Hlavní Kliniky

Pentalgin

Pentalgin je analgetikum s analgetickými, protizánětlivými a antispasmodickými účinky..
Kombinované léčivo, má analgetický, protizánětlivý, antispasmodický a antipyretický účinek.
Paracetamol je narkotický analgetikum, má antipyretický a analgetický účinek v důsledku blokády cyklooxygenázy v centrálním nervovém systému a účinku na centra bolesti a termoregulace.
Naproxen je nesteroidní protizánětlivé léčivo, které má protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky spojené s neselektivním potlačením aktivity cyklooxygenázy, která reguluje syntézu prostaglandinů.
Kofein - způsobuje rozšíření krevních cév kosterních svalů, srdce, ledvin; zvyšuje duševní a fyzickou výkonnost, pomáhá odstraňovat únavu a ospalost; zvyšuje propustnost histohematologických bariér a zvyšuje biologickou dostupnost narkotických analgetik, čímž přispívá k posílení terapeutického účinku. Má tonizující účinek na mozkové cévy.
Drotaverin - má myotropní antispasmodický účinek díky inhibici fosfodiesterázy IV, působí na hladké svaly v gastrointestinálním traktu, biliárním traktu, genitourinárním a cévním systému.
Feniramin je blokátor H1-histaminových receptorů. Má antispasmodický a mírný sedativní účinek, snižuje účinky exsudace a také zvyšuje analgetický účinek paracetamolu a naproxenu.

Indikace pro použití:
Pentalgin je indikován k léčbě bolestového syndromu různého původu, včetně bolesti kloubů, svalů, radikulitidy, menstruační bolesti, neuralgie, bolesti zubů a bolesti hlavy (včetně bolesti hlavy způsobené křečemi mozkových cév)..
Bolestivý syndrom spojený s křečemi hladkých svalů, včetně chronické cholecystitidy, onemocnění žlučových kamenů, postcholecystektomického syndromu, ledvinové koliky.
Posttraumatická a pooperační bolest, včetně zánětu.
Nachlazení doprovázené febrilním syndromem (jako symptomatická terapie).

Způsob aplikace:
Lék Pentalgin se užívá 1 tableta 1-3krát denně. Maximální denní dávka jsou 4 tablety. Trvání léčby není delší než 3 dny jako antipyretikum a ne více než 5 dnů jako anestetikum.

Pokračování v léčbě drog je možné pouze po konzultaci s lékařem.

Vedlejší efekty:
Alergické reakce: kožní vyrážka, svědění, kopřivka, angioedém;
Z hemopoetických orgánů: trombocytopenie, leukopenie, agranulocytóza, anémie, methemoglobinémie;
Z nervového systému: agitace, úzkost, zvýšené reflexy, třes, bolest hlavy, poruchy spánku, závratě, snížená koncentrace pozornosti;
Z kardiovaskulárního systému: palpitace, arytmie, zvýšený krevní tlak;
Z trávicí soustavy: erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu, nevolnost, zvracení, epigastrický diskomfort, bolest břicha, zácpa, zhoršená funkce jater;
Z močového systému: zhoršená funkce ledvin;
Ze smyslových orgánů: ztráta sluchu, tinnitus, zvýšený nitrooční tlak u pacientů s glaukomem s uzavřeným úhlem;
Jiné: dermatitida, tachypnoe (rychlé dýchání).

Kontraindikace:
Kontraindikace při používání léku Pentalgin jsou: přecitlivělost na složky léku, erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu (v akutní fázi), krvácení do gastrointestinálního traktu, úplná nebo neúplná kombinace bronchiálního astmatu, opakující se nosní polypóza a paranasální sinusy a nesnášenlivost na kyselinu acetylsalicylovou. jiná nesteroidní protizánětlivá léčiva, včetně anamnézy těžkého jaterního a / nebo renálního selhání, inhibice hematopoézy kostní dřeně, stavu po štěpení bypassem koronární tepny; těžká organická onemocnění kardiovaskulárního systému (včetně akutního infarktu myokardu), paroxysmální tachykardie, častá ventrikulární extrasystole, těžká arteriální hypertenze, hyperkalémie, děti do 18 let, těhotenství a laktace.
S opatrností - cerebrovaskulární onemocnění, diabetes mellitus, periferní arteriální onemocnění, anamnéza gastrointestinálního vředu, renální a jaterní nedostatečnost mírné nebo střední závažnosti, virová hepatitida, alkoholické poškození jater, benigní hyperbilirubinémie (Gilbertův, Dubin-Johnsonův a Rotorův syndrom) ), epilepsie a tendence k záchvatům, nedostatek glukózy-6-fosfát dehydrogenázy, stáří.

Těhotenství:
Droga Pentalgin je během těhotenství kontraindikována.

Interakce s jinými drogami:
Je třeba se vyhnout současnému podávání přípravku Pentalgin s barbituráty, tricyklickými antidepresivy, rifampicinem a alkoholickými nápoji (zvyšuje se riziko hepatotoxických účinků)..
Paracetamol zvyšuje účinek nepřímých antikoagulancií a snižuje účinnost urikosurických léků.
Dlouhodobé používání barbiturátů snižuje účinnost paracetamolu.
Současné použití paracetamolu s ethanolem zvyšuje riziko akutní pankreatitidy.
Inhibitory mikrosomální oxidace (včetně cimetidinu) snižují riziko hepatotoxických účinků paracetamolu.
Diflunisal zvyšuje plazmatickou koncentraci paracetamolu o 50%, což zvyšuje riziko hepatotoxicity.
Naproxen může způsobit snížení diuretického účinku furosemidu, zvýšení účinku nepřímých antikoagulancií, zvýšení toxicity sulfonamidů a methotrexátu, snížení vylučování lithia a zvýšení jeho koncentrace v krevní plazmě.
Při kombinovaném použití kofeinu a barbiturátů je možný primidon, antikonvulziva (deriváty hydantoinu, zejména fenytoinu), zvýšení metabolismu a zvýšení clearance kofeinu; při užívání kofeinu a cimetidinu, perorálních kontraceptiv, disulfiramu, ciprofloxacinu, norfloxacinu - snížení metabolismu kofeinu v játrech (zpomalení jeho vylučování a zvýšení koncentrace v krvi).
Současné užívání kofeinových nápojů a dalších látek stimulujících centrální nervový systém může vést k nadměrné stimulaci centrálního nervového systému.
Při současném použití drotaverinu může oslabit antiparkinsonský účinek levodopy.
Při současném použití feniraminu s trankvilizéry, hypnotiky, inhibitory monoaminooxidázy, alkoholu je možné zvýšit inhibiční účinek na centrální nervový systém.

Předávkovat:
Příznaky předávkování Pentalginem jsou: bledost kůže, anorexie (nechutenství), bolest břicha, nauzea, zvracení, gastrointestinální krvácení, agitace, motorická úzkost, zmatenost, tachykardie, arytmie, hypertermie (horečka), rychlé močení bolest hlavy, třes nebo svalové záškuby; epileptické záchvaty, zvýšená aktivita „hepatických“ transamináz, hepatonekróza, prodloužení protrombinového času. Příznaky zhoršené funkce jater se mohou objevit 12-48 hodin po předávkování. Při závažném předávkování se selhání jater vyvíjí s progresivní encefalopatií, kómatem, smrtí; akutní selhání ledvin s tubulární nekrózou; arytmie, pankreatitida. Pokud máte podezření na předávkování, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.
Léčba: výplach žaludku, následovaný příjem aktivního uhlí. Specifickým antidotem pro otravu paracetamolem je acetylcystein. Zavedení acetylcysteinu je relevantní po dobu 8 hodin.

