Hlavní Zranění

Nurofen® Express (tobolky, 8/16/24 ks.)

Existují situace, kdy se musíte dočasně vzdát svého oblíbeného nápoje, například během léčby. Káva a lék by se neměly užívat současně, tato kombinace může být škodlivá.

Mohu pít kávu léky

Přírodní káva obsahuje příliš mnoho účinných látek, takže není vhodná pro pití tablet. Kofein, kyselina chlorogenová a éterické oleje, které interagují s léčivem, mohou zvýšit nebo oslabit jeho účinek a léčba bude neúčinná nebo dokonce nebezpečná. V tomto případě není nic lepšího než čistá pitná voda..

Některá léčiva doporučují konzumní mléko, koktejl však nebude fungovat..

Káva interaguje různě s drogami s různými účinky. V nejlepším případě tato kombinace činí užívání tablet zbytečným a v nejhorším může mít vážné následky..

Antibiotika

Nedostatek kompatibility mezi kávou a antibiotiky je způsoben diuretickým účinkem kofeinu. Všechny látky, včetně látek obsažených v přípravku, opouštějí tělo rychleji. Lék v krátké době nemá čas působit na původce nemoci. Mikroby si zvyknou na nízkou koncentraci antibiotika v krvi a pro další léčbu bude potřeba silnější lék.

V přítomnosti penicilinu a přípravků na jeho bázi (Amoxiclav, Flemoxin Solutab atd.) Se kofein rozkládá pomaleji a je v krvi přítomen několik hodin déle. Může se vyskytnout tachykardie, bolesti hlavy, podrážděnost..

Káva můžete pít při užívání antibiotik, ale ne dříve než po 4 hodinách. Řekněme slabý nápoj bez zahušťování (má více kofeinu).

Hormonální

Při pití tablet espresso koncentrace hormonu v krvi nedosahuje požadované úrovně. Nelze pít kávové tablety, zejména pokud jsou předepsány 1krát denně ráno. Laxativní účinek kofeinu na lačný žaludek způsobí, že ranní léky jsou zbytečné. To platí také pro perorální antikoncepci..

Uklidňující

Uklidňující a spací prášky jsou kofeinem zcela potlačeny. Kombinace sedativ a tonických nápojů ničivě ovlivňuje nervový systém. Mozek bude jako muž, který je tažen rukama různými směry. V průběhu Phenibutu, Pantogamu, Novo-Passitu nebo Tenotenu by měly být všechny kávové nápoje zlikvidovány..

Analgetika

Pokud pijete tabletu anestetika s šálkem espressa, dojde k zasažení jater. Toxický účinek již agresivního aspirinu je výrazně zvýšen a při častém používání může tato kombinace vážně zasadit životně důležitý orgán.

Pokud potřebujete rychlý účinek a dlouhou akci, můžete pít kávu. V nouzových případech je povoleno jednorázové použití..

Během migrény můžete pít kávu po tabletách - malou šálku espressa 40 minut po podání léku No-Shpa. Tato kombinace zmírní křeče, zlepší přívod krve do mozku a bolest zmizí..

Regulace tlaku

Hypotenzivy často začínají den šálkem silného espressa ke zvýšení tlaku. Pokud ale užijete piracetamovou tabletu nebo tinkturu Eleutherococcus, omyté osvěžujícím nápojem, může tonometr vykazovat příliš velká čísla.

Hypertenzní pacienti by také neměli pít léky s osvěžujícím nápojem: Lorista, Nifedipin, Enalapril a podobné léky naopak rozšiřují krevní cévy a naopak snižují krevní tlak, zatímco kofein. Takový „konflikt“ poškodí srdce i krevní cévy..

Pro jakékoli problémy s tlakem je kombinace „tablet + káva“ nepřijatelná.

Obsahující kofein

Kofein je součástí několika desítek léků, které mají léky proti bolesti, oteplování, tonické a psychostimulační účinky. Mezi nimi jsou nejznámější Panadol, Pentalgin, Rinza, Citramon. Farmakologická forma tohoto alkoloidu nemůže být kombinována s přírodní látkou, aby se předešlo předávkování nebezpečnému pro zdraví.

Vitamíny

Kofein občas zhoršuje vstřebávání vitamínů a minerálů z potravin a lékáren. Je to způsobeno různorodým složením kávových zrn a diuretickým účinkem nápoje. Vitamínový dražé, pokud jej pijete s kávou, nepoškodí, ale nebude mít z toho prospěch.

Léčivé byliny

Bylinná medicína neumožňuje přesně vypočítat dávku účinné látky, léčebné poplatky se však často používají jako doplňková léčba. Přírodní káva, pokud se s ní setkáte s účinnou látkou přírodního původu, může nepředvídatelně ovlivnit stav člověka. Stejně jako u tablet by měl být zachován časový interval nejméně 4-5 hodin.

Zákaz kávových nápojů během léčby je relevantní nejen při používání tablet. Pokud jsou předepsány antibiotické injekce, měli byste se také zdržet svého oblíbeného espressa.

Nurofen ® (Nurofen ®)

Účinná látka:

Obsah

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikace (ICD-10)

3D obrázky

Složení

Potahované tablety1 karta.
účinná látka:
ibuprofen200 mg
pomocné látky: sodná sůl kroskarmelosy - 30 mg; laurylsulfát sodný - 0,5 mg; dihydrát citranu sodného - 43,5 mg; kyselina stearová - 2 mg; koloidní oxid křemičitý - 1 mg
složení skořápky: sodná sůl karmelózy - 0,7 mg; talek prášek 33 mg; arabská guma 0,6 mg; sacharóza 116,1 mg; oxid titaničitý 1,4 mg; makrogol 6000 0,2 mg; černý inkoust [Opakod S-1-277001] (šelak - 28,225%, černá barva oxidu železitého (E172) - 24,65%, propylenglykol - 1,3%, isopropanol * - 0,55%, butanol * - 9,75 %, ethanol * - 32,275%, čištěná voda * - 3,25%)
* Rozpouštědla se po procesu tisku odpaří

Popis lékové formy

Potahované tablety: kulaté, bikonvexní, potahované bílé nebo téměř bílé, s potiskem Nurofen černé na jedné straně tablety.

