Hlavní Nádor

Ibuprofen (ibuprofen)

Návod k použití tablet Ibuprofen doporučuje užívat je pro úlevu od bolesti, odstranění zánětu a snížení vysoké tělesné teploty. Nástroj začne pracovat okamžitě a dává rychlý efekt. Výsledek je patrný po 30-60 minutách a trvá 5-8 hodin.

Složení ibuprofenu

Lék s tímto názvem vyrábí několik farmaceutických společností (Hemofarm, Borisov Plant, Ekolab). Hlavní účinnou látkou dražé je ibuprofen.
Jako další komponenty výrobci používají:

  • barviva;
  • sladidla;
  • ve vodě rozpustné skořepinové komponenty;
  • bramborový škrob;
  • stearát hořečnatý;
  • povidon;
  • oxid titaničitý;
  • triglyceridy.

Způsob účinku léku je vysvětlen hlavní složkou jeho složení. Ibuprofen je nesteroidní léčivo s protizánětlivým účinkem. Je to derivát kyseliny fenylpropinové. V důsledku příjmu je enzym blokován, což stimuluje syntézu prostaglandinů - mediátorů bolesti a zánětlivých procesů.

Dávkování pro tablety ibuprofenu

Lék ve formě tablet je dostupný v dávkách 0,2 a 0,4 gramu. Pro pacienta závisí dávkování na věku.

Dávka v mgDospělí12-18 let6-12 let3-6 letAž 3 roky
Minimální200200150505 mg / kg
Maximum600400200sto10 mg / kg
Denně1200100080040020 - 140 mg / kg

Užívání léků v dávkách přesahujících maximální přípustnou je charakterizováno:

  • bolest břicha;
  • nevolnost, zvracení;
  • bolest hlavy;
  • tinnitus;
  • bradykardie;
  • tachykardie;
  • akutní selhání ledvin;
  • zástava dechu.

V případě předávkování se doporučuje:

  • výplach žaludku (pouze během první hodiny po užití léku);
  • užívat aktivní uhlí v množství 1 tableta na 10 kg tělesné hmotnosti;
  • alkalický nápoj (alkalická minerální voda - Essentuki, Borjomi, slabý roztok sody - na 1 litr pitné vody vezměte 10 gramů jedlé sody).

Další pokyny získáte od lékaře..

Tablety ibuprofenu - návod k použití pro dospělé

Tento léčivý přípravek je předepisován pro dospělé s jakýmkoli onemocněním, které je doprovázeno stížnostmi na horečku a celkovou nevolnost s bolestí. Indikace pro použití:

  • bolest hlavy, migréna;
  • bolest kloubů a svalů;
  • pravidelné nemoci u žen;
  • pooperační bolest;
  • horečka s nachlazením, chřipkou, po očkování;
  • snížení krevního tlaku v důsledku nadměrného užívání antihypertenziv;
  • nefrotický syndrom.


Dávka léčiva je nastavena individuálně. Četnost použití závisí na závažnosti klinického obrazu onemocnění:

  • minimální účinná dávka pro jedno použití 200 mg;
  • maximální dávka pro jedno použití je 800 mg;
  • maximální dávka během dne je 1200 mg;
  • četnost užívání léčiva není více než 4krát;
  • trvání samosprávy 5 dnů.

Pijte pilulky s jídlem nebo po jídle.

Tablety ibuprofenu - návod k použití pro děti

Od prvních dnů života lékaři předepisují lék na dítě s bolestí, teplem a zánětem. Doporučeno pro použití se stížnostmi:

  • na bolesti hlavy;
  • horečka způsobená nachlazením;
  • bolest v ledvinách a břiše s patologiemi močového systému;
  • modřiny a zranění;
  • bolest zubů;
  • malátnost po očkování.


Předepisuje ji také lékař při komplexní léčbě zánětu středního ucha, faryngitidy, sinusitidy, angíny, bronchitidy, pneumonie. Dávkování denního příjmu léků pro děti:

  • novorozenci jsou stanoveni v souladu s tělesnou hmotností při dávce 20-40 mg na kilogram;
  • od šesti měsíců do roku 150 mg;
  • od roku do tří 200 mg;
  • od tří do pěti let, 300 mg;
  • od pěti do osmi let, 400 mg;
  • od devíti let 600 mg;
  • od 12 let 800 mg;
  • po 18 letech 1200 mg.

Denní objem léčiva musí být rozdělen do 3 nebo 4 dávek. Doporučuje se, aby pacient dostal lék znovu nejdříve po 8 hodinách. Pijte pilulky po jídle.

Tablety Ibuprofenu - návod k použití pro děti od 12 let

Od 12 let je lék předepsán ve stejném množství jako dospělí, protože tělesná hmotnost již přesahuje 40 kg. Indikace:

  • s bolestí zad;
  • bolesti hlavy;
  • u dívek s bolestivým nástupem menstruace;
  • zranění a modřiny;
  • při komplexní léčbě virových a bakteriálních chorob, nachlazení a chřipky;
  • po očkování se zvýšením tělesné teploty;
  • eliminovat bolesti zubů;
  • po chirurgických zákrokech;
  • jako další nástroj při zánětlivých procesech.

Dávka pro děti ve věku 12 let je 200 mg na konci jídla. V případě potřeby můžete tablety znovu začít užívat po 6-8 hodinách. Mnohonásobnost použití 3-4krát, doba trvání ne více než 5 dnů.

Ibuprofen 200 mg - návod k použití tablet


200 mg pilulky jsou předepsány pro dospělé a děti s mírnými klinickými projevy ve formě hypertermie a bolesti. Indikace pro použití:

  • exacerbace revmatoidní artritidy;
  • svalový zánět libovolného místa;
  • neuralgie;
  • migréna a bolesti hlavy;
  • osteochondróza;
  • známky nachlazení (bolesti hlavy, horečka);
  • bronchitida a tracheitida;
  • faryngitida a laryngitida;
  • sinusitida a sinusitida;
  • zánět středního ucha, střední, vnější;
  • bolest zubů;
  • poranění měkkých tkání a svalů;
  • popáleniny.

