Hlavní Migréna

Jak tablety vypadají?

Obchodní název přípravku: MIG ® 400
Mezinárodní nechráněné jméno: ibuprofen
Chemický název: (2RS) -2- [4- (2-methylpropyl) fenyl] propanová kyselina
Dávková forma: potahované tablety

Jedna potahovaná tableta obsahuje:

Jádro:
Účinná látka: ibuprofen - 400,0 mg.
Pomocné látky: kukuřičný škrob - 215,00 mg, sodná sůl karboxymethylškrobu (typ A) - 26,00 mg, bezvodý koloidní oxid křemičitý - 13,00 mg, stearát hořečnatý - 5,60 mg.

Shell:
hypromelóza (viskozita 6 MPa • s) - 2,940 mg, povidon (hodnota K = 30) - 0,518 mg, makrogol 4 000 - 0,560 mg, oxid titaničitý (E 171) - 1,918 mg.

Oválné potahované tablety, bílé nebo téměř bílé, s dvojím rizikem pro dělení a ražení na jedné ze stran „E“ a „E“ na obou stranách rizik.

Nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID).

ATX kód: M01AE01.

Farmakodynamika
Má analgetické, antipyretické a protizánětlivé účinky.
Ibuprofen je derivát kyseliny propionové. Mechanismus účinku je spojen s inhibicí enzymu cyklooxygenázy (COX) typu 1 a 2, což vede k inhibici syntézy prostaglandinů.
Potlačte agregaci destiček.

Farmakokinetika
Absorpce: po perorálním podání se ibuprofen částečně vstřebává do žaludku, poté úplně do tenkého střeva. Maximální koncentrace (Cmax) ibuprofenu v krevní plazmě po podání léčiva uvnitř je dosažena za 1–2 hodiny. Terapeutická koncentrace v plazmě (10 μg / ml) je dosažena přibližně 10 minut po perorálním podání.

Distribuce: komunikace s plazmatickými proteiny asi 99%.

Metabolismus: Metabolizuje se v játrech hlavně hydroxylací a karboxylací isobutylové skupiny. Metabolity jsou farmakologicky neaktivní.

Vylučování: má dvoufázovou kinetiku eliminace. Poločas (T1 / 2) je 1,8 - 3,5 hodiny. Vylučují se ledvinami (90%) a v menší míře střevy. V rozmezí dávek 200 - 400 mg je farmakokinetika ibuprofenu lineární, při vyšších dávkách nelineární.

Lék je určen pro symptomatickou léčbu jako:

  • odlehčovač bolesti pro syndrom bolesti mírné až střední intenzity, včetně: bolesti hlavy, migrény, bolesti zubů, bolesti svalů a kloubů, bolestivé menstruace;
  • antipyretikum pro akutní respirační infekce.
  • přecitlivělost na ibuprofen a / nebo na kteroukoli ze složek, které tvoří léčivo;
  • úplná nebo neúplná kombinace bronchiálního astmatu, opakující se polynózy nebo paranazálních dutin a nesnášenlivost s kyselinou acetylsalicylovou nebo jinými NSAID (včetně anamnézy);
  • erozivní a ulcerativní změny na sliznici žaludku a / nebo duodena, aktivní gastrointestinální krvácení, včetně anamnézy (dvě nebo více potvrzených epizod peptického vředu nebo peptického vředového krvácení);
  • cerebrovaskulární krvácení nebo jiné krvácení;
  • intrakraniální krvácení;
  • období po roubování koronární tepny;
  • hemofilie a další poruchy krvácení (včetně hypokoagulace), hemoragická diatéza;
  • krevní nemoci neznámé etiologie (leukopenie a anémie);
  • zánětlivé onemocnění střev (Crohnova nemoc, ulcerativní kolitida) v akutní fázi;
  • závažné selhání jater;
  • závažné selhání ledvin (clearance kreatininu menší než 30 ml / min);
  • progresivní onemocnění ledvin;
  • závažné srdeční selhání;
  • těhotenství (III trimestr);
  • děti do 6 let (tělesná hmotnost méně než 20 kg).

V případě podmínek uvedených v této části se před použitím léku poraďte se svým lékařem.

Starší pacienti, těžká somatická onemocnění, srdeční selhání, arteriální hypertenze, jaterní selhání, jaterní cirhóza s portální hypertenzí, hyperbilirubinémie, renální selhání (clearance kretininu méně než 60 ml / min), nefrotický syndrom, gastritida, enteritida, kolitida, žaludeční vředy a dvanáctník střeva (včetně anamnézy), přítomnost infekce Helicobacter pylori, stavy po rozsáhlé operaci, autoimunitní onemocnění (systémový lupus erythematodes, smíšené onemocnění pojivové tkáně), dyslipidémie / hyperlipidémie, diabetes mellitus, onemocnění periferních tepen, kouření, časté používání alkohol, poruchy krvácení (ibuprofen inhibuje agregaci destiček); dlouhodobé užívání NSAID, současné užívání perorálních glukokortikosteroidů (včetně prednisonu), antikoagulancií (včetně warfarinu), protidestičkových látek (včetně kyseliny acetylsalicylové, klopidogrelu), selektivních inhibitorů vychytávání serotoninového neuronu (včetně Cyrolopram, fluoxetin, paroxetin, sertralin).

Vyhněte se užívání léku v prvním a druhém trimestru těhotenství, pokud je nutné použít lék MIG® 400, doporučuje se poradit se s lékařem.

Ve třetím trimestru těhotenství je užívání léku MIG 400 kontraindikováno kvůli zvýšenému riziku komplikací pro matku a plod..

Existují důkazy, že ibuprofen přechází do mateřského mléka v malém množství, aniž by to mělo negativní důsledky pro zdraví dítěte, a proto při krátkodobém použití obvykle nevzniká nutnost zastavit kojení. Pokud potřebujete dlouhodobé užívání léku MIG 400 během kojení, kojení po dobu užívání léku by mělo být přerušeno. Existují důkazy, že syntéza COX / prostaglandinů může ovlivnit reprodukční kapacitu žen vlivem na ovulaci. Tento účinek je reverzibilní a zmizí po vysazení léku..

Uvnitř. Vezměte MIG® 400 bez žvýkání, vypijte hodně jídla během jídla nebo po jídle. Dávkování pro děti závisí na tělesné hmotnosti a věku dítěte a průměrně 7-10 mg / kg tělesné hmotnosti s maximální denní dávkou 30 mg / kg tělesné hmotnosti.