Na průřezu tablety je jádro bílé nebo téměř bílé, obal je bílý nebo téměř bílý.

farmaceutický účinek

Farmakodynamika

Mechanismus účinku ibuprofenu, derivátu kyseliny propionové ze skupiny NSAID, je způsoben inhibicí syntézy PG - mediátorů bolesti, zánětu a hypertermie. Nepřímo blokuje COX-1 a COX-2, v důsledku čehož inhibuje syntézu GHG. Má rychlý směrovaný účinek proti bolesti (analgetický), antipyretický a protizánětlivý účinek. Kromě toho ibuprofen reverzibilně inhibuje agregaci destiček. Analgetický účinek léku trvá až 8 hodin.

Farmakokinetika

Absorpce - vysoká, rychle a téměř úplně absorbovaná ze zažívacího traktu. Po užití léku na lačný žaludek Cmax plazmatický ibuprofen je dosažen po 45 minutách. Užívání drogy s jídlem může zvýšit Tmax až 1-2 hodiny.

Komunikace s bílkovinami krevní plazmy - 90%. Pomalu proniká do kloubní dutiny, přetrvává v synoviální tekutině a vytváří v ní vyšší koncentrace než v krevní plazmě. Nižší koncentrace ibuprofenu se nacházejí v mozkomíšním moku ve srovnání s krevní plazmou. Po absorpci se asi 60% farmakologicky neaktivní R-formy pomalu transformuje na aktivní S-formu. Metabolizovaný v játrech.

T1/2 - 2 hodiny. Odstraňuje se močí (nezměněno ne více než 1%) a v menší míře žlučou. V omezených studiích byl ibuprofen ve velmi nízkých koncentracích v mateřském mléce.

Indikace léku Nurofen ®

bolest kloubů

horečka s chřipkou a nachlazením.

Kontraindikace

přecitlivělost na ibuprofen nebo na kteroukoli ze složek, které tvoří léčivo;

úplná nebo neúplná kombinace bronchiálního astmatu, opakující se polypózy nosu a paranazálních dutin a nesnášenlivost na kyselinu acetylsalicylovou nebo jiné NSAID (včetně anamnézy);

erozivní a ulcerózní onemocnění zažívacího traktu (včetně peptického vředu žaludku a dvanáctníku, Crohnovy choroby, ulcerózní kolitidy) nebo ulcerativní krvácení v aktivní fázi nebo v anamnéze (dvě nebo více potvrzených epizod peptického vředu nebo krvácení);

anamnéza krvácení nebo perforace gastrointestinálního vředu vyvolaná použitím NSAID;

závažné selhání jater nebo onemocnění jater v aktivní fázi;

závažné selhání ledvin (Cl kreatinin včetně hypokoagulace), hemoragická diatéza;

těhotenství (III trimestr);

děti do 6 let.

S opatrností: současné podávání jiných NSAID, přítomnost jediné epizody žaludečních vředů a dvanáctníku nebo vředů gastrointestinálního traktu v anamnéze; gastritida, enteritida, kolitida, přítomnost infekce Helicobacter pylori, ulcerativní kolitida; bronchiální astma nebo alergická onemocnění v akutním stadiu nebo v anamnéze - je možný rozvoj bronchospasmu; systémový lupus erythematodes nebo smíšené onemocnění pojivové tkáně (Sharpeův syndrom) - zvýšené riziko aseptické meningitidy; selhání ledvin, včetně během dehydratace (Cl kreatininové léky, které mohou zvyšovat riziko vředů nebo krvácení, zejména perorální kortikosteroidy (včetně prednisonu), antikoagulancia (včetně warfarinu), SSRI (včetně citalopramu, fluoxetinu), paroxetin, sertralin a antiagregační látky (včetně kyseliny acetylsalicylové, klopidogrelu), těhotných trimestrů I-II, kojení, stáří, věk do 12 let.

Těhotenství a kojení

Užívání této drogy ve třetím trimestru těhotenství je kontraindikováno. Vyhněte se použití léku v trimestrech těhotenství I - II, pokud je to nutné, vezměte lék a poraďte se se svým lékařem.

Existují důkazy, že ibuprofen v malém množství může přecházet do mateřského mléka bez jakýchkoli negativních důsledků pro zdraví kojence, a proto obvykle při krátkodobém příjmu nevzniká nutnost zastavit kojení. Pokud potřebujete dlouhodobé užívání léku, měli byste se poradit s lékařem, abyste vyřešili problém s ukončením kojení po dobu užívání léku.

Vedlejší efekty

Riziko nežádoucích účinků lze minimalizovat, pokud užíváte lék v krátkém cyklu, při minimální účinné dávce nezbytné k odstranění příznaků.

Starší lidé mají zvýšenou frekvenci nežádoucích účinků s NSAID, zejména gastrointestinální krvácení a perforace, v některých případech fatální. Vedlejší účinky jsou převážně závislé na dávce. Následující nežádoucí účinky byly zaznamenány při krátkodobém užívání ibuprofenu v dávkách nepřesahujících 1200 mg / den (6 tablet). Při léčbě chronických stavů a ​​dlouhodobém užívání se mohou objevit další nežádoucí účinky.

Četnost nežádoucích účinků byla odhadnuta na základě následujících kritérií: velmi často (≥1 / 10); často (od ≥1 / 100 včetně včetně jeho exacerbace, bronchospasmus, dušnost, dušnost), kožní reakce (svědění, kopřivka, purpura, Quinckeho edém, exfoliativní a bulózní dermatózy, včetně toxické epidermální nekrolýzy (syndrom) Lyell), Stevens-Johnsonův syndrom, multiformní erytém), alergická rinitida, eozinofilie; velmi zřídka - těžké reakce přecitlivělosti, vč. otok obličeje, jazyka a hrtanu, dušnost, tachykardie, arteriální hypotenze (anafylaxe, Quinckeho edém nebo těžký anafylaktický šok).

