Hlavní Infarkt

„Paracetamol“: návod k použití tablet pro děti od 1 roku s výpočtem dávky

Paracetamol se podává dítěti při vysoké teplotě, bolesti hlavy a bolesti zubů. Je považován za bezpečný lék, protože ani při trojnásobném předávkování nezpůsobuje komplikace. Přesto má Paracetamol, stejně jako jakýkoli lék, svá specifika a musíte na něj být opatrní. Před léčbou byste si měli pečlivě prostudovat návod k použití Paracetamolu a věnovat zvláštní pozornost výpočtu dávky tablet pro děti od 1 roku..

Složení a forma léčiva

Paracetamol pro děti je antipyretikum a analgetikum s mírným protizánětlivým účinkem. Jeho účinnost je zvláště vysoká u virových infekčních chorob - s bakteriálním onemocněním málo pomáhá.

Terapeutický účinek léčiva je založen na inhibici produkce chemických sloučenin, které jsou odpovědné za vývoj zánětlivých procesů, stimulují zvýšení teploty a výskyt syndromu bolesti. Anestetický a protizánětlivý účinek je dosahován účinkem léčiva na buňky centrálního nervového systému.

Výhodou léčiva oproti jiným protizánětlivým léčivům je, že nemá zvláštní dráždivý účinek na žaludeční sliznici. Paracetamol rychle vstupuje do krevního řečiště, kde jeho nejvyšší koncentrace je dosaženo v období od 30 minut do jedné a půl hodiny - v závislosti na formě léčiva. Produkt se vylučuje z těla močí po zpracování v játrech po dobu 4 hodin.

Účinná látka léčiva je stejného názvu, je známá také jako para-acetaminofenol. Pro děti je Paracetamol k dispozici v různých formách:

  • Svíčky - obsahují komponenty, které jsou pro dítě nejbezpečnější. Léčivo podané rektálně se vstřebává do krve pomaleji než při spolknutí (hodinu a půl), díky čemuž účinek nastane později, ale je delší. Lékaři mohou předepsat svíčky k léčbě jednoletého dítěte a dokonce kojenců od 3 měsíců.
  • Suspenze - mezi pomocnými látkami - glycerol, sorbitol, látky určené k aromatizaci a sacharóza. Lze použít od 1 měsíce (pouze podle pokynů pediatra).
  • Sirup - obsahuje ethanol (96%), pomocné látky, látky určené k aromatizaci, barviva. Maximální koncentrace v krvi je pozorována půl hodiny po požití. Nástroj se doporučuje ve věku šesti měsíců až 12 let.
  • Tablety nebo tobolky - vyráběné v dávce 200, 500 mg. Děti mohou být podávány od 3 let (v závislosti na dávce).
  • Prášky na roztok.

Nedávno si Paracetamol, vyráběný ve formě sladkých sirupů, suspenzí, získal zvláštní popularitu. Užíváním těchto léků, spolu s aktivními léčivými složkami, dostává dítě obrovské množství aroma, sladidel a aromatických přísad. Mohou vyvolat alergické reakce, zatímco alergie na samotný paracetamol je velmi vzácná. To znamená, že svíčky jsou ideální pro malé děti..

Indikace pro užívání paracetamolu v tabletách (200 a 500 mg)

Paracetamol je účinný v:

  • teplota vyvolaná nachlazením, chřipkou, šarlatovou horečkou, spalničkami, očkováním atd.;
  • bolesti hlavy, včetně při nadměrné zátěži;
  • bolesti zubů (zubní kaz, zubaté zuby atd. (doporučujeme přečíst: které z léků mohou být dány dítěti s bolestmi zubů?) e.);
  • projevy bolesti nesouvisející se zánětem;
  • zmírnění příznaků běžného nachlazení nebo chřipky, jako je horečka, bolesti;
  • zánět středního ucha (zánět středního ucha) jako komplexní terapie.
Paracetamol se používá jako antipyretikum a analgetikum

Když je lék kontraindikován?

Podobně jako všechny léky, má i Paracetamol kontraindikace. Tyto zahrnují:

  • alergie na složky léčiva;
  • vážné problémy s ledvinami a játry, které se podílejí na zpracování a odstranění léčiva z těla v moči;
  • vrozená hyperbilirubinémie nebo Gilbertův syndrom - zvýšené hladiny bilirubinu v krvi (produkt rozkladu červených krvinek);
  • některé typy závažných infekcí (např. sepse);
  • leukopenie (nízký počet bílých krvinek);
  • krevní choroby;
  • deficit enzymu glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
  • těžká anémie;
  • užívání určitých léků (antikonvulziva, barbituráty, rifampicin atd.);
  • zánět rektální sliznice (pro použití čípků).

Návod k použití tablet

Dr. Komarovsky nazývá tento lék jakýmsi markerem: pokud se horečka po jeho užití snížila, je pravděpodobné, že nemoc není nebezpečná - jedná se o běžný SARS. Pokud účinek léku chybí - problém je závažný, je nutné zavolat specialistu.

Dávkování pro děti různého věku

Tablety paracetamolu jsou povoleny pro kojence starší než tři roky. Pro dospělé děti je maximální denní dávka 60 mg / kg. V jakém dávkování se Paracetamol podává dětem:

  • norma od 3 do 6 let - 100-200 mg najednou;
  • od 6 do 12 let - 1-2 tablety. (200 - 400 mg);
  • dospívající a dospělí - 500 mg.

Než dáte dítěti pilulku, přečtěte si návod a zjistěte, kolik paracetamolu obsahuje. Pokud lékař předepsal dávku 100 mg, měla by být 200 mg tobolka rozdělena na 2 části, přičemž tableta obsahuje 500 mg na 5 částí. Malé předávkování není nebezpečné.

Kolikrát denně mohu drogu vzít?

Podle pokynů by děti měly pít Paracetamol každé 4 hodiny. Častější použití se nedoporučuje, protože zvýšení dávky nebude mít lepší účinek. Paracetamol je vstřebáván do krve 30 minut poté, co vstoupil do žaludku a začne působit aktivně (doporučujeme přečíst: je Paracetamol kontraindikován kojící matce?). Maximální koncentrace a pozitivní účinek je dosaženo po 2 hodinách - teplota začíná klesat.

Jakmile Paracetamol vstoupí do krve dítěte, ledviny a játra to začnou zpracovávat a odstraňují z těla. Po 4 hodinách 50% látky opouští tělo, což vede ke snížení účinku léku. Lék se po 8 hodinách úplně vylučuje. Jakmile se zotavíte, potřeba častých léků zmizí, takže interval lze prodloužit na 5-6 hodin.