Dávkový režim je uveden v tabulce:

Tělesná hmotnost a věkJedna dávkaMaximální denní dávka
Děti: 6-9 let (20-29 kg)1/2 tableta (200 mg)1 ½ tablety (600 mg)
Děti: 10-12 let (30-39 kg)1/2 tableta (200 mg)2 tablety (800 mg)
Děti od 12 let (≥ 40 kg)
Dospělí
1 / 2-1 tablety (200-400 mg)3 tablety (1200 mg)

Opakované použití léku po 6 hodinách se nedoporučuje..
Při udržování stížností na pozadí užívání léku MIG ® 400 je nutné konzultovat lékaře:

  • u dětí - více než 3 dny;
  • u dětí - více než 3 dny, pokud se používá jako antipyretikum;
  • a 4 dny při použití jako anestetikum.

U starších pacientů, pacientů se zhoršenou funkcí jater mírné až střední závažnosti au pacientů se zhoršenou funkcí ledvin mírné a střední závažnosti není nutná úprava dávky léku.

Používejte co nejmenší účinnou dávku co nejkratší..

Četnost je klasifikována podle položky podle klasifikace Světové zdravotnické organizace v závislosti na výskytu případu: velmi často (> 1/10), často (1/100), zřídka (1/1000), zřídka (1/10000), velmi zřídka ( ® 400 s jinými NSAID, včetně s selektivními blokátory COX-2.

Pro snížení rizika nežádoucích účinků z gastrointestinálního traktu by měla být používána minimální účinná dávka léčiva s minimálním možným krátkým průběhem.

Při používání ibuprofenu s léky, které zvyšují riziko komplikací z gastrointestinálního traktu (včetně krvácení), jako jsou glukokortikoidy, antikoagulancia nebo antiagregační látky (warfarin, kyselina acetylsalicylová), je třeba postupovat opatrně (viz Interakce s jinými léky)..

Aby se zabránilo rozvoji gastropatie NSAID, doporučuje se současné užívání ibuprofenu s blokátory protonové pumpy a prostaglandinů E (například misoprostol)..

Pokud se objeví příznaky gastropatie, přerušte užívání léku a okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Je ukázána pečlivá kontrola, včetně esophagogastroduodenoscopy, krevního testu s hemoglobinem, hematokritu a okultních krevních výkalů..

V případě dlouhodobého užívání ibuprofenu je nutné sledovat parametry periferní krve a funkční stav jater a ledvin.

Před zahájením použití u pacientů s arteriální hypertenzí a / nebo srdečním selháním je třeba postupovat opatrně a konzultovat s lékařem, protože použití NSAID může u této kategorie pacientů vést k zadržování tekutin, vzniku otoků a zvýšení krevního tlaku.

Výsledky klinických studií a epidemiologických údajů naznačují, že použití ibuprofenu, zejména ve vysokých dávkách (2400 mg denně) a dlouhodobém užívání, může vést ke zvýšenému riziku rozvoje arteriální trombózy (mozková mrtvice nebo infarkt myokardu). Podle epidemiologických studií obecně není používání ibuprofenu v nízkých dávkách (méně než 1200 mg denně) spojeno se zvýšeným rizikem rozvoje infarktu myokardu..

Dlouhodobé užívání jakéhokoli léku proti bolesti k úlevě od bolesti hlavy může vést k jeho zhoršení. V takové situaci (nebo pokud existuje podezření na její vývoj) je nutné zastavit používání léků proti bolesti a vyhledat lékařskou pomoc. Časté a obvyklé užívání léků proti bolesti (zejména jejich kombinací) může vést k poškození ledvin s rizikem selhání ledvin (analgetická nefropatie)..

Ve velmi vzácných případech jsou možné závažné kožní infekce a infekce měkkých tkání planými neštovicemi. Vyhněte se použití léku MIG® 400 pro plané neštovice.

Existují důkazy o vzácných případech závažných kožních reakcí (jako je exfoliativní dermatitida, Steven-Johnsonův syndrom, toxická epidermální nekrolýza), včetně smrti, s použitím NSAID. Při prvních projevech kožní vyrážky, poškození sliznic nebo jiných příznaků alergické reakce by mělo být použití přípravku MIG® 400 okamžitě zastaveno.

U pacientů trpících alergickými onemocněními a / nebo chronickými obstrukčními plicními onemocněními existuje zvýšené riziko alergických reakcí s ibuprofenem.

Alergické reakce se mohou objevit ve formě astmatických záchvatů, Quinckeho edému nebo kopřivky. Ve velmi vzácných případech byly pozorovány závažné reakce přecitlivělosti (např. Anafylaktický šok). V případě prvních příznaků reakce přecitlivělosti by mělo být užívání léku MIG 400 přerušeno a konzultovat s lékařem.

Pokud je nutné stanovit koncentraci 17-ketosteroidů v krevní plazmě, mělo by být léčivo přerušeno 48 hodin před zahájením studie..

Během doby užívání léčiva MIG® 400 se alkohol nedoporučuje.

Ibuprofen může u žen nepříznivě ovlivnit reprodukční funkci a ovulaci, proto se ženám plánujícím těhotenství nedoporučuje užívat ibuprofen. Ženy, které mají problémy s těhotenstvím nebo jsou vyšetřovány na neplodnost, by měly přestat užívat ibuprofen..

Při použití léku u dětí se známkami dehydratace existuje riziko poškození ledvin.

Během léčby ibuprofenem je možné snížit rychlost mentálních a motorických reakcí, takže při řízení vozidel a při provádění potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci pozornosti a rychlosti psychomotorických reakcí, je třeba postupovat opatrně..

Potahované tablety, 400 mg.
Na 10 tabletách v blistrovém balení (blistru) vyrobeném z PVC / hliníkové fólie.
1 nebo 2 blistry s pokyny pro použití v krabici.

Skladujte při teplotě nepřesahující 25 ° C.
Uchovávejte přípravek mimo dosah dětí.!

3 roky.
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti léku uvedeného na obalu.

Berlin - Hemy AG
Tempelhofer Veg, 83
12347 Berlín
Německo
nebo
Menarini-Von Hayden GmbH
Leipziger Strasse 7-13
01097, Drážďany
Německo

123317, Moskva, nábřeží Presnenskaja, 10, př. Nl „Věž na nábřeží“, blok B,
tel. (495) 785-01-00, fax (495) 785-01-01

Přípravy

Espumisan®

Quicks ®

Lyoton® 1000 gel

© 2020 LLC "BERLÍN-KHEMI / A.MENARINI"

123317, Rusko, Moskva, Presnenskaja Naberezhnaya, 10. Tel.: (495) 785-0100. Fax: (495) 785 0101

K přečtení návodu k použití jsou nutné kontraindikace

MIG® 200 (MIG 200)

Účinná látka:

Obsah

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikace (ICD-10)

Složení a forma uvolňování

1 potahovaná tableta obsahuje 200 mg ibuprofenu; v blistrech po 10 a 20 ks.

farmaceutický účinek

Inhibuje cyklooxygenázu a blokuje biosyntézu GHG.