Z gastrointestinálního traktu: občas - bolest břicha, nauzea, dyspepsie (včetně pálení žáhy, nadýmání); zřídka - průjem, nadýmání, zácpa, zvracení; velmi zřídka - peptický vřed, perforace nebo gastrointestinální krvácení, melena, krvavé zvracení, v některých případech fatální, zejména u starších pacientů, ulcerativní stomatitida, gastritida; frekvence není známa - exacerbace kolitidy a Crohnova choroba.

Z jater a žlučových cest: velmi zřídka - zhoršená funkce jater, zvýšená aktivita jaterních transamináz, hepatitida a žloutenka.

Z ledvin a močových cest: velmi zřídka - akutní selhání ledvin (kompenzované a dekompenzované), zejména při dlouhodobém užívání, v kombinaci se zvýšením koncentrace močoviny v krevní plazmě a výskytem otoků, hematurie a proteinurie, nefritický syndrom, nefrotický syndrom, papilární nekróza, intersticiální nefritová cystitida.

Z nervového systému: občas - bolest hlavy; velmi zřídka - aseptická meningitida.

Z CCC: frekvence není známa - srdeční selhání, periferní edém, při dlouhodobém používání se zvyšuje riziko trombotických komplikací (např. Infarkt myokardu), zvýšený krevní tlak.

Z dýchacího ústrojí a mediastinálních orgánů: frekvence neznámá - bronchiální astma, bronchospasmus, dušnost.

Laboratorní indikátory: hematokrit nebo Hb (může se snižovat); doba krvácení (může se zvýšit); koncentrace glukózy v plazmě (může se snížit); clearance kreatininu (může se snížit); koncentrace kreatininu v plazmě (může se zvýšit); aktivita jaterních transamináz (může se zvýšit).

Pokud se vyskytnou vedlejší účinky, přestaňte lék užívat a vyhledejte lékaře.

Interakce

Je třeba se vyhnout současnému použití ibuprofenu s následujícími léky.

Kyselina acetylsalicylová: s výjimkou nízkých dávek kyseliny acetylsalicylové (ne více než 75 mg / den) předepsaných lékařem, protože kombinované použití může zvýšit riziko nežádoucích účinků. Při současném použití ibuprofenu snižuje protizánětlivý a protidoštičkový účinek kyseliny acetylsalicylové (je možné zvýšit výskyt akutní koronární nedostatečnosti u pacientů, kteří dostávají malé dávky kyseliny acetylsalicylové jako antiagregační činidlo po zahájení léčby ibuprofenem).

Jiné NSAID, zejména selektivní inhibitory COX-2: je třeba se vyhnout současnému použití dvou nebo více léků ze skupiny NSAID z důvodu možného zvýšení rizika vedlejších účinků.

Používejte opatrně spolu s následujícími léky.

Antikoagulancia a trombolytika: NSAID mohou zvyšovat účinek antikoagulancií, zejména warfarinu a trombolytik.

Antihypertenziva (ACE inhibitory a ARA II) a diuretika: NSAIDs mohou snižovat účinnost léčiv v těchto skupinách. U některých pacientů s poruchou funkce ledvin (například u pacientů s dehydratací nebo u starších pacientů s poruchou funkce ledvin) může současné podávání inhibitorů ACE nebo ARA II a látek, které inhibují COX, vést ke zhoršení funkce ledvin, včetně rozvoje akutního selhání ledvin ( obvykle reverzibilní).

Tyto interakce by měly být zváženy u pacientů užívajících koxib současně s ACE nebo ARA II inhibitory. V tomto ohledu by mělo být kombinované použití výše uvedených prostředků předepsáno opatrně, zejména u starších osob. U pacientů je nutné zabránit dehydrataci a zvážit možnost sledování renálních funkcí po zahájení kombinované léčby a pravidelně v budoucnu.

Diuretika a ACE inhibitory mohou zvýšit nefrotoxicitu NSAID.

GCS: zvýšené riziko gastrointestinálních vředů a gastrointestinálního krvácení.

Protidestičková činidla a SSRI: zvýšené riziko gastrointestinálního krvácení.

Srdeční glykosidy: současné podávání NSAID a srdečních glykosidů může vést ke zhoršení srdečního selhání, snížení rychlosti glomerulární filtrace a ke zvýšení koncentrace srdečních glykosidů v krevní plazmě.

Přípravky lithia: existuje důkaz pravděpodobnosti zvýšení koncentrace lithia v krevní plazmě během používání NSAID.

Methotrexát: existují důkazy o pravděpodobnosti zvýšení koncentrace methotrexátu v krevní plazmě během používání NSAID.

Cyklosporin: zvýšené riziko nefrotoxicity při předepisování NSAID a cyklosporinu.

Mifepriston: NSAID by měla být zahájena nejdříve 8 až 12 dní po užití mifepristonu, protože NSAID mohou snižovat účinnost mifepristonu.

Takrolimus: při současném podávání NSAID a takrolimu je možné zvýšené riziko nefrotoxicity.

Zidovudin: současné užívání NSAID a zidovudinu může vést ke zvýšené hematotoxicitě. U HIV pozitivních pacientů s hemofilií léčených zidovudinem a ibuprofenem je prokázáno zvýšené riziko hemartrózy a hematomů.

Antibiotika řady chinolonů: u pacientů, kteří dostávají společnou léčbu NSAID a antibiotiky řady chinolonů, je možné zvýšené riziko záchvatů.

Myelotoxika: zvýšená hematotoxicita.

Cefamandol, cefoperazon, cefotetan, kyselina valproová, plicamycin: zvýšený výskyt hypoprothrombinémie.

Léky blokující tubulární sekreci: snížené vylučování a zvýšená plazmatická koncentrace ibuprofenu.

Induktory oxidace mikrosomů (fenytoin, ethanol, barbituráty, rifampicin, fenylbutazon, tricyklická antidepresiva): zvýšená produkce hydroxylovaných aktivních metabolitů, zvýšené riziko těžké intoxikace.

Inhibitory mikrosomální oxidace: snížené riziko hepatotoxicity.

Perorální hypoglykemická léčiva a deriváty inzulínu sulfonylmočoviny: zvýšený účinek léčiv.

Antacida a kolestyramie: snížená absorpce.