Při gastrointestinálním krvácení je nutné zavést antacida a výplach žaludku ledovým 0,9% roztokem chloridu sodného; udržování plicní ventilace a oxygenace; s epileptickými záchvaty - intravenózní diazepam; udržování rovnováhy tekutin a solí.

Podmínky skladování:
Skladujte při teplotě nepřesahující 25 ° C.
Udržujte mimo dosah dětí.

Formulář vydání:
Pentalgin - potahované tablety.
Pro 2, 6, 10 nebo 12 tablet v blistrovém obalu zabaleném z potahované fólie z polyvinylchloridu a hliníkové fólie.
Balení s 1 nebo 2 blistry spolu s návodem k použití v kartonu.

Složení:
1 tableta Pentalgin obsahuje účinné látky: paracetamol - 325 mg, naproxen - 100 mg, bezvodý kofein - 50 mg, hydrochlorid drotaverinu - 40 mg, feniramin maleát - 10 mg.
Pomocné látky:
Jádro: mikrokrystalická celulosa, bramborový škrob, sodná sůl kroskarmelosy, hyprolosa (hydroxypropylcelulóza (EF clucell)), monohydrát kyseliny citronové, butylhydroxytoluen (E 321), stearát hořečnatý, talek, chinolinově žluté barvivo (E 104), E 132 (E 104).
Shell: hypromelóza (hydroxypropylmethylcelulóza), povidon (lékařská polyvinylpyrrolidonová střední molekulová hmotnost), polysorbát-80 (tween-80), oxid titaničitý, talek, žlutá chinolinová barva, indigokarmín (E 132).

Dodatečně:
Je třeba se vyvarovat současného užívání léku Pentalgin s jinými činidly obsahujícími paracetamol a / nebo jinými nesteroidními protizánětlivými léčivy a také s činidly ke zmírnění příznaků nachlazení, chřipky a nazální kongesce..
Pokud používáte lék déle než 5-7 dní, je třeba sledovat indexy periferní krve a funkční stav jater.
Paracetamol zkresluje výsledky laboratorních studií glukózy a kyseliny močové v krevní plazmě.
Pokud je nutné určit 17-ketosteroidy, mělo by být léčivo přerušeno 48 hodin před studiem. Mějte na paměti, že naproxen prodlužuje dobu krvácení.
Účinek kofeinu na centrální nervový systém závisí na typu nervového systému a může se projevit excitací i inhibicí vyšší nervové aktivity.
Během léčby by neměl pít alkohol.
V některých případech je možné snížit koncentraci pozornosti a rychlosti psychomotorických reakcí, proto během léčby je třeba věnovat pozornost řízení vozidel a provádění jiných potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci pozornosti a rychlosti psychomotorických reakcí.

PENTALGIN

  • Indikace pro použití
  • Způsob aplikace
  • Kontraindikace
  • Těhotenství
  • Interakce s jinými drogami
  • Předávkovat
  • Podmínky skladování

Farmakologický účinek:
Pentalgin je kombinovaný analgetický, antipyretický a protizánětlivý lék. Složení léčiva obsahuje 5 aktivních složek, jejichž farmakologické vlastnosti určují farmakologické vlastnosti léčiva Pentalgin:
Paracetamol a metamizol sodný jsou neselektivní nesteroidní protizánětlivá léčiva, která mají výrazný antipyretický a analgetický účinek, metamizol sodný má také výrazný protizánětlivý účinek. Mechanismus účinku těchto látek je založen na jejich schopnosti inhibovat syntézu prostaglandinů inhibicí enzymu cyklooxygenázy.
Fenobarbital - má výraznou antispasmodickou, svalovou relaxaci a sedativní aktivitu, pomáhá zvyšovat terapeutické účinky nesteroidních protizánětlivých léků.
Kodein - droga ze skupiny narkotických analgetik, snižuje excitabilitu centra kašle, má analgetický účinek. V terapeutických dávkách nezpůsobuje depresi respiračního centra a neovlivňuje sekreční aktivitu průdušek. Při častém užívání kodeinu a při vysokých dávkách se může objevit závislost na lécích. Pomáhá zvyšovat účinky sedativních a nesteroidních protizánětlivých léků.
Kofein - stimuluje centrální nervový systém, zabraňuje rozvoji kolapsu, zvyšuje terapeutické účinky paracetamolu a metamizolu sodného.

Po perorálním podání jsou aktivní složky léčiva dobře absorbovány v gastrointestinálním traktu.
Metamizol sodný je biotransformován ve střevních stěnách, nezměněná látka v krevním řečišti není detekována. Stupeň spojení aktivního metabolitu metamizolu s plazmatickými proteiny dosahuje 50–60%. Metabolizovaný v játrech, vylučovaný hlavně ledvinami ve formě farmakologicky aktivních a inaktivních metabolitů.
Paracetamol má vysoký stupeň vazby na plazmatické proteiny. Paracetamol a kofein jsou metabolizovány v játrech, vylučují se hlavně ledvinami ve formě metabolitů. Poločas paracetamolu je 1 až 4 hodiny.
Fenobarbital je metabolizován v játrech, je induktorem mikrozomálních jaterních enzymů. Vylučuje se hlavně ledvinami ve formě metabolitů, poločas je asi 3-4 dny.
Kodein dobře proniká skrz hematoencefalickou bariéru, hromadí se v těle, hlavně se v tukové tkáni, plicích, játrech a ledvinách zaznamenává hromadění kodeinu..

Hydrolýza kodeinu pod vlivem tkáňových esteráz je zaznamenána, po které nastane konjugace s kyselinou glukuronovou v játrech. Kodeinové metabolity mají analgetickou aktivitu. Vylučuje se hlavně ledvinami ve formě metabolitů, některé se vylučují žlučí.

Indikace pro použití

Lék se používá k léčbě pacientů se syndromem akutní bolesti různé lokalizace, včetně:
Artralgie, myalgie, neuralgie, bolesti hlavy a bolesti různých etiologií.
Algodismenorea.
Migréna a migréna podobné bolesti hlavy.
Kromě toho může být léčivo použito jako symptomatická terapie u pacientů s chřipkou a SARS pro zmírnění horečky, zánětu a bolesti svalů..

Způsob aplikace

Lék se užívá perorálně, doporučuje se polykat tabletu celou, bez žvýkání nebo drcení, s potřebným množstvím vody. Mezi dávkami léčiva by měl být dodržen interval nejméně 4 hodiny. Trvání léčebného postupu a dávka léčiva určuje ošetřující lékař individuálně pro každého pacienta.
Dospělí a dospívající nad 12 let s syndromem akutní krátkodobé bolesti jsou obvykle předepisováni 1 tableta léku jednou.
Dospělí a dospívající nad 12 let s syndromem prodloužené bolesti, kteří jsou doprovázeni různými chorobami pohybového aparátu a nervového systému, jsou obvykle předepisováni 1 tableta léku 1-3krát denně. Maximální doba léčby je 5 dní, pokud lékař nestanovil jinak.
Dospělí a dospívající nad 12 let jsou obvykle předepisováni 1 tableta léčiva 1-3krát denně jako antipyretikum. Maximální doba léčby je 3 dny, pokud lékař nestanovil jinak.