Farmakodynamika

Analgetický účinek je způsoben snížením intenzity zánětu a snížením algogenicity bradykininu; protizánětlivý - tím, že ruší různé vazby patogeneze zánětu (zvýšená permeabilita, mikrocirkulační procesy jsou normalizovány, liberalizace histaminu, bradykininu a dalších zánětlivých mediátorů je snížena, tvorba ATP je inhibována, a proto je energie zánětlivého procesu atd.); antipyretikum - snížení excitability tepelně regulačních center diencephalonu.

Klinická farmakologie

Je dobře tolerován, méně než aspirin dráždí žaludeční sliznici.

Indikace léku MIG® 200

Bolestivý syndrom (bolesti hlavy, včetně migrény, bolesti kloubů revmatického původu, myalgie, bolesti zubů, dysalgomenorea, neuralgie, ischias), nachlazení, chřipka (bolest, zimnice, horečka); jiné stavy doprovázené bolestí.

Kontraindikace

Absolutní: přecitlivělost (včetně na aspirin a jiné NSAID); peptický vřed žaludku a dvanáctníku; bronchiální astma způsobená aspirinem. Relativní: onemocnění jater a ledvin, chronické srdeční selhání.

Těhotenství a kojení

Během těhotenství (zejména v posledním trimestru) a laktaci používejte opatrně a pouze po konzultaci s lékařem.

Vedlejší efekty

Závratě, agitovanost, poruchy spánku, dyspeptické poruchy (bolest žaludku, nevolnost), exacerbace bronchiálního astmatu, kožní vyrážka.

Interakce

Snižuje účinek vazodilatátorů, diuretik, zvyšuje nepřímé antikoagulancia.

Dávkování a podávání

Uvnitř, po jídle, bez žvýkání, se spoustou vody. Dospělí a děti starší 12 let - v počáteční dávce 2 tablety. Poté (v případě potřeby) - 1–2 tablety. každých 4-6 hodin; maximální denní dávka - 6 tablet.

Opatření

S opatrností je předepsáno pro onemocnění jater a ledvin, chronické srdeční selhání. Na pozadí jiných léků (zejména antihypertenziv, včetně diuretik, srdečních, antikoagulancií), s onemocněním kardiovaskulárního systému a bronchiálním astmatem; starší a děti mladší 12 let mohou být použity pouze po konzultaci s lékařem.

Podmínky skladování léčiva MIG® 200

Udržujte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léčiva MIG® 200

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

MIG® 400

Návod k použití

  • ruština
  • қазақша

Jméno výrobku

Mezinárodní nechráněné jméno

Léková forma

400 mg potahované tablety

Složení

Jedna tableta obsahuje

účinná látka - ibuprofen 400 mg

složení jádra: kukuřičný škrob, bezvodý koloidní oxid křemičitý, sodná sůl škrobového glykolátu (typ A), stearát hořečnatý

složení pláště: hypromelóza (nominální viskozita 6 mPa · s),

makrogol 4000, povidon K 30, oxid titaničitý (E 171)

Popis

Bílé nebo téměř bílé podlouhlé tablety, potahované, s výřezem pro rozdělení na obou stranách. Na horní straně tablety na obou stranách zářezu je vyraženo „E“.

Farmakoterapeutická skupina

Protizánětlivé a antireumatické léky. Nesteroidní protizánětlivé léky. Deriváty kyseliny propionové. Ibuprofen.

ATX kód: M01AE01

Farmakologické vlastnosti

Farmakokinetika

Při vnitřním užití je ibuprofen částečně absorbován již v žaludku a poté úplně v tenkém střevě. Při perorálním podání dávkové formy s obvyklým uvolňováním je maximální plazmatické koncentrace dosaženo za 1 - 2 hodiny.

Vazba na plazmatické proteiny je asi 99%.

Ibuprofen je metabolizován v játrech (hydroxylace, karboxylace).

Farmakologicky neaktivní metabolity jsou zcela vylučovány, hlavně močí (90%), stejně jako žlučí. Poločas u zdravých lidí a pacientů trpících onemocněním jater a ledvin je 1,8–3,5 hodiny.

Při dávkách 200 až 400 mg byla pozorována lineární kinetika ibuprofenu. Při vyšších dávkách byla pozorována nelineární kinetika léčiva..

Farmakodynamika

Ibuprofen je nesteroidní protizánětlivé léčivo, které má účinný účinek na základě potlačení syntézy prostaglandinů, jak ukazují výsledky tradičních studií na zvířatech. U lidí má ibuprofen antipyretický účinek, snižuje zánětlivé bolesti a otoky. Kromě toho ibuprofen inhibuje agregaci destiček způsobenou ADP a kolagenem..

Klinická účinnost a bezpečnost:

Experimentální data ukazují, že při současném použití s ​​ibuprofenem lze pozorovat účinek inhibice účinku malých dávek kyseliny acetylsalicylové na agregaci destiček. V jedné studii, když se jedna dávka ibuprofenu 400 mg užila 8 hodin před nebo 30 minut po užití dávky okamžitého aspirinu (81 mg), byl účinek kyseliny acetylsalicylové na tvorbu tromboxanu nebo na agregaci destiček zmírněn. Nedostatek těchto údajů a nejistota ohledně použitelnosti údajů získaných v důsledku studií ex vivo na klinické stavy však naznačují, že je nemožné učinit konečné závěry týkající se pravidelného užívání ibuprofenu, a pokud jsou nesprávně přijaty, jsou jakékoli klinicky významné účinky považovány za nepravděpodobné..

Předklinické údaje o bezpečnosti

Ve studiích na zvířatech se subchronická a chronická toxicita ibuprofenu projevila především ve formě zranění a vředů gastrointestinálního traktu.

Ve studiích in vitro a in vivo nebyl získán klinicky významný důkaz o přítomnosti mutagenity ibuprofenu. Ve studiích na potkanech a myších nebyl prokázán karcinogenní účinek ibuprofenu.

Ibuprofen způsobil potlačení ovulace u králíků a zhoršenou implantaci u různých zvířat (králíci, krysy, myši). Experimentální studie na potkanech a králících ukázaly, že ibuprofen prochází placentární bariérou. Po užití léku v dávkovém rozmezí, které je toxické pro tělo matky, byla u potomků potkanů ​​pozorována zvýšená frekvence vrozených malformací (defekty v interventrikulárním septum srdce)..