Urikosurická léčiva: snížená účinnost léčiv.

Kofein: zesílený analgetický účinek.

Dávkování a podávání

Uvnitř umýt vodou. Pacientům se zvýšenou citlivostí na žaludek se doporučuje užívat lék s jídlem. Pouze pro krátkodobé použití. Před užitím drogy byste si měli pozorně přečíst pokyny.

Dospělí a děti starší 12 let: uvnitř, 1 tableta. (200 mg) až 3-4krát denně. Pro dosažení rychlejšího terapeutického účinku u dospělých může být dávka zvýšena na 2 tablety. (400 mg) až 3krát denně.

Děti od 6 do 12 let: 1 tableta. (200 mg) až 3-4krát denně; droga může být přijata, pouze pokud je tělesná hmotnost dítěte větší než 20 kg.

Interval mezi užitím tablet by měl být alespoň 6 hodin.

Maximální denní dávka pro dospělé je 1200 mg (6 tablet).

Maximální denní dávka pro děti od 6 do 18 let je 800 mg (4 tablety).

Pokud po užívání léku po dobu 2–3 dnů příznaky přetrvávají nebo zesilují, ukončete léčbu a vyhledejte lékaře.

Předávkovat

U dětí se mohou vyskytnout příznaky předávkování po podání dávky vyšší než 400 mg / kg tělesné hmotnosti. U dospělých je účinek předávkování závislý na dávce méně výrazný. T1/2 droga v případě předávkování je 1,5–3 hodiny.

Příznaky: nevolnost, zvracení, epigastrická bolest nebo méně často průjem, tinnitus, bolesti hlavy a gastrointestinální krvácení. Ve vážnějších případech jsou pozorovány projevy centrálního nervového systému: ospalost, zřídka - agitace, křeče, dezorientace, kóma. V případě těžké otravy, metabolické acidózy a zvýšení protrombinového času se může vyvinout selhání ledvin, poškození jaterní tkáně, snížený krevní tlak, respirační deprese a cyanóza. U pacientů s bronchiálním astmatem je možné toto onemocnění exacerbovat..

Léčba: symptomatická, s povinným řízením dýchacích cest, monitorováním EKG a základními vitálními znaky až do normalizace stavu pacienta. Doporučené orální podání aktivního uhlí nebo výplachu žaludku po dobu 1 hodiny po užití potenciálně toxické dávky ibuprofenu. Pokud již byl ibuprofen absorbován, může být předepsán alkalický nápoj, který vylučuje kyselý derivát ibuprofenu ledvinami, nucenou diurézu. Časté nebo dlouhodobé záchvaty je třeba zastavit při zavádění diazepamu nebo lorazepamu. Pokud se bronchiální astma zhorší, doporučuje se použít bronchodilatancia.

speciální instrukce

Doporučuje se užívat lék co ​​nejkratší a v minimální účinné dávce nezbytné k eliminaci příznaků. Pokud potřebujete brát lék déle než 10 dní, musíte se poradit s lékařem.

U pacientů s bronchiálním astmatem nebo alergickým onemocněním v akutním stadiu a také u pacientů s anamnézou / alergickým onemocněním v anamnéze může lék vyvolat bronchospasmus. Použití léku u pacientů se systémovým lupus erythematodes nebo smíšeným onemocněním pojivové tkáně je spojeno se zvýšeným rizikem rozvoje aseptické meningitidy.

Během dlouhodobé léčby je nutné kontrolovat obraz periferní krve a funkční stav jater a ledvin. Pokud se objeví příznaky gastropatie, je třeba pečlivě sledovat, včetně esophagogastroduodenoscopy, obecný krevní test (stanovení hemoglobinu), fekální okultní analýza krve. Pokud je nutné určit 17-ketosteroidy, mělo by být léčivo přerušeno 48 hodin před studiem. Ethanol se během léčby nedoporučuje..

Pacienti se selháním ledvin by se měli před použitím léku poradit s lékařem, protože existuje riziko poškození funkce ledvin.

Pacienti s hypertenzí, včetně v anamnéze a / nebo srdečním selhání je nutné před použitím léku konzultovat lékaře, protože tento lék může způsobit zadržování tekutin, zvýšení krevního tlaku a otok.

Informace pro ženy plánující těhotenství: lék potlačuje syntézu COX a GHG, ovlivňuje ovulaci, narušuje reprodukční funkci žen (reverzibilní po ukončení léčby).

Vliv na schopnost řídit vozidla, mechanismy. Pacienti se závratí, ospalostí, letargií nebo zrakovým postižením by se měli během užívání ibuprofenu vyvarovat řízení vozidel nebo obsluhy strojů..

Formulář vydání

Potahované tablety, 200 mg. Na 6, 8, 10 nebo 12 tabletách. v blistru (PVC / PVDC / hliník). Jeden blistr (6, 8, 10 nebo 12 tablet) nebo dva blistry (6, 8, 10 nebo 12 tablet) nebo tři blistry (10 nebo 12 tablet) nebo čtyři blistry (12 tablet) nebo osm blistrů (každá po 12 tabletách) je uloženo v krabici.

Výrobce

Recitt Benkizer Helskar International Ltd., Thane Road, Nottingham, NG90 2DB, Velká Británie.

Právnická osoba, pod jejímž jménem byl registrační certifikát vydán: Recitt Benkizer Helskar International Ltd., Thein Road, Nottingham, NG90 2DB, Velká Británie.

Zástupce v Rusku / organizace přijímající stížnosti spotřebitelů. Recitt Benkizer Helsker LLC Rusko, 115114, Moskva, Kozhevnicheskaya St., 14.

Tel: 8-800-505-1-500 (bezplatná v Rusku).

Podmínky lékárny

Podmínky skladování léku Nurofen®

Udržujte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léku Nurofen®

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Nurofen: pokyny, složení, indikace, akce, recenze a ceny

Návod k použití

Nurofen se používá k odstranění bolesti, ke snížení tělesné teploty ve febrilním stavu a ke zmírnění zánětlivého procesu. Je to nesteroidní protizánětlivé léčivo. Existují možnosti pro děti i dospělé. Doporučuje se absolvovat krátký kurz..