Maximální denní dávka léčiva jsou 4 tablety.
Při dlouhodobém užívání léku je možný vývoj léku.
Pokud je nutné léčivo užívat déle než 7 po sobě jdoucích dnů, je nutné kontrolovat funkci jater a morfologické složení krve..

Vedlejší efekty:
Při užívání léku u pacientů byl zaznamenán vývoj takových vedlejších účinků:
Z gastrointestinálního traktu: nevolnost, zvracení, suchá sliznice úst, bolest v epigastrické oblasti, ztráta chuti k jídlu, poruchy trávení, poruchy stolice (může se rozvinout zácpa i průjem).

Kromě toho je možné zvýšení aktivity jaterních enzymů, které zpravidla není doprovázeno žloutenkou.
Z centrálního a periferního nervového systému: zvýšená únava, zhoršený spánek a bdělost, narušená koordinace pohybů, úzkost, bolest hlavy, podrážděnost, třes končetin.
Z kardiovaskulárního systému a hematopoetického systému: zvýšený krevní tlak, srdeční arytmie, extrasystol, anémie, včetně hemolytické, sulfhemoglobinémie, methemoglobinémie.
Ze smyslových orgánů: zhoršené vidění, zvýšený nitrooční tlak, tinnitus.

Alergické reakce: kožní vyrážka, svědění, kopřivka, Lyellův syndrom, Stevensův-Johnsonův syndrom, bronchospasmus, Quinckeho edém.
Ostatní: zhoršená funkce jater a / nebo ledvin, akutní selhání ledvin, ledvinové koliky, intersticiální nefritida, nadměrné pocení, astenie, dušnost, snížená hladina cukru v krvi. Při dlouhodobém užívání léku a prudkém zastavení jeho příjmu je možný rozvoj abstinenčního syndromu.
Je třeba mít na paměti, že užívání drogy může ovlivnit výsledky kontroly dopingu u sportovců..
Použití léku v některých případech komplikuje diagnózu u pacientů s akutní bolestí břicha.
S rozvojem vedlejších účinků je nutné přestat brát lék a konzultovat se svým lékařem.

Kontraindikace

Zvýšená individuální citlivost na složky léčiva.
Závažné onemocnění jater a / nebo ledvin.
Erozivní ulcerativní léze žaludku a dvanáctníku.
Dysfunkce hematopoetického systému, včetně trombocytopenie, leukopenie, anémie.
Onemocnění kardiovaskulárního systému, včetně akutního infarktu myokardu, arytmie, arteriální hypertenze.
Těhotenství a kojení, stejně jako děti do 12 let.

Droga je kontraindikována u pacientů, kteří nedávno utrpěli traumatické poškození mozku, a také se zvýšeným intrakraniálním tlakem různých etiologií.
Lék by neměl být předepisován pacientům s glaukomem, nedostatkem glukózy-6-fosfát dehydrogenázy a tendencí k bronchospasmu. Kromě toho není lék předepsán pro stavy, které jsou doprovázeny respirační depresí.
Lék by měl být používán s opatrností u pacientů trpících bronchiálním astmatem, diabetes mellitus, zhoršenou funkcí jater a / nebo ledvin a starších pacientů.
Při předepisování léku pacientům, jejichž práce je spojena s řízením potenciálně nebezpečných mechanismů a řízení vozidla, je třeba postupovat opatrně.

Těhotenství

Lék je během těhotenství kontraindikován.
Pokud potřebujete lék užívat během kojení, měli byste se rozhodnout o přerušení kojení.

Interakce s jinými drogami

Při kombinovaném použití léku s protizánětlivými nesteroidními léky a aminofenazonem je zaznamenáno zvýšení toxického účinku obou léků.
Při kombinovaném použití léčiva s kumarinovými antikoagulanty je zaznamenáno zvýšení jejich terapeutického účinku.
Paracetamol snižuje účinnost léků, které jsou značně metabolizovány v játrech.
Při kombinovaném použití léčiva s rifampicinem dochází ke snížení terapeutických účinků paracetamolu.
Cimetidin se současným použitím snižuje toxicitu paracetamolu a zvyšuje jeho farmakologické účinky.
Při kombinovaném užívání léku s perorálními kontraceptivy, tricyklickými antidepresivy a alopurinolem se zvyšuje toxický účinek metamizolu sodného.
Při kombinovaném použití induktory mikrozomálních jaterních enzymů snižují účinnost metamizolu sodného.
Současné užívání metamizolu sodného snižuje hladinu cyklosporinu v krvi.

Kodein, pokud je kombinován, zvyšuje účinky léků, které inhibují centrální nervový systém.
Při použití inhibitorů monoamin oxidázy, tricyklických antidepresiv a kodeinu dochází k vzájemnému posílení účinků.
Při kombinaci kofein snižuje účinnost léků, které inhibují centrální nervový systém, a zvyšuje farmakologický účinek nesteroidních protizánětlivých léků.
Fenobarbital urychluje biotransformaci chinidinu, doxycyklinu, estrogenu a karbamazepinu.
Při kombinovaném užívání léku s léky, které inhibují centrální nervový systém, je zaznamenáno zvýšení účinku fenobarbitalu.
Kyselina valproová a valproát sodný se současným použitím přispívají ke snížení metabolismu fenobarbitalu.
Kombinované použití léčiva s ethanolem je kontraindikováno.

Předávkovat

Při použití nadměrných dávek léku se u pacientů rozvine nevolnost, zvracení, srdeční arytmie, alergické reakce, pocity slabosti, hypotenze, bledost kůže, bolest v epigastriu a hepatonekróza. S dalším zvýšením dávky je možná inhibice respiračního centra a centrálního nervového systému.
V případě předávkování je indikován výplach žaludku, příjem enterosorbentů a symptomatická terapie. V případě otravy paracetamolem je možné podání N-acetylcysteinu a perorální podání methioninu.

Formulář vydání:
Pentalgin-IC tablety po 10 kusech v blistru, 1 blistru v krabičce.
Tablety Pentalgin-ICN po 12 kusech v blistru, 1 blistru v krabičce.
Pentalgin-FS tablety po 10 kusech v blistru, 1 blistru v krabici.

Podmínky skladování

Droga se doporučuje skladovat na suchém místě chráněném před přímým slunečním světlem při teplotě nepřesahující 25 ° C.
Doba použitelnosti, bez ohledu na formu uvolnění - 3 roky.

Složení:
1 tableta léku Pentalgin-IC obsahuje:
Metamizol sodný - 300 mg;
Paracetamol - 200 mg;
Kofein - 20 mg;
Fenobarbital - 10 mg;
Kodein fosfát - 9,5 mg (vyjádřeno kodeinem - 7 mg);
Pomocné látky.

1 tableta léku Pentalgin-ICN obsahuje:
Metamizol sodný - 300 mg;
Paracetamol - 300 mg;
Kofein - 50 mg;
Fenobarbital - 10 mg;
Kodein fosfát - 8 mg;
Pomocné látky.

1 tableta léku Pentalgin-FS obsahuje:
Metamizol sodný - 300 mg;
Paracetamol - 300 mg;
Kofein - 50 mg;
Fenobarbital - 10 mg;
Kodein fosfát - 8 mg;
Pomocné látky.