Indikace pro použití

- syndrom mírné až střední bolesti

Dávkování a podávání

Dávkování závisí na údajích uvedených v tabulce níže. Dávkování MIG® 400 u dětí a dospívajících závisí na tělesné hmotnosti a věku. Jedna dávka u dětí a dospívajících je obvykle 7-10 mg / kg tělesné hmotnosti s maximální denní dávkou 30 mg / kg..

Interval mezi dávkami závisí na příznacích a maximální denní dávce, nedoporučuje se opakovat příjem dříve než po 6 hodinách.

Pouze pro krátkodobou terapii!

Existují-li stížnosti trvající déle než 3 dny u dětí a dospívajících,

více než 3 dny při léčbě horečky nebo 4 dny při léčbě bolesti u dospělých, musíte se poradit s lékařem.

Tělesná hmotnost

(stáří)

Jedna dávka

Max. denní dávka

(24 hodin)

Děti ve věku 6 až 9 let

200 mg ibuprofenu

600 mg ibuprofenu

200 mg ibuprofenu

800 mg ibuprofenu

(teenageři starší 12 let a dospělí)

200 až 400 mg ibuprofenu

1 200 mg ibuprofenu

MIG 400 by měl být užíván bez žvýkání a pití velkého množství tekutin během jídla nebo po jídle.

Pacientům s citlivým žaludkem se doporučuje užívat MIG 400 s jídlem..

Projev vedlejších účinků může být minimalizován použitím nejmenší účinné dávky s co nejkratší dobou použití nezbytnou ke zlepšení stavu.

Zvláštní skupiny pacientů

Zvláštní úprava dávky není nutná. U starších pacientů je nutné zejména pečlivé sledování stavu z důvodu možných vedlejších účinků.

U pacientů se zhoršenou funkcí ledvin mírné až střední závažnosti není nutná redukce dávky (u pacientů se závažným selháním ledvin.

V případě snížené funkce jater mírné až střední závažnosti není nutná redukce dávky (doporučení pro pacienty s těžkou poruchou funkce jater.

Děti a dospívající

Pokyny pro použití u dětí a dospívajících.

Pokud je užívání tohoto léku dětmi staršími 6 let a dospívajícími nezbytné déle než 3 dny nebo pokud se příznaky zhorší, měli byste se poradit s lékařem.

Vedlejší efekty

Následující kritéria jsou základem pro posouzení výskytu nežádoucích účinků:

Velmi často:  1/10

Často: 1/100 až 1/10

Někdy: 1/1 000 až 1/100

Zřídka: 1/10 000 až 1/1 000

Velmi vzácné: 1/10 000

Frekvence nebyla stanovena: nelze odhadnout z dostupných údajů

Seznam následujících vedlejších účinků zahrnuje ty, které se vyskytly během léčby ibuprofenem, včetně vedlejších účinků pozorovaných během dlouhodobé léčby vysokými dávkami u pacientů s revmatismem. Stanovená frekvence, včetně velmi vzácných případů, se týká krátkodobé léčby v denních dávkách až do 1200 mg ibuprofenu pro orální dávkovou formu..

Pokud jde o níže uvedené léčivé nežádoucí účinky, je třeba vzít v úvahu, že hlavně závisí na dávce a liší se mezi jednotlivci.

Nejběžnějšími vedlejšími účinky byly účinky z gastrointestinálního traktu. Možná vývoj peptických vředů, perforace nebo gastrointestinálního krvácení, někdy fatální, zejména u starších pacientů. Existují informace o výskytu nauzey, zvracení, průjmu, plynatosti, zácpy, dyspepsie, bolesti břicha, dehtových stolic, zvracení krve, ulcerativní stomatitidy, exacerbace kolitidy a Crohnovy choroby po užití léku. Gastritida je méně častá. Stupeň rizika gastrointestinálního krvácení závisí na dávce léčiva a délce léčby.

U NSAID byly také hlášeny otoky, zvýšený krevní tlak a srdeční selhání..

Klinické studie a epidemiologické údaje naznačují, že v souvislosti s používáním ibuprofenu, zejména při vysokých dávkách (2400 mg / den) a po dlouhou dobu, se může riziko rozvoje arteriální trombózy (například infarktu myokardu nebo cévní mozkové příhody) mírně zvýšit..

Srdeční poruchy

Velmi vzácné: palpitace, srdeční selhání, infarkt myokardu.

Porušení stavu krevního systému a lymfatického systému

Velmi zřídka: hematopoetické poruchy (anémie, leukopenie, trombocytopenie, pancytopenie, agranulocytóza).

První příznaky mohou zahrnovat horečku, bolest v krku, erozi úst, příznaky podobné chřipce, těžkou slabost, krvácení z nosu a krvácení do kůže.

Při dlouhodobé terapii je nezbytné pravidelné stanovení krevního vzorce.

Poruchy nervového systému

Někdy: poruchy centrálního nervového systému, jako je bolest hlavy, závratě, nespavost, agitovanost, podrážděnost nebo únava.

Zrakové postižení

Někdy: poškození zraku.

Poruchy sluchu a bludiště

Gastrointestinální poruchy

Často: stížnosti gastrointestinálního traktu, jako je pálení žáhy, bolest břicha, nauzea, zvracení, plynatost, průjem, zácpa a drobné gastrointestinální krvácení, které ve výjimečných případech může způsobit anémii.

Někdy: gastrointestinální vředy s pravděpodobností krvácení a perforace. Ulcerativní stomatitida, exacerbace kolitidy a Crohnova choroba, gastritida.

Velmi vzácné: ezofagitida, pankreatitida, tvorba střevních zúžení typu bránice.

Pacient by měl být poučen, že v případě silné bolesti v horní části břicha, s melenou (dehtová stolice) as krvavým zvracením, přestaňte užívat lék a okamžitě vyhledejte lékaře..

Poruchy ledvin a močových cest

Velmi zřídka: výskyt otoků, zejména u pacientů s arteriální hypertenzí nebo selháním ledvin; nefrotický syndrom, intersticiální nefritida, která může být doprovázena akutním selháním ledvin.

Ve vzácných případech může dojít ke poškození ledvinové tkáně (nekróza renální papily) se zvýšením koncentrace kyseliny močové v krvi.

Proto se doporučuje pravidelně sledovat funkci ledvin..

Poruchy kůže a podkožního tuku

Velmi vzácné: bulózní reakce, včetně Stevens-Johnsonova syndromu a toxické epidermální nekrolýzy.

