Hlavní Zranění

Další: návod k použití protizánětlivých léků

Výskyt bolesti v jakékoli části těla naznačuje přítomnost onemocnění nebo zranění.

Abyste se dlouhodobě zbavili bolesti, je nutné bojovat nikoli s účinkem, ale přímo s příčinou.

Analgetika a nesteroidní protizánětlivá léčiva však mohou být použita ke zlepšení pohody „tady a teď“..

Jedním z těchto léků je Další - kombinovaný lék založený na ibuprofenu a paracetamolu..

Doplňkový účinek aktivních složek Nekstu vám umožňuje použít jej na bolestový syndrom různého původu (hlava, zub, kloub atd.).

Návod k použití

Farmakologické vlastnosti

Další je kombinovaný lék, který má analgetické, antipyretické a protizánětlivé účinky. Aktivní složky léčiva ovlivňují periferní a centrální mechanismy tvorby bolesti.

Řízený komplementární účinek paracetamolu a ibuprofenu má výrazný analgetický účinek, poskytuje rychlý terapeutický účinek.

Forma uvolnění, složení

Další je k dispozici ve formě oválných bikonvexních tablet s červenou filmovou membránou a rizikem. Pokud tablet rozdělíte na polovinu, najdete uvnitř bílé nebo téměř bílé jádro. Lék je k dispozici v blistrech a kartonech..

Aktivními složkami Nekstu jsou ibuprofen a paracetamol. Jádro se skládá z MCC, hydrogenfosforečnanu vápenatého, stearátu hořečnatého, sodné soli kroskarmelosy, koloidního oxidu křemičitého (aerosil), hyprolýzy (hydroxypropylcelulóza (Klucel EF)).

Indikace pro použití

Další lze použít pro:

  • bolest hlavy (včetně migrény);
  • algodismenorea (bolestivá menstruace);
  • Bolest zubů
  • neuralgie;
  • bolesti zad;
  • myalgie;
  • bolest způsobená modřinami, dislokacemi, výrony, zlomeninami;
  • bolest kloubů, bolest s degenerativními a zánětlivými onemocněními pohybového aparátu;
  • febrilní podmínky (včetně nachlazení a chřipky);
  • pooperační a posttraumatický bolestivý syndrom.

Video: "Nesteroidní protizánětlivé léky"

Způsob aplikace, dávkování

Tablety se užívají po jídle. Standardní dávka pro léčbu dětí a dospělých je 1 tableta. Dospělí užívají tento lék třikrát denně a děti starší 12 let (s tělesnou hmotností vyšší než 40 kg) - dvakrát denně. Vezměte více než 3 tablety denně. zakázáno.

Délka léčby závisí na účelu, pro který je přípravek Nekst užíván: ke snížení tělesné teploty - ne více než 3 dny, k úlevě od bolesti - ne více než 5 dnů. Pokračujte v terapii až po konzultaci s lékařem.

Interakce s jinými drogami

Možné lékové interakce:

  • s inhibitory mikrozomální oxidace (včetně cimetidinu) - snížení rizika hepatotoxicity;
  • s induktory mikrozomální oxidace v játrech (ethanol, flumecinol, fenylbutazon, fenytoin, barbituráty, tricyklická antidepresiva) - riziko těžké intoxikace při velkých dávkách Nekstu;
  • s kortikosteroidy, ethanol - erozivní a ulcerativní léze gastrointestinálního traktu;
  • s myelotoxickými léky - zvýšené projevy hematotoxicity Neksta;
  • s nepřímými antikoagulanty - zvýšené působení antikoagulancií;
  • s urikosurickými přípravky - snížení účinnosti těchto látek;
  • s ethanolem - zvýšené riziko vzniku akutní pankreatitidy;
  • s diflunisalem - zvýšení plazmatického obsahu paracetamolu a jeho toxicity;
  • s barbituráty (dlouhodobé) - snížení účinnosti paracetamolu;
  • s cholestyraminem, antacida - snížení absorpce ibuprofenu;
  • s vazodilatátory - snížení hypotenzní aktivity;
  • s furosemidem, hydrochlorothiazid - snížení diuretických a natriuretických účinků;
  • s inzulínem, perorálními hypoglykemickými látkami - zvýšené účinky těchto léků;
  • s ASA - snížení protidestičkových a protizánětlivých účinků;
  • s methotrexátem, přípravky lithia, digoxin - zvýšení koncentrace těchto léků v krvi;
  • s cefamandolem, cefotetanem, plikamycinem, cefoperazonem, kyselinou valproovou - zvýšení incidence hypoprothrombinémie.

Vedlejší efekty

Močový systém:akutní selhání ledvin, polyurie, nefrotický syndrom, cystitida.
Nervový systém:poruchy spánku, bolesti hlavy, deprese, závratě, úzkost.
Dýchací systém:bronchospasmus, dušnost.
CCC:srdeční selhání, zvýšený krevní tlak, tachykardie.
Smyslové orgány:poškození sluchu, rozmazané vidění, poškození zraku, diplopie, tinnitus / zvonění, podráždění a suché oči.
Hematopoetické orgány:trombocytopenie, eosinofilie, agranulocytóza, anémie, leukopenie, trombocytopenická purpura.
GIT:nevolnost, ulcerace sliznice dásní, pankreatitida, bolest břicha, pálení žáhy, zácpa, aftózní stomatitida, flatulence, snížená chuť k jídlu, průjem, zvracení.
Alergické reakce:alergická rinitida, kožní vyrážky, Lyellův syndrom, svědění kůže, exsudativní erythema multiforme, angioneurotický edém.

Při dlouhodobém užívání ve velkých dávkách se vyvíjí nefrotoxický a hepatotoxický účinek (hepatitida, papilární nekróza, intersticiální nefritida), aplastická anémie, pancytopenie, hemolytická anémie, methemoglobinemie.

Předávkovat

Je doprovázena nevolností, letargií nebo agitací, bolestmi břicha, zvracením, ospalostí, tachykardií, zmatením, arytmií, metabolickou acidózou, akutním selháním ledvin, hypertermií, zvýšeným močením, bolestmi hlavy, svalovými zášklby, třesem, zvýšenou funkcí jater, zvýšenou aktivitou jater. Pokud má osoba podezření na předávkování, měla by neprodleně kontaktovat lékaře.

Předávkování je léčeno výplachem žaludku se jmenováním aktivního uhlí. Používá se také symptomatická terapie, nucená diuréza, alkalický nápoj..

Kontraindikace

Další není přiřazeno, když:

  • závažné selhání ledvin a / nebo jater;
  • nesnášenlivost aktivních a dalších složek léčiva;
  • poruchy krvácení (prodloužená doba krvácení, hemoragická diatéza, hemofilie, sklon ke krvácení);
  • erozivní a ulcerózní onemocnění zažívacího traktu (exacerbace), gastrointestinální krvácení;
  • potvrzená hyperkalémie;
  • úplná / neúplná kombinace bronchiálního astmatu, netolerance k ASA nebo jiným NSAID (i při anamnéze), opakující se polypóza paranazálních dutin a nosu;
  • těhotenství (třetí trimestr);
  • zotavení po roubování koronární tepny;
  • zacházení s osobami do 12 let;
  • deficit glukózy-6-fosfát dehydrogenázy.