Pentalgin

Pentalgin: návod k použití a recenze

Latinský název: Pentalgin

ATX kód: N02BB74

Účinná látka: drotaverin + feniramin maleát + kofein + paracetamol + naproxen (drotaverin + feniramin maleát + kofein + paracetamol + naproxen)

Výrobce: JSC Pharmstandard-Leksredstva (Rusko)

Aktualizace popisu a fotografie: 16.8.2019

Ceny v lékárnách: od 40 rublů.

Pentalgin je kombinované léčivo s antispasmodickými, analgetickými, protizánětlivými a antipyretickými účinky.

Uvolněte formu a složení

Pentalgin léková forma - potahované tablety: tobolka, bikonvexní, se zkosenými hranami, od světle zelené do zelené, na jedné straně je vyraženo PENTALGIN, na druhé riziko; na řezu je tableta světle zelené barvy s bílými skvrnami (2, 6, 10 nebo 12 tablet v blistrech, 1 nebo 2 balení v kartonu).

Účinné látky obsažené v 1 tabletě:

  • Paracetamol - 325 mg;
  • Feniramin maleát - 10 mg;
  • Naproxen - 100 mg;
  • Hydrochlorid drotaverinu - 40 mg;
  • Kofein - 50 mg.

Další složky ve složení přípravku Pentalgin: monohydrát kyseliny citronové, stearát hořečnatý, sodná sůl kroskarmelosy, bramborový škrob, mastek, mikrokrystalická celulóza, butylhydroxytoluen (E321), hyprolosa (hydroxypropylcelulóza) (eluculecin) (žlutá) X1 (E32).

Složení potahovací tablety: povidon (lékařský polyvinylpyrrolidonový lékařský průměr), oxid titaničitý, indigokarmín (E132), hypromelóza (hydroxypropylmethylcelulóza), chinolinově žluté barvivo (E104), mastek, polysorbát 80 (doplnění 80).

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Paracetamol je narkotický analgetikum, které způsobuje analgetické a antipyretické účinky. Jeho účinek je vysvětlen blokádou cyklooxygenázy v centrálním nervovém systému a účinkem na centra termoregulace a bolesti.

Feniramin je blokátor H1-histaminové receptory s mírným sedativním a antispasmodickým účinkem. Zvyšuje analgetický účinek charakteristický pro naproxen a paracetamol a také snižuje závažnost exsudačních jevů..

Naproxen je nesteroidní protizánětlivé léčivo charakterizované antipyretickým, analgetickým a protizánětlivým účinkem. Neselektivně inhibuje aktivitu cyklooxygenázy, která je zodpovědná za regulaci syntézy prostaglandinů.

Drotaverin vykazuje myotropní antispasmodický účinek, jehož mechanismem je inhibice fosfodiesterázy IV a ovlivnění hladkého svalstva v kardiovaskulárním a urogenitálním systému, biliárním traktu a gastrointestinálním traktu.

Kofein je charakterizován tonickým účinkem na mozkové cévy. Pomáhá také rozšiřovat krevní cévy ledvin, srdečních a kosterních svalů, zvyšuje propustnost histohematologických bariér a zvyšuje biologickou dostupnost narkotických analgetik, čímž zajišťuje zvýšení terapeutického účinku. Kofein zlepšuje fyzický a intelektuální výkon, pomáhá v boji proti ospalosti a únavě.

Farmakokinetika

Farmakokinetika pentalgin nebyla dostatečně studována.

Indikace pro použití

  • Bolestový syndrom různého původu, včetně bolesti hlavy (včetně bolesti způsobené křečemi mozkových cév), bolesti zubů, algodismenorey, neuralgie, radiculitidy, bolesti svalů a kloubů;
  • Bolestivý syndrom způsobený křečem hladkých svalů, včetně případu postcholecystektomického syndromu, onemocnění žlučových kamenů a chronické cholecystitidy, jakož i ledvinové koliky;
  • Pooperační a poúrazové bolesti, včetně v přítomnosti zánětu;
  • Nachlazení s horečkou (symptomatická terapie).

Kontraindikace

  • Věk do 18 let;
  • Těhotenství;
  • Laktační období;
  • Těžké selhání ledvin;
  • Gastrointestinální krvácení;
  • Erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu (GIT) během období exacerbace;
  • Hyperkalémie
  • Stav po roubování koronární tepny;
  • Akutní infarkt myokardu a jiná závažná organická onemocnění kardiovaskulárního systému;
  • Těžká arteriální hypertenze;
  • Častá komorová extrasystole;
  • Paroxysmální tachykardie;
  • Těžké selhání jater;
  • Kompletní nebo neúplná kombinace bronchiálního astmatu, opakující se nosní polypózy a paranazálních dutin, jakož i nesnášenlivost na nesteroidní protizánětlivá léčiva (NSAID), včetně kyseliny acetylsalicylové (v současné době nebo v historii);
  • Inhibice hematopoézy kostní dřeně;
  • Přecitlivělost na složky ve složení Pentalgin.
  • Benigní hyperbilirubinémie (Dubin-Johnson, Rotor, Gilbertův syndrom);
  • Virová hepatitida;
  • Renální / jaterní selhání mírné nebo střední závažnosti;
  • Alkoholické poškození jater;
  • Cukrovka;
  • Historie žaludečních vředů;
  • Onemocnění periferních tepen;
  • Deficit glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
  • Cerebrovaskulární choroby;
  • Epilepsie a tendence ke křečovým záchvatům;
  • Starší věk.

Návod k použití Pentalgin: způsob a dávkování

Tablety Pentalgin se užívají perorálně po 1 ks. až 3krát denně. V některých případech je možné zvýšit denní dávku na 4 tablety.

Doba používání přípravku Pentalgin závisí na indikacích: k zastavení syndromu bolesti - ne více než 5 dnů, ke snížení zvýšené tělesné teploty - ne více než 3 dny. Prodloužení trvání léčby je možné pouze podle předpisu ošetřujícího lékaře.

Vedlejší efekty

  • Z močového systému: zhoršená funkce ledvin;
  • Z kardiovaskulárního systému: arytmie, palpitace, zvýšený krevní tlak;
  • Ze smyslových orgánů: tinnitus, ztráta sluchu; u pacientů s glaukomem s uzavřeným úhlem - zvýšený nitrooční tlak;
  • Ze strany centrálního nervového systému (CNS): poruchy spánku, zvýšené reflexy, snížená koncentrace, úzkost, bolest hlavy, agitovanost, závratě, třes;
  • Z hemopoetického systému: snížení hladiny agranulocytů, leukocytů, červených krvinek nebo krevních destiček v krvi, zvýšení množství methemoglobinu;
  • Z trávicí soustavy: nepohodlí v epigastriu, nevolnost, zvracení, zácpa, bolest břicha, erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu, zhoršená funkce jater;
  • Alergické a kožní reakce: svědění, kopřivka, vyrážka, dermatitida, angioedém;
  • Jiné: tachypnea (rychlé dýchání).

Předávkovat

Příznaky předávkování přípravkem Pentalgin jsou poměrně četné. Mezi ně patří: prodloužení protrombinového času, bledost kůže, nevolnost, zvracení, nedostatek chuti k jídlu (anorexie), bolest břicha, gastrointestinální krvácení, hepatonekróza, zvýšená aktivita jaterních transamináz, motorická úzkost, agitace, svalové záškuby nebo třes, epileptické záchvaty, zmatení, bolesti hlavy, rychlé močení, hypertermie (horečka), arytmie, tachykardie.

