku a střev;
  • vnitřní krvácení;
  • srdeční selhání.

Doporučený dávkovací režim je 200 mg pro dospělé 4krát, pro děti od 12 let 3krát. Trvání léčby je 3 až 5 dnů. 20 tablet stojí 140 rublů.

Faspik

K dispozici v dávkách 200 a 400 mg. Granule pro přípravu suspenze 600 mg jsou také v prodeji. Kontraindikace:

  • nesnášenlivost složek;
  • astma aspirinu;
  • žaludeční vřed;
  • onemocnění zrakového nervu.

Doporučená dávka pro dospělé je 400 mg každých 4-8 hodin a pro děti od 12 let 200 mg každých 6-8 hodin. Délka přijímacího řízení je 3 dny. Balení se 6 kapslemi bude stát 50 rublů.

Cena tablet ibuprofenu

Cena 20 tablet Ibuprofenu v dávce 0,2 g závisí na výrobci:

  • Rostlina Borisov - 13 rublů;
  • Tatkhimpharmaceuticals - 20 rublů;
  • Hemofarm - 40 rublů;
  • Ecolab - 110 rublů.

Z různých zdrojů si můžete koupit léky za ceny:

  • eapteka.ru - od 20 do 100 rublů;
  • piluli.ru - od 15 do 90 rublů;
  • apteka.ru - od 39 do 160 rublů.

Koupit Ibuprofen v sousedních zemích:

  • v Bělorusku od 1 do 9 rublů;
  • na Ukrajině od 15 do 40 UAH.;
  • Arménie od 3 000 do 4 000 hodin;
  • V Uzbekistánu 1500 až 8500 krémů.
Přečtěte Si O Závratě