S opatrností se Next používá pro srdeční selhání, alkoholové poškození jater, virovou hepatitidu, renální / jaterní nedostatečnost mírné až střední závažnosti, bronchiální astma, léčbu starších pacientů, benigní hyperbilirubinémii (Rotor, Dubin-Johnson, Gilbertův syndrom), nefrotický syndrom, těhotenství (trimestry) první a druhá), cirhóza jater s portální hypertenzí, diabetes mellitus, předchozí vředy dvanáctníku a žaludku, onemocnění periferních tepen, bronchospasmus, gastritida, kojení, enteritida, kolitida.

S kojením, těhotenstvím

Pacientky v 1. a 2. trimestru těhotenství by měly přípravek Next užívat s mimořádnou opatrností. Léčba by měla být bez souhlasu lékaře. Ve třetím trimestru nejsou léky předepisovány. Před užitím léku musíte přestat kojit..

speciální instrukce

U pacientů užívajících přípravek Next po více než 5-7 dní v řadě je nutné sledovat funkční stav jater a periferní krve.

Paracetamol je schopen zkreslit výsledky laboratorních testů ohledně obsahu kyseliny močové a glukózy v krevní plazmě.

Pokud pacient potřebuje určit 17-ketosteroidy, měl by být přípravek Next zrušen přesně 2 dny před studií.

Pokud se objeví příznaky gastropatie NSAID, je nezbytné pečlivé sledování, včetně analýzy stolice pro okultní krev, krevního testu s určením hematokritu a hemoglobinu, jakož i esofagogastroduodenosskopie.

Během léčby se nedoporučuje konzumovat alkohol a drogy obsahující alkohol.

Dopad na schopnost ovládat mechanismy, řízení vozidel

Pacienti užívající NEXT by měli dočasně odmítnout vykonávat činnosti vyžadující zvýšenou pozornost, rychlé motorické a mentální reakce..

Použití u dětí

Tento léčivý přípravek může být předepsán dětem starším 12 let.

V případě zhoršené funkce ledvin

U nefrotického syndromu, selhání ledvin (mírné až střední závažnosti), je třeba přípravek Next užívat opatrně.

S porušením jater

Opatrnost vyžaduje použití Nekstů pro virovou hepatitidu, selhání jater mírné až střední závažnosti, alkoholové poškození jater, cirhózu jater s portální hypertenzí, benigní hyperbilirubinémii (Dubin-Johnsonův syndrom, Rotor, Gilbert).

Podmínky prodeje

Over-the-counter.

Video: „Neznámá fakta o paracetamolu“

Doba trvání a podmínky skladování

Skladování Nekstu je povoleno při teplotách do +25 stupňů po dobu 2 let od data výroby.

Průměrné náklady v Rusku

Balení Nekst v Rusku stojí asi 135-250 rublů.

Průměrná cena na Ukrajině

Na Ukrajině není Next na prodej.

Analogy

Analogy Nekst jsou drogy:

Recenze

Lidé mluví pozitivně o Next. Podle nich se droga vyrovnává s jakoukoli, dokonce i „nejsložitější“ bolestí. Na konci pokynů si můžete přečíst recenze o tomto nástroji. Pokud jste museli vzít Next, řekněte čtenářům o našem online časopisu o tom..

Droga „Další“: složení, návod k použití, recenze

Křeče bolesti jsou častým společníkem moderního člověka. Bolest se pravidelně objevuje u každého z nás a v jistém smyslu je to přirozený fyziologický proces. Abyste tomu zabránili včas, někdy tolik zasahující do každodenních činností, potřebujete dobrý moderní lék proti bolesti. Dnes v každé lékárně ve městě najdete takový nástroj jako „Další“. Co to je a jak správně používat?

Droga "Další": návod k použití

NEXT (tablety) je tedy nesteroidní protizánětlivé léčivo, které má výrazný analgetický a antipyretický účinek. Kompozice obsahuje dvě účinné látky, které jsou navrženy k odstranění bolesti, jedná se o ibuprofen a paracetamol.

NEXT tablety: složení a forma uvolňování

Lék „NEXT“ je k dispozici ve formě malých oválných tablet, konvexních na obou stranách a s rizikem. Každá tableta je potažena jasně červenou skořápkou. Složení má dvě aktivní složky:

Jako pomocné látky působí následující složky:

  • hydrogenfosforečnan vápenatý (aka fudzhikalin) - 80 mg;
  • mikrokrystalická celulóza - 64,5 mg;
  • sodná sůl kroskarmelosy - 24,3 mg;
  • hyprolosa - 19,3 mg;
  • stearát hořečnatý - 7,3 mg;
  • koloidní oxid křemičitý - 2,5 mg;
  • talek prášek - 12,1 mg.

Červený obal tablet se skládá z následujících složek:

  • hypromelóza - 13,1 mg;
  • hyprolosa - 8,1 mg;
  • oxid titaničitý - 2,5 mg;
  • talek - 6,4 mg;
  • karmínové barvivo - 0,9 mg;
  • žluté barvivo - 31,5 mg;
  • makrogol - 0,3 mg;
  • polyvinylalkohol - 1 mg;
  • polysorbát - 0,1 mg.

Droga „Další“ se prodává v kartonových obalech různého kvantitativního obsahu: každý po 2, 6, 10 a 12 kusech.

Farmakologie léčiv

Tento lék má kombinované vlastnosti, poskytuje analgetické, stejně jako antipyretické a protizánětlivé účinky..

Analgetickou a protizánětlivou složkou v léčivu je ibuprofen, který neselektivně potlačuje COX (cyklooxygenázu) a reguluje syntézu prostaglandinů.

Další lék proti bolesti, stejně jako antipyretická složka, je paracetamol, který také blokuje COX v centrálním nervovém systému (centrální nervový systém) a také aktivně působí na centra bolesti a termoregulace..

Všechny složky, které tvoří léčivo, působí na periferní i centrální mechanismy vzniku bolestivých syndromů. Díky aktivní interakci ibuprofenu a paracetamolu se bolest rychle zmírňuje a na tělo působí terapeutický efekt.

Indikace a kontraindikace pro použití

Nejčastěji se NEXT používá pro bolesti hlavy. Ale jako každá jiná droga, má indikace a kontraindikace pro použití..

Indikace

Indikace zahrnují bolest jako:

  • bolest hlavy (včetně migrény);
  • akutní bolest zubů;
  • algodismenorea (pánevní bolest během menstruačního cyklu u žen);
  • neuralgie;
  • myalgie (bolest svalů);
  • bolest v zádech a dolní části zad;
  • bolest kloubů a zánětlivé procesy v muskuloskeletálním systému;
  • bolest po úrazech, modřinách, výronech a po operacích;
  • v kombinaci s jinými léky na chřipku a nachlazení (s horečnatými podmínkami pacienta).

