Hlavní Migréna

Mig 400

MIG je nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID). Lék má protizánětlivé, antipyretické a analgetické účinky..

Farmakologické vlastnosti

Ibuprofen je derivát kyseliny propionové a má analgetické, antipyretické a protizánětlivé účinky díky nerozlišující blokádě COX-1 a COX-2 a také inhibiční účinek na syntézu prostaglandinů.

Analgetický účinek je nejvýraznější u zánětlivé bolesti. Analgetická aktivita léčiva není typem léčiva.

Stejně jako jiné NSAID má ibuprofen protidoštičkovou aktivitu..

Po perorálním podání je léčivo dobře absorbováno ze zažívacího traktu. Cmax ibuprofenu v plazmě je přibližně 30 μg / ml a dosahuje se přibližně 2 hodiny po užití léku v dávce 400 mg.

Vazba na plazmatické proteiny je asi 99%. Pomalu se distribuuje do synoviální tekutiny a vylučuje se z ní pomaleji než z plazmy.

Ibuprofen je metabolizován v játrech hlavně hydroxylací a karboxylací isobutylové skupiny. Metabolity jsou farmakologicky neaktivní.

Je charakterizována dvoufázovou kinetikou vylučování. T1 / 2 z plazmy je 2–3 hodiny, v moči lze detekovat až 90% dávky ve formě metabolitů a jejich konjugátů. Méně než 1% se vylučuje nezměněné močí a v menší míře žlučí..

Indikace pro použití

  • bolest hlavy;
  • migréna;
  • bolest zubů;
  • neuralgie;
  • bolest svalů a kloubů;
  • menstruační křeče;
  • horečka s nachlazením a chřipkou.

Způsob aplikace

Droga se užívá orálně. Dávkovací režim je nastaven individuálně v závislosti na indikacích.

Dospělí a děti starší 12 let: lék se předepisuje zpravidla v počáteční dávce - 200 mg 3-4krát denně.

Pro dosažení rychlého terapeutického účinku může být dávka zvýšena na 400 mg 3x denně.

Po dosažení terapeutického účinku je denní dávka snížena na 600-800 mg.

Lék by neměl být užíván déle než 7 dní nebo ve vyšších dávkách. Pokud potřebujete použít delší nebo vyšší dávky, je nutná lékařská konzultace.

U pacientů se zhoršenou funkcí ledvin, jater nebo srdce by měla být dávka snížena..

Kontraindikace

  • přecitlivělost na složky léčiva;
  • přecitlivělost na kyselinu acetylsalicylovou nebo na jiné NSAID v historii;
  • erozivní a ulcerózní onemocnění orgánů: gastrointestinální trakt (včetně peptického vředu žaludku a dvanáctníku v akutní fázi, Crohnova choroba, UC);
  • "aspirinová triáda";
  • hemofilie a další poruchy krvácení (včetně hypokoagulace), hemoragická diatéza;
  • krvácení různých etiologií;
  • deficit glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
  • onemocnění zrakového nervu;
  • děti do 12 let.

Lék by měl být používán s opatrností v následujících případech: stáří; srdeční selhání; arteriální hypertenze; cirhóza jater s portální hypertenzí; jaterní a / nebo renální selhání, nefrotický syndrom, hyperbilirubinémie; peptický vřed žaludku a dvanáctníku (historie), gastritida, enteritida, kolitida; krevní nemoci neznámé etiologie (leukopenie a anémie).

Těhotenství a kojení

Lék je kontraindikován pro použití během těhotenství a během kojení (kojení).

Použití ibuprofenu může nepříznivě ovlivnit plodnost žen a nedoporučuje se ženám plánujícím těhotenství..

Interakce s jinými léčivými přípravky

Možné snížení účinnosti furosemidových a thiazidových diuretik v důsledku retardace sodíku spojené s inhibicí syntézy prostaglandinů v ledvinách.

Ibuprofen může zvýšit účinek perorálních antikoagulancií (současné použití se nedoporučuje).

Při současném podávání s kyselinou acetylsalicylovou ibuprofen snižuje svůj protidoštičkový účinek (u pacientů, kteří dostávají malé dávky kyseliny acetylsalicylové jako protidoštičkové látky, je možné zvýšit výskyt akutní koronární nedostatečnosti).

Ibuprofen může snížit účinnost antihypertenziv.

V literatuře byly popsány izolované případy zvýšení plazmatických koncentrací digoxinu, fenytoinu a lithia při užívání ibuprofenu..

Ibuprofen, stejně jako jiné NSAID, by měl být používán s opatrností v kombinaci s kyselinou acetylsalicylovou nebo jinými NSAID a GCS, protože to zvyšuje riziko nepříznivých účinků léku na zažívací trakt.

Ibuprofen může zvýšit plazmatický methotrexát.

Kombinovaná léčba zidovudinem a ibuprofenem může zvýšit riziko hemartrózy a hematomu u pacientů infikovaných HIV s hemofilií.

Kombinované použití ibuprofenu a takrolimu může zvýšit riziko nefrotoxicity v důsledku narušené syntézy prostaglandinů v ledvinách..

Ibuprofen zvyšuje hypoglykemický účinek perorálních hypoglykemických látek a inzulínu; může být nezbytná úprava dávky.