Trvání léčby

Jak dlouho bude léčba přípravkem Paracetamol trvat, musí lékař říci. Při vysokých teplotách může být léčivo užíváno maximálně 3 až 5 dnů. Vyplatí se další užívání léku a jaká dávka je předepsána denně, určí lékař. Iracionální užívání drogy může vyvolat nekrózu jaterních buněk, ledvin a dalších problémů..

Dlouhodobé používání paracetamolu pro bolesti hlavy a bolesti zubů je nepraktické, protože dokáže zmírnit příznaky, ale nevyléčit základní onemocnění. Pacientské zuby by měly být léčeny co nejdříve, protože nejenže způsobují bolest dítěte, ale mohou také negativně ovlivnit růst trvalých zubů. Nepřiměřená bolest hlavy by vás měla upozornit, protože může mluvit o závažných onemocněních a být důvodem pro další diagnózu.

Vedlejší efekty

Použití paracetamolu málokdy způsobuje vedlejší účinky. Jejich nepřítomnost po užití léku však nelze zcela vyloučit..

V některých případech může léčivo způsobit zažívací potíže.

Mohou nastat:

  • nevolnost, průjem, zvracení, bolest v žaludku, závratě;
  • snížení hladin leukocytů v krvi, červených krvinek, krevních destiček (velmi vzácné);
  • patologie jater;
  • alergie
  • bronchospasmus.

Předávkovat

Dítě by nemělo užívat více než 60 mg účinné látky na kg tělesné hmotnosti denně. Pro dítě je dávka 150 mg / kg toxická. To znamená, že pokud je hmotnost dítěte 20 kg, může zemřít, pokud během dne vezme 3 g paracetamolu..

Předávkování je příčinou vedlejších účinků a příznaků intoxikace: blanšírování kůže, zvracení, pocení, ztráta vědomí. V případě selhání jater je možná žloutenka, jaterní kóma a smrt. Může se objevit akutní selhání ledvin, které se projeví bolestí dolní části zad, pankreatitidou, arytmií, výskytem bílkovin a krve v moči.

Analogy drogy

Paracetamol je součástí mnoha léků - Coldrex, TeraFlu, Antigrippin, Panadol, Antiflu, Kofetin atd. Jejich hlavní rozdíly jsou pomocné látky, výrobce, cena.

Pokud lék nepomůže, je nahrazen analogem za jinou aktivní složku. Podobné účinky mají drogy založené na ibuprofenu - Nurofen, Ibufen atd. V každém případě si musíte pamatovat: i ty nejnebezpečnější léky nemohou být předepsány samostatně, aby se předešlo nepředvídaným důsledkům.

Paracetamol

Pozornost! Tento lék může být zvláště nežádoucí pro interakci s alkoholem! Více informací.

Indikace pro použití

Febrilní syndrom na pozadí infekčních chorob; bolestový syndrom (mírný až střední): artralgie, myalgie, neuralgie, migréna, bolesti zubů a hlavy, algomenorea.

Možné analogy (náhražky)

Účinná látka, skupina

Léková forma

Kapsle, šumivý prášek pro roztok pro orální podání [pro děti], infuzní roztok, pro orální podání [pro děti], sirup, rektální čípky, rektální čípky [pro děti], suspenze pro perorální podání, suspenze

Kontraindikace

Přecitlivělost na lék, novorozenecké období (do 1 měsíce).

S opatrností. Selhání ledvin a jater, benigní hyperbilirubinémie (včetně Gilbertovho syndromu), virová hepatitida, alkoholické poškození jater, alkoholismus, těhotenství, kojení, stáří, rané dětství (do 3 měsíců), nedostatek glukózy-6-fosfát dehydrogenázy; diabetes mellitus (pro sirup).

Jak používat: dávkování a průběh léčby

Uvnitř, s velkým množstvím tekutin, 1–2 hodiny po jídle (požití bezprostředně po jídle vede ke zpoždění nástupu účinku).

Dospělí a dospívající nad 12 let (tělesná hmotnost nad 40 kg) jednorázová dávka - 500 mg; maximální jednorázová dávka je 1 g. Násobnost podání - až 4krát denně. Maximální denní dávka je 4 g; maximální doba léčby je 5-7 dní. U pacientů se zhoršenou funkcí jater nebo ledvin s Gilbertovým syndromem by měla být u starších pacientů denní dávka snížena a interval mezi dávkami by měl být zvýšen.

Děti: maximální denní dávka pro děti do 6 měsíců (do 7 kg) je 350 mg, do 1 roku (do 10 kg) - 500 mg, do 3 let (do 15 kg) - 750 mg, do 6 let (do 22 kg) ) - 1 g, do 9 let (do 30 kg) - 1,5 g, do 12 let (do 40 kg) - 2 g. Ve formě suspenze: pro děti 6-12 let - 10-20 ml (v 5 ml - 120) mg), 1-6 let - 5-10 ml, 3-12 měsíců - 2,5-5 ml. Dávka pro děti ve věku 1 až 3 měsíce se stanoví individuálně. Mnohonásobnost jmenování - 4krát denně; interval mezi každým příjmem je alespoň 4 hodiny.

Maximální délka léčby bez konzultace s lékařem je 3 dny (pokud se užívá jako antipyretikum) a 5 dní (jako analgetikum).

Rektálně. Dospělí - 500 mg 1-4krát denně; maximální jednorázová dávka - 1 g; maximální denní dávka - 4 g.

Děti ve věku 12–15 let - 250-300 mg 3-4krát denně; 8-12 let - 250-300 mg 3krát denně; 6-8 let - 250-300 mg 2-3krát denně; 4-6 let - 150 mg 3-4krát denně; 2-4 roky - 150 mg 2-3krát denně; 1-2 roky - 80 mg 3-4krát denně; od 6 měsíců do 1 roku - 80 mg 2-3krát denně; od 3 měsíců do 6 měsíců - 80 mg 2krát denně.

farmaceutický účinek

Narkotický analgetikum, blokuje COX1 a COX2 hlavně v centrálním nervovém systému, ovlivňuje centra bolesti a termoregulace. V zanícených tkáních neutralizují buněčné peroxidázy účinek paracetamolu na COX, což vysvětluje téměř úplnou absenci protizánětlivého účinku. Nepřítomnost blokujícího účinku na syntézu Pg v periferních tkáních vede k nepřítomnosti negativního účinku na metabolismus voda-sůl (zpoždění Na + a voda) a gastrointestinální sliznice..

Vedlejší efekty

Z kůže: svědění, vyrážka na kůži a sliznicích (obvykle erytematická, kopřivka), angioedém, multiformní erytém (včetně Stevens-Johnsonova syndromu), toxická epidermální nekrolýza (Lyellův syndrom).