Kontraindikace

Droga „Další“ je kontraindikována v následujících ukazatelích:

  • s onemocněním gastrointestinálního traktu (gastrointestinální trakt), například vředy a erozí, jakož i gastrointestinálním krvácením;
  • s renální nebo jaterní nedostatečností;
  • s poruchami krvácení (hemofilie, hemoragická diatéza, stejně jako vysoké trvání nebo rychlost krvácení);
  • s kombinací nemocí, jako je bronchiální astma, polypóza nosu a paranasální dutiny;
  • s nesnášenlivostí na kyselinu acetylsalicylovou;
  • po štěpení bypassu koronární tepny;
  • s hyperkalémií (koncentrace draslíku v plazmě nad 5 mmol / l);
  • s nedostatkem glukóza-6-fosfát dihydrogenázy;
  • ženy ve 3. trimestru těhotenství;
  • děti do 12 let.

Lék „Next“ by měl být používán s velkou opatrností u lidí s akutním srdečním selháním, virovou hepatitidou a poškozením jater alkoholem. Obecně by lidé s jakýmkoli onemocněním ledvin, jater a srdce měli používat NEXT pouze po konzultaci s lékařem. Stejný stav platí pro pacienty s diabetes mellitus, gastritidou a kolitidou, porada s lékařem pro starší, těhotné a kojící ženy nebude bolet.

Dávkování léčiva

Užívejte tablety NEXT přísně v souladu s pokyny, které naznačují, že:

  • u dospělých je norma 1 tableta po jídle 3krát denně, takže maximální denní norma jsou 3 tablety;
  • pro děti starší 12 let, pokud jejich hmotnost je nejméně 40 kg, dávka je 1 tableta po jídle 2krát denně (denní dávka - 2 tablety).

Maximální doba léčby je 3 dny jako antipyretikum a 5 dní jako lék proti bolesti. Trvání léčby můžete prodloužit pouze po konzultaci s lékařem.

Vedlejší účinky "Další" a předávkování

Mezi vedlejší účinky léku patří reakce nervového, kardiovaskulárního, respiračního, trávicího, močového systému, hematopoetického systému a také smyslových orgánů. NEXT tablety mohou v některých případech způsobit alergické reakce, takže alergici by je měli brát opatrně.

Předávkování drogami

Při nekontrolovaném příjmu tablet NEXT může u pacienta dojít k předávkování vyjádřenému nevolností, zvracením a bolestmi břicha. Často se mohou objevit inhibice reakcí nebo nadměrné nadměrné vyvolávání. Předávkování je také spojeno s akutním selháním ledvin, častým močením, třesem a svalovými zášklby. Často dochází k reakci ze strany srdce ve formě tachykardie nebo arytmie, často má pacient zmatené vědomí.

Pokud zjistíte jakékoli příznaky předávkování lékem, musíte neprodleně konzultovat s lékařem další léčbu, konkrétně:

  • výplach žaludku;
  • účel aktivního uhlí nebo jeho analogů;
  • alkalický nápoj;
  • vynucená diuréza;
  • terapie.

Zvláštní pokyny od lékařů

Použití léku „Next“ by mělo být vyloučeno, pokud pacient již začal léčbu jinými léky na bázi paracetamolu.

Pokud léčba lékem trvá déle než 5 dnů, musí pacient neustále navštěvovat zdravotnické zařízení, aby sledoval stav periferní krve a také funkci jater.

Nedoporučuje se pít NEXT tablety před darováním krve pro laboratorní test, protože paracetamol v nich obsažený může zkreslit hodnoty glukózy v plazmě a kyseliny močové.

Pro jakékoli projevy akutní gastritidy (může se vyskytnout působením nesteroidních protizánětlivých léků), je nutné provést esofagogastroduodenosskopii, stejně jako darovat krev pro stanovení hladiny hemoglobinu a hematokritu, darovat výkaly k detekci skryté krve.

Před testováním na 17-ketosteroidy (nacházejí se v krvi a moči) byste měli přestat užívat další lék nejméně 48 hodin před studiemi.

Během léčby tímto lékem by se měl pacient zdržet jakýchkoli činností, které vyžadují vysokou koncentraci pozornosti a rychlou reakci (fyzickou i duševní).

Při příjmu léku je „příští“ příjem alkoholu kontraindikován.

Droga "Další": cena

V závislosti na počtu tablet v jednom balení a na oblasti prodeje může mít lék cenu od 85 rublů do 375 rublů. Průměrné náklady na tento lék v Moskvě a Moskevské oblasti jsou 150 rublů.

Droga „Další“: recenze

Pokud se obrátíte na tematické stránky a fóra, můžete si přečíst spoustu pozitivních recenzí o tomto léku. Také obdrželi dobré recenze od samotných lékařů. Pokud bude přípravek správně užíván podle pokynů, další pomůže s bolestí.

Po dobu 7 dní mě zachránil od bolesti zubů! Také si ho koupím, když je nutné při menstruaci odstranit křeče, velmi dobře to pomáhá. Vážení uživatelé, nezapomeňte si přečíst pokyny a v případě chronických onemocnění se vždy poraďte s lékařem.

Chci nechat svůj přehled o drogě „Další“. Skvělý nástroj! Zub byl velmi bolestivý, a než šel k zubaři, bylo nutné počkat několik dní. Prášky mě rychle zachránily od akutních bolestí, alespoň jsem mohl klidně pracovat a relaxovat.

Trochu jsem se bála koupit tento lék, jeho složení je docela toxické a seznam vedlejších účinků je velmi rozsáhlý. Ale po přečtení recenzí o něm jsem byl přesvědčen, že se správným přiznáním se opravdu nemá čeho bát. Další opravdu pomohl. S bolestí hlavy působí na „5+“.

Uvolňovače bolesti zubů

Bolest zubů nebo odontalgie je signálem našeho těla, že ne všechno je v pořádku s ústní dutinou. Bolestivé pocity se mohou náhle objevit a mohou mít různou intenzitu. Někdy je odontalgie tak silná, že bez pomoci léku na bolesti zubů není možné jíst, spát nebo pracovat. Proto, pokud se objeví takový nepříjemný příznak, měli byste co nejdříve kontaktovat svého zubaře.

Jaké jsou příčiny bolesti zubů

Různá zubní onemocnění, jako je zubní kaz, periodontitida, pulpitida, jakož i další změny, jako je expozice dentinu, praskliny ve zubech a trauma zubům nebo dásním během léčby, nejčastěji vedou k odontalgii. Existují však případy, kdy je výskyt bolestivých pocitů důsledkem trigeminální neuralgie, zánětu maxilárních sinusů, klastrových bolestí hlavy, akutního zánětu středního ucha atd. Lze se domnívat, že jeho příčinou je bolest zubů..

Zubní kaz je postupný rozpad zubu ze skloviny na kořen. Bolest v takových případech může být periodická a projevuje se jako reakce na studená, horká, kyselá jídla. Pokud není zub včas vyléčen, může odontalgie narušit každé jídlo nebo doprovázet osobu neustále, což signalizuje, že kromě používání léků proti bolesti je třeba přijmout naléhavá opatření..