Vedlejší efekty

Z trávicí soustavy: NSAID-gastropatie - bolest břicha, nauzea, zvracení, pálení žáhy, ztráta chuti k jídlu, průjem, plynatost, zácpa; zřídka - ulcerace gastrointestinální sliznice, která je v některých případech komplikována perforací a krvácením; možné podráždění nebo suchost ústní sliznice, bolest v ústech, ulcerace sliznice dásní, aftózní stomatitida, pankreatitida, hepatitida.

Z dýchacího systému: dušnost, bronchospasmus.

Ze smyslových orgánů: ztráta sluchu, zvonění nebo tinnitus, toxické poškození zrakového nervu, rozmazané vidění nebo dvojité vidění, skotoma, suchost a podráždění očí, otok spojivky a očních víček (alergická geneze).

Ze strany centrálního nervového systému a periferního nervového systému: bolest hlavy, závratě, nespavost, úzkost, nervozita a podrážděnost, psychomotorická agitace, ospalost, deprese, zmatenost, halucinace, vzácně - aseptická meningitida (častěji u pacientů s autoimunitními chorobami).

Z kardiovaskulárního systému: srdeční selhání, tachykardie, zvýšený krevní tlak.

Z močového systému: akutní selhání ledvin, alergická nefritida, nefrotický syndrom (edém), polyurie, cystitida.

Alergické reakce: kožní vyrážka (obvykle erytematózní nebo urtikarnaya), svědění kůže, Quinckeho edém, anafylaktoidní reakce, anafylaktický šok, bronchospasmus nebo dušnost, horečka, multiformní erytém (včetně.

Z hemopoetického systému: anémie (včetně hemolytické, aplastické), trombocytopenie a trombocytopenická purpura, agranulocytóza, leukopenie.

Na straně laboratorních parametrů: je možné prodloužení doby krvácení, snížení koncentrace glukózy v séru, snížení KK, snížení hematokritu nebo hemoglobinu, zvýšení koncentrace kreatininu v séru, zvýšení aktivity jaterních transamináz.

Při dlouhodobém užívání léku ve vysokých dávkách: riziko ulcerace gastrointestinální sliznice, krvácení (gastrointestinální, gingivální, děložní, hemoroidní), poškození zraku (barevné vidění, skotom, poškození zrakového nervu).

Předávkovat

Příznaky: bolest břicha, nauzea, zvracení, letargia, ospalost, deprese, bolesti hlavy, tinnitus, metabolická acidóza, kóma, akutní selhání ledvin, snížený krevní tlak, bradykardie, tachykardie, fibrilace síní, zástava dýchání.

Léčba: výplach žaludku (pouze do hodiny po požití), aktivní uhlí, alkalický nápoj, nucená diuréza, symptomatická terapie (korekce acidobazických podmínek, krevní tlak).

Podmínky skladování

Uchovávejte mimo dosah dětí, chráněných před světlem, při teplotě nepřesahující 30 ° C.

Datum vypršení platnosti 3 roky.

Formulář vydání

Tablety po 10 kusech v blistru. 1 nebo 2 blistry v balení.

Složení

1 tableta obsahuje:

Účinné látky: ibuprofen 400 mg.

Pomocné látky: kukuřičný škrob - 215 mg, sodná sůl karboxymethylškrobu (typ A) - 26 mg, koloidní oxid křemičitý - 13 mg, stearát hořečnatý - 5,6 mg.

Složení skořápky: hypromelóza (viskozita 6 MPa × s) - 2,946 mg, oxid titaničitý (E171) - 1,918 mg, povidon K30 - 0,518 mg, makrogol 4000 - 0,56 mg.

dodatečně

Pokud se vyskytnou známky krvácení z gastrointestinálního traktu, je třeba léčbu ibuprofenem přerušit.

Ibuprofen může maskovat objektivní a subjektivní příznaky, a proto by měl být lék předepsán pacientům s infekčními onemocněními opatrně..

Výskyt bronchospasmu je možný u pacientů trpících bronchiálním astmatem nebo alergickými reakcemi v anamnéze nebo v současnosti.

Vedlejší účinky mohou být sníženy, když se lék používá v minimální účinné dávce. Při dlouhodobém používání analgetik je riziko vzniku analgetické nefropatie možné.

Pacienti, kteří během léčby ibuprofenem hlásí poškození zraku, by měli léčbu přerušit a podstoupit oční vyšetření..

Ibuprofen může zvýšit aktivitu jaterních enzymů.

Během léčby je nutné kontrolovat obraz periferní krve a funkční stav jater a ledvin.

Pokud se objeví příznaky gastropatie, je třeba pečlivě sledovat, včetně esophagogastroduodenosskopie, krevní test s určením hemoglobinu, hematokritu, fekální okultní analýza krve.

Aby se zabránilo rozvoji NSAID gastropatie, doporučuje se ibuprofen kombinovat s prostaglandinem E (misoprostol)..

Pokud je nutné určit 17-ketosteroidy, mělo by být léčivo přerušeno 48 hodin před studiem..

Ethanol se během léčby nedoporučuje..

Vliv na schopnost řídit vozidla a další mechanismy vyžadující zvýšenou koncentraci pozornosti

Pacienti by se měli zdržet všech typů činností vyžadujících zvýšenou pozornost a rychlost psychomotorických reakcí..

Přečtěte Si O Závratě