Ze strany centrálního nervového systému (obvykle se vyvíjí při užívání vysokých dávek): závratě, psychomotorická agitace a dezorientace.

Z trávicího systému: nevolnost, epigastrická bolest, zvýšená aktivita "jaterních" enzymů, obvykle bez rozvoje žloutenky, hepatonekróza (účinek závislý na dávce).

Od endokrinního systému: hypoglykémie, až po hypoglykemické kóma.

Hematopoetické orgány: anémie, sulfhemoglobinémie a methemoglobinémie (cyanóza, dušnost, bolest srdce), hemolytická anémie (zejména u pacientů s deficitem glukózy-6-fosfát dehydrogenázy). Při dlouhodobém užívání ve velkých dávkách - aplastická anémie, pancytopenie, agranulocytóza, neutropenie, leukopenie, trombocytopenie.

Z močového systému: (při užívání vysokých dávek) - nefrotoxicita (renální kolika, intersticiální nefritida, papilární nekróza).

Příznaky (akutní předávkování se vyvíjí 6-14 hodin po užití paracetamolu, chronické 2-4 dny po překročení dávky) akutního předávkování: dysfunkce gastrointestinálního traktu (průjem, snížená chuť k jídlu, nevolnost a zvracení, nepohodlí v dutině břišní a / nebo bolest v břicho), zvýšené pocení.

Příznaky chronického předávkování: vyvíjí se hepatotoxický účinek charakterizovaný obecnými příznaky (bolest, slabost, adynamie, zvýšené pocení) a specifickými, charakterizující poškození jater. V důsledku toho se může vyvinout hepatonekróza. Hepatotoxický účinek paracetamolu může být komplikován vývojem jaterní encefalopatie (zhoršené myšlení, deprese CNS, stupor), křeče, respirační deprese, kómatu, mozkový edém, hypokoagulace, vývoj DIC, hypoglykémie, metabolická acidóza, arytmie, kolaps. Zřídka se dysfunkce jater vyvíjí rychlostí blesku a může být komplikována selháním ledvin (renální tubulární nekróza)..

Léčba: zavedení dárců a prekurzorů skupiny SH pro syntézu glutathionu - methioninu 8-9 hodin po předávkování a N-acetylcysteinu - o 12 hodin později. Potřeba dalších terapeutických opatření (další podávání methioninu, iv podání N-acetylcysteinu) je stanovena v závislosti na koncentraci paracetamolu v krvi a na čase, který uplynul po podání.

speciální instrukce

U pokračujícího febrilního syndromu s paracetamolem po dobu delší než 3 dny a bolesti po dobu delší než 5 dnů je nutná lékařská konzultace..

U pacientů s alkoholickou hepatózou se zvyšuje riziko poškození jater.

Zkresluje provádění laboratorních testů při kvantitativním stanovení glukózy a kyseliny močové v plazmě.

Při dlouhodobé léčbě je nutné kontrolovat obraz periferní krve a funkční stav jater.

Sirup obsahuje 0,06 XU sacharózy v 5 ml, což je třeba zvážit při léčbě pacientů s diabetem.

Těhotenství a kojení

Paracetamol prochází placentární bariérou. K dnešnímu dni nedošlo k negativním účinkům paracetamolu na plod u lidí.

Paracetamol se vylučuje do mateřského mléka: obsah v mléce je 0,04-0,23% dávky podané matkou.

Je-li nutné paracetamol užívat během těhotenství a kojení (kojení), je třeba pečlivě zvážit očekávané přínosy léčby pro matku a potenciální riziko pro plod nebo dítě..

V experimentálních studiích nebyly prokázány embryotoxické, teratogenní a mutagenní účinky paracetamolu.

Interakce

Použití paracetamolu snižuje účinnost urikosurických léků.

Současné užívání paracetamolu ve vysokých dávkách zvyšuje účinek antikoagulačních léčiv (snížená syntéza prokoagulačních faktorů v játrech).

Induktory mikrozomální oxidace v játrech (fenytoin, ethanol, barbituráty, rifampicin, fenylbutazon, tricyklická antidepresiva), ethanol a hepatotoxická léčiva zvyšují produkci hydroxylovaných aktivních metabolitů, což umožňuje vyvinout těžké intoxikace i při malém předávkování.

Dlouhodobé používání barbiturátů snižuje účinnost paracetamolu.

Ethanol přispívá k rozvoji akutní pankreatitidy.

Inhibitory mikrosomální oxidace (včetně cimetidinu) snižují riziko hepatotoxicity.

Dlouhodobé současné užívání paracetamolu a dalších NSAID zvyšuje riziko vzniku „analgetické“ nefropatie a renální papilární nekrózy, což je nástup konečného selhání ledvin.

Současné dlouhodobé podávání vysokých dávek paracetamolu a salicylátů zvyšuje riziko vzniku rakoviny ledvin nebo močového měchýře.

Diflunisal zvyšuje plazmatickou koncentraci paracetamolu o 50% - riziko vzniku hepatotoxicity paracetamolu.

Myelotoxická léčiva zvyšují hematotoxicitu.

Podmínky skladování

Na tmavém místě při teplotě ne vyšší než 25 stupňů.

Umění štěstí na mateřské dovolené!

Online časopis pro maminky, které chtějí být šťastné, krásné a milované

Materský (rodinný) kapitál v roce 2020: rozšíření, inovace, pravidla designu

Zdravím, má drahá! Pokud dříve, v souladu s federálním zákonem č. 433 ze dne 30. prosince 2015, byl program mateřského (rodinného) kapitálu účinný

Jak se počítá dovolená v roce 2020: po propuštění, po vyhlášce a pro učitele

Zdravím, má drahá! Každý zaměstnanec chce, aby mu společnost zaplatila co nejvíce. Proto často místo roční dovolené chce

Sbírka léčebných příběhů pro děti. Autorka Julia Lavrenchenko

Dobrý den všem, drahá! Příběhy mohou nejen pobavit, ale také zacházet. Mohou být použity k řešení mnoha problémů.

Dávky v mateřství v roce 2020 pro pracující a nepracující matky: minimální a maximální částka. Jak vypočítat mateřský příspěvek?

Vyhláška je bezpochyby skvělá doba, kdy máme příležitost přestávku v práci a věnovat se mateřství. A

Mrkvové sladkosti - recept na mrkvové sladkosti doma

Zdravím, má drahá! Dnes s vámi připravíme zdravé mrkvové sladkosti. Mohou být podávány s čajem jako dospělí,

Jednorázová platba 10 000 rublů na dítě od 3 do 16 let: jak vydávat a přijímat?