U planých neštovic je ve výjimečných případech možný vývoj závažných kožních infekcí a komplikací z měkkých tkání (viz také „Infekce a parazitární choroby“)..

Infekční a parazitární nemoci

Velmi zřídka byly popsány případy exacerbace zánětlivých procesů infekčního původu (například vývoj nekrotizující fasciitidy) spojené s užíváním nesteroidních protizánětlivých léčiv. Možná je to kvůli mechanismu působení NSAID.

Pokud se v průběhu léčby MIG lékem objeví nebo zvýší 400 příznaků infekce, doporučuje se neprodleně vyhledat lékaře. V tomto případě je nutné zkontrolovat, zda existují náznaky pro antiinfekční / antibakteriální terapii.

Velmi vzácně byly u ibuprofenu pozorovány příznaky aseptické meningitidy, jako je ztuhlý krk, bolest hlavy, nevolnost, zvracení, horečka nebo rozmazané vědomí. Pacienti s autoimunitními chorobami (systémový lupus erythematodes, smíšená kolagenóza) jsou predisponováni k výskytu takových stavů..

Velmi vzácné: arteriální hypertenze.

Poruchy imunitního systému

Někdy: reakce přecitlivělosti, doprovázené kožní vyrážkou a svěděním, stejně jako astmatické záchvaty (v některých případech se snížením krevního tlaku).

V takových případech se pacientům doporučuje, aby okamžitě přestali užívat lék MIG 400 a poradili se s lékařem.

Velmi vzácné: závažné obecné reakce z přecitlivělosti. Tyto reakce se mohou vyskytnout ve formě otoku obličeje, jazyka a hrtanu při zúžení dýchacích cest, syndromu dechové tísně, bušení srdce, pokles krevního tlaku až do šoku, což je život ohrožující.

Pokud se vyskytne kterýkoli z těchto příznaků, který se může objevit i při prvním použití léku, je třeba naléhavě vyhledat lékařskou pomoc.

Porušení jater a žlučových cest

Velmi zřídka: zhoršená funkce jater, poškození jater, zejména při dlouhodobé léčbě, selhání jater, akutní hepatitida.

Velmi vzácné: psychotické reakce, deprese.

Zprávy o možných nežádoucích reakcích

Důležitou roli hraje hlášení možných vedlejších účinků po registraci léčiva. To vám umožní pokračovat ve sledování poměru přínosů a rizik pro tento lék. Zdravotničtí pracovníci jsou povinni hlásit potenciální vedlejší účinky prostřednictvím národního výstražného systému..

Kontraindikace

- s přecitlivělostí na léčivou látku nebo na kteroukoli pomocnou látku

- v anamnéze reakcí na bronchospasmus, astma, rinitidu nebo kopřivku po užití kyseliny acetylsalicylové nebo jiných nesteroidních protizánětlivých léčiv

- v případech hemopoézy neznámého původu

- jestliže se vyskytuje opakovaně peptický vřed / krvácení v současnosti nebo v minulosti (dvě nebo více samostatných epizod potvrzených peptických vředů nebo krvácení)

- jestliže v anamnéze došlo k gastrointestinálnímu krvácení nebo perforaci vředu spojeného s dříve předepsanou nesteroidní protizánětlivou léčbou;

- s cerebrovaskulárním krvácením nebo jiným krvácením, které je v současné době k dispozici

- při těžkém poškození ledvin nebo jater

- s těžkým srdečním selháním

- třetí trimestr těhotenství

- děti vážící méně než 20 kg (6 let), protože stávající dávka (obsah) účinné látky jim nevyhovuje

Lékové interakce

Ibuprofen (stejně jako ostatní NSAID) vyžaduje mimořádnou opatrnost při užívání s následujícími léky:

Ostatní NSAID, včetně salicylátů:

Současné podávání několika NSAID může zvýšit riziko gastrointestinálních vředů a krvácení v důsledku synergického účinku. V tomto ohledu se současné použití ibuprofenu a dalších NSAID nedoporučuje..

Digoxin, fenytoin, lithium:

Použití léku MIG® 400 současně s digoxinem, fenytoinem nebo lithiem může zvýšit koncentraci těchto léčiv v plazmě. Sledování koncentrace lithia, digoxinu a fenytoinu v plazmě při správném použití se zpravidla nevyžaduje (maximálně 4 dny).

Diuretika, ACE inhibitory, beta-blokátory a antagonisté angiotensinu II:

NSAID mohou snižovat účinnost diuretik a dalších antihypertenziv. U některých pacientů s poruchou funkce ledvin (například u pacientů s dehydratací nebo u starších pacientů s poruchou funkce ledvin) může současné podávání ACE inhibitorů, beta-blokátorů nebo antagonistů angiotensinu II a látek, které potlačují cyklooxygenázový systém, způsobit další snížení renálních funkcí (až do akutního renálního selhání), které je obvykle reverzibilní. Společné podávání těchto léků by proto mělo být předepsáno s opatrností, zejména u starších pacientů. Pacienti by měli dostat dostatečné množství tekutiny. Po zahájení kloubní terapie a následně by měla být funkce ledvin pravidelně sledována..

Při současném podávání léčiva MIG® 400 a diuretik šetřících draslík je možný vývoj hyperkalémie.

Zvýšené riziko gastrointestinálních vředů nebo krvácení.

Inhibitory agregace destiček a selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI):

Zvýšené riziko gastrointestinálního krvácení.

Kyselina acetylsalicylová v malých dávkách:

Experimentální data ukazují, že při současném použití s ​​ibuprofenem lze pozorovat účinek inhibice účinku malých dávek kyseliny acetylsalicylové na agregaci destiček. Omezená povaha těchto údajů a nejistota týkající se přenosu údajů ex vivo do klinické situace však neumožňují jednoznačný závěr ohledně pravidelného užívání ibuprofenu, a pokud se nepoužívá pravidelně, klinicky významné reakce jsou nepravděpodobné.

Užívání přípravku MIG® 400 do 24 hodin před nebo po užití methotrexátu může zvýšit koncentraci methotrexátu a zvýšit jeho toxický účinek..

Současné užívání některých nesteroidních protizánětlivých léků zvyšuje riziko poškození ledvin v důsledku cyklosporinu. Vzhled tohoto účinku není vyloučen při kombinaci cyklosporinu s ibuprofenem.

NSAID mohou zvyšovat účinky antikoagulancií, jako je warfarin..