NSAID patří mezi nejoblíbenější léky proti bolesti. Mírné užívání drogy je považováno za bezpečné, ale je důležité dodržovat pravidla léčby.

Složení a forma uvolňování

Ibuprofen je hlavní účinná látka s léčivými vlastnostmi. Dávkování, dávková forma a složení dalších chemických sloučenin závisí na formě uvolňování. Existují orální a lokální formy medicíny.

Vyrábí se ve formě gelu, tablet, tobolek a suspenze.

Tablety Nurofen

Existují formuláře pro vydání pro dospělé a děti. Jedna tableta obsahuje dvě stě miligramů účinné látky. Pro orální podání.

Nurofen pro děti ve formě zavěšení

Oranžová nebo jahodová příchuť. Pět mililitrů suspenze obsahuje sto miligramů účinné látky. Pro orální podání.

Tablety Nurofen Forte

Liší se obsahem účinné látky. Jedna tableta obsahuje čtyři sta miligramů účinné látky.

Určeno pro dospělé pacienty

Nurofen dlouhé prášky

Jedna tableta obsahuje dvě stě miligramů ibuprofenu a pět set miligramů paracetamolu. Přítomnost další analgetické složky zvyšuje léčivé vlastnosti.

Tobolky Nurofen Express

Jedna tobolka obsahuje dvě stě miligramů účinné látky. Ústní podání.

Liší se v rychlém rozvoji terapeutického působení.

Tobolky Nurofen Express Forte

Želatinové tobolky obsahující čtyři sta miligramů účinné látky.

Nurofen Express jako gel

Dávkovači forma pro vnější použití. Sto gramů gelu obsahuje pět gramů účinné látky.

Nurofen pro děti ve formě svíček

V jedné svíčce je šedesát miligramů ibuprofenu. Dávková forma pro systémovou akci.

Terapeutický účinek

Léčivá látka má výrazný analgetický účinek. Aktivní složka po podání narušuje produkci chemických sloučenin, které způsobují bolest, otok tkání a horečku. Mechanismus terapeutického působení je způsoben neselektivní supresí COX 1 a 2. Lék také dočasně zabraňuje adhezi destiček. Anestetický účinek trvá osm hodin.

Paracetamol přítomný v tabletách Nurofen Long má také analgetický účinek. Liší se méně výrazným protizánětlivým účinkem a dalšími farmakokinetickými vlastnostmi.

Vedlejší efekty

Na pozadí lékové terapie se mohou nežádoucí účinky projevit vlivem účinné látky na tkáně a orgány. Závažnost takových účinků závisí na dávkování, délce léčby a individuálních charakteristikách těla pacienta.

Možnost dlouhodobého užívání by měla být projednána se svým lékařem

Možné nežádoucí účinky:

  • Trávicí systém: bolest v břišní oblasti, nutkání k zvracení, dyspeptické symptomy, retence stolice, volné stolice, zvýšená tvorba plynu ve střevech, krvácení do zažívacího traktu, perforace stěny orgánů trávicího traktu, melena, stopy krve ve zvracení, zánět sliznice ústní dutiny, zánět žaludeční sliznice, zhoršení příznaků Crohnovy choroby, zhoršení zánětu tlustého střeva.
  • Imunita: zvýšená imunitní citlivost na složky lékové formy, respirační selhání, bronchospasmus, kožní alergické reakce, zvýšené eosinofily, zvýšený krevní tlak, bušení srdce a další formy alergií. Mohou se také vyvinout život ohrožující komplikace, včetně Quinckeho edému, anafylaktického šoku a Lyellova syndromu..
  • Hematopoetické a lymfatické systémy: porucha hematopoetické funkce se snížením nebo zvýšením počtu jednotlivých složek krve. K časným příznakům těchto stavů obvykle patří horečka, nepohodlí v krku, ulcerace ústní sliznice, únava, krvácení z nosu a slabost.
  • Vylučovací systém: akutní selhání ledvin, zvýšená močovina, otok, stopy krve v moči, zvýšené hladiny bílkovin v moči, nefrotický syndrom, destrukce papil v ledvinové tkáni, zánět ledvinové tkáně nebo močového měchýře.
  • Srdce a krevní cévy: zhoršená funkce srdce, zvýšený krevní tlak, otok tkáně, krevní sraženiny, zvýšené riziko infarktu myokardu.
  • Játra a biliární trakt: zvýšené jaterní enzymy, poškození jaterní tkáně, zánět jater, nekróza, žloutenka.
  • Nervový systém: cefalgie, aseptický zánět meningů.
  • Dýchací systém: bronchiální astma, respirační selhání, bronchospasmus.
  • Výsledky testu: snížení hladiny červených krvinek a hemoglobinu, zvýšení kreatininu, snížení cukru, prodloužení doby srážení krve, snížení clearance kreatininu, zvýšení hladiny jaterních enzymů.

Výše uvedené jsou generalizované nežádoucí účinky, které se mohou vyvinout, přičemž neberou více než tisíc dvě stě miligramů ibuprofenu denně. Zvyšování dávky nebo trvání léčby může vyvolat další komplikace. Nežádoucí účinky Nurofen Long se liší v důsledku obsahu paracetamolu, takže si musíte přečíst návod k danému léku zvlášť. Závažné nežádoucí účinky se vyskytují častěji u starších pacientů..

Asimilace a eliminace

Vlastnosti asimilace závisí na lékové formě. Perorální léky se rychle vstřebávají do krevního oběhu v zažívacím traktu. Topická forma (gel) mírně proniká do krevního řečiště a prakticky nezpůsobuje systémové účinky. Terapeutický účinek se vyvíjí do 40-80 minut po požití. Účinná látka se převádí na jaterní tkáň. Vylučuje se močí a mírně stolicí.

Indikace pro použití

  • Bolestivý syndrom různého původu, včetně bolesti zubů, nepohodlí během menstruace, bolestivosti svalů a kloubů.
  • Snížená horečka.
  • Neschopnost používat orální formy u dětí (svíčky)

Indikace pro použití různých forem léku se mohou lišit.