Periodontitida se vyskytuje v důsledku zánětu tkání na vrcholu zubu a je charakterizována neustálou bolestí a pulzující bolestí. Parodontitida může být také podezřelá z takových zjevných příznaků, jako jsou oteklé dásně a uvolnění zubu..

Pulpitida je výsledkem zánětu „buničiny“ zubu v důsledku proniknutí patogenů skrz prasklinu do skloviny nebo zubní dutiny. Bolest může mít odlišnou povahu: od akutního paroxysmálu po konstantní bolest, která se zpravidla v noci zesiluje..

Expozice dentinu, tj. Nažloutlá vrstva pod sklovinou, v oblasti krku zubu je doprovázena ataky odontalgie při jídle studeného nebo sladkého jídla, jakož i při vdechování ledového vzduchu.

Nemoci dásní, jako je onemocnění parodontu a zánět dásní, jsou zánětlivé povahy a kromě bolesti zubů jsou doprovázeny krvácejícími dásněmi.

Zubní lékařství

Bohužel, když dojde k bolesti zubů, není vždy možné být na zubním křesle několik hodin. Odontalgii lze v každé situaci překvapit, narušit všechny plány a výrazně ovlivnit vaši pohodu. Za účelem dočasného zmírnění stavu během čekání na lékaře můžete užívat lék na bolesti zubů - širokou škálu léků proti bolesti Nekst®. Jedná se o kombinovaný analgetikum, které díky svým složkám - paracetamolu a ibuprofenu - působí na různé mechanismy tvorby bolesti. Proto má lék na zuby Nextx® bolest zubů výrazný analgetický, protizánětlivý a antipyretický účinek. Proto moderní lék na bolest zubů Next® pomáhá v krátké době vyrovnat se s odontalgií různého původu a umožňuje vám vrátit se do svého obvyklého rytmu života.!

Co pomáhá Next v tabletách?

S bolestí a vysokou teplotou není nutné snášet nepříjemné příznaky. Můžete si vzít pilulku Nekst a zdraví se rychle normalizuje.

Další - jaký druh drogy?

Další patří do skupiny kombinovaných léčiv s analgetickými a protizánětlivými účinky. Vyrábí ho společnost Pharmstandard (Rusko), cena za 20 tablet činí 240 rublů. Složení je tvořeno dvěma účinnými látkami - paracetamolem (200 mg), ibuprofenem (400 mg). Ve složení jsou také pomocné složky - celulóza, hyprolosa, dihydrogenfosforečnan vápenatý, stearát hořečnatý, barviva a další. Tablety jsou červené, na obou stranách vypuklé, na řezu bílé.

Tobolky Nekst Uno Express obsahující pouze 200 mg ibuprofenu se prodávají také v lékárnách, které patří do skupiny jednozložkových NSAID..

Nekst jako složitý nástroj působí ve dvou směrech najednou, což dává výraznější účinek. Paracetamol poskytuje antipyretický, analgetický účinek. Z velké části působí na termoregulační centra v hypotalamu.

Výsledkem je ztráta přebytečného tepla, které je charakteristické pro febrilní stavy. Teplota s vazodilatací a zvýšeným průtokem krve v periferii klesá. Paracetamol nemá protizánětlivý účinek a absence účinku na produkci prostaglandinu vylučuje takové negativní účinky:

  • gastrointestinální podráždění;
  • zadržování vody a sodíku;
  • vzhled otoku.

Ibuprofen poskytuje nejen anestetický, antipyretický, ale také silný protizánětlivý účinek. Jako nerozlišující blokátor COX snižuje ibuprofen syntézu prostaglandinů, takže se snižuje bolest, stejně jako zánětlivý proces. Maximální koncentrace látek v krvi je dosažena po asi 40-45 minutách.

Indikace a kontraindikace

Tento lék je dobrý na bolesti hlavy, zmírňuje migrény. Může být také opilý s bolestivými obdobími (algomenorrhea), bolest zubů po extrakci zubu, na pozadí zubního kazu a pulpitidy, po operaci zubů a dásní. Mezi indikace má Next nepříjemné pocity v kloubech kvůli:

  • artróza;
  • artritida;
  • burzitida atd.

Nástroj zmírní příznaky dalších degenerativních a zánětlivých onemocnění pohybového aparátu - osteochondrózy, výčnělků disků. Použití tablet je možné i po úrazech, které jsou doprovázeny bolestí - výrony, dislokace, zlomeniny, modřiny. NEXT je indikován pro pooperační bolest, rychle uklidňuje stav pacienta..

Pokud se vyskytne neuralgie nebo neuritida nervu obličeje, stejně jako zánětlivá onemocnění jiných nervů, můžete pít tablety.

Kromě bolesti je užívání léku indikováno také pro horečku, která se vyskytuje na pozadí akutních virových infekcí dýchacích cest, chřipky, angíny a jiných infekčních chorob. Další má mnoho kontraindikací. Je zakázáno podávat dětem mladším 12 let s intolerancí, alergiemi, včetně kombinace astmatu, senné rýmy a kopřivky, ke kterým dochází při používání NSAID. Lék je zakázán proti erozi a žaludečním vředům, akutní kolitidě a gastritidě, žaludečnímu krvácení. Další kontraindikace:

    závažné selhání jater, selhání ledvin;

Během kojení přestaňte kojit během kojení. Existuje řada stavů, při kterých by mělo být ošetření prováděno opatrně. Jedná se o hepatitidu a alkoholické poškození jater, srdeční selhání, stáří, 1-2 trimestry těhotenství.

Pokyny k lékům

Jak dlouho trvá užívání léku, jaké jsou jeho dávky, určuje odborník. Ale vzhledem k nepříznivému účinku ibuprofenu na zažívací trakt by měl být průběh co nejmenší. Jako antipyretikum pijí NEXT až 3 dny, jako analgetikum - až 5 dní. Vlastnosti léčby a dávkování jsou následující:

  • příjem se provádí uvnitř, s vodou, až po jídle;
  • dávka pro děti od 12 let do 18 let - 1 tableta dvakrát denně;
  • dávka pro dospělé - až 3 tablety / den, jedna po druhé;
  • maximální dávka za den - 3 tablety.

Při překročení doporučeného množství léku existuje riziko předávkování. Projevuje se nepříjemnými příznaky, jako je tinnitus, rychlý srdeční rytmus, zvracení a zmatenost. Možné je také nadměrné buzení nebo letargie, zvýšená tvorba moči a silné bolesti hlavy. Ve vážných případech se vyvíjí akutní selhání ledvin. Léčba se provádí pouze ve zdravotnickém zařízení, je symptomatická v kombinaci s nucenou diurézou, příjmem sorbentů a alkalických nápojů.