Výsledky klinických studií ukazují na interakci nesteroidních protizánětlivých léčiv s antidiabetiky (přípravky na bázi sulfonylmočoviny). Navzdory skutečnosti, že interakce ibuprofenu s přípravky sulfonylmočoviny nebyla dosud popsána, při užívání těchto léků pro profylaktické účely se doporučuje kontrolovat hladinu cukru v krvi.

Současné použití zvyšuje riziko nefrotoxicity..

Existují důkazy, že současné použití zidovudinu a ibuprofenu u pacientů infikovaných HIV s hemofilií zvyšuje riziko vzniku hemartrózy a hematomů.

Probenecid a sulfinpyrazon:

Léky obsahující probenecid a sulfinpyrazon mohou zpozdit vylučování ibuprofenu z těla.

speciální instrukce

Gastrointestinální opatření

Vyhněte se použití léku MIG® 400 ve spojení s nesteroidními protizánětlivými léky (NSAID), včetně selektivních inhibitorů cyklooxygenázy-2.

Projev vedlejších účinků může být minimalizován použitím nejmenší účinné dávky s co nejkratší dobou použití nezbytnou ke zlepšení stavu.

Starší pacienti:

U starších pacientů se zvyšuje výskyt nežádoucích účinků na nesteroidní protizánětlivá léčiva, zejména gastrointestinální krvácení a perforace vředů, které mohou být život ohrožující..

Krvácení zažívacího traktu, ulcerace a perforace vředů:

V souvislosti s použitím NSAID byly hlášeny gastrointestinální krvácení, vředy nebo perforace vředů, které mohou představovat hrozbu pro život pacienta, a to jak s nástupem příznaků, bez známek, tak bez ohledu na přítomnost závažné patologie s historie gastrointestinálního traktu.

Riziko vzniku gastrointestinálního krvácení, tvorby vředů nebo jeho perforace se zvyšuje se zvyšováním dávky NSAID u pacientů s peptickým vředem v anamnéze, zejména komplikovaným krvácením nebo perforací, a také u starších pacientů. Léčba těchto pacientů by měla začít nejnižší možnou dávkou. U těchto pacientů, jakož i pacientů, kteří vyžadují souběžnou léčbu nízkými dávkami aspirinu nebo jiných léků, které zvyšují riziko gastrointestinálních poruch, by mělo být zváženo použití kombinované terapie pomocí ochranných látek (například misoprostolu nebo inhibitorů protonu). čerpadla).

Pacienti s anamnézou toxických účinků na gastrointestinální trakt, zejména starší, by měli hlásit jakékoli neobvyklé pocity v břiše (zejména krvácení do gastrointestinálního traktu), zejména v počátečních stadiích léčby.

Při současném podávání s léky, které mohou zvýšit riziko vzniku vředů nebo krvácení, by měla být věnována zvláštní pozornost. Taková léčiva zahrnují orální kortikosteroidy, antikoagulancia, jako je warfarin, selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu nebo antiagregační činidla, jako je aspirin.

S tvorbou vředů nebo rozvojem gastrointestinálního krvácení s použitím léku MIG 400 by měla být léčba přerušena.

Nesteroidní protizánětlivá léčiva by měla být používána s opatrností u pacientů s anamnézou gastrointestinálních chorob (ulcerativní kolitida, Crohnova choroba), protože mohou způsobit zhoršení těchto onemocnění.

Účinek na kardiovaskulární systém a mozkové cévy

MIG® 400 by měl být používán s opatrností u pacientů s anamnézou arteriální hypertenze a / nebo srdečního selhání (je nutná konzultace s lékařem nebo lékárníkem), protože při léčbě NSAID byly zjištěny skutečnosti o zadržování tekutin v tkáních, arteriální hypertenze a vývoji otoků..

Podle výsledků klinických studií a epidemiologických údajů může být užívání ibuprofenu, zejména ve vysokých dávkách (2400 mg denně) a po dlouhou dobu, doprovázeno zvýšeným rizikem arteriální trombózy (například infarktu myokardu nebo cévní mozkové příhodě). Epidemiologické studie obecně ukazují, že malé dávky ibuprofenu (například -1 200 mg / den) nezvyšují riziko infarktu myokardu.

Existují zprávy, že ve velmi vzácných případech byl s NSAID spojen vývoj závažných kožních reakcí, někdy fatálních, včetně exfoliativní dermatitidy, Stevens-Johnsonova syndromu a toxické epidermální nekrolýzy. Zdá se, že pacienti jsou na začátku léčby nejvíce ohroženi, protože u většiny pacientů se tyto reakce vyvinuly v prvním měsíci terapie. Při prvním výskytu kožní vyrážky, poškození sliznic nebo jakýchkoli jiných známek přecitlivělosti by mělo být užívání léku MIG 400 přerušeno..

MIG® 400 lze použít pouze po důkladném posouzení poměru přínosů a rizik v následujících případech:

- u systémového lupus erythematodes (SLE) a smíšených kolagenóz - zvyšuje se riziko aseptické meningitidy.

Vyžaduje se zvláště pečlivý lékařský dohled:

- s porušením gastrointestinálního traktu nebo v přítomnosti anamnézy chronických zánětlivých onemocnění střev (ulcerativní kolitida, Crohnova choroba);

- s vysokým krevním tlakem nebo srdečním selháním;

- se zhoršenou funkcí ledvin

- s poškozenou funkcí jater

- ihned po rozsáhlé operaci

- s alergiemi na pyl, nosní polypy a chronická obstrukční onemocnění dýchacích cest, protože tito pacienti jsou vystaveni zvýšenému riziku alergických reakcí. Tyto reakce se mohou projevit jako astmatické záchvaty (nazývané analgetické astma), Quinckeho edém nebo kopřivka.

- s alergiemi na jiné léky, protože tito pacienti mají zvýšené riziko hypersenzitivních reakcí, včetně během léčby přípravkem MIG® 400.

Těžké akutní hypersenzitivní reakce (např. Anafylaktický šok) jsou velmi vzácné. Pokud se po užívání přípravku MIG® 400 objeví první známky reakcí přecitlivělosti, léčba by měla být okamžitě zastavena. Potřebná lékařská opatření v souladu s příznaky by měla být provedena kvalifikovanými odborníky.

Ibuprofen, účinná látka MIG® 400, může dočasně inhibovat funkci krevních destiček (agregace destiček). V tomto ohledu je nezbytné zajistit pečlivý lékařský dohled nad pacienty s poruchami krvácení.

Při dlouhodobém užívání léku MIG® 400 je nezbytné pravidelné sledování jaterních funkcí, funkce ledvin a obecný krevní test.