Přeji vám krásný den, drahá! Dne 11. května 2020 ruský prezident Vladimir Putin znovu oslovil Rusy výzvou

Mezinárodní den rodiny 15. května: historie svátků, gratulace, význam rodinných vztahů

Zdravím všechny mé miláčky! Téměř třicet let se 15. května oslavuje po celém světě jako Mezinárodní den rodiny.

Marla Silli „Flyledi School: Jak vyčistit dům a v životě“

Zdravím, má drahá! Dnešní článek je věnován manželkám v domácnosti, které sní o zefektivnění svého života a zároveň si užijí útulný domov. Mluvený projev

Příběh škodlivého mikrobu

Autor: Julia Lavrenchenko Od nepaměti žije v lidském těle velké množství různých mikrobů. Některé z nich jsou velmi užitečné a jiné

Makrela konzervovaná rybí polévka s proso - můj recept na fotografie v pomalém sporáku

Dobrý den všem, drahá! Dnes s vámi připravíme lahodnou rybí polévku v pomalém hrnci. I když na to

Paracetamol tablety pro děti, dávkování a doporučení

V období nachlazení a různých virových infekcí se každý snaží chránit různými léky a domácími prostředky. Co dělat, když nachlazení nebo virus již zahájily útok, jak se s tím vypořádat a jaké léky brát? Starý osvědčený lék na horečku - paracetamol v tabletách je dnes velmi populární. Jaké jsou jeho výhody a existují nějaké nevýhody této drogy, pokusme se na to přijít.

Indikace pro použití paracetamolu

Tento lék je předepisován ošetřujícím lékařem a používá se samostatně. Lék má schopnost blokovat práci konkrétního enzymu umístěného v centrálním nervovém systému. V tomto případě dochází ke snížení bolesti u všech typů bolesti. Při předepisování paracetamolu dětem bude dávkování v tabletách při teplotě záviset na složitosti onemocnění. Hlavní indikace, ve kterých má paracetamol účinný účinek:

  • U nemocí, jako je chřipka a akutní respirační virové infekce, je užívání léku nutné
  • Tímto lékem se odstraní veškeré bolesti v lidském těle a kosti.
  • Při vysoké teplotě je tento lék také předepsán, což ho může snížit
  • Tímto lékem lze léčit také mírnou a mírnou bolest.

Všechny tyto ukazatele a nemoci způsobené různými infekcemi nebo nachlazením lze léčit paracetamolem. Další pokyny k použití by měl lékař sledovat. Pouze ve zvláštních případech může předepsat lék s individuální nesnášenlivostí..

Paracetamol u dětí dávkování v tabletách při teplotě

Stejně jako jiné léky má paracetamol řadu kontraindikací. Měly by být dodržovány, aby při užívání léku nedošlo k nežádoucím účinkům. Na užívání tohoto léku existují absolutní i relativní kontraindikace. V některých případech to lékaři vůbec nepředepisují jako lék.

Řada absolutních kontraindikací:

  • Lidé alergičtí na látky obsažené v paracetamolu jsou přísně zakázáni.
  • Užívání této drogy je kontraindikováno u novorozených dětí mladších jednoho měsíce.
  • Různá onemocnění krve mají také kontraindikace pro použití tohoto léku.
  • V případě nedostatku glukóza-6-fosfát dehydrogenázy není tento lék kategoricky předepsán

Řada relativních kontraindikací:

  • Při selhání jater nebo ledvin je paracetamol předepsán s opatrností
  • Ve výjimečných případech je také léčeno onemocnění, jako je benigní hyperbilirubinémie.
  • U virové hepatitidy je medikace omezená
  • U cirhózy je tento lék předepsán také opatrně.
  • Diabetes a alkoholismus je kontraindikací pro užívání tablet
  • Během těhotenství a kojení není užívání léku možné

Klady a zápory Paracetamolu

Tento lék byl dlouho oceněn. Je to nejúčinnější nástroj v boji proti mnoha infekčním a nachlazením. Paracetamol je předepisován dítěti v individuálních případech až po konzultaci s lékařem. Má svá klady a zápory, o kterých budeme nyní uvažovat.

  • Tento lék je účinný při regulaci teploty, mimo jiné podobných léků..
  • Je povoleno používat pro děti od dvou měsíců.
  • Působení léku je okamžité, teplota v krátké době klesá.
  • Trvání působení na tělo dospělého i dítěte je dlouhé.
  • Je předepsán pro záchvaty.
  • Lék má také schopnost snižovat bolest.
  • Paracetamol může být podán dítěti pouze podle pokynů lékaře..
  • Vysoká teplota je také indikátorem použití..

Nevýhody této drogy jsou následující:

  • Při dlouhodobém užívání tablet dochází v těle k několika změnám a játra se ničí.
  • Pokud pacient trpí alergickými reakcemi, bude schopen je vyprovokovat.
  • Užívání léku pro děti do dvou let může vést k rozvoji nemoci, jako je astma.
  • V každém věku se mohou vyskytnout nepříjemné vedlejší účinky, jako je nauzea, zhoršená funkce ledvin.

Dávkování paracetamolu v tabletách pro děti

Specialisté v případech užívání paracetamolu v tabletách pro děti mají velmi běžný názor. Většina z nich doporučuje vzít to mezi věkem tří až pěti let. Tento lék se nedoporučuje dětem. Tablety se nejlépe rozdrtí a zředí vodou, aby je mohly děti užít. Je vhodné dát pár hodin před jídlem, vypít hodně tekutin.

V dětství, od tří do šesti let, je vhodné dát dítěti paracetamol následujícím způsobem, jednu tabletu denně. Toto je přibližná dávka 150-200 mg. Výpočet dávky probíhá a závisí na tělesné hmotnosti dítěte. Pokud je dítě tenké, bude stačit polovina tablety. Děti v tomto věku smějí užívat maximálně 800 mg denně. paracetamol.

Při závažných komplikacích nachlazení, když teplota u dětí neklesne, se doporučuje podat lék znovu nejdříve o čtyři hodiny později. Současně by neměly být podávány léky obsahující paracetamol. V tuto chvíli musíte použít domácí ošetření, to je tření studenou vodou a různými typy pleťové vody. Je také nutné dát dětem velké množství tekutiny, aby se tělo dehydratovalo.

Dospělí od dvanácti let mohou užívat paracetamol čtyřikrát denně, ale dávka by neměla překročit 500 mg. Je vhodné podávat ne více než jednu tabletu najednou.