Známky zhoršené funkce jater lze pozorovat 12–48 hodin po předávkování. Těžké předávkování je doprovázeno selháním jater s progresivní encefalopatií, pankreatitidou, arytmií, akutním selháním ledvin s tubulární nekrózou, kómou. Smrtelný výsledek je také možný. Při nejmenším podezření z předávkování přípravkem Pentalgin je nutné se poradit s lékařem.

Jako léčba se doporučuje výplach žaludku, po kterém následuje příjem aktivního uhlí. Pro paracetamol je specifickým antidotem acetylcystein, který se používá k otravě touto látkou. Zavedení acetylcysteinu do těla musí být zajištěno nejpozději 8 hodin po předávkování. Při gastrointestinálním krvácení se podávají antacida a žaludek se promyje ledově studeným 0,9% roztokem chloridu sodného. Pokud je to nutné, uchovejte se k okysličení a udržujte plicní ventilaci. Během epileptických záchvatů dává intravenózní diazepam dobré výsledky, je rovněž třeba pečlivě sledovat rovnováhu solí a tekutin a udržovat ji na normální úrovni.

speciální instrukce

Podle pokynů by Pentalgin neměl být používán současně s NSAID, léčivy obsahujícími paracetamol a látkami určenými pro symptomatickou léčbu nachlazení.

Při dlouhodobé léčbě (více než 5-7 dní) by měl být sledován stav funkce jater a parametry periferní krve.

Účinek kofeinu na centrální nervový systém závisí na jeho typu a může se projevovat v různé míře - od vzrušení po inhibici vyšší nervové aktivity.

Vlivem paracetamolu jsou výsledky laboratorních testů na obsah glukózy a kyseliny močové v krevní plazmě zkresleny..

Naproxen, který je součástí tablet Pentalgin, pomáhá prodloužit dobu krvácení.

Pentalgin by měl být zrušen 48 hodin před plánovanou studií, aby bylo možné určit 17-ketosteroidy.

Během léčby je nutné opustit užívání alkoholu, být opatrný při řízení a provádění potenciálně nebezpečných typů práce, které vyžadují rychlé reakce a zvýšenou pozornost.

Léková interakce

Barbituráty přijaté pacientem po dlouhou dobu snižují účinnost paracetamolu.

Diflunisal zvyšuje plazmatickou koncentraci paracetamolu o 50%, což vede ke zvýšenému riziku rozvoje hepatotoxicity.

Paracetamol snižuje účinek urikosurických léků, zvyšuje účinek nepřímých antikoagulancií.

Ethanol užívaný během léčby přípravkem Pentalgin zvyšuje riziko akutní pankreatitidy.

Inhibitory mikrosomální oxidace (např. Cimetidin) snižují pravděpodobnost hepatotoxických účinků paracetamolu.

Drotaverin, který je součástí Pentalgin, může oslabit antiparkinsonický účinek levodopy.

Feniramin - jedna z účinných látek Pentalgin - při interakci s ethanolem, inhibitory monoaminooxidázy, trankvilizéry a hypnotika zvyšuje inhibiční účinek na centrální nervový systém.

Při současném použití ethanolu, tricyklických antidepresiv, barbiturátů nebo rifampicinu se zvyšuje riziko toxických účinků na játra, proto by se těmto kombinacím nemělo vyhýbat.

Další účinná látka přípravku Pentalgin - naproxen - může snižovat diuretický účinek furosemidu, zvyšovat účinek nepřímých antikoagulancií, zvyšovat toxicitu methotrexátu a sulfonamidů, snižovat vylučování lithia a zvyšovat jeho koncentraci v krevní plazmě.

Při současném užívání jiných léků, které stimulují centrální nervový systém nebo při použití kofeinových nápojů, je možná nadměrná stimulace centrálního nervového systému.

Antikonvulziva odvozená od hydantoinu (zejména fenytoin), barbituráty a primidon mohou zvýšit metabolismus a zvýšit clearance kofeinu.

Perorální antikoncepční prostředky, disulfiram, cimetidin, norfloxacin a ciprofloxacin snižují metabolismus kofeinu v játrech, což zpomaluje jeho vylučování a zvyšuje koncentraci v krvi.

Analogy

Pentalginovy ​​analogy jsou: Ibuprofen, Paracetamol, Pentalgin FS, Pentalgin Plus, Cardiomagnyl, Amizon, Analgin.

Podmínky skladování

Skladujte při teplotě nepřesahující 25 ° C na suchém a tmavém místě a mimo dosah dětí..

Skladovatelnost - 2 roky..

Podmínky lékárny

Over-the-counter.

Recenze Pentalgin

Většinou recenze na Pentalgin zanechávají ženy, které jej berou během menstruace, doprovázené intenzivní bolestí. V průběhu času také lék pomáhá zbavit se bolesti zubů a bolesti hlavy. Mezi pacienty se často diskutuje o tématu, ze kterého Pentalgin nejlépe pomáhá. Někteří z nich ji srovnávají s analogy (například Pentalgin FS), které ještě lépe zvládají silnou bolest ve svalech. Lékaři tvrdí, že samoléčení Pentalginem je spojeno s vážnými zdravotními komplikacemi a často zhoršuje průběh nemoci. Proto byste měli před zahájením léčby vyhledat radu odborníka.

Cena Pentalgin v lékárnách

Přibližná cena za Pentalgin se pohybuje od 55 do 110 rublů (za balení obsahující 4 tablety), od 95 do 147 rublů (za balení obsahující 12 tablet) nebo od 160 do 227 rublů (pro balení obsahující 24 tablet).

Pentalgin

Pentalgin® - 1. místo z hlediska peněžních výnosů v kategorii „Analgetika“ v roce 2018 v Rusku *.

Pentalgin je kombinovaný lék proti bolesti s jedinečným vzorcem ** pěti aktivních složek, který zmírňuje bolest, zánět a křeče.

Unikátní složení *** drogy Pentalgin:

Díky kombinaci pěti složek má Pentalgin® nejen analgetické a antispasmodické účinky, ale také protizánětlivé a antipyretické účinky. Pomáhá odstraňovat bolestivé syndromy způsobené různými důvody (zánět, neurologická onemocnění, zranění, křeče atd.), Snižuje nebo zmírňuje svalové, kloubní, menstruační, bolesti hlavy, bolesti zubů a další typy bolesti.

Indikace pro použití

  • Syndrom bolesti různého původu, včetně bolesti kloubů, svalů, radikulitidy, menstruační bolesti, neuralgie, bolesti zubů a bolesti hlavy (včetně bolesti hlavy způsobené křečemi mozkových cév).
  • Bolestivý syndrom spojený s křečemi hladkých svalů, včetně chronické cholecystitidy, onemocnění žlučových kamenů, postcholecystektomického syndromu, ledvinové koliky.
  • Posttraumatická a pooperační bolest, včetně zánětu.
  • Nachlazení doprovázené febrilním syndromem (jako symptomatická terapie).

Pentalgin - výběr milionů Rusů *

Jiné formy uvolňování

* Podle AYKYUVIA SOLUTIONS LLC v roce 2018.

** eurasijský patent č. 019805; držitel patentu Afofarm CJSC; doba platnosti, do 16.09.2030.

*** Podle státního registru léčivých přípravků, 2019.

Otisifarm JSC

123112, Moskva, st. Testovskaya, 10, patro 12, místnost II, místnost 29

Pentalgin - návod k použití

Evidenční číslo:

Název značky: Pentalgin®

Dávková forma:

Složení na tabletu.
Účinné látky: paracetamol - 325 mg, naproxen - 100 mg, bezvodý kofein - 50 mg, hydrochlorid drotaverinu - 40 mg, feniramin maleát - 10 mg.