Kontraindikace

  • Imunitní citlivost na aktivní složky nebo další chemické sloučeniny přítomné v lékové formě (alergie)
  • Přítomnost následujících faktorů: nosní polypóza, bronchiální astma, negativní reakce na aspirin nebo jiná léčiva ze skupiny NSAID.
  • Patologické stavy doprovázené ulcerací a / nebo erozí sliznic trávicího traktu, včetně Crohnovy choroby.
  • Gastrointestinální krvácení.
  • Porušení integrity stěny zažívacího traktu nebo krvácení spojené s použitím NSAID.
  • Těžká renální nebo jaterní nedostatečnost. Akutní onemocnění jater.
  • Dětské ložisko.
  • Absorpce fruktózy.
  • Tělesná hmotnost do pěti kilogramů.
  • Srdeční dysfunkce a rehabilitace po štěpení koronární tepny.
  • Patologické stavy doprovázené poruchou koagulace krve.
  • Jakékoli krvácení v těle.
  • Užívání jiných léků na bázi paracetamolu (Nurofen Long.)
  • Věk až dvanáct let (400 miligramových lékových forem.)
  • Věk do čtrnácti let (gel.)

Jsou uvedeny obecné kontraindikace. Je nutné prostudovat pokyny pro konkrétní lék a věnovat pozornost seznamu faktorů, za kterých by terapie měla být prováděna pod dohledem lékaře a pečlivě. Jedná se o nemoci vylučovacího systému, játra, srdce, krevních cév, hematopoetických orgánů a další stavy, u nichž se zvyšuje riziko nebezpečných komplikací. Kompletní pokyny také ukazují na nepřijatelné formy kombinované lékové terapie.

Návod k použití

Způsob použití závisí na lékové formě a věku pacienta. Tablety a tobolky se polykají celé a zapíjejí se vodou. Suspenze by se měla také užívat perorálně, předem protřepat lahvičku a změřit požadovanou dávku pomocí odměrné stříkačky. Čípky jsou určeny k zavedení do konečníku. Gel se nanáší pouze navenek..

Níže jsou uvedeny stručné pokyny pro referenční účely. Je nutné prostudovat metodu terapie a přečíst pokyny pro konkrétní lék.

Užívání pilulek a tobolek

  • Pacienti starší než dvanáct let: dvě stě miligramů třikrát nebo čtyřikrát denně.
  • Dítě ve věku od šesti do dvanácti let (tělesná hmotnost více než dvacet kilogramů): dvě stě miligramů třikrát nebo čtyřikrát denně s intervalem nejméně šesti hodin.
  • Maximální dávka: tisíc dvě stě miligramů pro dospělé a osm set miligramů pro děti starší šesti let.
Rychlá akce

Aplikace gelu

Kůže v oblasti bolesti by měla být ošetřena malým množstvím gelu. Na paži je třeba nanést od čtyř do deseti centimetrů látky (od padesáti do sta dvacet pět miligramů účinné složky) a jemně votřít do oblasti, kde se objevují nepříjemné pocity. Poté si umyjte ruce. Interval mezi postupy je nejméně čtyři hodiny. Nepoužívejte více než čtyřikrát denně.

Pokud nepříjemné příznaky s užíváním drogy nezmizí, musíte léčbu ukončit a vyhledat lékaře.

dodatečné informace

  • Třetí trimestr porodu dítěte je považován za absolutní kontraindikaci. Jindy lze užívání drogy provádět pouze pod dohledem lékaře, s přihlédnutím k možným rizikům. Během laktace je možná jedna dávka malých dávek. Pokud se předpokládá dlouhodobé užívání, kojení by mělo být přerušeno..
  • Užívání dávky, která není předepsána v pokynech, může způsobit následující negativní důsledky: zvracení, bolest v horní části břicha, krvácení do zažívacího traktu, psychomotorické agitace, ospalost, slabost, kóma, poškození jater a ledvin. Mohou existovat další komplikace s rizikem smrti. V případě předávkování vyhledejte lékařskou pomoc co nejdříve.
  • Při používání ibuprofenu s jinými léky, včetně léčiv ze skupiny NSAID, aspirinu, steroidních léčiv, glykosidů, protidestičkových látek, antidepresiv ze skupiny SSRI, antacid a kofeinu, se mohou objevit nežádoucí reakce. Musíte si prostudovat úplný seznam interakcí v oficiálních pokynech a prodiskutovat s lékařem možnost provedení kombinované terapie.
  • Aby se snížilo riziko nebezpečných komplikací, měly by se po krátkou dobu používat minimálně účinné dávky. Pokud máte v úmyslu tento lék užívat déle než deset dní, musíte se poradit s lékařem.
  • Pokud měl pacient někdy bronchiální astma nebo alergie, existuje riziko léčby bronchospasmu během léčby. U pacientů s autoimunitními patologiemi se častěji objevuje aseptický zánět meningů.
  • Lékař by měl při dlouhodobé léčbě pravidelně vyhodnocovat stav těla. Jedná se o krevní testy, včetně testů jater a ledvin. Je také nutné sledovat stav zažívacího systému, který zahrnuje analýzu stolice na stopy krve. Pacienti trpící patologií renální tkáně by se měli před provedením nápravy poradit s odborníkem.
  • Pokud pacient někdy trpěl vysokým krevním tlakem nebo zhoršenou funkcí srdce, musíte před léčbou podstoupit lékařské vyšetření. Během léčby se může zvýšit krevní tlak. Specialista musí také posoudit rizika, pokud pacient trpí ischemickou chorobou srdeční, cerebrovaskulárním onemocněním a patologií periferní tepny..
  • Nedoporučuje se používat lék v přítomnosti planých neštovic, protože se zvyšuje riziko nebezpečných komplikací.
  • Při užívání ibuprofenu se plodnost u žen může zhoršit. Pacienti, kteří plánují otěhotnění, by si toho měli být vědomi..
  • Možná snížení rychlosti psychomotorických reakcí. Jděte s vozidlem a věnujte pozornost jiným nebezpečným činnostem.

Podrobnější a podrobnější informace naleznete v oficiálních pokynech..