Dlouhodobé používání jakýchkoli léků proti bolesti používaných k léčbě bolesti hlavy může vést k jeho zesílení. Pokud tato situace existuje nebo existuje podezření, je nutné léčbu ukončit a vyhledat lékařskou pomoc. Podezření na diagnózu bolesti hlavy způsobené nadměrným užíváním drog se objevuje u pacientů, kteří často nebo denně trpí bolestmi hlavy, a to navzdory tomu, že pravidelně užíváme léky na bolesti hlavy.

Obecně lze říci, že časté „obvyklé“ užívání léků proti bolesti, zejména použití kombinace několika léků proti bolesti, může vést k rozvoji ireverzibilního poškození ledvin, doprovázenému rizikem selhání ledvin („analgetická“ nefropatie)..

Ve zvláštních případech se na pozadí planých neštovic mohou vyvinout závažné infekční komplikace z kůže a měkkých tkání. V současné době není možné zcela vyloučit pravděpodobnost vztahu NSAID s vývojem takových infekčních komplikací. Proto se u ovčích neštovic nedoporučuje užívat přípravek MIG® 400.

Při pití alkoholu během léčby NSAID je možné zvýšit riziko nežádoucích účinků, zejména z gastrointestinálního traktu nebo centrálního nervového systému.

Pokud jde o plodnost rodiny, podívejte se na těhotenství a kojení..

Děti a dospívající:

S dehydratací u dětí a dospívajících existuje riziko poškození ledvin.

Těhotenství a kojení

Potlačení syntézy prostaglandinů může nepříznivě ovlivnit těhotenství a / nebo embryo a fetální vývoj. Podle výsledků epidemiologických studií lze předpokládat, že léky, které potlačují syntézu prostaglandinů používané v časných stádiích těhotenství, mohou zvyšovat riziko spontánního potratu, jakož i výskytu srdečních chorob a gastroschisis. Předpokládá se, že riziko se zvyšuje s rostoucí dávkou a délkou léčby.

U zvířat přispělo použití inhibitoru syntézy prostaglandinů ke zvýšení ztrát před a po implantaci a embryofetální úmrtnosti. U zvířat léčených inhibitory syntézy prostaglandinů během organogeneze se navíc zvýšil výskyt různých malformací, včetně kardiovaskulárního systému..

Během prvního a druhého trimestru těhotenství je jmenování ibuprofenu možné pouze ze zdravotních důvodů. V případě jmenování ibuprofenu ženám, které plánují těhotenství, nebo v prvním a druhém trimestru těhotenství by měla zvolit nejnižší možnou dávku a co nejkratší možnou dobu léčby.

Ve třetím trimestru těhotenství všechny inhibitory syntézy prostaglandinů:

- může způsobit, že plod:

kardiopulmonální toxicita (s předčasným uzavřením ductus arteriosus a plicní hypertenze);

renální dysfunkce, která se může vyvíjet na selhání ledvin s vývojem oligohydramnios;

- následující odchylky jsou možné u matky na konci těhotenství a u novorozence:

možné prodloužení doby krvácení je účinek inhibice agregace destiček, ke kterému může dojít, i když se lék používá ve velmi nízkých dávkách;

potlačení kontraktilní aktivity dělohy, což vede ke zpožděné nebo opožděné práci.

V tomto ohledu je ve třetím trimestru těhotenství ibuprofen kontraindikován.

Účinná látka ibuprofen a jeho produkty rozkladu v malém množství přecházejí do mateřského mléka. Vzhledem k tomu, že dosud nebyly hlášeny žádné informace o nepříznivých účincích novorozenců, při krátkodobé léčbě není obvykle vyžadováno přerušení kojení..

Existují důkazy, že léky, které inhibují syntézu cyklooxygenázy / prostaglandinu, mohou mít negativní vliv na reprodukční schopnost žen díky účinkům na ovulaci. Tento účinek je reverzibilní po přerušení léčby..

Dopad na schopnost řídit vozidlo nebo potenciálně nebezpečné stroje

Při užívání vysokých dávek MIG 400 jsou možné nežádoucí účinky z centrálního nervového systému, jako je zvýšená únava a závratě, proto je v některých případech možné narušení reakce, schopnost řídit auto a pracovat s mechanismy. Tyto jevy se zesilují, když je léčivo kombinováno s alkoholem.

Předávkovat

Příznaky předávkování mohou zahrnovat poruchy centrálního nervového systému, zejména bolesti hlavy, závratě, letargii a ztrátu vědomí (myoklonické záchvaty u dětí), jakož i bolest břicha, nevolnost a zvracení. Kromě toho je možné gastrointestinální krvácení a zhoršená funkce jater a ledvin. Možné snížení krevního tlaku, respirační deprese a cyanózy.

Neexistuje žádné specifické antidotum.

Terapeutické možnosti léčby intoxikace jsou určeny stupněm, úrovní a klinickými příznaky v souladu s obecnými ustanoveními intenzivní péče..

Uvolňovací forma a balení

10 tablet se vloží do blistrového obalu vyrobeného z bílé tvrdé fólie z polyvinylchloridu a měkké fólie s hliníkem potaženým papírem.

1 nebo 2 blistry spolu s pokyny pro lékařské použití ve státě a v ruském jazyce jsou uloženy v kartonové krabici.

Podmínky skladování

Skladujte při teplotě nepřesahující 25 ° C.

Udržujte mimo dosah dětí!

Skladovatelnost

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Podmínky lékárny

Výrobce

Berlin-Chemie AG (Menarini Group)

Gliniker Veg 125

D-12489 Berlín, Německo

Držitel osvědčení o registraci

Berlin-Chemie AG (Menarini Group), Německo

Organizace balení

Menarini - Von Hayden GmbH, Německo

Adresa organizace, která přijímá požadavky spotřebitelů na jakost výrobků (zboží) a která jsou odpovědná za následné sledování bezpečnosti drog po registraci na území Kazašské republiky:

MIG 400

Mig 400 - nesteroidní protizánětlivé léčivo.

Forma uvolnění a složení Mig 400

Lék lze zakoupit v lékárenské síti ve formě bílých oválných potahovaných tablet, jejichž hlavní účinnou látkou je ibuprofen.

Jako pomocné látky ve složení použitého Mig 400: stearát hořečnatý, kukuřičný škrob, sodná sůl karboxymethylškrobu, koloidní oxid křemičitý.

Farmakologický účinek Mig 400

Ibuprofen, který je součástí instant 400, jako hlavní účinná látka, je derivátem kyseliny propionové. Má antipyretické, analgetické a protizánětlivé účinky. Mechanismus jeho působení je založen na nerozlišující blokádě COX-1 a 2 a inhibici syntézy prostaglandinů.