Instrukce doporučuje individuální objem léku, vhodný pro věk.

Věkové parametryMnožství drogyFrekvence příjmu
Dospělí1 tabletaNení-li účinek, další 1 tableta za hodinu a další 6-8
Od 9 let1 tableta4 krát
Od 3 letPůl dražé3krát
Od 1 rokuČtvrtina dražéOpakuje se po 8-10 hodinách.

Doba použití 5 dní.

Návod k použití s ​​ibuprofenem 200 tablet pro dospělé

Indikace pro dražé, které obsahují 200 mg účinné látky:

  • bolest zad, svalů, hlavy, kloubů, zubů;
  • hypertermie způsobená nachlazením, zánětem, stresem;
  • zánět ucha, krku, ledvin, močového měchýře, urogenitálního traktu.
  • minimální dávka pro 200 mg;
  • maximální dávka 400 mg;
  • při neexistenci terapeutického účinku je předepsána jedna dávka 800 mg;
  • denní dávka nejvýše 1200 mg;
  • frekvence použití až 4krát.

Doporučuje se pít tablety během jídla nebo po jídle ne déle než 5 dnů.

Návod k použití tablet Ibuprofen 400 mg

Indikace pro použití tablet se zvýšenou dávkou - 400 mg:

  • křeče u žen během menstruace;
  • záchvaty migrény;
  • bolest zubů;
  • horečka;
  • zánět kloubů;
  • svalový zánět;
  • exacerbace osteochondrózy;
  • neuritida;
  • pro úlevu od nachlazení a chřipky.


Dávkování se počítá podle věku:

  • dospělí 1 tableta, ne více než tři;
  • děti od 12 let jsou půl dne, berou 4krát denně.

Pijte lék po jídle nejdéle 3 dny.

Návod k použití ibuprofenu 400 tablet pro dospělé

Dospělý by měl jako symptomatický lék vzít lék s dávkou 400 mg účinné složky se středně závažným až závažným klinickým obrazem:

  • migréna s aurou v počátečních fázích vývoje;
  • ledvinové nebo biliární koliky;
  • tělesná teplota nad 39 stupňů;
  • bolest u žen s menstruací;
  • zánět kloubů a svalů.
  • vezměte 1 tabletu;
  • frekvence použití 3krát denně;
  • trvání samosprávy 3 dny.

Užívejte léky po jídle s čistou vodou..

Ibuprofen 500 tablet - návod k použití

Produkoval drogová společnost Kirkland, umístil ve Spojených státech. Jedná se o tabletový přípravek, z nichž každý obsahuje 200 mg účinné látky. V jednom balení je 500 tobolek.

Indikace pro použití:

  • bolest svalů
  • bolest kloubů
  • onemocnění pohybového aparátu (artritida, artróza, osteochondróza, dnavý záchvat);
  • malátnost u žen způsobená bolestivou menstruací;
  • zánět pánevních orgánů;
  • nemoci močového systému;
  • nachlazení a chřipka;
  • hypertermie.
  • dospělí, 1 tableta na dávku, opětovné použití po 4-6 hodinách;
  • děti od 9 let 1 tableta, další použití po 6 hodinách;
  • pro děti od 3 let ½ tablety k přijetí, další použití po 8 hodinách;
  • u dětí od ¼ tablet, další použití po 8-10 hodinách.

Trvání aplikace jako anestetika je 5 dní a ke snížení teploty - 3 dny.

Ibuprofen 600 tablet - návod k použití

V dávce 600 mg není lék k dispozici. Tento objem léčiva lze získat za použití 3 tablet 200 mg nebo 1 tablety 400 mg + 200 mg. Indikace pro použití většího objemu drogy:

  • akutní nebo zhoršený zánět pohybového aparátu;
  • bolest zubů;
  • bolest v pánvi při léčbě adnexitidy, endometritidy;
  • ledvinové koliky;
  • zranění
  • popáleniny;
  • pooperační bolest.


Dospělí pacienti a dospívající po 16 letech věku mohou užívat 600 mg léku jednou po jídle. Poté byste se měli poradit s lékařem a získat další doporučení. U dětí do 16 let je příjem těchto objemů kontraindikován.

Tablety ibuprofenu 800 mg - návod k použití

Při dávce 800 mg se ibuprofen nevyrábí. Tento objem lze získat užitím dvou 400 mg tablet.

Indikace pro použití:

  • silná bolest kloubů;
  • dislokace;
  • bolest po extrakci zubu;
  • zvýšení tělesné teploty až o 40 stupňů.

Po jednorázovém použití a úlevě je nutné vyhledat lékařskou pomoc.

Návod k použití tablet Ibuprofen Hemofarm

Tablety Hemofarm se předepisují dospělým častěji než děti, protože obsahují 400 mg účinné látky.

Recepce je indikována pro stížnosti:

  • artróza;
  • osteoartritida;
  • ischias;
  • bolest s osteochondrózou;
  • příznaky spondylózy;
  • myalgie různé lokalizace;
  • burzitida;
  • neuralgie;
  • hematomy způsobující bolest;
  • zranění
  • katarální projevy akutních respiračních virových infekcí;
  • ženské bolesti;
  • Onemocnění ORL (zánět mandlí, zánět středního ucha, rinitida, sinusitida, adenoiditida).
  • vzít 1 tabletu, pít s jídlem;
  • frekvence použití 3krát denně;
  • trvání léčby je 3-5 dnů.

Kupte 30 tablet 0,4 g. možné pro 80-90 rublů.

Návod k použití tablet Ibuprofen Junior

Lék Ibuklin se často nazývá Ibuprofen Junior. Dispergovatelné dražé obsahují další účinnou látku. Paracetamol je analgetická a antipyretická složka, která zvyšuje účinek ibuprofenu. Dávkování ibuprofenu v tabletách je 100 mg a paracetamolu 125 mg. Indikace pro použití:

  • horečka útok;
  • bolesti zubů, a to i po ošetření;
  • záchvaty migrény;
  • podvrtnutí;
  • zlomeniny
  • při komplexní léčbě chřipky a SARS.
  • děti od 3 let 1 tableta 3x denně;
  • děti od 6 let 1 tableta 6krát denně nebo 2 tablety 3x;
  • trvání léčby ne více než 5 dnů.