Vedlejší efekty

Nejčastější vedlejší účinky gastrointestinálního traktu. Užívání tablet často způsobuje bolesti břicha a nevolnost, pálení žáhy a ztrátu chuti k jídlu. Dokonce i jedna tableta může způsobit zácpu nebo průjem, nadýmání. Při přijetí kurzu existuje riziko vzniku pankreatitidy, aftózní stomatitidy, onemocnění dásní.

Během léčby se mohou objevit bolesti hlavy a závratě, u některých pacientů je narušen spánek.

V některých případech jsou zaznamenány depresivní stavy, zvýšení krevního tlaku, dušnost a tachykardie.

Droga může také vyvolat křeče průdušek, změny chuti a sluchu, rozmazané vidění. Někdy je zaznamenána akutní cystitida a polyurie, nefrotický syndrom. Časté jsou také alergické reakce - mezi nimi jsou kožní formy a angioedém, Lyellův syndrom. Možné změny ve složení krve ve formě leukopenie, neutropenie, trombocytopenie.

speciální instrukce

Nemůžete užívat Next spolu s dalšími léky, které obsahují paracetamol, NSAID. To vážně zvyšuje riziko předávkování. Další údaje, které potřebujete znát při plánování léčby tabletami:

  • pokud je NEXT užíván déle než 5 dnů, je důležité sledovat krevní obraz (obecná klinická analýza a jaterní enzymy);
  • paracetamol může zkreslit data analýzy pro kyselinu močovou, glukózu v krvi, diagnostika je nutná až po ukončení léčby;
  • s tendencí k gastrointestinálním onemocněním je nutné brát inhibitory protonové pumpy paralelně;
  • v případě závažných vedlejších účinků gastrointestinálního traktu je nutné provést žaludeční FGD a provést fekální okultní krevní test.

Lék může nepříznivě ovlivnit rychlost psychomotorických reakcí. Příjem alkoholu během léčebného období je přísně vyloučen!

Analogy a interakce s jinými prostředky

Některé analogy obsahují stejné účinné látky v kombinaci nebo samostatně, některé jsou mnohem levnější:

DrogaSloženíCena, rublů
IbuklinParacetamol, ibuprofen115
ParacetamolParacetamoldeset
Nurofen LongParacetamol, ibuprofen170
BrustaneParacetamol, ibuprofen160
IbuprofenIbuprofentřicet

Léky s myelotoxickými vlastnostmi zvyšují riziko změny složení krve. Léčba kortikosteroidy zvyšuje riziko žaludečních vředů. V případě předávkování je možné těžké intoxikace, pokud pacient užívá tricyklická antidepresiva společně s Next.

Sdílej se svými přáteli

Udělejte dobrou práci, nebude to trvat dlouho

další

NEXT je moderní kombinovaný širokospektrální analgetikum, které je schváleno pro OTC.
Kombinace dvou složek - ibuprofenu a paracetamolu - má analgetický, protizánětlivý a antipyretický účinek..
Díky rychlé a nasměrované akci je Next schopen zvládnout bolest v nejkratším možném čase..
Složky léku působí na dva hlavní mechanismy vzniku syndromu bolesti - centrální a periferní. Doplňkový účinek analgetik ve složení léku Nekst vám umožňuje použít jej na různé typy bolesti.
Paracetamol je narkotický analgetikum, má antipyretický a analgetický účinek v důsledku blokády cyklooxygenázy v centrálním nervovém systému a účinku na centra bolesti a termoregulace.
Ibuprofen je nesteroidní protizánětlivé léčivo, které má analgetické, protizánětlivé a antipyretické účinky spojené s neselektivním potlačením cyklooxygenázové aktivity, která reguluje syntézu prostaglandinů.
Složky léku působí na centrální i periferní mechanismy vzniku bolesti. Řízený komplementární účinek obou složek má rychlý terapeutický účinek a výrazný analgetický účinek.
Farmakokinetika
Paracetamol
Absorpce je vysoká, maximální koncentrace (Cmax) je 5-20 μg / ml, doba k dosažení maximální koncentrace (Tmax) je 0,5-2 hodiny; komunikace s plazmatickými proteiny - 15%. Prostupuje hematoencefalickou bariérou.
Metabolizuje se v játrech a vytváří aktivní i neaktivní metabolity.
Poločas (T1 / 2) je 1-4 hodiny. Vylučují se převážně ledvinami ve formě metabolitů - glukuronidů a síranů, 3% - v nezměněné podobě.
Ibuprofen
Dobře se vstřebává z gastrointestinálního traktu. Doba dosažení maximální koncentrace (Tmax) při požití na lačný žaludek je 45 minut, po požití - 1,5 - 2,5 hodiny Komunikace s plazmatickými bílkovinami - 90%. Koncentrace léčiva v synoviální tekutině přesahuje obsah plazmy.
Podstupuje presystém a post-systémový metabolismus v játrech. Má dvoufázovou kinetiku vylučování, T1 / 2 je 2 až 2,5 hodiny. Vylučuje se ledvinami (nezměněno ne více než 1%) a v menší míře žlučem.

Indikace pro použití:
Indikace pro použití drogy Dále jsou: bolesti hlavy (včetně migrény); bolest zubů; algodismenorea (bolestivá menstruace); neuralgie; myalgie; bolesti zad; bolest kloubů, bolest při zánětlivých a degenerativních onemocněních muskuloskeletálního systému; bolest s modřinami, výrony, dislokacemi, zlomeninami; posttraumatický a pooperační bolestivý syndrom; febrilní podmínky (včetně chřipky a nachlazení).

Způsob aplikace:
Nekst brát perorálně po jídle.
Dospělí: 1 tableta 3krát denně. Maximální denní dávka jsou 3 tablety.
Děti nad 12 let (tělesná hmotnost nad 40 kg): 1 tableta 2krát denně.
Trvání léčby není delší než 3 dny jako antipyretikum a ne více než 5 dnů jako anestetikum. Pokračování v léčbě drog je možné pouze po konzultaci s lékařem.

Vedlejší efekty:
Z nervového systému: bolest hlavy, závratě, poruchy spánku, úzkost, deprese.
Z kardiovaskulárního systému: tachykardie, zvýšený krevní tlak, srdeční selhání.
Z dýchacího systému: dušnost, bronchospasmus.
Z gastrointestinálního traktu: bolest břicha, nauzea, zvracení, pálení žáhy, snížená chuť k jídlu, průjem nebo zácpa, nadýmání, ulcerace sliznice dásní, aftózní stomatitida, pankreatitida.
Smyslové orgány: poškození sluchu, zvonění nebo tinnitus, poškození zraku, rozmazané vidění nebo diplopie, suchost a podráždění očí.
Z močového systému: akutní selhání ledvin, nefrotický syndrom, polyurie, cystitida.
Alergické reakce: kožní vyrážka, svědění, alergická rinitida, angioedém, multiformní exsudát erytému (včetně Stevens-Johnsonova syndromu), toxická epidermální nekrolýza (Lyellův syndrom).
Hematopoetické orgány: anémie, trombocytopenie, trombocytopenická purpura, agranulocytóza, leukopenie, eosinofilie.
Při dlouhodobém používání ve velkých dávkách - hepatotoxický a nefrotoxický (hepatitida, intersticiální nefritida a papilární nekróza); hemolytická anémie, aplastická anémie, methemoglobinémie, pancytopenie.