Během půl hodiny by se měla horečka a bolest zastavit a teplota by klesla. Neměli byste očekávat okamžitý efekt, bude to nějakou dobu trvat, než droga začne svou činnost. V každém případě bude účinek zřejmý. Dávka paracetamolu pro děti se může lišit a závisí na tělesné hmotnosti a věku dítěte.

Formy uvolňování léků

Paracetamol je k dispozici v několika formách, jedná se o sirup, tablety a čípky. Všichni jsou efektivní svým způsobem, ale jsou navrženi pro různé věkové kategorie. Paracetamol by měl být dán dítěti opatrně podle základních doporučení lékařů.

Sladká sirupová suspenze je ideální pro velmi malé děti. Vzhledem k tomu, že všechny děti jsou během nemoci náladové, podávání léků se stává obtížným okamžikem. Tento sirup chutná dobře a má originální příjemné pachy, takže jeho použití je poměrně snadné a jednoduché. Děti nebudou vždy schopny pochopit, že užívají tento lék, ale účinek se začíná projevovat velmi rychle a teplota klesá.

Svíčky se používají v takovém dětství od tří měsíců. Během tohoto období je velmi obtížné podávat léky orálně a čípky jsou jednou z vynikajících možností léčby. Zde by měla dávka vypočítat pediatr. Jen on je schopen pochopit, kolik svíček denně může být dáno dítěti. Paracetamol pro děti se velmi dlouho používá..

Tablety se nejčastěji používají ve starší dospělosti. Mohou však také dávat děti od dvou let. Protože ne každý rád polyká drogu ve formě tablety, to znamená, že je možné je rozdrtit vodou. Lékař by měl také regulovat podávání tablet. Nezapojujte se do léku, aby nedošlo k předávkování nebo řadě vedlejších účinků. Při užívání tohoto typu léku, jako je paracetamol u dětí, může dávkování v tabletách při teplotě kolísat.

Jakýkoli lék by měl být užíván na doporučení lékařů. Samoléčení ve většině případů vede ke katastrofálním následkům. Proto stojí za to se držet názoru lékařů a zacházet s nimi pouze s doporučeným zásobením. Zdraví dětí a dospělých je pouze ve vlastních rukou a někdy stojí za to se předem starat o léčbu určité nemoci, ale pokusit se jí zabránit.

Paracetamol

Složení

Složení paracetamolu v tabletách obsahuje 500 nebo 200 mg účinné látky.

Složení léčiva ve formě rektálních čípků obsahuje 50, 100, 150, 250 nebo 500 mg účinné látky.

Složení paracetamolu vyrobené ve formě sirupu, účinná látka je obsažena v koncentraci 24 mg / ml.

Formulář vydání

  • tablety (6 nebo 10 ks v blistrech nebo v baleních bez buněk);
  • sirup 2,4% (50 ml lahvičky);
  • 2,4% suspenze (100 ml lahvičky);
  • rektální čípky 0,08, 0,17 a 0,33 g (5 ks v blistrech, 2 balení v balení).

Kód OKPD pro Paracetamol je 24.41.20.195.

farmaceutický účinek

Farmakologická skupina, do které látka patří: narkotická analgetika, včetně nesteroidních a jiných protizánětlivých léčiv.

Lék má antipyretické a analgetické účinky..

Farmakodynamika a farmakokinetika

Paracetamol je narkotický lék proti bolesti, jehož vlastnosti a mechanismus účinku jsou způsobeny schopností blokovat (hlavně v centrálním nervovém systému) COX-1 a COX-2, přičemž ovlivňují centra termoregulace a bolesti.

Lék nemá protizánětlivý účinek (protizánětlivý účinek je tak zanedbatelný, že může být zanedbán) v důsledku skutečnosti, že účinek látky na COX je v zánětlivých tkáních neutralizován enzymem peroxidáza..

Absence blokujícího účinku na syntézu Pg v periferních tkáních určuje nepřítomnost negativního účinku na metabolismus vody a elektrolytů v těle, jakož i na sliznici zažívacího kanálu..

Absorpce léčiva je vysoká, Cmax je od 5 do 20 μg / ml. Koncentrace v krvi dosáhne maxima během 0,5-2 hodin. Látka může procházet BBB..

V případě hepatitidy B proniká paracetamol do mléka kojící matky v množství nepřesahujícím 1%.

Látka v játrech je biotransformována. Pokud je metabolizace prováděna pod vlivem mikrozomálních jaterních enzymů, vytvářejí se toxické produkty intermediárního metabolismu (zejména N-acetyl-b-benzochinonimin), které při nízké hladině glutathionu v těle mohou způsobit poškození a nekrózu jaterních buněk..

Zásoby glutathionu jsou vyčerpány, když se vezme 10 nebo více gramů paracetamolu.

Dvě další cesty metabolismu paracetamolu jsou konjugace se sulfáty (převládající u novorozenců, zejména u novorozenců narozených před porodem) a konjugace s glukuronidy (převládají u dospělých)..

Konjugované metabolické produkty vykazují nízkou farmakologickou aktivitu (včetně toxických).

T1 / 2 - od 1 do 4 hodin (u starších lidí může být tento ukazatel velký). Vylučuje se hlavně ve formě konjugátů ledvinami. Pouze 3% odebraného paracetamolu se vylučuje v čisté formě.

Indikace pro použití

Indikace pro použití Paracetamolu:

  • bolestový syndrom (droga se užívá s bolestmi zubů, s algodismenorou, s bolestmi hlavy, neuralgií, myalgií, artralgií, migrénou);
  • febrilní infekce.

Tableta rozdrcená na prášek je nouzovou pomůckou pro akné (aplikujte lék na postižené místo po dobu nejvýše 10 minut).

Pokud je nutné rychle zmírnit bolest a zánět (například po chirurgickém zákroku) a také v situacích, kdy není možné podávání tablet / suspenze dovnitř, zavedení paracetamolu do / z.

Tento léčivý přípravek je určen pro symptomatickou terapii, která snižuje intenzitu zánětu a bolesti v době použití. Nemá vliv na progresi onemocnění.

Proč je paracetamol potřebný pro nachlazení??

Co je paracetamol? Jedná se o narkotikum s výraznou antipyretickou účinností, které vám umožňuje zastavit bolest s minimálními možnými negativními důsledky pro tělo..

Realizovatelnost použití léku nachlazení je způsobena skutečností, že charakteristickými příznaky epizody nachlazení jsou: vysoká (často křečovitá) teplota, která se zvyšuje se zvyšující se slabostí tělesné teploty, celková malátnost, bolest (obvykle vyjádřená jako migréna).

Hlavní výhodou použití paracetamolu z teploty je to, že antipyretický účinek léku je blízký přirozeným mechanismům chlazení těla.