Lék lze užívat bez ohledu na jídlo. U dětí s onemocněním jater a ledvin je důležité udržovat přestávku mezi dávkami nejméně 8 hodin. Náklady na 20 tablet 95-105 rublů.

Tablety Ibuprofen Belmed - návod k použití

Belmed je běloruský výrobce 200 mg tablet. Růžové tablety mají skořepinu, která usnadňuje proces užívání léku.

Indikace pro přijetí:

  • revmatoidní artritida;
  • ankylozující spondylitida;
  • osteoporóza;
  • artropatie různého původu;
  • zánět kloubů;
  • burzitida;
  • bederní bolest
  • vymknutí;
  • bolest po operaci;
  • dysmenorea;
  • bolest zubů;
  • migréna.
  • dospělí 1 200 až 1 800 mg denně, rozděleno do 3 dávek;
  • děti 20 mg / kg, rozděleny do 3-4 dávek.

U starších pacientů s onemocněním jater a ledvin je dávkování stanoveno lékařem individuálně. Náklady na 50 tablet o 0,2 g. 1,3-2,5 rub.

Tablety Ibuprofen Max - návod k použití

Vyrábí ji Borisovská rostlina lékařských přípravků. Každá tableta obsahuje 400 mg účinné látky..

Lék je indikován pro použití s:

  • nereumatoidní artropatie;
  • bolest kloubů
  • bolest svalů
  • poranění pohybového aparátu;
  • pooperační bolest;
  • menstruační křeče;
  • migréna.

Doporučeno pro použití mezi jídly v dávce:

  • dospělí a děti od 12 let 1 tableta 1-2krát;
  • děti od 8 do 12 let ½ tablety 3x.

Je kontraindikován při akutním selhání jater. Cena 20 tablet je 70-80 rublů.

Tablety Ibuprofen Forte - návod k použití

Charakteristickým znakem léku je forma uvolňování. 400 mg kapalná látka je balena v tobolce. Díky tomu je dosaženo rychlého farmakologického účinku léčiva..

Indikace pro použití:

  • bolest v hlavě z přetížení;
  • migréna útok;
  • bolest zubů;
  • křeče během menstruace u žen;
  • neuralgie;
  • bolesti zad;
  • revmatismus;
  • zranění
  • chřipka.

Pacienti s onemocněním žaludku by měli být užíváni s jídlem:

  • dospělí 1 tableta 3-4krát;
  • děti od 12 let 1 tableta 3x.

Doba použití je 2-3 dny. Náklady na 10 tobolek 40-60 rublů.

Tablety ibuprofenu Darnitsa - návod k použití

Lék vyrábí ukrajinská společnost Darnitsa. Tablety obsahují 200 nebo 400 mg účinné látky.

Indikace pro použití:

  • symptomatická léčba akutních respiračních virových infekcí a nachlazení;
  • bolesti hlavy;
  • dysmenorea;
  • neuralgie;
  • bolesti zad;
  • revmatické bolesti.
  • dospělí 200-400 mg 3-4krát;
  • děti od 8 let 200 mg 3krát;
  • děti od 3 let 100 mg 3krát.

Při dlouhodobém používání má riziko selhání ledvin. Kupte 20 tablet za 0,2 g. možné za 30-35 UAH.

Tablety Ibuprofen Medisorb - návod k použití

Ruskou medicínu vyrábí Medisorb. Jedna tobolka obsahuje 400 mg prášku.

Indikace pro použití:

  • bolest v hlavě a kloubech;
  • hypertermie;
  • malátnost u žen během menstruace;
  • Bolest zubů
  • nachlazení.

Kapsle užívané s jídlem pro rychlé rozpuštění skořápky:

  • dospělí 1 až 4krát;
  • děti od 12 let do 1 třikrát.

Léčba netrvá déle než 5 dnů. Můžete si koupit 20 tobolek za 140 - 160 rublů.

Návod k použití tablet ibuprofenu během těhotenství

V prvním a posledním trimestru těhotenství je užívání léku zakázáno kvůli vysokému riziku krvácení. Ve druhém trimestru je povoleno používat podle předpisu lékaře s:

  • zvýšení tělesné teploty na 38 stupňů;
  • bolest hlavy;
  • exacerbace nemocí pohybového aparátu;
  • nachlazení.

Doporučuje se použít minimální dávku léku:

  • 200 mg najednou;
  • v případě potřeby opakujte použití nejdříve po 8 hodinách;
  • netrvá déle než 1-2 dny.

Návod k použití šumivých tablet Ibuprofen

Lék ve formě šumivých tablet má rychlý účinek díky kapalné formě. Je předepsáno pro:

  • horečka;
  • jakákoli bolest;
  • jako pomocné protizánětlivé činidlo kromě hlavní léčby.
  • děti prvního roku života 20 mg / kg denně;
  • od 1 roku 50 mg na dávku;
  • od 3 let 100 mg na dávku;
  • od 6 let 200 mg na recepci;
  • 400 mg pro dospělé.

K přípravě suspenze je nutné rozpustit šumivou tabletu ve sklenici čisté vody. Pijte před jídlem nebo během jídla nejvýše 3 dny.

Analogy tablet Ibuprofen - návod k použití

Analogy léčiva obsahují identickou účinnou látku s jejich složením, a proto mají podobné indikace pro použití. Léky se mohou lišit v použití a kontraindikacích.

Nurofen

Ve formě tablet se používá u dětí od 6 let. Kontraindikováno v:

  • bronchiální astma;
  • krvácení zažívacího traktu;
  • selhání jater a ledvin;
  • srdeční choroba.

Doporučená dávka pro dospělé je 200–400 mg, pro děti 200 mg. Užívejte 3-4 krát denně po dobu nejvýše 5 dnů v řadě. Náklady na 20 tablet 0,4 g. 350-400 rub.