Kontraindikace:
Kontraindikace při užívání léku Dále jsou: přecitlivělost na složky léku; erozivní a ulcerózní onemocnění gastrointestinálního traktu (v akutní fázi), gastrointestinální krvácení; závažné jaterní a / nebo renální selhání; poruchy krvácení (hemofilie, prodloužení doby krvácení, sklon ke krvácení, hemoragická diatéza); kompletní nebo neúplná kombinace bronchiálního astmatu, opakující se polypózy nosu a paranazálních dutin a nesnášenlivost na kyselinu acetylsalicylovou nebo jiná nesteroidní protizánětlivá léčiva, včetně v anamnéze; stav po roubování koronární tepny; potvrzená hyperkalémie; deficit glukóza-6-fosfát dehydrogenázy; těhotenství (III trimestr); děti do 12 let.
Opatření: chronické srdeční selhání; virová hepatitida, alkoholové poškození jater, jaterní a / nebo renální selhání střední a mírné závažnosti, benigní hyperbilirubinémie (Gilbertův, Dubin-Johnsonův a Rotorův syndrom), cirhóza jater s portální hypertenzí, nefrotický syndrom; diabetes mellitus, onemocnění periferních tepen, peptický vřed žaludku a dvanáctníku (historie); gastritida, enteritida, kolitida; bronchiální astma, bronchospasmus; stáří; těhotenství (trimestry I a II - použití je možné pouze podle předpisu lékaře v případech, kdy potenciální přínos převyšuje možné riziko), laktace (pokud je nutné kojit během kojení, je třeba kojení ukončit).

Těhotenství:
Pokud je nutné užívat lék Nekst v I. a II. Trimestru těhotenství, je třeba postupovat opatrně - použití je možné pouze podle pokynů lékaře v případech, kdy potenciální přínos převáží možné riziko.

Užívání této drogy ve třetím trimestru těhotenství je kontraindikováno.
Během období kojení by mělo použití léčiva, pokud je to nutné, přestat kojit.

Interakce s jinými drogami:
Induktory mikrozomální oxidace v játrech (fenytoin, ethanol, barbituráty, flumecinol, rifampicin, fenylbutazon, tricyklická antidepresiva) zvyšují produkci hydroxylovaných aktivních metabolitů, což umožňuje vyvinout těžkou intoxikaci v případě předávkování.
Inhibitory mikrosomální oxidace (včetně cimetidinu) snižují riziko hepatotoxicity.
Myelotoxická léčiva zvyšují hematotoxicitu léku.
Kombinace ibuprofenu s ethanolem, glukokortikosteroidy zvyšuje riziko erozivních a ulcerózních lézí gastrointestinálního traktu.
Současné použití paracetamolu s ethanolem zvyšuje riziko akutní pankreatitidy.
Paracetamol a ibuprofen zvyšují účinek nepřímých antikoagulancií a snižují účinnost urikosurik.
Dlouhodobé používání barbiturátů snižuje účinnost paracetamolu.
Diflunisal zvyšuje plazmatickou koncentraci paracetamolu o 50%, což zvyšuje riziko hepatotoxicity.
Ibuprofen snižuje hypotenzní aktivitu vazodilatátorů, natriuretika a diuretika - furosemidu a hydrochlorothiazidu.
Antacida a colestyramin snižují absorpci ibuprofenu.
Ibuprofen zvyšuje účinek perorálních hypoglykemických látek a inzulínu.
Ibuprofen zvyšuje koncentraci digoxinu, lithia a methotrexátu v krvi.
Při současném podávání s kyselinou acetylsalicylovou ibuprofen snižuje jeho protizánětlivý a protidoštičkový účinek.
Cefamandol, cefaperazon, cefotetan, kyselina valproová, plicamycin zvyšují výskyt hypoprothrombinémie.

Předávkovat:
Příznaky předávkování lékem Další: bolest břicha, nauzea, zvracení, agitace nebo letargie, ospalost, zmatenost, tachykardie, arytmie, akutní selhání ledvin, metabolická acidóza, rychlé močení, hypertermie, bolesti hlavy, třes nebo svalové zášklby; zvýšená aktivita „hepatických“ transamináz, prodloužení protrombinového času. Pokud máte podezření na předávkování, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.
Léčba: výplach žaludku, následovaný jmenováním aktivního uhlí; alkalický nápoj, nucená diuréza, symptomatická terapie.

Podmínky skladování:
Při teplotě nepřesahující 25 ° C.
Udržujte mimo dosah dětí.

Formulář vydání:
NEXT - potahované tablety, 400 mg + 200 mg.
Na 2, 6, 10 nebo 12 tabletách v blistrovém balení.
Balení s 1 nebo 2 blistry s návodem k použití v kartonu.

Složení:
1 tableta Nekst obsahuje: léčivé látky: ibuprofen 400 mg, paracetamol 200 mg.
Pomocné látky:
Jádro: hydrogenfosforečnan vápenatý (Fujikalin) - 80,0 mg, mikrokrystalická celulóza - 39,0 mg, sodná sůl kroskarmelosy - 24,3 mg, hyprolosa (hydroxypropylcelulóza (Klucel EF)) - 44,8 mg, mastek - 12,1 mg, stearát hořečnatý - 7,3 mg, koloidní oxid křemičitý (aerosil) - 2,5 mg.
Shell: Opadry 20A250004 RED (OPADRY 20A250004 RED) [hypromelóza (hydroxypropylmethylcelulóza) - 13,1 mg, hyprolýza (hydroxypropylcelulóza) - 8,1 mg, mastek - 6,4 mg, oxid titaničitý - 2,5 mg, karmínové barvivo [Ponceau 4R] (E124) - 0,9 mg, západ slunce západ slunce žlutá (E110) - 0,5 mg] - 31,5 mg, OPADRY II 85F19250 TRANSPARENT (OPADRY II 85F19250 CLEAR) [makrogol (polyethylenglykol) - 1, 3 mg, polyvinylalkohol - 4,4 mg, polysorbát 80 - 0,3 mg, mastek - 2,5 mg] - 8,5 mg.

Dodatečně:
Je třeba se vyhnout současnému použití léku s jinými léky obsahujícími paracetamol a / nebo nesteroidní protizánětlivé léky..
Pokud používáte lék déle než 5-7 dní, je třeba sledovat indexy periferní krve a funkční stav jater.
Paracetamol zkresluje výsledky laboratorních studií glukózy a kyseliny močové v krevní plazmě.
Když se objeví příznaky gastropatie NSAID, je třeba pečlivě sledovat, včetně esophagogastroduodenosskopie, krevního testu pro stanovení hemoglobinu a hematokritu, analýzu výkalů pro okultní krev.
Pokud je nutné určit 17-ketosteroidy, mělo by být léčivo přerušeno 48 hodin před studiem..
Na pozadí užívání léku by se pacienti měli zdržet všech typů činností vyžadujících zvýšenou pozornost, rychlou mentální a motorickou reakci.
Během léčby se nedoporučuje brát alkoholické nápoje.