Tím, že působí na centrální nervový systém, produkt lokalizuje působení v hypotalamu, což pomáhá normalizovat proces termoregulace a umožňuje vám aktivovat ochranné mechanismy těla.

Kromě toho ve srovnání s většinou ostatních NSAID lék působí selektivně a vyvolává minimum vedlejších účinků..

Pomáhá Paracetamol při bolestech hlavy??

Lék je účinný při jakékoli bolesti střední intenzity. Je však určen pro symptomatickou léčbu. To znamená, že lék pomáhá eliminovat příznaky, aniž by se odstranila příčina, která je způsobila. Měl by být použit jednou.

Kontraindikace Paracetamol

Kontraindikace při užívání léku jsou přecitlivělost, vrozená hyperbilirubinémie, nedostatek enzymů G6PD, závažné patologie ledvin / jater, onemocnění krve, alkoholismus, leukopenie, těžká anémie.

Vedlejší efekty

Vedlejší účinky se nejčastěji projevují ve formě reakcí přecitlivělosti. Příznaky alergie na lék: kopřivka, svědění kůže, výskyt vyrážky, Quinckeho edém.

Někdy může být užívání léku doprovázeno poruchami krvetvorby (agranulocytóza, trombocytopenie, pancytopenie, leukopenie, neutropenie) a dyspeptickými jevy..

Při dlouhodobém užívání vysokých dávek je možný hepatotoxický účinek.

Návod k použití Paracetamol

Paracetamol tablety: návod k použití. Mohu dát dětem pilulky?

Dávkování pro dospělé a děti starší 12 let (pokud jejich tělesná hmotnost přesahuje 40 kg) je až 4 g / den. (20 tab. 200 mg nebo 8 tab. 500 mg).

Dávka přípravku Paracetamol MS, Paracetamol UBF a léčiv od jiných výrobců, které jsou k dispozici ve formě tablet, je 500 mg (v případě potřeby - 1 g) na 1 dávku. Paracetamol můžete užívat v tabletách až 4 p / den. Léčba pokračuje po dobu 5-7 dnů.

Vaše dítě můžete užívat tablety Paracetamolu v tabletách od 2 let. Optimální dávka paracetamolu v tabletách pro malé děti je 0,5 tab. 200 mg každých 4-6 hodin Od 6 let by mělo být dítěti podána celá tableta 200 mg se stejnou frekvencí použití.

Tablety paracetamolu 325 mg se používají od 10 let věku. U dětí ve věku 10–12 let je předepsáno perorální podání v dávce 325 mg 2 nebo 3 r / den. (nepřekračující maximální přípustnou dávku, která pro specifikovanou skupinu pacientů je 1,5 g / den.).

Dospělým a dětem starším 12 let se doporučuje užívat 1-3 tablety každé 4-6 hodiny.. Intervaly mezi dávkami by neměly být menší než 4 hodiny a dávka by měla být vyšší než 4 g / den.

S kojením a během těhotenství není paracetamol uveden jako zakázané léčivo. Pokud ji užijete při kojení dítěte v terapeutické dávce a v intervalech doporučených v pokynech, nepřekročí koncentrace v mléce 0,04-0,23% z celkové dávky léčivého přípravku.

Pokyny pro svíčky: jak často mohu brát a po jak dlouho lék působí ve formě čípků?

Čípky jsou určeny pro rektální použití. Čípky by měly být podávány do konečníku po očištění střev..

Dospělí jsou zobrazeni na 1 kartě. 500 mg od 1 do 4 r / den; nejvyšší dávka - 1 g na dávku nebo 4 g / den.

Pokyny pro svíčky Paracetamol pro děti

Dávka léku ve svíčkách pro děti se počítá v závislosti na hmotnosti dítěte a jeho věku. Dětské svíčky 0,08 g se používají od tří měsíců věku, svíčky 0,17 g se doporučují dětem od 12 měsíců do 6 let, svíčky 0,33 g se používají k léčbě dětí ve věku 7-12 let.

Podávají se najednou, přičemž mezi podáními musí být dodrženy alespoň 4hodinové intervaly po 3 nebo 4 kusech. během dne (v závislosti na stavu dítěte).

Pokud porovnáme účinnost paracetamolového sirupu s účinností čípků (to jsou tyto dávkové formy, které jsou nejčastěji předepisovány dětem), pak první působí rychleji a druhá - delší.

Protože použití čípků je ve srovnání s tablety pohodlnější a bezpečnější, je jejich použití o to důležitější, čím je dítě mladší. To znamená, že svíčky s paracetamolem pro novorozence jsou optimální lékovou formou.

Toxická dávka pro dítě je 150 (nebo více) mg / kg. To znamená, že pokud dítě váží 20 kg, může při užívání 3 g / den dojít k úmrtí na drogu.

Při výběru jedné dávky se použije vzorec: 10-15 mg / kg 2-3krát denně, po 4-6 hodinách. Nejvyšší dávka paracetamolu u dětí by neměla překročit 60 mg / kg / den.

Dětský paracetamol: návod k použití sirupu a suspenze

Dětský sirup se může používat k léčbě dětí starších než 3 měsíce. Dětská suspenze, protože neobsahuje žádný cukr, lze použít od 1 měsíce.

Jedna dávka sirupu pro děti od 3 do 12 měsíců je ½-1 čajová lžička, pro děti od 12 měsíců do 6 let - 1-2 lžičky, pro děti 6-14 let - 2-4 lžičky. Počet aplikací se pohybuje od 1 do 4krát denně (podávání léku dítěti by nemělo být více než 1krát za 4 hodiny).

Suspenze pro děti se podává podobně. Jak dát lék dětem do 3 měsíců, může to říci pouze ošetřující lékař.

Dávka paracetamolu pro děti by měla být také volena s ohledem na tělesnou hmotnost dítěte. Dávka by neměla přesáhnout 10-15 mg / kg při jedné dávce a 60 mg / kg / den. To znamená, že pokud je dítě ve věku 3 let, bude dávka léku (s průměrnou hmotností 15 kg) - 150 - 225 mg na 1 dávku.

Pokud v uvedené dávce sirup nebo suspenze pro děti nemá požadovaný účinek, musí být léčivo nahrazeno analogem s jinou účinnou látkou.

Někdy se kombinace paracetamolu a analginu používá ke zmírnění febrilního stavu (při teplotě 38,5 ° C a vyšší, což nejde dobře). Dávkování léků je následující:

  • Paracetamol - podle pokynů, s ohledem na hmotnost / věk;
  • Analgin - 0,3-0,5 mg / kg.