K dispozici v tabletách v dávce 200 mg. Kontraindikace:

  • přecitlivělost;
  • vřed žaludku a střev;
  • vnitřní krvácení;
  • srdeční selhání.

Doporučený dávkovací režim je 200 mg pro dospělé 4krát, pro děti od 12 let 3krát. Trvání léčby je 3 až 5 dnů. 20 tablet stojí 140 rublů.

Faspik

K dispozici v dávkách 200 a 400 mg. Granule pro přípravu suspenze 600 mg jsou také v prodeji. Kontraindikace:

  • nesnášenlivost složek;
  • astma aspirinu;
  • žaludeční vřed;
  • onemocnění zrakového nervu.

Doporučená dávka pro dospělé je 400 mg každých 4-8 hodin a pro děti od 12 let 200 mg každých 6-8 hodin. Délka přijímacího řízení je 3 dny. Balení se 6 kapslemi bude stát 50 rublů.

Cena tablet ibuprofenu

Cena 20 tablet Ibuprofenu v dávce 0,2 g závisí na výrobci:

  • Rostlina Borisov - 13 rublů;
  • Tatkhimpharmaceuticals - 20 rublů;
  • Hemofarm - 40 rublů;
  • Ecolab - 110 rublů.

Z různých zdrojů si můžete koupit léky za ceny:

  • eapteka.ru - od 20 do 100 rublů;
  • piluli.ru - od 15 do 90 rublů;
  • apteka.ru - od 39 do 160 rublů.

Koupit Ibuprofen v sousedních zemích:

  • v Bělorusku od 1 do 9 rublů;
  • na Ukrajině od 15 do 40 UAH.;
  • Arménie od 3 000 do 4 000 hodin;
  • V Uzbekistánu 1500 až 8500 krémů.

Ibuprofen: co potřebujete vědět o zdraví před užitím drogy

Užitečné informace pro pacienty..

Ibuprofen je nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID). Používá se ke snížení bolesti, horečky a zánětu. Poraďte se se svým lékařem před užitím ibuprofenu, pokud jste někdy měli špatnou reakci na jakékoli jiné protizánětlivé léky proti bolesti..

V TOMTO ČLÁNKU

  • Informace o drogách
  • Co potřebujete vědět o svém zdraví, než začnete ibuprofen užívat
  • Jak používat
  • Jak vytěžit maximum ze své léčby
  • Může ibuprofen způsobit nežádoucí účinky?
  • Jak uchovávat lék

Informace o ibuprofenu

Typ
lék
Nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID)
aplikaceZmírněte bolest, zánět nebo teplo
jiný
obchodování
značky ibuprofenu
Nurofen®, Dolgit®, Ibufen, Faspik, MIG®, Pedea®, Next Uno Express, Ipren, Brufen retard, Dětský Motrin ™, Maxikold® pro děti, Advil®, Solpafleks, ArtroKam, Sedalgin®, Ibusan, Nebolin®, Nurofast ®, Baralgin Ultra
K dispozici
formuláře
Pilulky; kapsle; šumivé tablety; tekuté lékové formy pro orální podávání; tablety s řízeným uvolňováním; tablety pro resorpci v ústní dutině; žvýkací kapsle pro děti; gely

Kdy lze Ibuprofen použít??

Ibuprofen se používá k léčbě bolesti způsobující artritidu, výron a pnutí, menstruační bolest, bolest zubů a bolest po operaci. Lék zmírňuje bolest a snižuje zánět. Ibuprofen se také používá k úlevě od příznaků nachlazení a chřipky, včetně snížení horečky (horečka). Mohou ji užívat dospělí a děti starší 3 měsíců.

Ibuprofen blokuje působení enzymů cyklooxygenázy (COX). Tyto enzymy pomáhají v těle produkovat další chemikálie - prostaglandiny. Některé prostaglandiny jsou produkovány v místech poškození a způsobují bolest a zánět. Při blokování působení enzymů COX se produkuje méně prostaglandinů, takže bolest a zánět jsou zmírněny.

Co potřebujete vědět o svém zdraví, než začnete ibuprofen užívat

Některé léky nejsou vhodné pro lidi s určitým zdravotním stavem. To platí také pro ibuprofen. Poraďte se se svým lékařem, pokud máte následující onemocnění nebo stavy:

  • Pokud máte žaludeční nebo duodenální vředy, existuje zánětlivé onemocnění střev (Crohnova choroba nebo ulcerózní kolitida).
  • V přítomnosti astmatu nebo alergií.
  • Během těhotenství a kojení.
  • Pro problémy s játry nebo ledvinami.
  • V případě potíží se srdcem, krevními cévami nebo krevním oběhem.
  • V případě vysokého krevního tlaku.
  • Pokud se vyskytne problém s koagulací krve.
  • S vysokým obsahem cukru v krvi nebo s vysokým obsahem cholesterolu.
  • Pokud existuje onemocnění pojivové tkáně (systémový lupus erythematodes).
  • V případě užívání jakýchkoli jiných léčivých přípravků, včetně léčivých bylin a doplňků stravy.
  • Pokud jste někdy měl alergickou reakci na jakékoli jiné NSAID (například aspirin, naproxen, diklofenak a indometacin) nebo na jakýkoli jiný lék.