Recenze o Next

50

4: 0

třicet

20

deset

V životě jsou chvíle, kdy něco bolí a neexistuje způsob, jak navštívit lékaře. Nosím s sebou anestetikum pro takové nepředvídané situace.

Z velkého výběru produktů si vyberu lék Next. Tento lék pomáhá při bolestech svalů, hlavy, zubů a neuralgických bolestí..

Použil jsem pilulky, když mi zuby v noci špatně bolely, prostě nebylo možné spát. Vzal jsem další a po 20 minutách bolest ustoupila.

Také mi droga pomáhá, když mě bolí hlava. K tomu často dochází, když se mění počasí. Ale doporučuji, abyste se před použitím vždy poradili s lékařem, protože existují kontraindikace.

Je to skvělý nástroj v boji proti jakékoli bolesti.!

DALŠÍ

Klinická a farmakologická skupina

Účinné látky

Vypouštěcí forma, složení a balení

◊ Tablety potažené červeným filmem, oválné, bikonvexní, s rizikem, v průřezu jádro bílé nebo téměř bílé barvy.

1 karta.
ibuprofen400 mg
paracetamol200 mg

Pomocné látky: hydrofosforečnan vápenatý (Fujikalin) - 80 mg, mikrokrystalická celulóza - 64,5 mg, sodná sůl kroskarmelosy - 24,3 mg, hyprolosa (hydroxypropylcelulóza (Klucel EF)) - 19,3 mg, mastek - 12,1 mg, stearát hořečnatý - 7,3 mg, koloidní oxid křemičitý (aerosil) - 2,5 mg.

Složení skořápky: Opadry 20A250004 červená (Opadry 20A250004 červená) [hypromelóza (hydroxypropylmethylcelulóza) - 13,1 mg, hyprolýza (hydroxypropylcelulóza) - 8,1 mg, mastek - 6,4 mg, oxid titaničitý - 2,5 mg, karmínové barvivo [Ponceau 4R] (E124) - 0,9 mg, sunset sunset yellow (E110) - 0,5 mg] - 31,5 mg, Opadry II 85F19250 Clear (Opadry II 85F19250 Clear) [makrogol (polyethylenglykol) - 0,3 mg, polyvinylalkohol - 1 mg, polysorbát 80 - 0,1 mg, mastek - 0,6 mg] - 2 mg.

2 ks. - blistrové obaly (1) - kartonové obaly.
2 ks. - blistrové obaly (2) - kartonové obaly.
6 ks - blistrové obaly (1) - kartonové obaly.
6 ks - blistrové obaly (2) - kartonové obaly.
10 kusů. - blistrové obaly (1) - kartonové obaly.
10 kusů. - blistrové obaly (2) - kartonové obaly.
12 ks - blistrové obaly (1) - kartonové obaly.
12 ks - blistrové obaly (2) - kartonové obaly.

farmaceutický účinek

Kombinované léčivo má analgetické, protizánětlivé a antipyretické účinky.

Paracetamol je narkotický analgetikum, má antipyretický a analgetický účinek v důsledku blokády COX v centrálním nervovém systému a účinku na centra bolesti a termoregulace.

Ibuprofen - NSAID, má analgetické, protizánětlivé a antipyretické účinky spojené s neselektivním potlačením aktivity COX, která reguluje syntézu prostaglandinů.

Složky léku působí na centrální i periferní mechanismy vzniku bolesti. Řízený komplementární účinek obou složek má rychlý terapeutický účinek a výrazný analgetický účinek.

Farmakokinetika

Absorpce je vysoká, Cmax je 5-20 μg / ml, Tmax - 0,5-2 hodiny; vazba na plazmatické proteiny - 15%. Proniká skrz BBB.

Je metabolizován v játrech glukuronidací, sulfatací a hydroxylací za vzniku aktivních i neaktivních metabolitů. Isoenzym CYP2E1 se účastní metabolismu paracetamolu.

T 1/2 - 1 - 4 hodiny, většinou vylučované ledvinami ve formě metabolitů - glukuronidů a síranů, 3% - nezměněno.

Dobře se vstřebává z trávicího traktu. T max, když se užívá na lačný žaludek - 45 minut, po jídle - 1,5 - 2,5 hodiny Vazba na plazmatické proteiny - 90%. Koncentrace léčiva v synoviální tekutině přesahuje obsah plazmy.

Podstupuje presystém a post-systémový metabolismus v játrech. Isoenzym CYP2C9 se účastní metabolismu ibuprofenu.

Má dvoufázovou kinetiku vylučování, T 1/2 je 2–2,5 hodiny, vylučuje se ledvinami (nezměněno ne více než 1%) a v menší míře žlučou.

Indikace

  • bolest hlavy (včetně migrény);
  • bolest zubů;
  • algodismenorea;
  • neuralgie;
  • myalgie;
  • bolesti zad;
  • bolest kloubů, bolest při zánětlivých a degenerativních onemocněních muskuloskeletálního systému;
  • bolest s modřinami, výrony, dislokacemi, zlomeninami;
  • posttraumatický a pooperační bolestivý syndrom;
  • febrilní podmínky (včetně chřipky a nachlazení).

Lék je určen pro symptomatickou terapii, snižuje bolest a zánět v době použití, neovlivňuje progresi onemocnění.

Kontraindikace

  • přecitlivělost na složky léčiva, včetně jiným NSAID;
  • erozivní a ulcerózní onemocnění zažívacího traktu (v akutní fázi);
  • gastrointestinální krvácení;
  • progresivní onemocnění ledvin;
  • závažné selhání ledvin (CC méně než 30 ml / min);
  • závažné selhání jater nebo aktivní onemocnění jater;
  • poruchy krvácení (hemofilie, prodloužení doby krvácení, sklon ke krvácení, hemoragická diatéza);
  • cerebrovaskulární nebo jiné krvácení;
  • kompletní nebo neúplná kombinace bronchiálního astmatu, opakující se polypóza nosu a paranazálních dutin a nesnášenlivost s kyselinou acetylsalicylovou nebo jinými NSAID, včetně v anamnéze;
  • chronické srdeční selhání (III-IV FC podle klasifikace NYHA);
  • stav po roubování koronární tepny;
  • potvrzená hyperkalémie;
  • deficit glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
  • III trimestru těhotenství;
  • období kojení;
  • děti do 18 let.

Opatření: chronické srdeční selhání; virová hepatitida, alkoholové poškození jater, jaterní a / nebo renální selhání střední a mírné závažnosti, benigní hyperbilirubinémie (Gilbertův, Dubin-Johnsonův a Rotorův syndrom), cirhóza jater s portální hypertenzí, nefrotický syndrom; diabetes mellitus, onemocnění periferních tepen, peptický vřed žaludku a dvanáctníku (historie); gastritida, enteritida, kolitida; bronchiální astma, bronchospasmus; stáří; těhotenství (trimestry I a II - použití je možné pouze podle pokynů lékaře v případech, kdy potenciální přínos převyšuje možné riziko).