Analogy znamenají

Na základě této chemické sloučeniny existují další léky. Pokud máte v úmyslu zvolit podobný lék, měli byste věnovat pozornost dávkování a pomocným složkám. Je vhodné vybrat si lék u svého lékaře.

Populární analogy:

  • MIG 400.
  • Ibuprofen.
  • Ibuprofen medisorb.
Analog

Recenze a ceny

Toto je nejoblíbenější značka pro ibuprofen. Pacienti oceňují tento lék pro různé formy a dávkování. Podle spotřebitelů jsou nežádoucí účinky vzácné. Lékaři doporučují provádět terapii po konzultaci s odborníkem a neužívání léku déle než deset dnů.

Průměrná cena dvě stě mililitrů zavěšení je 240 rublů. Průměrná cena dvaceti čtyř tobolek je 370 rublů. Průměrná cena dvaceti 400 mg tobolek je 350 rublů. Průměrná cena dvaceti tablet je 170 rublů.

Video

Je to účinný prostředek proti bolesti. Doporučuje se provádět terapii pod lékařským dohledem..

Anestetický Nurofen Forte - recenze

Nurofen z bolesti hlavy. Variace Nurofen FORTE proti migréně, která vyrazila ze sedla

Pravděpodobně nejznámějším lékem je Nurofen z bolesti hlavy. A varianta Nurofen FORTE pro migrénu je považována za jednu z nejlepších. Ale. ne nejlepší, i když zdaleka špatné.

S Nurofenem (stejně jako s účinnou látkou ibuprofen) jsem byl obeznámen dlouhou dobu, například suspenze pro děti Nurofen se hustě usadil na našem stole „lékárny“ - virus byl zvednut, pak byly zuby odříznuty nebo něco jiného. Ano, a takové tablety také neopouštějí mou lékárničku.

Důvod je běžný - bolesti hlavy, které se mohou vyskytnout najednou a v nejnepříznivějším okamžiku. Už jsem se naučil vypočítat některé faktory, které vyvolávají bolesti hlavy. Například studený pronikavý vítr nutně povede ke zúžení krevních cév v chrámech a v důsledku toho mám bolesti hlavy. dobře, je rychlá. Vyplatí se dostatek spánku a odpoledne může dojít k návalům migrény.

Ale někdy se bolesti hlavy objevují bez zjevného důvodu a právě tehdy jsou velmi „jasné“ a pokud možno dlouhé. A v jednom z těchto okamžiků byl zakoupen poslední balíček Nurofen forte. Bezdůvodně mi bolela hlava přímo uprostřed ulice, byly nastíneny velmi důležité věci a nebylo možné vrátit se domů ke spánku. Běžel jsem do lékárny, požádal jsem o obvyklý Nurofen, ale silnější (častěji v takových případech mi dávají Nurofen Express forte v kapslích - dávka je stejná), protože jsem opakovaně slyšel, že někde je dávka vyšší, právě tvar tobolky pomáhá aktivní složce jednat rychleji. ale cenovka je již vyšší).

Tam byl jen Nurofen Forte, vzal to.

Ale když došla k místnosti, aby vypila pilulku s vodou, její bolest hlavy ustoupila a téměř večer se před večerem téměř nepřipomínala. Takže jsem trochu odložil příjem Nurofena. A jen doma se převalila druhá vlna bolesti, takže jsem si musel vzít pilulku.

Krabička na pilulky není ani velká, ani malá, vejde se do sáčku. Design prošel v posledních letech změnami, do klidného bílo-šedého rozsahu byly přidány načervenalé odstíny a stříbrné skvrny, ale vzhled se z toho nestal honosným.

Uvnitř je blistrové balení po 12 tabletách. Ještě pravděpodobně ne tablety, ale dražé. Díky sladké tající skořápce může být tato tabletová forma spolknuta i bez vody Ale když vám praskne hlava, tak na to nepřemýšlíte a na stroji hledáte sklenici vody na pití.

Mimochodem, velikost krabičky je právě kvůli velikosti těchto tablet - jsou velmi vypuklé, přidejte objem do blistru.

Dražé je označeno - název léku a dávka účinné látky.

Zdá se, že tableta je bílá (to znamená, že alespoň tam měla být alespoň barviva), ale složení Nurofenu je blízko k periodické tabulce:

účinná látka: ibuprofen - 400 mg

pomocné látky: sodná sůl kroskarmelosy - 60 mg; laurylsulfát sodný - 1 mg; citrát sodný - 87 mg; kyselina stearová - 4 mg; koloidní oxid křemičitý - 2 mg

skořápka: sodná sůl karmelózy - 1,4 mg; talek - 66 mg; arabská guma - 1,2 mg; sacharóza - 232,2 mg; oxid titaničitý - 2,8 mg; makrogol 6000 - 0,4 mg; červený inkoust (Opacode S-1-15094) (šelak - 41,49%, oxid železitý barvivo červený (E172) - 31%, butanol * - 14%, isopropanol * - 7%, propylenglykol - 5,5%, vodný amoniak - 1%, simethikon - 0,01%)

Cena - koupil jsem za 77 UAH. (to je asi 200 rublů.), ale v této lékárně trochu předražené cenovka - za 68-70 UAH. Bezpečně si můžete koupit kdekoli jinde. Ale pak jsem nebyl na pátrání.

U verze Nurofen Express forte je cena ještě vyšší - až do 100 UAH.

Mnoho z nich zapisuje cenu v minusech drogy a říká: „Za takové peníze si můžete koupit 2-3 balíčky analogu se stejnou účinnou látkou ibuprofen.“ ano nikdo argumentuje. A není nutí kupovat.

Nurofen v tabletách se užívá s jídlem (nejlépe, zvláště s vysokou kyselostí) as velkým množstvím vody, ale bez překročení dávky.

Jakékoli problémy s ledvinami, játry atd. jsou kontraindikace pro přijetí, stejně jako těhotenství 1-2 trimestrů. Seznam není obecně malý.

Bod, ve kterém je Nurofen užíván opatrně, je také:

. ale naštěstí mi téměř žádné přípravky ibuprofenu nezpůsobují exacerbace.