Jak brát ibuprofen

  • Než začnete užívat lék, přečtěte si pokyny, abyste získali více informací o tomto léčivém přípravku a úplný seznam vedlejších účinků.
  • Obvyklá dávka pro dospělé a děti ve věku 12 let a více je 200–400 mg ibuprofenu třikrát nebo čtyřikrát denně. Dávka se však bude lišit od této dávky, pokud vám byla předepsána tableta ibuprofenu s pomalým uvolňováním (tableta s modifikovaným uvolňováním). Tyto tablety se obvykle užívají pouze jednou denně a někdy dvakrát denně. Existují různé značky tablet a tobolek, které se liší v množství účinné látky. Proto vždy zkontrolujte štítek na obalu a ujistěte se, že berete doporučené množství. Pokud dáte dítěti tekutý lék ibuprofenu, dávka, kterou budete muset podat, závisí na věku vašeho dítěte. Pečlivě zkontrolujte štítek na lahvičce s lékem a ujistěte se, že dáváte správné množství pro věk vašeho dítěte. Obvyklý příjem pro děti:
    • 3-5 měsíců: 50 mg (2,5 ml) třikrát denně.
    • 6-11 měsíců: 50 mg (2,5 ml) třikrát nebo čtyřikrát denně.
    • 1-3 roky: 100 mg (5 ml) třikrát denně.
    • 4-6 let: 150 mg (7,5 ml) třikrát denně.
    • 7-9 let: 200 mg (10 ml) třikrát denně.
    • 10-11 let: 300 mg (15 ml) třikrát denně.
  • Ibuprofen se nejlépe užívá s jídlem. To pomůže chránit žaludek před vedlejšími účinky, jako je trávení..
  • Pokud vám je předepsána forma ibuprofenu s řízeným uvolňováním (jako je Brufen Retard®), spolkněte tabletu nebo tobolku celé se sklenicí vody. Ale prášky nelámejte.
  • Pokud berete sáček obsahující ibuprofenové granule (šumivé granule), nalijte obsah sáčku do sklenice vody a připravte sycený nápoj. Pijte ihned po promíchání..
  • V případě, že jste zapomněli užít dávku, užijte ji, jakmile si vzpomenete, pokud nenastal čas pro další dávku. Pokud již přišel čas na další dávku, neužijte vynechanou dávku. Neužívejte dvě dávky společně, abyste nahradili vynechanou dávku.

Získejte maximum z léčby ibuprofenem

  • Lékař by vám měl předepsat nejnižší dávku, aby se snížilo riziko nežádoucích účinků. Pokud potřebujete ibuprofen užívat dlouho, lékař vám může předepsat jiný lék, který chrání žaludek před podrážděním. Pokud jste si koupili ibuprofen „na přepážce“, vezměte si jej na krátkou léčbu. Měli byste přestat užívat lék poté, co bolest nebo horečka pomine (horečka).
  • Zkuste pravidelně navštěvovat lékaře. To je nezbytné, aby lékař mohl zkontrolovat váš stav. A to je zvláště důležité, pokud užíváte ibuprofen po dlouhou dobu..
  • Pokud máte astma, příznaky, jako je dušnost, může být tento stav zhoršen protizánětlivými léky, jako je ibuprofen. Pokud k tomu dojde, měli byste přestat brát ibuprofen a co nejdříve vyhledat lékaře.
  • Je známo, že lidé užívající určité protizánětlivé léky proti bolesti mají mírné zvýšené riziko srdečních a cévních problémů, zejména při dlouhodobém používání. Pokud vás to znepokojuje, požádejte o další informace svého lékaře. Pokud vám byl předepsán ibuprofen, Váš lékař Vám předepíše nejnižší vhodnou dávku v co nejkratším čase, aby se snížilo riziko. V případě, že jste si ibuprofen koupili sami, neužívejte více, než je doporučená dávka.
  • Pokud kupujete jakýkoli lék, vždy se poraďte se svým lékárníkem, zda je kompatibilní s jinými léky, které užíváte. Neužívejte ibuprofen ani s jinými protizánětlivými léky proti bolesti. Některé protizánětlivé složky se vyskytují u léků nachlazení a chřipky, které lze zakoupit „přes pult“.
  • Pokud máte operaci nebo zubní ošetření, sdělte svému lékaři, jakou léčbu užíváte..

Může ibuprofen způsobit nežádoucí účinky?

Spolu s příznivými účinky může většina léků vyvolat nežádoucí vedlejší účinky, i když ne každý je zažije. V následující tabulce jsou uvedeny některé z nejčastějších vedlejších účinků spojených s ibuprofenem. Nežádoucí účinky ibuprofenu se mohou časem snižovat, jakmile se vaše tělo přizpůsobí novému léku. Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem, pokud máte následující bolestivé stavy:

Časté nežádoucí účinky ibuprofenuCo mám dělat, když to zažiju?
Trávení, pálení žáhy, bolest břichaNezapomeňte si vzít dávku s jídlem nebo sklenicí mléka. Pokud potíže přetrvávají, promluvte si se svým lékařem.
Pocit nevolnosti nebo zvracení, průjemDržte se jednoduchých jídel. Pijte hodně tekutin, abyste nahradili ztracené tekutiny.

Důležité: Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z následujících vzácných, ale závažných příznaků, přestaňte užívat ibuprofen a okamžitě se poraďte se svým lékařem:

  • Pokud máte problémy s dýcháním, jako je sípání nebo dušnost.
  • Pokud se vyskytnou jakékoli příznaky alergické reakce: otok kolem úst nebo obličeje nebo svědění kůže.
  • Pokud máte krev ve stolici nebo černou stolici, zvracíte nebo máte silnou bolest břicha.

Pokud zaznamenáte jakékoli další příznaky, které podle vás mohou být způsobeny tímto lékem, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem o další radu..

Ibuprofen

Složení

Složení tablet: ibuprofen (200/400/500 mg), bramborový škrob, stearát hořečnatý, aerosol, vanilin, včelí vosk, jedlá želatina, barvivo azorubin, hydroxykarbonát hořečnatý, pšeničná mouka, povidon s nízkou molekulovou hmotností, sacharóza, oxid titaničitý.

V masti a gelu je účinná látka obsažena v koncentraci 50 mg / g, v suspenzi - v koncentraci 20 mg / ml.

Pomocné složky gelu: ibuprofen (50 mg / g), ethanol, propylenglykol, dimexid, karbomer 940, triethanolamin, neroli a levandulový olej, methylparahydroxybenzoát, čištěná voda.

Pomocné složky masti: dimethylsulfoxid, makrogol 400 a 1500.

Složení ibuprofenu ve formě čípků obsahuje 60 mg účinné látky a pevného tuku..