Tuto kombinaci nelze často použít, protože použití analginu podporuje nevratné změny ve složení krve.

Ambulance lékaři používají ke snížení velmi vysoké teploty lék v kombinaci s antihistaminiky a dalšími antipyretickými analgetiky.

Jednou z možností pro takzvanou „trojici“ je „Analgin + Aspirin + Paracetamol“. Jako doplněk k Paracetamolu lze použít následující sloučeniny: No-spa + Suprastin, No-spa + Analgin nebo Analgin + Suprastin.

No-shpa (může být nahrazen papaverinem) podporuje otevření spasmodických kapilár, antihistaminika (Suprastin, Tavegil) zvyšují účinek antipyretik.

Jak rychlý je lék?

Jak dlouho droga začne působit, závisí na tom, kdy byla přijata. Aby se účinek projevil co nejrychleji, je přípravek užíván hodinu nebo dvě po jídle. Pokud ji vypijete ihned po jídle, akce se vyvíjí pomaleji.

Jak užívat Paracetamol při teplotě?

Jako antipyretikum můžete používat maximálně 3 dny v řadě.

Jak vzít lék na bolest?

Trvání kurzu, pokud se lék používá k úlevě od bolesti, by nemělo přesáhnout 5 dní. O vhodnosti dalšího použití by měl rozhodnout lékař.

Při užívání paracetamolu na bolesti zubů nebo bolesti hlavy je třeba mít na paměti, že lék zmírňuje příznaky, ale nevyléčí základní onemocnění..

Předávkování paracetamolem

Příznaky předávkování, které se objevují první den:

  • nevolnost;
  • bledost kůže;
  • zvracení
  • bolest břicha;
  • anorexie;
  • metabolická acidóza;
  • zhoršený metabolismus glukózy.

Po 12–48 hodinách se mohou objevit známky jaterní dysfunkce..

Těžká otrava vyvolává:

Nejzávažnějším důsledkem předávkování je smrt..

Léčba zahrnuje podávání acetylcysteinu a methioninu pacientovi po dobu 8-9 hodin, které jsou prekurzory syntézy glutathionu, jakož i dárců SH-skupin.

Další léčba závisí na tom, jak dlouho byl lék užíván a jaká je jeho koncentrace v krvi..

Interakce

Lék snižuje účinnost urikosurických látek. Současné užívání vysokých dávek léku zvyšuje účinek antikoagulancií snížením produkce prokoagulancií v játrech.

Léky, které indukují mikrozomální oxidaci v játrech, ethanolu a hepatotoxických léčivech, stimulují produkci hydroxylovaných aktivních metabolitů, které mohou vyvolat vývoj závažných intoxikací i při mírném předávkování.

Účinnost léku klesá při dlouhodobé léčbě barbituráty. Ethanol vyvolává rozvoj akutní pankreatitidy. Léky, které potlačují mikrozomální oxidaci v játrech, snižují riziko hepatotoxických účinků.

Dlouhodobé kombinované užívání s jinými NSAID může vést k rozvoji renální papilární nekrózy, „analgetické“ nefropatie, nástupu terminálního (dystrofického) stadia selhání ledvin.

Současné užívání léku (ve vysokých dávkách) a salicylátů po dlouhou dobu zvyšuje pravděpodobnost rozvoje rakoviny močového měchýře nebo ledvin. Diflunisal zvyšuje koncentraci paracetamolu v krevní plazmě o 50%, a proto riziko hepatotoxicity.

Myelotoxická léčiva zvyšují hematotoxicitu léku, antispasmodika - zpožďují absorpci, enterosorbenty a cholesterol - snižují biologickou dostupnost.

Podmínky prodeje

Podmínky skladování

Chraňte před světlem a vlhkostí, mimo dosah dětí. Optimální teplota pro skladování sirupu není nižší než 18 ° C (je zakázáno zmrazovat lék), čípky - ne vyšší než 20 ° C.

Skladovatelnost

Čípky a sirup - 2 roky, tablety - 3 roky.

speciální instrukce

Paracetamol je antibiotikum nebo ne?

Lék není antibiotikum, jeho účinek je zaměřen na snížení bolesti a snížení teploty. Antibiotika inhibují růst a reprodukci bakterií.

Lék zvyšuje nebo snižuje krevní tlak?

Je spolehlivě známo, že tento nástroj nemá žádný vliv na krevní tlak (BP)..

Lék může normalizovat tlak pouze nepřímo, pokud jeho zvýšení je reakcí na bolest (snížení jeho závažnosti Paracetamol také snižuje krevní tlak).

Jaký je rozdíl mezi paracetamolem od různých výrobců?

Přípravky různých výrobců se mohou mírně lišit složením pomocných komponent a cenou. Základem je stejná látka..

Není tedy rozdíl v tom, proč Paracetamol MS pomáhá a co Paracetamol UBF v tabletách.

Recept v latině (ukázka):
Rp: Sup. Paracetamoli 0,05 (0,1; 0,25)
D.t.d. N 10 v sup.

Rp: Tab. Paracetamoli 0.2
D.t.d. Balení N 1.
S. 1/2 tablety 2-3 r / d

Analogy

Přípravky obsahující paracetamol: Paracetamol 325, Paracetamol MS, Streamol, Flutabs, Perfalgan, Paracetamol Extratab, Paracetamol UBF, Cececon D, Efferalgan, Panado Daleron, Ifimol.

Analogy s úzkým mechanismem účinku, ale s vynikající účinnou látkou: Antigrippin, Antiflu, Kafetin, Coldrex, Maksikold, Novalgin, Panadol Extra, Solpadein, TeraFlu, Femizol, Fervex.

Což je lepší: Paracetamol nebo Ibuprofen?

Ibuprofen (Nurofen) má širší spektrum účinku a příznivěji ve srovnání s paracetamolem ovlivňuje teplotní křivku. Účinek jeho použití nastává rychleji (po 15-25 minutách) a trvá déle (až 8 hodin), navíc je léčivo považováno za méně škodlivé a méně pravděpodobné, že vyvolá alergické reakce.

Ibuprofen lépe než jeho protějšek odstraňuje kritické teplo. Opakovaně (pro kontrolu hypertermie) se používá mnohem méně často než Paracetamol.

Síla antipyretického účinku je srovnatelná, ibuprofen však kromě analgetických a antipyretických účinků účinně také zmírňuje zánět v periferních tkáních. To je způsobeno skutečností, že paracetamol působí hlavně v centrálním nervovém systému a ibuprofen inhibuje syntézu Pg ne tolik v centrálním nervovém systému jako v zanícených periferních tkáních..