Pomocné látky:
Jádro: mikrokrystalická celulosa, bramborový škrob, sodná sůl kroskarmelosy, hyprolosa (hydroxypropylcelulóza (EF clucell)), monohydrát kyseliny citronové, butylhydroxytoluen (E 321), stearát hořečnatý, talek, chinolinově žluté barvivo (E 104), E 132 (E 104).
Shell: hypromelóza (hydroxypropylmethylcelulóza), povidon (lékařská polyvinylpyrrolidonová střední molekulová hmotnost), polysorbát-80 (tween-80), oxid titaničitý, mastek, chinolinová barvivo žlutá, indigokarmín (E 132). Popis: tablety potažené filmovým potahem ze světle zelené do zelené, bikonvexní ve formě tobolky se zkosenými okraji, na jedné straně se zářezem a na druhé straně vyraženým PENTALGINem. Na řezu je tablet světle zelená barva s bílými skvrnami.

Farmakoterapeutická skupina:

Farmakologické vlastnosti

Kombinované léčivo, má analgetický, protizánětlivý, antispasmodický a antipyretický účinek.

Paracetamol je narkotický analgetikum, které má antipyretický a analgetický účinek v důsledku blokády cyklooxygenázy v centrálním nervovém systému a účinku na centra bolesti a termoregulace. Naproxen je nesteroidní protizánětlivé léčivo, které má protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky spojené s neselektivním potlačením aktivity cyklooxygenázy, která reguluje syntézu prostaglandinů.

Kofein - způsobuje rozšíření krevních cév kosterních svalů, srdce, ledvin; zvyšuje duševní a fyzickou výkonnost, pomáhá odstraňovat únavu a ospalost; zvyšuje propustnost histohematologických bariér a zvyšuje biologickou dostupnost narkotických analgetik, čímž přispívá k posílení terapeutického účinku. Má tonizující účinek na mozkové cévy.

Drotaverin - má myotropní antispasmodický účinek díky inhibici fosfodiesterázy IV, působí na hladké svaly v gastrointestinálním traktu, biliárním traktu, genitourinárním a cévním systému.

Feniramin je blokátor H1-histaminových receptorů. Má antispasmodický a mírný sedativní účinek, snižuje účinky exsudace a také zvyšuje analgetický účinek paracetamolu a naproxenu.

Indikace pro použití
Syndrom bolesti různého původu, včetně bolesti kloubů, svalů, radikulitidy, menstruační bolesti, neuralgie, bolesti zubů a bolesti hlavy (včetně bolesti hlavy způsobené křečemi mozkových cév).

Bolestivý syndrom spojený s křečemi hladkých svalů, včetně chronické cholecystitidy, onemocnění žlučových kamenů, postcholecystektomického syndromu, ledvinové koliky.

Posttraumatická a pooperační bolest, včetně zánětu.

Nachlazení doprovázené febrilním syndromem (jako symptomatická terapie).

Kontraindikace
Přecitlivělost na složky léčiva, erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu (v akutní fázi), gastrointestinální krvácení, kompletní nebo neúplná kombinace bronchiálního astmatu, opakující se polypóza nosu a paranazálních sinusů a nesnášenlivost na acetylsalicylovou kyselinu nebo jiná nesteroidní protizánětlivá léčiva, anamnéza, těžké jaterní a / nebo renální selhání, inhibice hematopoézy kostní dřeně, stav po štěpení bypassem koronární tepny; těžká organická onemocnění kardiovaskulárního systému (včetně akutního infarktu myokardu), paroxysmální tachykardie, častá ventrikulární extrasystole, těžká arteriální hypertenze, hyperkalémie, děti do 18 let, těhotenství a laktace.

S opatrností - cerebrovaskulární onemocnění, diabetes mellitus, periferní arteriální onemocnění, anamnéza gastrointestinálního vředu, renální a jaterní nedostatečnost mírné nebo střední závažnosti, virová hepatitida, alkoholické poškození jater, benigní hyperbilirubinémie (Gilbert, Dubin-Johnson a Rotorův syndrom) ), epilepsie a tendence k záchvatům, nedostatek glukózy-6-fosfát dehydrogenázy, stáří.

Pokud trpíte některým z uvedených onemocnění / stavů, nezapomeňte se před užíváním drog poradit se svým lékařem.

Dávkování a podávání

Uvnitř. Lék se užívá 1 tableta 1-3krát denně. Maximální denní dávka jsou 4 tablety.

Trvání léčby není delší než 3 dny jako antipyretikum a ne více než 5 dnů jako anestetikum. Pokračování v léčbě drogou je možné pouze po konzultaci s lékařem. Nepřekračujte uvedenou dávku!

Vedlejší účinek
Alergické reakce: kožní vyrážka, svědění, kopřivka, angioedém;

Z hemopoetických orgánů: trombocytopenie, leukopenie, agranulocytóza, anémie, methemoglobinémie;

Z nervového systému: agitace, úzkost, zvýšené reflexy, třes, bolest hlavy, poruchy spánku, závratě, snížená koncentrace pozornosti;

Z kardiovaskulárního systému: palpitace, arytmie, zvýšený krevní tlak;

Z trávicí soustavy: erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu, nevolnost, zvracení, epigastrický diskomfort, bolest břicha, zácpa, zhoršená funkce jater;

Z močového systému: zhoršená funkce ledvin; Ze smyslových orgánů: ztráta sluchu, tinnitus, zvýšený nitrooční tlak u pacientů s glaukomem s uzavřeným úhlem;

Jiné: dermatitida, tachypnoe (rychlé dýchání).

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků uvedených v pokynech zhorší nebo pokud si všimnete jakýchkoli jiných nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v pokynech, informujte svého lékaře..

Předávkovat

Příznaky: bledost kůže, anorexie (nechutenství), bolest břicha, nauzea, zvracení, gastrointestinální krvácení, agitace, motorická úzkost, zmatenost, tachykardie, arytmie, hypertermie (horečka), rychlé močení, bolesti hlavy, třes nebo svalové záškuby; epileptické záchvaty, zvýšená aktivita „hepatických“ transamináz, hepatonekróza, prodloužení protrombinového času. Příznaky zhoršené funkce jater se mohou objevit 12-48 hodin po předávkování. Při závažném předávkování se selhání jater vyvíjí s progresivní encefalopatií, kómatem, smrtí; akutní selhání ledvin s tubulární nekrózou; arytmie, pankreatitida. Pokud máte podezření na předávkování, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Léčba: výplach žaludku, následovaný příjem aktivního uhlí. Specifickým antidotem pro otravu paracetamolem je acetylcystein. Zavádění acetylcysteinu je relevantní po dobu 8 hodin. Při gastrointestinálním krvácení je nezbytné zavádění antacid a výplachu žaludku ledovým 0,9% roztokem chloridu sodného; udržování plicní ventilace a oxygenace; s epileptickými záchvaty - intravenózní diazepam; udržování rovnováhy tekutin a solí.

Interakce s jinými drogami
Vyvarujte se současného užívání léku s barbituráty, tricyklickými antidepresivy, rifampicinem a alkoholickými nápoji (zvýšené riziko hepatotoxicity).

Paracetamol zvyšuje účinek nepřímých antikoagulancií a snižuje účinnost urikosurických léků.