Dávkování

Lék se užívá perorálně po jídle..

Doporučená dávka je 1 tab. 3krát denně Maximální denní dávka - 3 tablety.

Trvání léčby není delší než 3 dny jako antipyretikum a ne více než 5 dnů jako anestetikum. Pokračování v léčbě drog je možné pouze po konzultaci s lékařem.

Vedlejší efekty

Nežádoucí účinky jsou uvedeny s četností výskytu podle klasifikace WHO: velmi často (> 1/10), často (≥1 / 100, ale z nervového systému: zřídka - bolesti hlavy, závratě, poruchy spánku, úzkost, halucinace, zmatenost) vědomí, zřídka - aseptická meningitida; velmi zřídka - deprese.

Z kardiovaskulárního systému: často - periferní edém; velmi zřídka - tachykardie, zvýšený krevní tlak, srdeční selhání.

Z dýchacího systému: velmi zřídka - dušnost, bronchospasmus.

Z trávicí soustavy: často - bolesti břicha, nevolnost, zvracení, pálení žáhy, snížená chuť k jídlu, průjem, plynatost, erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu; občas - zácpa, ulcerace sliznice dásní, aftózní stomatitida, pankreatitida, gastrointestinální krvácení.

Ze smyslových orgánů: velmi zřídka - poškození sluchu, zvonění nebo tinnitus, poškození zraku, rozmazané vidění nebo diplopie; frekvence neznámá - suché a podrážděné oči.

Z močového systému: velmi zřídka - akutní selhání ledvin, nefrotický syndrom, cystitida; frekvence neznámá - polyurie.

Alergické reakce: vzácně - kožní vyrážka, svědění kůže, alergická rýma, angioedém; velmi zřídka - multiformní exsudát erytému (včetně Stevens-Johnsonova syndromu), toxická epidermální nekrolýza (Lyellův syndrom).

Z hemopoetického systému: velmi zřídka - anémie, trombocytopenie, trombocytopenická purpura, agranulocytóza, leukopenie, eosinofilie.

Na straně kůže a podkožních tkání: často - hyperhidróza.

Při dlouhodobém užívání ve velkých dávkách - hepatotoxické a nefrotoxické účinky (hepatitida, intersticiální nefritida a papilární nekróza); hemolytická anémie, aplastická anémie, methemoglobinémie, pancytopenie.

Předávkovat

Příznaky: bolest břicha, nauzea, zvracení, agitace nebo letargie, ospalost, zmatenost, tachykardie, arytmie, akutní selhání ledvin, metabolická acidóza, rychlé močení, hypertermie, bolesti hlavy, třes nebo svalové záškuby; zvýšená aktivita jaterních transamináz, prodloužení protrombinového času. Pokud máte podezření na předávkování, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Léčba: výplach žaludku, následovaný jmenováním aktivního uhlí; alkalický nápoj, nucená diuréza, symptomatická terapie, zavedení dárců sulfhydrylových skupin (acetylcystein) a prekurzorů syntézy glutathionu (methionin).

Léková interakce

Induktory mikrozomální oxidace v játrech (fenytoin, ethanol, barbituráty, flumecinol, rifampicin, fenylbutazon, tricyklická antidepresiva) zvyšují produkci hydroxylovaných aktivních metabolitů, což umožňuje vyvinout těžkou intoxikaci v případě předávkování.

Inhibitory mikrosomální oxidace (včetně cimetidinu) snižují riziko hepatotoxicity.

Myelotoxická léčiva zvyšují hematotoxicitu léku.

Cyklosporinové a zlaté přípravky zvyšují nefrotoxicitu léku.

Kombinace ibuprofenu s etanolem, kortikosteroidy zvyšuje riziko erozivních a ulcerativních lézí gastrointestinálního traktu.

Současné použití paracetamolu s ethanolem zvyšuje riziko akutní pankreatitidy.

Paracetamol a ibuprofen zvyšují účinek nepřímých antikoagulancií a snižují účinnost urikosurik.

Dlouhodobé používání barbiturátů snižuje účinnost paracetamolu.

Diflunisal zvyšuje plazmatickou koncentraci paracetamolu o 50%, což zvyšuje riziko hepatotoxicity.

Ibuprofen snižuje hypotenzní aktivitu vazodilatátorů, natriuretika a diuretika - furosemidu a hydrochlorothiazidu.

Antacida a colestyramin snižují absorpci ibuprofenu.

Kofein zvyšuje analgetický účinek ibuprofenu.

Ibuprofen zvyšuje účinek perorálních hypoglykemických látek a inzulínu.

Ibuprofen zvyšuje koncentraci digoxinu, lithia a methotrexátu v krvi.

Při současném podávání s kyselinou acetylsalicylovou ibuprofen snižuje jeho protizánětlivý a protidoštičkový účinek.

Cefamandol, cefaperazon, cefotetan, kyselina valproová, plicamycin zvyšují výskyt hypoprothrombinémie.

speciální instrukce

Je třeba se vyvarovat současného užívání léku s jinými léky obsahujícími paracetamol a / nebo NSAID..

Při současném použití s ​​nepřímými antikoagulanty je nutné sledovat hemostázu.

Pokud používáte lék déle než 5-7 dní, je třeba sledovat indexy periferní krve a funkční stav jater.

Paracetamol zkresluje výsledky laboratorních studií glukózy a kyseliny močové v krevní plazmě.

Pokud se objeví příznaky gastropatie NSAID (nauzea, zvracení, bolest břicha, pálení žáhy, ztráta chuti k jídlu, plynatost, nepohodlí v epigastrické oblasti), je třeba pečlivě sledovat, včetně esophagogastroduodenoscopy, krevní test pro stanovení hemoglobinu a hematokritu, analýza stolice pro okultní krev.

Pokud je nutné určit 17-ketosteroidy, mělo by být léčivo přerušeno 48 hodin před studiem..

Během léčby se alkohol nedoporučuje..

Vliv na schopnost řídit vozidla a kontrolní mechanismy

Na pozadí užívání léku by se pacienti měli zdržet všech typů činností vyžadujících zvýšenou pozornost, rychlou mentální a motorickou reakci.

Těhotenství a kojení

Pokud je nutné léčivo užívat v trimestru I a II těhotenství, je třeba postupovat opatrně - použití je možné pouze podle pokynů lékaře v případech, kdy potenciální přínos přesahuje možné riziko. Užívání této drogy ve třetím trimestru těhotenství je kontraindikováno.

Pokud je nutné lék užívat během kojení, je třeba kojení ukončit.

Použití v dětství

Užívání drogy mladší 18 let je kontraindikováno.

V případě poruchy funkce ledvin

Použití léku je kontraindikováno u progresivních onemocnění ledvin, těžkého selhání ledvin (CC méně než 30 ml / min).

Opatření: střední až mírné selhání ledvin, nefrotický syndrom.

Přečtěte Si O Závratě