Ibuprofen vykazuje protidoštičkovou aktivitu.

Jeho analgetický účinek je výraznější u bolesti způsobené zánětem..

Analgetická aktivita ibuprofenu - narkotický typ.

Indikace pro použití Mig 400

Podle pokynů se Mig 400 používá pro:

  • migréna;
  • Bolest zubů
  • bolest hlavy;
  • bolest kloubů a svalů;
  • neuralgie;
  • horečnaté nachlazení a chřipka;
  • menstruační křeče.

Kontraindikace Mig 400

Podle pokynů nelze Mig 400 použít pro:

  • "aspirinová triáda";
  • exacerbace peptického vředu, ULC, Crohnova nemoc;
  • různý původ krvácení;
  • poruchy krvácení, hemoragická diatéza;
  • onemocnění zrakového nervu;
  • deficit glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
  • vysoká citlivost na složky, které tvoří léčivo, kyselinu acetylsalicylovou, další NSAID;
  • těhotenství a kojení;

stejně jako do 12 let.

Tablety Mig 400 se používají opatrně v:

  • cirhóza jater, doprovázená portální hypertenzí;
  • arteriální hypertenze;
  • srdeční selhání;
  • nefrotický syndrom;
  • selhání ledvin a jater;
  • přítomnost peptického vředu v historii;
  • zánět žaludku;
  • bodnout;
  • enteritida;
  • leukopenie a anémie;
  • hyperbilirubinémie;

stejně jako ve stáří.

Dávkování a podávání Mig 400

Lék je určen pro orální podávání.

Dávkování se nastavuje podle indikací.

U dětí starších než 12 let a dospělých se zpravidla Mig 400 předepisuje 3-4 mg denně, každá 200 mg (počáteční dávka). Za účelem zvýšení terapeutického účinku se dávka zvyšuje (3 mg denně, každý 400 mg). Po dosažení terapeutického účinku se dávka sníží na 600 až 800 mg denně.

Tablety Mig 400 se nedoporučují užívat déle než týden nebo v dávkách vyšších, než je doporučeno.

U osob s poškozenou funkcí jater, srdce a ledvin je dávka snížena.

Nežádoucí účinky Mig 400

Podle recenzí může Mig 400 způsobit nežádoucí účinky.

Smyslové orgány: hluk nebo zvonění v uších, ztráta sluchu, rozmazané vidění, poškození zrakového nervu, podráždění a suché oči, otok víček a spojivky.

Trávicí systém: nevolnost, bolest břicha, pálení žáhy, zvracení, snížená chuť k jídlu, plynatost, průjem, zácpa, ulcerace, perforace, gastrointestinální krvácení, podráždění, suchá ústní sliznice, dásně, hepatitida, pankreatitida, aftózní stomatitida.

Dýchací systém: bronchospasmus, dušnost.

Močový systém: alergická nefritida, akutní selhání ledvin, polyurie, nefrotický syndrom, cystitida.

Centrální a periferní nervový systém: závratě, bolesti hlavy, nespavost, podrážděnost, nervozita, úzkost, ospalost, psychomotorická agitace, zmatenost, halucinace, deprese, aseptická meningitida.

Kardiovaskulární systém: tachykardie, srdeční selhání, vysoký krevní tlak.

Hematopoetický systém: anémie, trombocytopenická purpura, trombocytopenie, leukopenie, agranulocytóza.

Laboratorní ukazatele: prodloužení doby krvácení, snížení CC, zvýšení koncentrace kreatininu v séru, snížení koncentrace glukózy v séru, snížení hladiny hemoglobinu nebo hematokritu, zvýšení aktivity jaterních enzymů.

Alergické reakce: kožní vyrážka, svědění, anafylaktoidní reakce, Quinckeho edém, bronchospasmus, anafylaktický šok, horečka, multiformní erytém, alergická rinitida, eozinofilie, toxická epidermální nekrolýza.

Dlouhodobé užívání léku ve vysokých dávkách zvyšuje riziko ulcerace na gastrointestinální sliznici, poškození zraku, krvácení.

Předávkování Mig 400

Podle recenzí Mig 400 se mohou objevit příznaky předávkování: bolest břicha, letargie, nauzea, zvracení, deprese, ospalost, bolesti hlavy, metabolická acidóza, tinnitus, akutní selhání ledvin, kóma, snížený krevní tlak, bradykardie, fibrilace síní, tachykardie, zástava dýchání.

K léčbě předávkování se používá výplach žaludku do hodiny po užití léku, pak alkalický nápoj, aktivní uhlí, nucená diuréza, symptomatická terapie.

Těhotenství a kojení

Použití tohoto léku je během těhotenství a kojení kontraindikováno.

Protože ibuprofen negativně ovlivňuje plodnost žen, nedoporučuje se užívat při plánování těhotenství.

Interakce s jinými drogami

Pokud používáte tablety Mig 400 současně s:

  • furosemid a thiazidová diuretika - účinnost těchto látek se může snížit;
  • orální antikoagulancia - zvyšuje se jejich účinek;
  • kyselina acetylsalicylová - její protidoštičkový účinek se snižuje a zvyšuje se riziko negativních účinků ibuprofenu na gastrointestinální trakt;
  • antihypertenziva - jejich účinnost klesá;
  • digoxin, fenytoin a lithium - je možné zvýšit jejich plazmatické koncentrace;
  • glukokortikoidy a další NSAID - zvyšuje se riziko nepříznivého účinku ibuprofenu na gastrointestinální trakt;
  • methotrexát - jeho koncentrace v plazmě stoupá;
  • zidovudin - u hemofiliků infikovaných virem HIV existuje zvýšené riziko rozvoje hematomu a hemartrózy;
  • takrolimus - zvyšuje se riziko nefrotoxicity;
  • perorální hypoglykemika a inzulín - zvýšený hypoglykemický účinek.

speciální instrukce

Aby se zabránilo rozvoji NSAID gastropatie, je tento lék kombinován s misoprostolem.

Pokud dojde k gastropatii, provede se ezofagogastroduodenskopie, fekální okultní analýza krve a krevní test.

U pacientů s infekčními chorobami se doporučuje opatrnost..

Při užívání přípravku Mig 400 se užívání etanolu nedoporučuje.

V případě poškození zraku je nutné lék zrušit a být vyšetřen oftalmologem.

Vedlejší účinky Mig 400 lze snížit přijetím léčiva v nejnižší účinné dávce..

Skladovací podmínky Mig 400

Výrobek je skladován při teplotě do 30 ° C na místech nepřístupných dětem.

Přečtěte Si O Závratě