Pro děti do 12 let se vybírá formulář pro pozastavení.

Nurofen je pro mě velmi pohodlný lék, jehož příjem probíhá téměř bez nežádoucích účinků. Proto se nespěchám, abych si vyměnil něco jiného, ​​i když se v lékárničce občas objeví jiné přípravky ibuprofenu..

Ale Nurofen (ibuprofen) není kompatibilní s mnoha léky - se stejným aspirinem, ciproletem atd..

Mimochodem věděli, co by se stalo, kdyby byl Nurofen umytý šálkem kávy?

Kofein: zesílený analgetický účinek.

. ale není vhodné pít alkohol vůbec!

Vzhledem k vysoké dávce ibuprofenu (400 mg). Počet tablet denně je omezen - ne více než 3.

Nurofen forte působí relativně rychle - za pouhou půl hodiny dochází k úlevě.. ale neurofen extra forte přichází do provozu rychleji. Bohužel to je.

Ale alespoň ta akce je alespoň trochu, ale drží a nezmizí za hodinu nebo dvě.

Nurofen forte nejen bojuje s bolestmi hlavy, ale také zmírňuje teplotu (jako každý jiný přípravek ibuprofenu).

Pak jsem zkontroloval náhle nemocného muže - srazil se dobře, dlouho se nezvyšuje, takže účinek přetrvává.

Pokud jde o mé bolesti páteře a krční páteře, snažím se je odstranit bez ibuprofenu (jinak se musím uchýlit k pilulkám příliš často) a pokud jsem úplně nesnesitelný, natáhnu se k krabici se Nurofenem.

Od bolesti zubů pomáhá Nurofen také s ranou, ale zubní lékaři rádi předepisují (po zákroku) Nimid nebo Nimesil, a často se řídím.

Ale o „periodické ženské bolesti“ - je téměř rozpětí. Dříve mě téměř žádný lék nebral, bolest nezmizela. Naštěstí, po porodu, se tento okamžik začal obtěžovat mnohem méně, takže nyní můžete uniknout pomocí několika tablet Nurofenu. Téměř nikdy však nevzala no-shpa a už to nebere.

Doporučuji tablety Nurofen forte, ale pokud jsou pro vás vhodné levnější analogy, neměli byste přeplatit.

  • Používejte pouze podle pokynů lékaře.!
  • VIBURCOL - pokud potřebujete snížit teplotu + příběh zachráněného těhotenství

Interakce mezi Nurofenem a kofeinem-benzoátem sodným během užívání.

Naše algoritmy automaticky analyzovaly pokyny k používání vybraných léků a zjistily terapeutické účinky a vedlejší účinky současného užívání Nurofenu a kofeinu-benzoátu sodného.

Nurofen

  • Ibuprofen
  • Kofein

Současné podávání šumivých tablet NUROFEN®a s kyselinou acetylsalicylovou a jinými NSAID se nedoporučuje. Induktory oxidace mikrosomů (fenytoin, ethanol, barbituráty, rifampicin, fenylbutazon, tricyklická antidepresiva) zvyšují produkci hydroxylovaných aktivních metabolitů, což zvyšuje riziko těžké intoxikace. Inhibitory mikrosomální oxidace - snižují riziko hepatotoxicity. Snižuje hypotenzní aktivitu vazodilatátorů, natriuretika u furosemidu a hydrochlorothiazidu. Snižuje účinnost urikosurických léků, zvyšuje účinek nepřímých antikoagulancií, protidestičkových látek, fibrinolytik. Zvyšuje vedlejší účinky mineralokortikoidů, glukokortikoidů, estrogenů, ethanolu. Zvyšuje hypoglykemický účinek sulfonylmočovin. Antacida a colestyramin snižují absorpci. Zvyšuje koncentraci digoxinu v krvi, lithiových přípravků, methotrexátu. Kofein zvyšuje analgetický účinek.

Kofein: zesílený analgetický účinek.

Nemůžete použít dvě nebo více nesteroidních protizánětlivých léků současně, protože se zvyšuje riziko vzniku vedlejších účinků. Při současném použití ibuprofen snižuje antiagregační a protizánětlivé vlastnosti kyseliny acetylsalicylové. Při současném použití s ​​trombolytiky (streptokináza, alteplase, urokináza) se zvyšuje možnost krvácení. Ibuprofen zlepšuje vlastnosti protidestičkových látek, nepřímých antikoagulancií, fibrinolytik. Souběžné podávání induktorů ibuprofenu a mikrosomální oxidace (ethanol <спиртное, водка>, fenytoin, barbituráty, fenylbutazon, rifampicin, tricyklická antidepresiva) zvyšuje riziko závažných hepatotoxických jevů. Inhibitory mikrosomální oxidace snižují možnost hepatotoxicity. Kolestyramin a antacida snižují absorpci ibuprofenu. Kofein zvyšuje analgetický účinek ibuprofenu. Cefoperazon, cefamandol, kyselina valproová, cefotetan zvyšují výskyt hypoprothrombinémie. Myelotoxická léčiva zvyšují hematotoxicitu ibuprofenu. Zlaté přípravky a cyklosporin zvyšují nefrotoxicitu ibuprofenu. Ibuprofen zvyšuje obsah cyklosporinu v plazmě, čímž zvyšuje jeho hepatotoxicitu. Léky, které blokují tubulární sekreci, snižují vylučování a zvyšují obsah ibuprofenu v krevní plazmě. Ibuprofen snižuje účinek antihypertenziv, diuretickou a natriuretickou aktivitu hydrochlorothiazidu a furosemidu, účinnost urikosurik. Zvyšuje vedlejší účinky glukokortikoidů, mineralokortikoidů, ethanolu, estrogenů. Zvyšuje účinky hypoglykemických perorálních léků a inzulínu. Zvyšuje hladinu lithia, digoxinu a methotrexátu v krvi. Ibuprofen může snížit clearance aminoglykosidů (což může zvýšit možnost vzniku ototoxicity a nefrotoxicity). Ibuprofen pro intravenózní podání by neměl být mísen s jinými léky.

Přečtěte Si O Závratě