Formulář vydání

  • Masť ibuprofenu 5% (25 g);
  • Tablety ibuprofenu p / o 200 a 400 mg;
  • Ibuprofenový gel 5% (20 a 50 g);
  • čípky ibuprofen 60 mg;
  • Ibuprofen děti ve formě perorální suspenze (20 mg / ml 100 ml).

ATX kód pro suspenzi, rektální čípky, tablety - M01AE01, pro vnější terapii (mast a gel) - M02AA13.

farmaceutický účinek

Protizánětlivé, antipyretické, analgetické.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Účinky léku jsou způsobeny inhibicí biosyntézy Pg inhibicí enzymu COX.

Potlačuje agregaci destiček. Nemá vliv na proteiny, které se podílejí na koagulaci krve. Mírně prodlužuje dobu krvácení.

Při vnějším použití má pacient sníženou bolest kloubů v klidu a v pohybu; snížení ranní ztuhlosti, otoků a otoků kloubů, zvýšená flexibilita a rozsah pohybu kloubů.

Při perorálním podání se dobře (80%) vstřebává do zažívacího traktu. Současné použití s ​​jídlem zpomaluje vstřebávání, ale neovlivňuje jeho objem. TSmah - 2-4 hodiny.

Hypotermický účinek se vyvíjí 1 hodinu po podání. T1 / 2 - od 2 do 4 hodin. Komunikace s plazmatickými proteiny - 90-99%.

Pomalu proniká do kloubní dutiny, přetrvává v synoviální tkáni, ve které se hromadí v koncentraci vyšší než v plazmě.

Systematického užívání léčiva trvá několik dní až 2 týdnů, než se dosáhne protizánětlivého účinku.

Biologická aktivita spojená s S-enantiomerem.

Po absorpci se farmakologicky neaktivní R-forma (asi 60%) pomalu transformuje do S-formy. Metabolické produkty se vylučují hlavně ledvinami a - částečně - žlučí. V čisté formě se vylučuje nejvýše 1% ibuprofenu.

Látka není stanovena v mateřském mléce. Kompletní výběr do 24 hodin.

Indikace pro použití

Ibuprofen - co to je?

Ibuprofen je narkotický analgetikum, které patří do skupiny NSAID. Má výraznou protizánětlivou aktivitu.

Tyto vlastnosti umožňují použití léku v případě tepla a bolesti (nízká a střední intenzita), revmatismu polymyalgie, zánětlivých a degenerativních onemocnění OA.

Ibuprofen je na seznamu základů WHO.

Proč tablety ibuprofenu?

Tablety jsou předepsány pro:

  • zánětlivá onemocnění páteře a kloubů (ankylozující spondylitida, dna a revmatoidní artritida, osteoartritida atd.);
  • mírná bolest různých etiologií (lék pomáhá při menstruační bolesti, bolesti zubů, bolesti hlavy, migrény, myalgie, neuralgie, posttraumatické a pooperační bolesti atd.);
  • horečka způsobená infekčním nebo nachlazením.

Ibuprofen - z čeho jsou tyto prášky?

Je třeba si uvědomit, že tablety (stejně jako jiné lékové formy) jsou určeny pro symptomatickou terapii, snižují intenzitu bolesti a zastavují zánět, lék neovlivňuje progresi patologie.

Indikace pro použití gelu a masti

Gel a mast s ibuprofenem jsou účinné při zánětlivých a degenerativních onemocněních muskuloskeletálního systému:

  • psoriatická, dnavá a revmatoidní artritida;
  • humeroscapulární periartritida;
  • osteoartróza;
  • radikulární syndrom s osteochondrózou;
  • Ankylozující spondylitida;
  • burzitida;
  • ischias;
  • ústřel;
  • radiculitida;
  • myalgie;
  • tenosynovitida;
  • šlachová zánět;
  • zhoršená dna;
  • zranění, při nichž nedochází k narušení integrity měkkých tkání (ruptura / výron, dislokace, pohmoždění, posttraumatický edém atd.).

Indikace pro použití čípků a sirupu

Ibuprofenový sirup a čípky jsou lékové formy, které byly speciálně vyvinuty pro použití v pediatrické praxi. Jsou předepisovány dětem pro:

  • snížení teploty ARVI, dětských infekcí, chřipky a jiných infekčních a zánětlivých onemocnění doprovázených hypertermií;
  • snížení teploty po vakcinačních reakcích;
  • snížení intenzity mírné / střední bolesti (produkt může být použit pro bolesti zubů a hlavy, bolest ucha nebo krku, poškození vazů, neuralgii atd.).

Čípky jsou určeny pro děti 3-24 měsíců, sirup Ibuprofen se používá k léčbě dětí od 3 měsíců do 12 let.

Co se ibuprofen používá k injekci?

Injekce se používají k léčbě CHD u předčasně narozených dětí.

Kontraindikace

  • úplná nebo částečná kombinace příznaků trojice Fernand-Vidal (včetně historie);
  • přítomnost eroze a vředů v zažívacím kanálu;
  • hemostatické poruchy;
  • aktivní krvácení ze žaludku / střev;
  • závažné selhání jater;
  • progresivní onemocnění ledvin;
  • selhání ledvin, při kterém Clcr nepřesahuje 30 ml / min;
  • stavy po CABG (štěpování koronárních tepen);
  • chronické zánětlivé procesy ve střevě;
  • potvrzená hyperkalémie;
  • 3. trimestr těhotenství;
  • přecitlivělost.

V pediatrii se suspenze a čípky používají od 3 měsíců, tablety - od 6 let věku.

Při předepisování přípravku Ibuprofen je třeba postupovat opatrně:

  • cirhóza jater, která je komplikována portální hypertenzí;
  • zánět žaludku;
  • kolitida;
  • enteritida;
  • žaludeční vřed / duodenální vřed v anamnéze;
  • nefrotický syndrom;
  • nedostatečná funkce srdce, ledvin nebo jater;
  • Ischemická choroba srdeční;
  • arteriální hypertenze;
  • Cerebrovaskulární choroby;
  • dyslipidémie nebo hyperlipidémie;
  • onemocnění periferních tepen;
  • přítomnost infekce Helicobacter pylori;
  • závažné somatické patologie;
  • krevní onemocnění neznámé etiologie.