Dlouhodobé používání barbiturátů snižuje účinnost paracetamolu. Současné použití paracetamolu s ethanolem zvyšuje riziko akutní pankreatitidy.

Inhibitory mikrosomální oxidace (včetně cimetidinu) snižují riziko hepatotoxických účinků paracetamolu.

Diflunisal zvyšuje plazmatickou koncentraci paracetamolu o 50%, což zvyšuje riziko hepatotoxicity.

Naproxen může způsobit snížení diuretického účinku furosemidu, zvýšení účinku nepřímých antikoagulancií, zvýšení toxicity sulfonamidů a methotrexátu, snížení vylučování lithia a zvýšení jeho koncentrace v krevní plazmě.

Při kombinovaném použití kofeinu a barbiturátů je možný primidon, antikonvulziva (deriváty hydantoinu, zejména fenytoinu), zvýšení metabolismu a zvýšení clearance kofeinu; při užívání kofeinu a cimetidinu, perorálních kontraceptiv, disulfiramu, ciprofloxacinu, norfloxacinu - snížení metabolismu kofeinu v játrech (zpomalení jeho vylučování a zvýšení koncentrace v krvi). Současné užívání kofeinových nápojů a dalších látek stimulujících centrální nervový systém může vést k nadměrné stimulaci centrálního nervového systému.

Při současném použití drotaverinu může oslabit antiparkinsonský účinek levodopy.

Při současném použití feniraminu s trankvilizéry, hypnotiky, inhibitory monoaminooxidázy, alkoholu je možné zvýšit inhibiční účinek na centrální nervový systém.

speciální instrukce
Je třeba se vyvarovat současného užívání léku s jinými činidly obsahujícími paracetamol a / nebo jinými nesteroidními protizánětlivými léčivy a také s činidly k zmírnění příznaků běžného nachlazení, chřipky a nazální kongesce..

Pokud používáte lék déle než 5-7 dní, je třeba sledovat indexy periferní krve a funkční stav jater. Paracetamol zkresluje výsledky laboratorních studií glukózy a kyseliny močové v krevní plazmě.

Pokud je nutné určit 17-ketosteroidy, mělo by být léčivo přerušeno 48 hodin před studiem. Mějte na paměti, že naproxen prodlužuje dobu krvácení.

Účinek kofeinu na centrální nervový systém závisí na typu nervového systému. a může se projevit excitací i inhibicí vyšší nervové aktivity.

Během období léčby by neměly být konzumovány nápoje obsahující alkohol. V některých případech je možné snížit koncentraci pozornosti a rychlosti psychomotorických reakcí, proto během léčby je třeba věnovat pozornost řízení vozidel a provádění jiných potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci pozornosti a rychlosti psychomotorických reakcí.

Formulář vydání
Potahované tablety.
Na 2, 10 nebo 12 tabletách v blistrovém balení zabaleném z potahu z polyvinylchloridu a hliníkové fólie lakované.
Balení s 1 nebo 2 blistry spolu s návodem k použití v kartonu.

Podmínky skladování
Na suchém a tmavém místě při teplotě nepřesahující 25 ° C.
Udržujte mimo dosah dětí.

Skladovatelnost
2 roky. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Podmínky lékárny
Přes pult.

Jméno a adresa výrobce / organizace přijímající tvrzení:
OJSC Pharmstandard-Leksredstva 305022, Rusko, Kursk, ul. 2. agregát, d. 1 a / 18
Pharmstandard-Tomskkhimfarm OJSC 634009, 211 Lenin Ave., Tomsk, Rusko

Pentalgin ® (Pentalgin)

Účinná látka:

Obsah

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikace (ICD-10)

3D obrázky

Složení

Potahované tablety1 karta.
účinné látky:
paracetamol325 mg
naproxen100 mg
bezvodý kofein50 mg
hydrochlorid drotaverinu40 mg
feniramin maleát10 mg
pomocné látky: MCC - 128 mg; bramborový škrob - 55,38 mg; sodná sůl kroskarmelosy - 32 mg; hyprolosa (hydroxypropylcelulóza) - 32,52 mg; monohydrát kyseliny citronové - 3 mg; butylhydrocentoluen (E321) - 0,3 mg; stearát hořečnatý - 7,2 mg; talek - 16,12 mg; chinolinově žluté barvivo (E 104) - 0,4608 mg; indigo karmin (E132) - 0,0192 mg
potah filmu: hypromelóza (hydroxypropylmethylcelulóza) - 12,17 mg; povidon (PVP lékařský průměr, povidon K25) - 3,87 mg; polysorbát 80 (doplnění 80) - 1,1 mg; oxid titaničitý - 3,43 mg; talek - 4,218 mg; chinolinově žluté barvivo (E104) - 0,2 mg; indigo karmin (E132) - 0,0127 mg
nebo Opadry 13A210001 zelená skořápka (Opadry 13A210001 Green): (hypromelóza - 12,17 mg, povidon - 3,87 mg, polysorbát 80 - 1,1 mg, oxid titaničitý - 3,43 mg, talek - 4,218 mg, chinolinově žlutá - 0,2 mg, FD&C azurová č. 2 / indigokarmín - 0,0127 mg) - 25 0007 mg.

farmaceutický účinek

Farmakodynamika

Kombinované léčivo, má analgetický, protizánětlivý, antispasmodický a antipyretický účinek.

Paracetamol je narkotický analgetikum, má antipyretický a analgetický účinek v důsledku blokády COX v centrálním nervovém systému a účinku na centra bolesti a termoregulace.

Naproxen - NSAID, má protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky spojené s neselektivním potlačením aktivity COX, která reguluje syntézu GHG.

Kofein způsobuje rozšíření krevních cév kosterních svalů, srdce, ledvin; zvyšuje duševní a fyzickou výkonnost, pomáhá odstraňovat únavu a ospalost; zvyšuje propustnost histohematologických bariér a zvyšuje biologickou dostupnost narkotických analgetik, čímž přispívá k posílení terapeutického účinku. Má tonizující účinek na mozkové cévy.

Drotaverin má myotropní antispasmodický účinek díky inhibici PDE-4, působí na hladké svaly trávicího traktu, žlučových cest, genitourinárního a vaskulárního systému.

Feniramin - H Blocker1-histaminové receptory. Má antispasmodický a mírný sedativní účinek, snižuje účinky exsudace a také zvyšuje analgetický účinek paracetamolu a naproxenu.

Indikace léku Pentalgin®

bolestový syndrom různého původu, včetně s bolestmi kloubů, svalů, radikulitidy, menstruačních bolestí, neuralgie, bolesti zubů a bolestí hlavy (včetně bolesti hlavy způsobené křečemi mozkových cév);

bolestový syndrom spojený se křečem hladkých svalů, včetně s chronickou cholecystitidou, žlučníkovou chorobou, postcholecystektomickým syndromem, ledvinové koliky;

posttraumatický a pooperační bolestivý syndrom, včetně doprovázený zánětem;

nachlazení doprovázené febrilním syndromem (jako symptomatická terapie).

Kontraindikace

přecitlivělost na složky léčiva, erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu (v akutní fázi);

gastrointestinální krvácení, úplná nebo neúplná kombinace bronchiálního astmatu, opakující se polypóza nosu a paranasálních dutin a nesnášenlivost s kyselinou acetylsalicylovou nebo jinými NSAID (včetně anamnézy);

závažné jaterní a / nebo renální selhání;

inhibice hematopoézy kostní dřeně;

stav po roubování koronární tepny;

závažná organická onemocnění CVS (včetně akutního infarktu myokardu);

častá komorová extrasystole;

těžká arteriální hypertenze;

děti do 18 let.