To znamená, že při těžkém periferním zánětu by se mělo rozhodnout ve prospěch Nurofenu a dalších léků na bázi ibuprofenu..

Na otázku „Co si vybrat, Paracetamol nebo Nurofen?“, Lékaři doporučují zahájit léčbu malých dětí monoterapií ibuprofenem. Pokud je to nutné, urgentně snižte teplotu, můžete použít kteroukoli z drog. Následné ošetření musí být dohodnuto s lékařem. Měli byste si uvědomit, že čípky s ibuprofenem jsou kontraindikovány u dětí s hmotností do 6 kg a pozastavení u dětí mladších 3 měsíců..

Je možné střídat Nurofen il Paracetamol?

Společné používání paracetamolu a ibuprofenu může být odůvodněno, pokud teplota při použití každého z léčiv v monoterapii neklesne dobře. Prostředky se používají střídavě. V závislosti na situaci může lékař například poradit dítěti, aby dalo Nurofen, a po 10 minutách mu dal čípek s Paracetamolem.

Což je lepší - paracetamol nebo aspirin?

Porovnáte-li léky, mají stejný účinek, když je nutné snížit teplo.

Co je aspirin? Analgetikum a antipyretikum založené na kyselině acetylsalicylové, NSAID se všemi vedlejšími účinky, které jsou vlastní léčivům této skupiny.

Při výběru toho, co je lepší z teploty, byste měli vědět, že aspirin rychle a účinně zmírňuje horečku, ale zároveň je riziko předávkování mnohem vyšší než riziko předávkování paracetamolem. Kromě toho použití aspirinu s virovou infekcí může u dítěte vyvolat Rayův syndrom - komplikace, která v každém pátém případě fatální.

Aspirin působí na stejnou strukturu mozku a jater jako jednotlivé viry, proto se používá jako nejbezpečnější a nejúčinnější lék na hypertermii, která je doprovázena bakteriálními infekcemi (pyelonefritida, angína, atd.). Paracetamol je droga volby pro virové infekce.

Paracetamol a aspirin společně jsou součástí léku Parkocet, který se používá k léčbě nachlazení a chřipky.

Kompatibilita s alkoholem

Paracetamol a alkohol jsou neslučitelné.

Wikipedia poznamenává, že letální dávka paracetamolu pro dospělého je 10 nebo více gramů. Smrtelné poškození jater vede k fatálnímu výsledku, jehož příčinou je prudký pokles glutathionových rezerv a hromadění toxických produktů intermediárního metabolismu, které mají hepatotoxický účinek..

U mužů, kteří systematicky konzumují více než 200 ml vína nebo 700 ml piva denně (u žen je to 100 ml vína nebo 350 ml piva), může být i terapeutická dávka léku smrtelná, zejména pokud uběhlo trochu času mezi užitím Paracetamolu a alkoholu.

Může být paracetamol užíván s antibiotiky?

Antipyretika lze použít v kombinaci s antibiotiky. Je velmi důležité, aby léky nebyly užívány na lačný žaludek a interval mezi jejich příjmem byl nejméně 20-30 minut.

Paracetamol během těhotenství a kojení. Mohu pít na těhotné a kojící drogy?

Pokyny naznačují, že léčivo prochází placentou, dosud však nebyl prokázán negativní vliv paracetamolu na vývoj plodu..

Mohu užívat Paracetamol během těhotenství??

V průběhu studií bylo zjištěno, že užívání léku během těhotenství (zejména v druhé polovině těhotenství) zvyšuje riziko respiračních poruch, astmatu, alergických projevů, sípání u dítěte.

Zároveň ve 3. trimestru není toxický účinek infekcí o nic méně nebezpečný než účinek některých léků. Hypertermie matky může způsobit hypoxii plodu.

Užívání drogy ve 2. trimestru (konkrétně od 3 měsíců do 18 týdnů) může způsobit, že dítě má malformace vnitřních orgánů, které se často objevují až po narození. V tomto ohledu je lék předepsán pro epizodické použití a pouze v extrémních případech.

Přesto je tento lék považován za nejbezpečnější analgetikum pro nastávající matky..

Na otázku, zda je možné pít Paracetamol během těhotenství v časných stádiích, neexistuje jednoznačná odpověď. V prvních týdnech může užívání drog vyvolat potrat a, stejně jako jakýkoli jiný lék, způsobit nekompatibilní malformace.

Mohou tedy těhotné ženy užívat Paracetamol? Je to možné, ale pouze pokud existují důkazy. Než vypijete pilulku, měli byste zvážit klady a zápory. Někdy je vysoká horečka matky pro plod méně nebezpečná než anémie nebo ledvinové koliky v důsledku léků.

Dávkování během těhotenství

Použití vysokých dávek léku během těhotenství může nepříznivě ovlivnit stav jater a ledvin. Těhotné ženy s horečkou na pozadí chřipky nebo SARS by měly začít užívat tento lék s 0,5 tab. na 1 recepci. Maximální doba léčby je 7 dní.

Paracetamol pro kojení. Mohou kojící matky pít Paracetamol?

Během kojení paracetamol přechází do mateřského mléka v minimálním množství. Pokud se tedy lék používá kojení po dobu nejvýše 3 po sobě jdoucích dnů, není třeba kojení zastavit.

Optimální dávka pro kojení není více než 3-4 tablety. 500 mg denně. Užívejte lék po krmení. V takovém případě je lepší, když se dítě příště krmí nejdříve 3 hodiny po užití tablety.

Recenze paracetamolu

Většina recenzí o drogách, které se nacházejí na internetu, jsou recenze o dětském paracetamolu. Děti nejčastěji trpí SARS a paracetamol je lék, který je u těchto onemocnění nejúčinnější.

Matky obecně reagují na drogu dobře. Tento lék rychle zmírňuje horečku, snižuje závažnost nežádoucích účinků horečky a je dobře tolerován pacienty různého věku, což málokdy způsobuje nežádoucí účinky typické pro NSAID..

Lékaři říkají, že nejdůležitější věcí při používání léku je vybrat správnou lékovou formu, správně vypočítat požadovanou dávku, pamatovat, že lék je určen k úlevě od příznaků, a nikoli k léčení základního onemocnění, a že potřeba snížit teplotu není vždy oprávněná.

Cena paracetamolu: kolik je lék v různých lékových formách v lékárně?

Cena paracetamolu v tabletách je od 3,5 UAH / 2,3 rublů. Cena dětského paracetamolu v sirupu je 14 UAH / 40 rublů., Pozastavení lze zakoupit za 17 UAH / 64 rublů. Svíčky pro děti stojí 10-17 UAH / 32-88 rublů.

Přečtěte Si O Závratě