Také s opatrností je lék předepisován lidem trpícím alkoholismem, dlouhodobému užívání NSAID, užívajících perorální GCS, SSRI, antiagregační látky a antikoagulancia, během prvních 26-27 týdnů těhotenství, kojícím ženám.

U dětí do jednoho roku by měl být lék podáván pouze na doporučení pediatra.

Vedlejší efekty

V poznámkách k perorálním lékovým formám a rektálním čípkům jsou uvedeny následující vedlejší účinky:

  • NSAID - gastropatie, suchost, podráždění a / nebo ulcerace ústní sliznice, bolest v ústech, pankreatitida, aftózní stomatitida;
  • hepatitida;
  • bronchospasmus, dušnost;
  • hluk / zvonění v uších, ztráta sluchu;
  • dvojité vidění nebo snížená zraková čistota, podráždění a suché oči, toxické poškození zrakového nervu, skotom, otok víček, spojivkový edém;
  • nervozita, bolesti hlavy, úzkost, zmatenost, nespavost / ospalost, závratě, mentální a motorické agitace, halucinace, deprese, aseptická meningitida (vzácně a hlavně u pacientů s autoimunitními chorobami);
  • snížená kontraktilita srdečního svalu, zvýšený krevní tlak, tachykardie;
    Akutní selhání ledvin, polyurie, nefrotický syndrom, alergická nefritida, cystitida;
  • hypersenzitivní reakce;
  • anémie, trombocyty a leukopenie, Werlhofova choroba, agranulocytóza;
  • vylepšení pocení.

Pravděpodobnost poškození zraku, vývoj žaludečního / střevního krvácení a ulcerace stěn zažívacího kanálu se při dlouhodobém používání vysokých dávek ibuprofenu zvyšuje..

Lék ovlivňuje laboratorní parametry, konkrétně:

  • zvyšuje čas krvácení;
  • snižuje koncentraci glukózy v séru, Clcr, hematokrit a hladinu hemoglobinu;
  • zvyšuje aktivitu jaterních transamináz;
  • zvyšuje koncentraci kreatininu v séru.

Vedlejší účinky při lokální aplikaci ve formě gelu / masti:

  • pocit mravenčení / pálení;
  • hyperémie kůže.

Při dlouhodobém používání externí terapie se mohou vyvinout systémové účinky spojené se všemi NSAID.

Návod k použití Ibuprofenu (způsob a dávkování)

Tablety ibuprofenu, návod k použití

Optimální dávka pro děti nad 12 let a dospělé je 3-4 tablety po 200 mg. K dosažení požadovaného účinku lze dávku zvýšit na 1,2 g / den. (měl by být rozdělen do 3 dávek).

Po dosažení potřebného terapeutického účinku by měla být denní dávka snížena na 3-4 tablety po 200 mg denně.

První dávka se užívá ráno před jídlem a vypije se velké množství tekutin (to umožní, aby se léčivo rychleji vstřebalo do zažívacího traktu). Následně se tablety užívají po jídle po celý den..

Nejvyšší jednotlivá dávka je 400 mg (2 tablety 200 mg) denně - 1,2 g (ne více než 6 tablet 200 mg po dobu 24 hodin). Opakovaná dávka se nedoporučuje užívat dříve než po 4 hodinách, bez lékařské rady se lék neužívá déle než 5 dní za sebou. Odborné poradenství je rovněž nutné v případech, kdy se tablety používají k léčbě dítěte mladšího 12 let..

Dítě ve věku 6–12 let může dostávat až 4krát denně, 1 tableta. Předpokladem je hmotnost větší než 20 kg. Mezi dávkami tablet by měl být zachován interval nejméně 6 hodin, nejvyšší dávka pro tuto skupinu pacientů je 30 mg / kg / den..

Není rozdíl v tom, jak brát drogy od různých výrobců (například Ibuprofen-Belmed, Ibuprofen-Hemofarm nebo Ibuprofen-Darnitsa)..

Svíčka instrukce

Čípky se používají rektálně..

V případě bolesti a horečky by lék měl být dávkován se zaměřením na věk a hmotnost dítěte. Jedna dávka se pohybuje od 5 do 10 mg / kg. Mnohonásobnost aplikací - 3-4 p. / Den. Nejvyšší dávka - 30 mg / kg / den.

Pokyny pro použití u dětí naznačují, že pacientům s tělesnou hmotností od 5,5 do 8 kg (3-9 měsíců) by mělo být podáváno 60 mg (1 čípek) každých 6-8 hodin, ale ne více než 3 čípky na den. Nejvyšší dávka pro pacienty s tělesnou hmotností 8 až 12,5 kg (9–24 měsíců) je 240 mg / den. (4 čípky po 60 mg).

Pro úlevu od horečky, která je výsledkem imunizace, děti do 12 měsíců. 1 čípek 60 mg by měl být podáván, a pokud je to nutné, další 1 po 6 hodinách.

Jako antipyretikum lze čípky Ibuprofen pro děti používat nejdéle 3 dny. v řadě a jako analgetikum - ne více než 5 dní. smlouva.

Pokud horečka přetrvává i po uplynutí této doby, vyhledejte lékaře.

Gel Ibuprofen, návod k použití

Dospělí a děti starší 12 let by měli stlačit proužek gelu 4 až 10 cm dlouhý a jemně otřít lék, dokud se úplně nevstřebají do oblasti promítání bolesti..

Tento postup lze opakovat nejdříve o 4 hodiny později. Ibuprofen se během dne nepoužívá více než 4krát. Dávka závisí na rozlehlosti bolestivé oblasti a pohybuje se od 50 do 125 mg.

U dětí ve věku 6–12 let se jedna dávka rovná objemu proužku gelu s délkou 2 až 4 cm. Lék lze použít maximálně 3 r / den..

Léčba trvá 2 až 3 týdny.