Opatření: cerebrovaskulární onemocnění; diabetes; onemocnění periferních tepen; anamnéza gastrointestinální ulcerace; mírná nebo střední renální a jaterní nedostatečnost; virová hepatitida; alkoholické poškození jater; benigní hyperbilirubinémie (Gilbertův syndrom, Dubin-Johnsonův a Rotorův syndrom); epilepsie a tendence ke křečovým záchvatům; deficit glukóza-6-fosfát dehydrogenázy; starší věk.

Pokud má pacient některou z uvedených chorob / stavů, poraďte se s lékařem před užitím léku.

Těhotenství a kojení

Lék je kontraindikován v těhotenství.

Pokud je nutné lék užívat během kojení, je třeba kojení ukončit.

Vedlejší efekty

Alergické reakce: kožní vyrážka, svědění, kopřivka, angioedém.

Hematopoetické orgány: trombocytopenie, leukopenie, agranulocytóza, anémie, methemoglobinémie.

Z nervového systému: agitace, úzkost, zvýšené reflexy, třes, bolest hlavy, poruchy spánku, závratě, snížená koncentrace.

Z CCC: palpitace, arytmie, zvýšený krevní tlak.

Z trávicího systému: erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu, nevolnost, zvracení, nepohodlí v epigastriu, bolest břicha, zácpa, zhoršená funkce jater.

Z močového systému: zhoršená funkce ledvin.

Ze smyslových orgánů: ztráta sluchu, tinnitus, zvýšení IOP u pacientů s glaukomem s uzavřeným úhlem.

Jiné: dermatitida, tachypnoe (rychlé dýchání).

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků uvedených v popisu zhorší nebo pokud si pacient všiml jakýchkoli nežádoucích účinků neuvedených v popisu, měli byste o tom informovat svého lékaře..

Interakce

Je třeba se vyvarovat současného užívání léku s barbituráty, tricyklickými antidepresivy, rifampicinem a alkoholickými nápoji (zvyšuje se riziko hepatotoxického účinku)..

Paracetamol zvyšuje účinek nepřímých antikoagulancií a snižuje účinnost urikosurických léků.

Dlouhodobé používání barbiturátů snižuje účinnost paracetamolu. Současné použití paracetamolu s ethanolem zvyšuje riziko akutní pankreatitidy.

Inhibitory mikrosomální oxidace (včetně cimetidinu) snižují riziko hepatotoxických účinků paracetamolu.

Diflunisal zvyšuje plazmatickou koncentraci paracetamolu o 50%, což zvyšuje riziko hepatotoxicity.

Naproxen může způsobit snížení diuretického účinku furosemidu, zvýšení účinku nepřímých antikoagulancií, zvýšení toxicity sulfonamidů a methotrexátu, snížení vylučování lithia a zvýšení jeho koncentrace v krevní plazmě.

Při kombinovaném použití kofeinu a barbiturátů je možný primidon, antikonvulziva (deriváty hydantoinu, zejména fenytoinu), zvýšení metabolismu a zvýšení clearance kofeinu; při užívání kofeinu a cimetidinu, perorálních kontraceptiv, disulfiramu, ciprofloxacinu, norfloxacinu - snížení metabolismu kofeinu v játrech (zpomalení jeho vylučování a zvýšení koncentrace v krvi). Současné používání kofeinovaných nápojů a dalších stimulátorů centrálního nervového systému může vést k nadměrné stimulaci centrálního nervového systému..

Při současném použití drotaverinu může oslabit antiparkinsonský účinek levodopy.

Při současném použití feniraminu s trankvilizéry, hypnotiky, inhibitory MAO, alkoholem je možné zvýšit inhibiční účinek na centrální nervový systém.

Dávkování a podávání

Lék se užívá 1 tableta. 1-3 krát denně. Maximální denní dávka jsou 4 tablety. Trvání léčby není delší než 3 dny jako antipyretikum a ne více než 5 dnů jako anestetikum. Pokračování v léčbě drogou je možné pouze po konzultaci s lékařem. Nepřekračujte uvedenou dávku.

Předávkovat

Příznaky: bledost kůže, anorexie (nechutenství), bolest břicha, nauzea, zvracení, gastrointestinální krvácení, agitace, motorická úzkost, zmatenost, tachykardie, arytmie, hypertermie (horečka), rychlé močení, bolesti hlavy, třes nebo svalové záškuby; epileptické záchvaty, zvýšená aktivita jaterních transamináz, hepatonekróza, zvýšená PV. Příznaky zhoršené funkce jater se mohou objevit 12–48 hodin po předávkování. Při závažném předávkování se selhání jater vyvíjí s progresivní encefalopatií, kómatem, smrtí; akutní selhání ledvin s tubulární nekrózou; arytmie, pankreatitida. Pokud máte podezření na předávkování, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Léčba: výplach žaludku, následovaný příjem aktivního uhlí. Specifickým antidotem pro otravu paracetamolem je acetylcystein. Zavádění acetylcysteinu je relevantní po dobu 8 hodin. Při gastrointestinálním krvácení je nezbytné zavádění antacid a výplach žaludku ledovým 0,9% roztokem chloridu sodného; udržování plicní ventilace a oxygenace; s epileptickými záchvaty - při zavedení diazepamu; udržování rovnováhy tekutin a solí.

speciální instrukce

Je třeba se vyvarovat současného užívání léku s jinými činidly obsahujícími paracetamol a / nebo jinými NSAID a také s činidly ke zmírnění příznaků nachlazení, chřipky a nazální kongesce. Pokud používáte lék déle než 5-7 dní, je třeba sledovat počet periferní krve a funkční stav jater..

Paracetamol zkresluje výsledky laboratorních studií glukózy a kyseliny močové v krevní plazmě.

Pokud je nutné určit 17-ketosteroidy, mělo by být léčivo přerušeno 48 hodin před studiem..

Mějte na paměti, že naproxen prodlužuje dobu krvácení.

Účinek kofeinu na centrální nervový systém závisí na typu nervového systému a může se projevit excitací i inhibicí vyšší nervové aktivity. Během léčby by neměl pít alkohol.

Vliv na schopnost řídit vozidla, mechanismy. Během doby léčby je třeba při řízení vozidel a při provádění jiných potenciálně nebezpečných činností vyžadovat zvýšenou pozornost a rychlost psychomotorických reakcí..

Formulář vydání

Potahované tablety. Na 2, 4, 6, 10 nebo 12 tabletách. v blistrech z PVC fólie a potištěné hliníkové fólie.

1 nebo 2 blistry jsou uloženy v kartonu.

Výrobce

OJSC Pharmstandard-Leksredstva. 305022, Rusko, Kursk, ul. 2. agregát, 1a / 18.

Telefon / fax: (4712) 34-03-13.

Vlastník registračního osvědčení / organizace, která přijímá stížnosti spotřebitelů. Otisifarm PJSC, Rusko. 305022, Moskva, st. Testovskaya, 10.

Telefon: (800) 775-98-19; fax: (495) 221-18-02.

Podmínky lékárny

Podmínky skladování léku Pentalgin®

Udržujte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léčiva Pentalgin®

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Přečtěte Si O Závratě