Masť Ibuprofen, návod k použití

Masť se aplikuje zvnějšku stejným způsobem jako gel. Lék se aplikuje na bolestivé místo 3 nebo 4 r / den. během 2-3 týdnů. Jedna dávka se rovná objemu proužku gelu o délce 5 až 10 cm.

Jak užívat Ibuprofen (suspenze)?

Pozastavení je dáno dětem 3 r / den. v dávce 5 až 10 mg / kg.

U dětí do jednoho roku může být lék podáván pouze podle pokynů pediatra. Nejvyšší dávka pro kojence je 10 ml / den. (2,5 ml 4 r. / Den.).

Sirup pro děti od roku do 12 let dává 3 r./den. v dávce 5 až 15 ml.

Je-li bolest a horečka u dítěte ve věku 3 až 6 měsíců výsledkem očkování, mělo by být podáváno 5 až 7,6 kg tělesné hmotnosti 2 r / den. 2,5 ml suspenze. Po první dávce se léčivo opakuje nejdříve 6 hodin.

Pokyny pro řešení ibuprofenu pro děti

Injekce ibuprofenu jsou předepisovány výhradně pro předčasně narozené děti se srdečními abnormalitami (zejména s odblokovaným dýmkovým kanálkem)..

Léčba se provádí na jednotce intenzivní péče a pod dohledem neonatologa. Ibuprofen iv se podává třikrát v 24hodinových intervalech. Dávkování se volí v závislosti na hmotnosti dítěte..

První dávka je 10, druhá a třetí 5 mg / kg.

Lék se nalije pomalu (po dobu 15 minut), s výhodou neředěný. V případě potřeby se podaný objem upraví pomocí 0,9% roztoku NaCl (nebo 5% glukózy). Zbývající nepoužitý roztok se zlikviduje..

Při určování objemu injikovaného roztoku se bere v úvahu celkový denní objem předepsané tekutiny.

Pokud se potom, co dítě dostane 1 nebo 2 dávky, objeví zřejmá oligurie nebo anurie, další dávka se podá až po obnovení normální diurézy..

Pokud je potrubí botallus otevřené a 24 hodin po poslední dávce nebo je znovu otevřeno, je povolen druhý chod, který rovněž sestává ze 3 dávek léčiva. Pokud ani v tomto případě není možné dosáhnout uzavření potrubí, může dítě potřebovat chirurgickou léčbu.

Předávkovat

  • bolesti břicha;
  • zpoždění;
  • nevolnost / zvracení
  • tinnitus;
  • ospalost
  • bolest hlavy;
  • Deprese
  • metabolická acidóza;
  • kóma;
  • Svodič;
  • bradykardie;
  • hypotenze;
  • fibrilace síní;
  • zástava dechu.

Léčba: výplach žaludku (vhodné 1 hodinu po užití léku), jmenování enterosorbentů, nucená diuréza, těžký alkalický nápoj, symptomatická terapie, jejímž účelem je korekce žaludečního a střevního krvácení, krevní tlak, krevní tlak atd..

Interakce

Přípravky, které indukují mikrosomální oxidaci, zvyšují produkci hydroxylovaných aktivních metabolických produktů a zvyšují tak riziko závažných hepatotoxických reakcí. Léčiva inhibující mikrosomální oxidaci ji naopak naopak snižují.

Ibuprofen snižuje sodnou a diuretickou aktivitu hydrochlorothiazidu a furosemidu, účinnost antihypertenziv a urikosurik (včetně ACE inhibitorů a BMCC), protidestičkových a protizánětlivých účinků ASA.

Zesiluje účinek protidestičkových látek, nepřímých antikoagulancií, fibrinolytik, inzulínu a perorálních forem hypoglykemických léků, ulcerogenní účinek s krvácením GCS a ISS.

Absorpce léčiva je snížena v kombinaci s colestyraminem a antacidy. Kofein posiluje analgetický účinek. V kombinaci s trombolytiky a antikoagulanty zvyšuje riziko krvácení.

Cefotetan, cefoperazon, cefamandol, plikamycin a kyselina valproová zvyšují výskyt deficience protrombinu (koagulační faktor) v krvi.

Myelotoxická léčiva zvyšují hematotoxicitu ibuprofenu. Léčiva Au a cyklosporin zvyšují účinek léku na syntézu Pg v ledvinách, což vede ke zvýšené nefrotoxicitě. Ibuprofen zase zvyšuje koncentraci cyklosporinu v krevní plazmě a jeho hepatotoxicitu.

Blokování léků na tubulární sekreci zvyšuje koncentraci ibuprofenu v krevní plazmě a snižuje jeho vylučování.

Podmínky prodeje

Latinský předpis pro tablety:

Rp.: Tab. Ibuprofeni 0,2 č. 30.
D. S. 1 karta. 3 r / d.

Podmínky skladování

Skladujte při teplotách do 25 stupňů Celsia.

Skladovatelnost

Tablety a suspenze jsou vhodné k použití do 3 let po datu vydání, gel, mast a čípky - do 2 let.

speciální instrukce

U závažných patologií muskuloskeletálního systému je vhodné kombinovat externí terapii s perorálními NSAID.

Během používání ibuprofenu je nutné sledovat změny ve funkci ledvin / jater a na obrázku periferní krve.

Když se objeví příznaky gastropatie NSAID, pacient vyžaduje krevní test ke stanovení hematokritu a Hb, výkalů pro okultní krev a esofagogastroduodenskopie. Aby se zabránilo rozvoji gastropatie, je třeba ibuprofen kombinovat s PgE.

Pokud je nutné stanovit 17-KS, je léčivo zrušeno 48 hodin před studiem.

Pacienti užívající ibuprofen by se měli zdržet jakékoli činnosti, která vyžaduje vysokou koncentraci pozornosti a rychlost mentálních / motorických reakcí..

Je třeba si uvědomit, že tento nástroj ke snížení pravděpodobnosti výskytu nežádoucích účinků ze zažívacího systému by měl být používán v minimální účinné dávce a v co nejkratším možném čase..

Přečtěte Si O Závratě